Autor Wątek: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych  (Przeczytany 121709 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #120 dnia: Grudnia 08, 2009, 18:10:08 pm »
no to trzymać stacyje, wszystko 128 kbps mp3 lub acc prócz pojedynczych 192 i 64 kbps ;) niektóre z nich (jak AnimeNfo) są dość zatłoczone i mają limit na podłączenia się do nich, więc czasami ktoś może nie móc posłuchać stacji, jakiej by chciał :P

Dlatego preferuje wlasne zasoby muzyczne ;)
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline Anubis

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #121 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:06:23 am »
Znalazłem pewnego buga odnośnie głośności, nie wiem, czy ktoś jeszcze ma podobny problem, mianowicie po restarcie wtw wtyczka nie pamięta ustawionej głośności. Bez względu na to, czy zaznaczone jest "Po uruchomieniu, włącz ostatnio odtwarzaną stację", po uruchomieniu odtwarzania (automatycznie lub ręcznie) głośność zawsze jest maksymalna, mimo iż suwak twierdzi inaczej. Kliknięcie na suwak przywraca ustawioną głośność.

Ciekawe... u mnie jest OK. Jaką masz wersję?
Jeśli masz wątpliwości... wal serią.

Offline keeveek

  • Narybek
  • *
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #122 dnia: Grudnia 09, 2009, 10:45:06 am »
u mnie jest tak jak pisze siwy. Wystarczy kliknąć na pasku głośności i głośność ustawia się na odpowiednim poziomie. bez tego gra na 100% głośności

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #123 dnia: Grudnia 09, 2009, 11:00:37 am »
Kilka pierdół:
1) Czy pliki które zamieszczasz na forum mogły by mieć nazwy wtwRadio_x86.zip i wtwRadio_x64.zip ułatwiło by to przypuszczam nie tylko mi pracę w katalogu dodatkami do wtw.
2) Czy planujesz może dodanie jakiegoś parametru żeby po uruchomieniu wtyczki była jakaś domyślna stacja. Albo coś takiego, żeby pamiętał ostatnio włączoną stację ale żeby nie startował muzyki?
3) W mojej opinii sensowniej było by żeby dwuklik powodował wyciszenie się radia. Bo pauza nie działa fajnie podczas wznawiania.
4) Czy jest możliwe wprowadzenie innej skali głośności (np. logarytmicznej) bo ta która jest jest niepraktyczna?

Wtyczka jest świetna.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2009, 11:53:25 am wysłana przez Vimes »
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline Anubis

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #124 dnia: Grudnia 09, 2009, 13:32:35 pm »
Kilka pierdół:
1) Czy pliki które zamieszczasz na forum mogły by mieć nazwy wtwRadio_x86.zip i wtwRadio_x64.zip ułatwiło by to przypuszczam nie tylko mi pracę w katalogu dodatkami do wtw.
OK

2) Czy planujesz może dodanie jakiegoś parametru żeby po uruchomieniu wtyczki była jakaś domyślna stacja. Albo coś takiego, żeby pamiętał ostatnio włączoną stację ale żeby nie startował muzyki?
Nie. Jak widzisz, odgrywanie muzyki rozpoczyna się po kliknięciu stacji (nie ma samego nijakiego PLAY'a), nie ma także zaznaczania stacji - albo coś gra i jest zaznaczone, albo nie gra i nic nie jest zaznaczone. Wprowadzenie takiego czegoś znowu spowodowałoby, że musiałbym zmieniać kupę kodu... a po prostu mi się nie chce/nie mam czasu na taki w sumie dla uzytkownika drobny ficzer.

3) W mojej opinii sensowniej było by żeby dwuklik powodował wyciszenie się radia. Bo pauza nie działa fajnie podczas wznawiania.

Też tak myślę, w wolnej chwili planowałem go wrzucić... ale chyba do weekendu nie dam rady nic zagrzebać.

4) Czy jest możliwe wprowadzenie innej skali głośności (np. logarytmicznej) bo ta która jest jest niepraktyczna?

Hmm.. pomyślę. Ja używam max'a i ustawiam głośność w pilocie (przewodowym) głośników ;)
Jeśli masz wątpliwości... wal serią.

Offline Siwy

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #125 dnia: Grudnia 09, 2009, 14:21:24 pm »
Ciekawe... u mnie jest OK. Jaką masz wersję?

Wersja:   0.0.3 (Build: 6) x86
WTF: 0.7.57.1244 (najnowsza daily)

biblioteki bass.dll nie zmieniałem, tylko dorzuciłem brakujące, bo miałem tą z wtyczki Adriana_007.

