Autor Wątek: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw  (Przeczytany 75275 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JKR

  • Narybek
  • *
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #160 dnia: Marca 05, 2012, 11:03:35 am »
Tak, coś źle robię na dwóch różnych komputerach, klikając w "zainstaluj". Dzięki za pomoc.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #161 dnia: Marca 05, 2012, 11:15:00 am »
No, dokładnie. Przy czym robienie czegoś źle niekoniecznie odnosi się do samego procesu instalacji, raczej do tego, ze wersja komunikatora (lub wtyczki) jest nieprawidłowa, tj - nie są ze sobą zgodne. W ostateczności coś jest nie tak z systemem.

Offline SQBI

  • Narybek
  • *
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #162 dnia: Marca 08, 2012, 11:42:31 am »
Mało czytelne :(



Offline jkl_pl

  • Narybek
  • *
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #163 dnia: Kwietnia 19, 2012, 16:59:48 pm »
Kaworu:

Dlaczego Wifi a nie BT:
- Po co korzystać z dodatkowego interfejsu sieciowego kiedy i tak każdy ma odpaloną komunikacje ipv4 zarówno w laptopie jak i w telefonie?
(zysk na energii)

- większy zasięg, wifi ma większy zasięg od bt, to właśnie daje komunikacja IP!
(telefon mogę mieć w domu pod wifi wpięty, kompa w pracy, jak zapomnę telefon plugin jak znalazł)

- Bezpieczeństwo, ja sobie ustawiam dla każdego urządzenia indywidualny klucz WPA zdaje to egzamin bo urządzenia się nie słyszą między sobą. Tajna fraza Secret w komunikacji załatwi sprawę. Ta fraza może być kluczem hashującym.
- Co do nakładu na implementację bezpieczeństwa - myślę że warto.
 
Szczególnie na stacjonarce gdzie go nie mam nie lubię dongli usb ;]
Fajny plugin, ale nie uśmiecha mi się odpalać archaicznego bluetootha instalować jakichś sterowników..pierdu pierdu ;]

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #164 dnia: Kwietnia 19, 2012, 19:27:15 pm »
Kaworu: Dlaczego Wifi a nie BT: - Po co korzystać z dodatkowego interfejsu sieciowego kiedy i tak każdy ma odpaloną komunikacje ipv4 zarówno w laptopie jak i w telefonie? (zysk na energii)
No nie zupełnie BT jest bardzo "low power", i na przykład u mnie na czas działania zupełnie BT nie wpływa (<10%) a różnica miedzy włączonym a wyłączonym wifi to jak dwa dni na baterii a jeden dzień. ;P

- większy zasięg, wifi ma większy zasięg od bt, to właśnie daje komunikacja IP! (telefon mogę mieć w domu pod wifi wpięty, kompa w pracy, jak zapomnę telefon plugin jak znalazł)
Słuszna uwaga. I to w zasadzie jest i plus i minus ;P


- Bezpieczeństwo, ja sobie ustawiam dla każdego urządzenia indywidualny klucz WPA zdaje to egzamin bo urządzenia się nie słyszą między sobą. Tajna fraza Secret w komunikacji załatwi sprawę. Ta fraza może być kluczem hashującym. - Co do nakładu na implementację bezpieczeństwa - myślę że warto. Szczególnie na stacjonarce gdzie go nie mam nie lubię dongli usb ;]
W zasadzie. ;P

Fajny plugin, ale nie uśmiecha mi się odpalać archaicznego bluetootha instalować jakichś sterowników..pierdu pierdu ;]
Akurat BT jest na potrzeby telefonu bardziej zaawansowany niz wifi, chocby audio działa na BT bardzo fajnie a na wifi, yyy, eee, aaa... tragedia. BT nie jest archaiczny jest do innych zastosowań niż WiFi. Dopiero WiFi Direct jest do BT podobne, ale WD jest... tak mało rozpowszechnione, i nie wiadomo jeszcze jak prądochłonne, że nie ma co sobie nim zawracać głowy. ;P

Offline jkl_pl

  • Narybek
  • *
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #165 dnia: Kwietnia 19, 2012, 23:07:15 pm »

Low power nie będzie mniej prądożerne od bt off.
Nowoczesne srajfony i Srajbiany dążą do tego by utrzymywać aktywną komunikacje ip. Takich aplikacji jest wiele.
I tak każdy wifi ma włączone.


Minus? Nie widzę minusów w tym, że mam zdalne zarządzenie telefonem.




BT a WIFI z mojego punktu widzenia to to samo - takie samo medium. Na wifi audio nie działa? Jakoś skype mi nie tnie, używam od dawien dawna, słucham mp3, youtuba i oglądam telewizje hd przez wifi i radio internetowe hd 320kbps.
Proszę nie zwalaj niczego na to, że trzeba trochę więcej kodu pisać. Po co pisać ten plugin pod BT jak i tak będzie cieszył się on przez BT mniejszym aplausem o 80% ?


Co mi z Wifi Direct? Przecież to drugi blututh by był, po co mam się rozłączać z internetem przez wifi...zeby smsa wysłać? no daj spokój ;)
Zdecydowanie Wolę wielowarstwową komunikację IPv4, wolę mieć spięte wszystkie urządzenia do jednego lub wiele ap i niezaleznie tam gdzie jestem łączyc sie jak mi sie podoba.


[size=78%]Zastanów się teraz nad kilkoma sytuacjami:[/size]
- masz stacjonarkę
- masz laptopa bez bt
- masz komorke z wlaczonym wifi na stale ze względu na rodzaj urzadzenia i posiadany pakiet internetowy;]



Odnoszę wrażenie że nie chcesz dopuścić do siebie rzeczowych argumentów.



Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #166 dnia: Kwietnia 20, 2012, 07:18:12 am »
Low power nie będzie mniej prądożerne od bt off. Nowoczesne srajfony i Srajbiany dążą do tego by utrzymywać aktywną komunikacje ip. Takich aplikacji jest wiele. I tak każdy wifi ma włączone.
Ja nie mam, więc teoria "każdy" upadła. :D

BT a WIFI z mojego punktu widzenia to to samo - takie samo medium. Na wifi audio nie działa? Jakoś skype mi nie tnie, używam od dawien dawna, słucham mp3, youtuba i oglądam telewizje hd przez wifi i radio internetowe hd 320kbps.
Rajt, podłącz bezprzewodowe słuchawki do telefonu via WiFi, bo nie mowimy o streamingu plików z netu. ;P

Proszę nie zwalaj niczego na to, że trzeba trochę więcej kodu pisać. Po co pisać ten plugin pod BT jak i tak będzie cieszył się on przez BT mniejszym aplausem o 80% ?
To kategoria wróżenia, robiłeś badania, że wiesz? ;P

Co mi z Wifi Direct? Przecież to drugi blututh by był, po co mam się rozłączać z internetem przez wifi...zeby smsa wysłać? no daj spokój ;)
Nie masz się rozłączać, no chyba ze nie mozesz miec trzymanych wielu polaczen na raz w telefonie, ale taki chyba jeszcze nie istnieje ;P

Zastanów się teraz nad kilkoma sytuacjami:
- masz stacjonarkę
- masz laptopa bez bt
- masz komorke z wlaczonym wifi na stale ze względu na rodzaj urzadzenia i posiadany pakiet internetowy;] Odnoszę wrażenie że nie chcesz dopuścić do siebie rzeczowych argumentów.
Raczej, że nie czytasz ze zrozumieniem co piszę. Czy ja gdzies napisałem, że nie zrobię? ;P Poza tym, ja tam akurat mam stacjonarke i laptopa z BT, i ja tam zwracam uwagę na BT jak kupuje kompa jakiegoś, bo do bezprzewodowej integracji, szczególnie usług audio - najlepsze, DLNA się nie umywa. ;)

Offline MaciaK

  • Młodzież
  • **
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #167 dnia: Kwietnia 20, 2012, 15:52:30 pm »
a moze dalo by sie jakos zaimportowac sms z tela do archiwum? I tak w andku to sa watki :)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwca 18, 2012, 09:21:38 am »
http://minefield.k2t.eu/wtf/link-2.apk - nowa wersja, potrzebuje nowej wersji tego http://minefield.k2t.eu/wtf/smsAndroid.wtwExtension do poprawnej pracy i preferowalnie ostatniej nightly wtw.

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwca 19, 2012, 06:59:57 am »
Nie wiem dlaczego, ale połączenie poprzez WiFi jest często zrywane ;/ i tylko co jakiś czas się łączy

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwca 19, 2012, 07:32:28 am »
A telefon Ci przypadkiem wifi nie odłącza? ;p

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwca 19, 2012, 08:59:23 am »
Nie :) cały czas podłączone jest :) wyświetla wszystko i ładuje strony :)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwca 19, 2012, 11:22:13 am »
No to, magia. Albo kolejny bug androida ;p

Offline Serekzolty

  • Narybek
  • *
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #173 dnia: Lipca 10, 2012, 02:05:04 am »
Czy wtyczka jest jeszcze rozwijana ?;p bo wyskakuje mi komunikat,że beta zakończyła się 8 lipca 2012 r. i nie da się używać aplikacji na androidzie.Jest jakaś aktualniejsza wersja?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #174 dnia: Lipca 10, 2012, 11:51:42 am »
Ups, wieczorem będzie nowa wersja.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #175 dnia: Lipca 22, 2012, 10:52:18 am »
mam ten sam problem co the_mask - połączenie jest nawiązywane na chwilę (max co zaobserwowałem to 15 sekund) i się zrywa, i po jakimś czasie znowu wstaje i tak w kółko


LG-P500, CM9

Offline SQBI

  • Narybek
  • *
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpnia 15, 2012, 15:57:17 pm »
Nie mogę uruchomić usługi (link-2). Wyskakuje komunikat, że beta się przeterminowała i mam zaktualizować do nowszej wersji. Tyle, że nowszej nie ma...

Offline SQBI

  • Narybek
  • *
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpnia 27, 2012, 21:31:46 pm »
Ok. Link-2 już działa :) Po zmianie ROM-a na CM 7.2 również rozłączenia ustały.

Czy da się w jakiś sposób zmienić kolorki wskaźników? U mnie na czarnym tle skórki praktycznie nic nie widać...

Offline stan

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • aka ^jozhua
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #178 dnia: Września 08, 2012, 16:17:39 pm »
czy jest możliwość dodania w kolejnej nightly tak, aby wtw przy starcie i wykryciu połączenia z telefonem przechodził od razu do zakładki?

czy komuś udało się zaimportować książkę adresową z Androida do WTW? ja przy próbie importu przez przycisk w opcjach otrzymuję komunikat: "Błąd podczas importowania danych. Sprawdź połączenie telefonu." - telefon mam sparowany z komputerem, a wtw z Androidem. działa komuś ta opcja?

@kaworu: może dasz możliwość stylowania AndroidLink w osobnym pliku xml?

i jeszcze jeden bug: gdy chce się skorzystać z bramki przez Android Link działa tylko przez BT, przez Wi-fi pojawia się error
Kanał #wtw na irc.quakenet.org oraz na irc.freenode.net @st4n

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [smsAndroid] Powiadomienia o wiadomościach @wtw
« Odpowiedź #179 dnia: Października 08, 2012, 12:44:11 pm »
I nowa beta wtyczki ;)