Autor Wątek: Przyspiesz Firefoksa  (Przeczytany 9584 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukaszde

  • Młodzież
  • **
Przyspiesz Firefoksa
« dnia: Września 04, 2009, 11:14:33 am »
Porady dotyczace przyspieszania przegladarki Mozilla Firefox
http://www.pcworld.pl/news/349532/Jeszcze.szybszy.Firefox.html
Jezeli ktos zna inne metody, niech uzupelni temat.
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2009, 10:42:21 am wysłana przez lukaszde »

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Przyspiesz Firefoxa
« Odpowiedź #1 dnia: Września 04, 2009, 11:59:59 am »
Przyśpiesz Firefoxa -> Korzystaj z Opery :p

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Przyspiesz Firefoxa
« Odpowiedź #2 dnia: Września 04, 2009, 12:03:15 pm »
a najlepsze w operze jest... akwarium x D

Tylko po to jej używam, hehe.

Zbyt wiele zakładek i wtyczek w Firefoxie, żeby go porzucać dla Opery ; d
wypadłem z obiegu...

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Przyspiesz Firefoxa
« Odpowiedź #3 dnia: Września 04, 2009, 12:09:57 pm »
a najlepsze w operze jest... akwarium x D
A nie wiesz czy da się żółwia rozmnożyć?
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Przyspiesz Firefoxa
« Odpowiedź #4 dnia: Września 04, 2009, 12:24:40 pm »
Zbyt wiele zakładek i wtyczek w Firefoxie
rozszerzeń ;)
a zakładki spokojnie idzie zimportować.

przyspieszanie firefoksa: http://grzglo.jogger.pl/2009/08/13/jak-przyspieszyc-firefoksa-3-5-lub-nowszego/
zoptymalizowane buildy firefoksa http://weblog.pigfoot.org/pigfoot/

no i jeszcze (musiałem :P) odnośnie optymalizacji Opery: http://b39.cal.pl/opera.html - część 'prawd' tam zawartych nieaktualna, ale większość wykorzystywalna (w tym i przeze mnie ;))

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Przyspiesz Firefoxa
« Odpowiedź #5 dnia: Września 04, 2009, 13:51:23 pm »
Najlepszym sposobem na przyspieszenie Firefoksa jest zmiana komputera na szybszy;)
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Przyspiesz Firefoxa
« Odpowiedź #6 dnia: Września 04, 2009, 14:24:48 pm »
Można też sobie ściągnąć dodatkowy RAM ; >

http://www.downloadmoreram.com/
wypadłem z obiegu...

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Przyspiesz Firefoxa
« Odpowiedź #7 dnia: Września 04, 2009, 15:04:40 pm »
Najlepszym sposobem na przyspieszenie Firefoksa jest zmiana komputera na szybszy;)
Weźcie jemu tego nie mówcie! Bo ja się czuję jak szuja.
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline Pragmatic69

Re: Przyspiesz Firefoxa
« Odpowiedź #8 dnia: Września 05, 2009, 10:31:13 am »
Przyznam, że ostatnio dosłownie zakochałem się w... Operze 10. ;D
Firefox po dobrych kilku latach poszedł w odstawkę, i to w dodatku chyba na stałe.
Wszystkim niezadowolonym z coraz większej ogólnej zasobożerności i ociężałości FF również gorąco polecam przynajmniej rozważenie przesiadki na Operkę 10. ;)
Dziesiątka posiada wszystko to, czego osobiście brakowało mi w wersjach wcześniejszy, a także wiele więcej. Najbardziej jednak cieszy mnie szybkość i lekkość działania. Dochodzę nawet do wniosku, iż niewątpliwie słusznym jest porównanie Firefoksa do Nowego GG, a Opery 10 do WTW. :D Dlaczego tak, to już chyba każdy potrafi dopowiedzieć sobie sam. :]

@lukaszde

Temat powinien poprawnie brzmieć "Przyspiesz Firefoksa". Dziwne, że imć szanowny Global Mod Sober tego nie przyuważył. O_o xD

sober edit: Patrz! no umknęło mi! :P
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2009, 12:07:20 pm wysłana przez sober »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Re: Przyspiesz Firefoksa
« Odpowiedź #9 dnia: Września 05, 2009, 12:45:28 pm »
Bez przesady z tym porównaniem, jeśli chodzi o szybkość, to Opera do Google Chrome się nie umywa. Osobiście używam Firefoksa ze względu na rozszerzenia. Wystarczy porównać choćby Adblocka z mechanizmem blokowania dostępnym w Operze... Jeśli się przesiądę to na Chrome (jeśli osiągnie odpowiednią funkcjonalność), mimo, że przeglądarki z czerwoną ikoną używałem wcześniej około dwóch lat.
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline sober

Re: Przyspiesz Firefoksa
« Odpowiedź #10 dnia: Września 05, 2009, 13:04:22 pm »
A ja się przesiadłem na Operę wczoraj. I sorry Gregory, ale szybkość jest tym czynnikiem, który głównie decyduje o wygodzie użytkowania przeglądarki - przynajmniej dla mnie. Lis wydaje mi się teraz tak okrutnie woooolnyyy... że szkoda gadać. A co do AdBlocka, to może mechanizm blokowania w Operze wymaga więcej zachodu niż w lisie, by go sobie włączyć i używać, ale kiedy już się to zrobi, to także działa znakomicie. A że ogólnie rzecz biorąc nie używałem zbyt wielu rozszerzeń do lisa, to pozostanę przy Operce, bo tymczasem niczego mi nie brakuje. :)



