Autor Wątek: Zapisujące się archiwum rozmów  (Przeczytany 2189 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sorvina

  • Narybek
  • *
Zapisujące się archiwum rozmów
« dnia: Października 14, 2014, 14:25:28 pm »
Witam.  Korzystam z WTW w pracy i w związku z tym nie chcę trzymać historii rozmów na komputerze.  W Ustawieniach zaznaczyłam sobie najpierw, żeby WTW przy starcie usuwał wiadomości starsze niż 2 dni, ale ta opcja nie działała.  Postanowiłam zaznaczyć opcję nie zapisywania archiwum w ogóle.  Niestety w archiwum dalej widnieją wiadomości, dopóki nie usunę ich ręcznie.  Czy coś jest nie tak z tą opcją? Ktoś zna jak to rozwiązać?
Pozdrawiam.

Offline Sorvina

  • Narybek
  • *
Odp: Zapisujące się archiwum rozmów
« Odpowiedź #1 dnia: Października 24, 2014, 13:18:26 pm »
Podwójny post, wiem, ale właśnie zauważyłam jeszcze jedną dziwną rzecz. 
Weszłam sobie wczoraj do Archiwum i ręcznie usunęłam wszystkie rozmowy.  Lista pusta.  Zamykam okno.  Dzisiaj uruchamiam WTW, zaglądam do Archiwum i co? Wszystkie wczorajsze "usunięte" rozmowy są ponownie.
Zrobiłam test: Włączam WTW, włączam Archiwum, zaznaczam wszystkie rozmowy, usuwam je.  Lista jest pusta, więc można by stwierdzić, że się wszystko usunęło.  Zamykam okno Archwium, włączam je ponownie i dalej lista jest pusta, bez rozmów.  Następnie robię taki 'myk', że otwieram jakiekolwiek okno rozmowy, nie muszę rozpoczynać rozmowy, wtedy otwieram Archiwum i. . .  tada! - wszystkie rozmowy ponownie są w Archiwum. 

Proszę o pomoc, bo zależy mi na usunięciu Archwium.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Zapisujące się archiwum rozmów
« Odpowiedź #2 dnia: Października 24, 2014, 13:33:29 pm »
Możesz to zrobic ręcznie, wyłącz wtw i w folderze profilu jest folder .archive a w nim plik database.sq3, usuń go i całe archiwum zniknie. Chociaż dość diznw ze wracają.

Offline Sorvina

  • Narybek
  • *
Odp: Zapisujące się archiwum rozmów
« Odpowiedź #3 dnia: Października 24, 2014, 13:39:47 pm »
Przed chwilą tak zrobiłam, ale nie pomogło.   Znowu to samo, na pierwszy rzut oka wszystko się usuwa i jest okey.   Włączyłam ponownie WTW, kliknęłam odfiltruj i znowu mam wszystkie rozmowy.   Sprawdziłam, czy aby nie dostałam pomroczności jasnej, i weszłam do Kosza - plik database jest i dokładnie taki sam plik znowu pojawił się w moim folderze profilu.   Odrodził się jak feniks z popiołów.  .  .   

Edit.  Może warto dodać, że taka sytuacja widzę ma miejsce od 1 września.  Od tego momentu mam wszystkie rozmowy, a WTW używałam już wcześniej, więc rozmowy przed 1 września jakoś zniknęły. . .
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2014, 13:57:57 pm wysłana przez Sorvina »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Zapisujące się archiwum rozmów
« Odpowiedź #4 dnia: Października 24, 2014, 15:56:08 pm »
To może na wszelki wypadek wywal wszystkie pliki z folderu ".archive". Ale jesli o to nie pomoże (bo może, może został journal) to normalnie, "wtf?"

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: Zapisujące się archiwum rozmów
« Odpowiedź #5 dnia: Października 25, 2014, 18:07:32 pm »
jeżeli to jest na gg, to może aol nachalnie wpisuje rozmowy do archiwum? w takim przypadku można spróbować wyłączyć w opcjach gg synchronizację z archiwum online

Offline Sorvina

  • Narybek
  • *
Odp: Zapisujące się archiwum rozmów
« Odpowiedź #6 dnia: Października 27, 2014, 08:12:11 am »
Uh, dziękuje za odpowiedzi.  Chłopak podpowiedział mi, żebym weszła w Konserwacje, tam zaznaczyła Usuń archiwum i zrestartowała WTW.  To w końcu dało radę usunąć całe archiwum.
adrian_007 - faktycznie, miałam taką opcję zaznaczoną.  Odznaczyłam już ją i zobaczymy, czy teraz będzie się normalnie archiwum usuwało. 

Dziękuję za pomoc. 
Pozdrawiam.

Offline Sorvina

  • Narybek
  • *
Odp: Zapisujące się archiwum rozmów
« Odpowiedź #7 dnia: Października 28, 2014, 07:11:39 am »
.   .   .   
Pośpieszyłam się niestety i dzisiaj wielki powrót archiwum.    Usunięcie wszystkich plików z folderu archive też nie podziałało.   Nieprawdopodobne.   

Edit.   Okey, sprawdziłam, WTW dzisiaj sobie ponownie zaznaczył opcję z archiwum online.   Zobaczymy jak dalej to będzie wyglądało. 

Edit2: Tak w ogóle można gdzieś nie wyrazić chęci zapisywania takiego archiwum online? Bo rozumiem, że jeżeli zaznaczę tę opcję kiedyś tam, to mi i tak te rozmowy przywróci komunikator.  Chciałabym w ogóle zrezygnować z opcji zapisywania archiwum online.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Zapisujące się archiwum rozmów
« Odpowiedź #8 dnia: Października 28, 2014, 14:17:34 pm »
Może ją źle komunikator ustawia, wyłącz ją z poziomu webgg. (i w wtw wyłącz synchronizację).