Autor Wątek: Rozmowy o: 64 bitach  (Przeczytany 1312 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline switalski.piotr

 • Stylista
 • Starszyzna
 • *
Rozmowy o: 64 bitach
« dnia: Czerwiec 12, 2011, 03:10:00 am »
Z architekturą 64-bitową jest jak z silnikami hybrydowymi. Niby są, świetnie się sprawują, ale pamiętaj, że społeczeństwo nagle nie zezłomuje benzynowych i diesel`owskich samochodów, by zakupić coś nowego... tym bardziej, że nadal się je produkuje. Zbyt mało programów pracuje w x64 by mówić tu o "pełnym" przejściu w przyszłość. 2 wersje powinny pozostać jeszcze przez długi czas, aczkolwiek masz rację w jednym... powinniśmy coraz bardziej skupiać się na x64, a coraz mniej na x86... w końcu to FUTURE!

Administrator Comment wydzielono z tego wątku: http://forum.k2t.eu/propozycje-wtyczek/pelnoprawny-rss-z-wersja-64bit/

Offline Kaworu

 • Ryszard
 • Szlachta
 • *
 • Twój Koszmar Senny
  • k2t.eu
Odp: Odp: Pełnoprawny RSS z wersją 64bit
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2011, 09:53:45 am »
Ciekawostka, 34% użytkowników wtw ma systemy x64 ;p

Odp: Odp: Pełnoprawny RSS z wersją 64bit
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2011, 12:33:12 pm »
No ciekawostki, ciekawostkami, a niektórych wtyczek brakuje w 64bit wersji. A 32bit nie działają jak ma się WTW 64bit. Nie chce mi się bawić z instalacją 32bit WTW na 64bit OS. Nie pisałem też o całkowitym porzuceniu 32bit systemów i aplikacji. Napisałem, że w dzisiejszych czasach, gdzie praktycznie każdy sprzedawany procesor jest procesorem 64bitowym który potrafi emulować obliczenia 32bitowe, gdzie ze względu na obsługę więcej jak 3 giga ramu coraz częściej ludzie posiadają 64bitowe  OSy czy to Lina czy Windowsa. Robienie wyłącznie 32bit aplikacji jest jakby wspieraniem przeszłości. Programy i wtyczki do nich powinny powstawać w wersji 64bit. A 32bit odmiana jako bonus po jakimś czasie. A nie jak teraz 32bit a z łaski ktoś poczyni 64bit. Od tyle mojego zdania w kwestii 32 vs 64 bit.
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline switalski.piotr

 • Stylista
 • Starszyzna
 • *
Odp: Odp: Pełnoprawny RSS z wersją 64bit
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2011, 01:23:35 am »
Spójrz na statystyki korzystających z Win Xp :) To nadal jest popularny system i jak Kaworu napisał: 34% WTW x64 :) Też uważam, że jest to uwstecznienie lub jak kto woli "jazda w tył", ale nie każdego stać na rozbudowę sprzętu (kupno nowego) i zakup nowej Win(dy). x86 będzie jeszcze isnieć przez dobre lata... dlatego od programistów zależy na jaką architekturę zechcą pisać programy. Myślę, że Firefox nie przejdzie na x64 jeszcze przez rok, dwa, a przecież to jeden z najbardziej popularnych, używanych przez Nas programów.

Odp: Odp: Pełnoprawny RSS z wersją 64bit
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2011, 12:19:03 pm »
Statystyki nie mówią o wszystkim. Bo ile procent z tych osób co ma 64bit albo 32bit ma oryginały? Bo chyba nie wmówisz mi, że wierzysz w to, że wszyscy. Sam dopóki nie poszedłem na studia miałem same piraty. I po co upgrade sprzętu? Wśród znajomych mam sporo ludzi, wliczając to takich co nawet internetu nie przeglądają bo nie mają takiej potrzeby, i każdy, powtarzam, każdy, ma 64bit procesor. Tylko fakt posiadania małej ilości ramu i koszt zmiany systemu jeśli założymy, że każda z tych osób ma oryginał, mogą ich bronić przed przejściem na 64bit. Firefoxa nie ma w 64bit - ale bądźmy szczerzy: Po co miałby być? Firefox 32bit działa na 64bit systemach (i chyba co ważniejsze wszystko co na FF chodzi przynajmniej u mnie chodzi poprawnie - poza flashem co mi lubuje resetować sterownik AMD (od grafy)). A wtyczki 32bit na 64bit WTW nie. Trudno by FF zmuszał do reinstalacji systemu. I w sumie rozumiem, że można tym tropem uznać, że wymuszanie ode mnie instalacji 32bit WTW na 64bit OS przez brak 64bit wtyczki można uznać za akceptowalne. Ale no, nie dla mnie ^_^. Zresztą poco rzucać w siebie argumentami za i przeciw czymkolwiek, skoro i tak obaj zgadzamy się, że uparte promowanie 32bit aplikacji/OSów/wtyczek(tam gdzie aplikacja ma 2 wersje) jest "jazdą w tył".

Pewnie nie było by nawet tej rozmowy, gdyby WTW pozwalało pobrać np 32bit albo 64bit oddzielnie, czy wybrać 32bit/64bit podczas instalacji. I po takowej instalacji autoupdejt trzymałby się 32bit i po prostu działał. Bo jak na FF mógłbym zwyczajnie instalnąć 32bit i używać 32bit wtyczki RSS ^_^. Ale z tego co kojarzę, to instalacja 32bit to jakaś babranina w instalację na 32bit OS, a potem przenoszenie do 64bit - podaruję sobie.

Edit: Swoją drogą aluzja z hybrydowymi silnikami jest bez sensu z lekka. Bo zarówno normalny silnik jak i hybrydowy działają w samochodzie, nikt nie każe ci sprzedawać auta i kupować nowego bo są hybrydy/elektryki do kupienia. Masz jednak taką opcję. Radio, poduszki, czy sama możliwość jeżdżenia - wszystko działa i to bez różnicy jaką wersję napędu posiadasz. A przy 32bit vs 64bit? Nikt nie każe ci instalować 64bit OSa by używać WTW bo masz 32bit odmianę, nie masz też problemu z większością softu bo system 64bit obsłuży 32 bit zapewne jeszcze długo. Ale jeśli posiadamy wersje 64bit i 32bit aplikacji, to wypadało by wymagać by i wtyczki w takich wersjach powstawały, bo jeśli brak 64bit wtyczki zmusza mnie do instalacji 32bit wersji aplikacji - to można na to przystać jeśli da się to łatwo zrobić. Ale takie sztuczne wspieranie przeszłości jest złe. Świetnym przykładem były by DVD i VHSy. Ludzkość nie będzie produkować cały czas, beznadziejnej jakości VHSów, drogich w produkcji zapewne w tych czasach bardziej niż DVD, bo jakiejś części społeczności nie stać na zakup playerów DVD. Trzeba jakoś promować rozwój, a nie go hamować wymówkami o braku kasy XD. Swoją drogą kasa psuje wszystko, idę o zakład, że gdyby nie było kasy, to leki na wszelkie choroby by już dawno były dostępne, a część zaraz, epidemii by nie powstała, bo teraz przez kasę to pewnie połowę leków opracowuję się wraz z chorobą, którą będą leczyć... Ach - w takim świecie żyjemy, nic nie poradzimy hihi.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 17:58:23 pm wysłana przez Ever50r »
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)