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Przyspiesz Firefoksa
« Odpowiedź #11 dnia: Września 05, 2009, 13:09:44 pm »
Co do blokowania reklam w Operze: sprawdź urlfilter.ini, AdSweep.js i FlashBlock.js (google plz), pokuszę się o stwierdzenie, że ukrywa reklamy jeszcze lepiej niż AdBlock+, a nie zwiększa zasobożerności przeglądarki, bo to odbywa się "w biegu" - filtrowanie po domenach w urlfilter oraz zwykłe JavaScripty. No i jest to standardowe blokowanie zawartości pod p-klikiem na stronce ;)

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Re: Przyspiesz Firefoksa
« Odpowiedź #12 dnia: Września 05, 2009, 14:49:29 pm »
Dokladnie tak jak kolega refresh napisal. Opera tez znakomicie blokuje roznego rodzaju niechciane reklamy takze piszac ze ff z adblock lepiej blokuje niz opera reklamy jest blednym stwierdzeniem.
Sam uzywam od paru dobrych lat opery i nie zmienie na nic innego, a patrzac na to jak bardzo sie rozwinela opera przez ten czas to jej przyszlosc widze calkiem znakomicie.
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Przyspiesz Firefoksa
« Odpowiedź #13 dnia: Września 05, 2009, 15:03:56 pm »
a patrzac na to jak bardzo sie rozwinela opera przez ten czas to jej przyszlosc widze calkiem znakomicie.
Z tym akurat mógłbym polemizować - poczynając od stwierdzenia "revolution in the web" i wypuszczając zabugowane Unite, nie wkładając go do Opery 10 (snapshot 10.10 już posiada, ale znowuż się instaluje w Opera 10 beta katalogu), kończąc na wypuszczeniu wciąż zabugowanej Opery 10 jako stabilna i finalna (toż to tu nawet strona źle wpisanego adresu i innych błędów renderują się z błędami :/). Btw wspomniana Opera 10.10 ma sporo bugfiksów dla *stabilnej* Opery 10... Racja, wprowadzili kilka ciekawych usprawnień i rzeczywiście szybciej i lepiej to od 9.x działa, ale imo za szybko wrzucili to jako wersja finalna, powinni dopracować. A Caracan zastępujący Presto dopiero w Opera 11 :(
Niemniej - i tak jest to najbardziej mi odpowiadająca przeglądarka ;)

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Re: Przyspiesz Firefoksa
« Odpowiedź #14 dnia: Września 05, 2009, 18:32:16 pm »
Tylko raz sprawdzalem Unite kiedy tylko sie pojawila w wersji testowej Opera 10 i ogolnie stwierdzilem ze zbedne mi to. Dlatego tez nie biore pod uwage Unite. Co do reszty "bugow" jakos w ostatniej odslonie  RC2 a aktualnie finalnej nie mialem problemow z niczym. Oczywiscie zapewne moge nie widziec tych bledow nie mniej i tak jestem zadowolony.
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Re: Przyspiesz Firefoksa
« Odpowiedź #15 dnia: Września 10, 2009, 12:08:31 pm »
Nie chodziło mi o możliwości blokowanie reklam, bo obie przeglądarki blokują je pewnie na porównywalnym poziomie, tylko o wygodę użytkowania. W Firefoksie, jeśli jakaś strona ma jakieś 'ale' do Adblocka, klikam 'wyłącz blokowanie na xxx' i działa. Jeśli przez przypadek blokuje tylko jeden element, który blokowany być nie powinien, otwieram 'listę blokowanych elementów' i działam. Wszystko łatwo, szybko i przyjemnie. Tu nie ma nawet co porównywać.

Zresztą, nie ma co wywoływać 'wojny', używać czegokolwiek, już nawet IE8 jest znośny. Jestem bardzo ciekawy rozwoju Google Chrome, mam na dysku z gałęzi dev, powoli staje się naprawdę dobrą przeglądarką. Piekielnie szybka, oby tego atutu twórcy nie zgubili gdzieś po drodze. Czekam na rozszerzenia ;-)
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Przyspiesz Firefoksa
« Odpowiedź #16 dnia: Września 10, 2009, 16:29:22 pm »
@luk47
Chrome jest szybka... ale w porównaniu z Operą (Firefoksem i nawet IE) wymagany jest komp z dużą ilością pamięci RAM.

Jedyna wada Opery to że trochę AJAX siada w niej. Google Docs mi fatalnie chodzi,
a Gmail, powoli.

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Re: Przyspiesz Firefoksa
« Odpowiedź #17 dnia: Września 10, 2009, 17:22:13 pm »
Być może, jednak mi na 1GB RAM chodzi naprawdę elegancko, a co to jest w dzisiejszych czasach? Natomiast Opere pamiętam jeszcze z czasów darmowej wersji z reklamami, gdy miałem 128MB RAM i bardzo dobrze ją wspominam. Być może kiedyś do niej wrócę, nie mówię nie, ale póki co czekam na rozwój Chrome.
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: Przyspiesz Firefoksa
« Odpowiedź #18 dnia: Września 10, 2009, 18:11:55 pm »
co tu dużo mówić... KAWORUuuuuu.... zrób nam przeglądarkę!
wypadłem z obiegu...

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Re: Przyspiesz Firefoksa
« Odpowiedź #19 dnia: Września 10, 2009, 18:13:23 pm »
Tak, a sama przegladarka nosila by nazwe Kaworu na czesc samego tworcy ;)
Windows 7 SP1 x64 IE9