Autor Wątek: Wiadomości offline gtalk  (Przeczytany 1456 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qbota

  • Narybek
  • *
Wiadomości offline gtalk
« dnia: Sierpnia 22, 2013, 13:59:31 pm »
Konto @gmail, skonfigurowane xmpp, wszystko działa.
Jestem offline -> ktoś do mnie pisze -> wiadomość trafia jako mail na gmail -> WtW po przejściu w online nie ściąga tych "zaległych" wiadomości.

Pisało Google w 2006 roku
hxxp: googletalk. blogspot. com/2006/11/offline-messages. html
"The messages will be delivered to your friends the next time they sign in with Google Talk or a third-party client. "
Czy od tamtego czasu coś się zmieniło czy to WtW tylko nie ściąga tych wiadomości?
Można coś zrobić, żeby wiadomości wysłane gdy mnie nie ma docierały gdy już jestem?

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Wiadomości offline gtalk
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 22, 2013, 15:10:24 pm »
to wyłącznie strona googlowa coś robi, wtw się tylko łączy i jeśli serwer, do którego się łączy, uzna, że ma coś do wysłania, to wtw to po prostu odbierze. od 2006 G przerabiało talka faftylion razy (szczególnie, że teraz to już handoutsy), więc jedyna opcja to szukać u nich, czy coś można zahaczyć czy odhaczyć.

Offline qbota

  • Narybek
  • *
Odp: Wiadomości offline gtalk
« Odpowiedź #2 dnia: Września 09, 2013, 10:41:50 am »
Otóż wykonałem test:
zamknąłem WtW.      sprawdziłem, że inni mnie "nie widzą".      poprosiłem o wysłanie do siebie wiadomości.     
odczekałem kilka minut.      zalogowałem się na G+: odpalił się hangout i zaległe wiadomości spłynęły do chata.     

poszedłem za ciosem:
(ze bólem serca) zaktualizowałem Talk do Hangouts.      powtórzyłem procedurę.      Również zaległe wiadomości spłynęły na Hangouts w telefonie.      W istocie spłynęło ich dużo więcej.      Kiedyś już miałem hangouts w telefonie ale zrobiłem downgrade do Talka.      Mam wrażenie jakby dzisiaj spłynęły wszystkie zaległe od tamtego czasu.     

O ile dobrze rozumuję, wynika z tego, że jest jakaś możliwość wyciągnięcia zaległych wiadomości od Google.      Można to jakoś wyśledzić? Łączność jest chyba szyfrowana, więc wireshare na niewiele się zda prawda?

Zauważam:
https://play.  google.  com/store/apps/details?id=com.  google.  android.  talk&hl=pl
"? Wysyłaj wiadomości do znajomych w dowolnym momencie, nawet jeśli są offline.   "