Offline Anubis

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #126 dnia: Grudnia 09, 2009, 16:45:33 pm »
Okej... już rozumiem. Suwak głośności jest na odpowiedniej pozycji, ale głośność realnie jest maxymalna. Mea culpa. Poprawię soon.

Post Merge: Grudnia 09, 2009, 18:05:36 pm
4) Czy jest możliwe wprowadzenie innej skali głośności (np. logarytmicznej) bo ta która jest jest niepraktyczna?

wiesz... zaimplementowałem z ciekawości logarytmiczną skalę... i szczerze nie widzę żadnych pozytywnych czy praktycznych okoliczności z tego tytułu. Raczej wręcz negatywne. Skala logarytmiczna na starcie idzie mocno do góry powodując nagłe pojawienie się dżwięku a potem delikatnie dąży do maxa. Dlaczego obecna skala jest niepraktyczna?

Post Merge: Grudnia 09, 2009, 23:22:04 pm
1 post zawiera aktualizację:
- poprawka głośności na starcie
- pauzę zastępuje teraz zwykłe wyciszenie (np. dwuklik na ikonie tray)
- aktualizację wtwRadio.ini - o JRocka :)

pozdr
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2009, 23:22:04 pm wysłana przez Anubis »
Jeśli masz wątpliwości... wal serią.

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #127 dnia: Grudnia 11, 2009, 11:26:41 am »
Chodziło mi o to że na liniowej jest dokładnie tak samo. Będę musiał poszukać jaka jest właściwa skala dla ucha.
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline Anubis

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #128 dnia: Grudnia 21, 2009, 22:15:02 pm »
W 1 poście nowa wersja obsługująca export do PLS oraz M3U.

Na razie tylko x64. Niestety przy dodawaniu załącznika do postu widnieje informacja iż katalog na uploady jest pełen, także dopóki ktoś go nie przeczyści lub nie zwiększy quoty to nie będzie x86.

pozdr
Jeśli masz wątpliwości... wal serią.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #129 dnia: Grudnia 21, 2009, 23:38:56 pm »
/* do autora
nie wiem czy to jest zrobione czy nie, ale ostatnim razem jak wylaczylem ta wtyczke, to wtyczka zamknela bass.dll bez pytania i sounds stracilo glos... takze jak plug wykryje, ze bass already opened to prosze grzecznie nie zamykac...
*/

Offline Anubis

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #130 dnia: Grudnia 22, 2009, 06:51:29 am »
hmmm.... wiesz... może być problem.
Przypadki:
1.
- Sounds uruchomione
- Radio uruchomione
- Radio spostrzegło, że sounds uruchomiło bassa wcześniej
- Sounds wyłączamy
- Przy zamykaniu Bass zostanie otwarty
2.
- Radio uruchomione
- Po jakimś czasie uruchamiamy sounds
- Wyłączamy radio
- Bass zostanie zamknięty

prawdopodobnie znalazłoby się jeszcze coś, ale nie o to chodzi ;) Chodzi o to, że i tak nie rozwiążemy problemu w ten sposób (patrząc czy bass został uruchomiony).

Mam pomysł jak definitywnie pogodzić oba pluginy... ale okres świąteczny nie sprzyja raczej obijaniu się przy kompie ;) No i muszę wykonać parę testów... wszystko zależy od tego w jaki wtw obsługuje pluginy a konkretnie ich uruchamianie i zamykanie.
Jeśli masz wątpliwości... wal serią.

Offline replay111

  • Narybek
  • *
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #131 dnia: Grudnia 30, 2009, 06:32:58 am »
Cześć,

pojawił się u mnie taki dziwny problem:
za pierwszym razem uruchomiłem radyjko (x86) i było ok, zacząłem mieszać w opcjach wtw z komunikatami, żeby mi baloników nie pokazywał i inne takie - ale tylko powiadomienia, zrobiłem restart i... radyjko nie działa.
Przeinstalowałem całe wtw na najświeższe, wywaliłem cały profil, od nowa skonfigurowałem i już nie udało mi się odpalić radia.

Uzywam tego w pracy gdzie mam wyjście przez proxy - i raz zadziałało potem - tak jak wyżej już nie.

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc jak to mogę poprawić/naprawić/obejść? Bo generalnie winamp już mnie wkurza, a a domku (x64) korzystam z radia i jest fajowo - wszystko w jednym miejscu...

pozdrawiam i dzięki za pomoc
Maciej.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #132 dnia: Grudnia 30, 2009, 09:28:48 am »
Przy uruchamianiu wyświetla jakieś błędy?
Trochę lamerskie, ale już nie głupsze błędy osobiście robiłem - we wtyczkach masz przy radiu start auto i samą wtykę włączoną?

Offline replay111

  • Narybek
  • *
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #133 dnia: Grudnia 30, 2009, 11:30:08 am »
Cześć,

wtyczka włączona, autostart właczony.

Przy probie połaczenia mam: Error: TURBODZIWNY_BLAD
Natomiast jak spróbowałem odpalić to przy wyborze radia (2xClick na stacji) to mam w oknie poniżej jeszcze coś takiego: HTTP/1.0 407 Proxy Authentication Required

Trochę dziwny ten bład proxy bo radio wcześniej działało - poza tym komunikator mi poprawnie działa przez proxy... hm.. może ktoś podpowie co mam nie tak skonfigurowane?

Maciej.


Offline Anubis

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #134 dnia: Grudnia 30, 2009, 20:15:56 pm »
HTTP/1.0 407 Proxy Authentication Required

Wszystko jasne, proxy na które próbujesz się wbić wymaga hasła, a TY go nie podajesz.
Jeśli masz wątpliwości... wal serią.

Offline replay111

  • Narybek
  • *
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #135 dnia: Grudnia 31, 2009, 06:45:55 am »
A to nie jest tak że radio korzysta z proxy które jest ustawione dla całego WTW?
Bo jezeli tak - to WTW mi działa przez proxy, a jeżeli trzeba podać gdzieś oddzielnie proxy dla radia - to czy mógłbym poprosić o info gdzie je podać?

Maciej.

Offline sjf

  • Narybek
  • *
  • TW Homer
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #136 dnia: Grudnia 31, 2009, 14:01:39 pm »
Nie wiem czy to bug czy feature, ale wył. wtyczki w opcjach powoduje utratę ustawień - w ten sposób pozbyłem się listy ulubionych stacji :( Musiałem ponownie poklikać... Nie wiem jakie są ogólne założenia Kaworu w sytuacji wył. wtyczek, ale w Mirandzie ustawienia pozostają.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2009, 19:00:38 pm wysłana przez sjf »

Offline zhvir

Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #137 dnia: Grudnia 31, 2009, 14:28:32 pm »
prawdopodobnie wyłączyłeś wtyczkę zanim ta zdołała zapisać swoje ustawienia, gdyż wyłączenie wtyczki wtwRadio NIE POWODUJE usunięcia ustawień tejże... a kaworu do tego nie mieszaj :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Anubis

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #138 dnia: Grudnia 31, 2009, 14:30:35 pm »
Radio ma domyślnie włączone używanie proxy systemowego. Ustawianie w WTW niczego nie zmienia. Nie korzystam z proxy więc olałem sprawę proxy. Sprawdzę czy to w ogóle możliwe (chociaż pewno tak) aby pobrać proxy WTW i jak można to wrzucę do radia.

@sjf:
a to dziwne... ktoś jeszcze ma taką przypadłość? U mnie działa jak należy. Hmmm... jakiej wersji radia i wtw używasz (numerek wersji i typ[x86 czy x64])?
Jeśli masz wątpliwości... wal serią.

Offline sjf

  • Narybek
  • *
  • TW Homer
Re: [wtwRadio] Odtwarzanie stacji radiowych
« Odpowiedź #139 dnia: Grudnia 31, 2009, 17:37:03 pm »
WTW - kompilacja 1295, build: 29 XII 2009,
wtwRadio 0.0.3 (build: 7)
Windows XP SP3, a więc x86

@zhvir: Nie, na pewno nie wyłączyłem wtyczki zanim zapisała ustawienia, gdyż WTW miałem uruchomiony jeszcze długo po zaptaszeniu wybranych stacji, a komunikator wyłączyłem normalnie z menu WTF -> Wyłącz
Odnośnie Kaworu - miałem na myśli ogólną koncepcję komunikatora ;P a nie obrażanie kogokolwiek - przecież mogłoby być takie założenie, że usunięcie wtyczki i ponowne uruchomienie powoduje usunięcie jej ustawień (chociażby dla optymalizacji bazy). Tak jest np. w foobarze 2000 z tym, że przy ponownym uruchomieniu jest pytanie o usunięcie ustawień. Na 100% jest to przecież feature core programu, a nie poszczególnych wtyczek.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2009, 17:50:23 pm wysłana przez sjf »