Autor Wątek: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?  (Przeczytany 19563 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bugmenot

  • Młodzież
  • **
Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #60 dnia: Stycznia 30, 2011, 09:19:50 am »
Kacper: "Jest dokładnie tak jak mówi refresh, jeżeli nie macie możliwości aktualizacji IE, to z pewnością uruchamianie WTW też nie jest wskazane na takich komputerach."

W jasnowidza się bawisz? Każda firma ma inną politykę prywatności. U siebie mogę używać czego chce, ale IE6 jako podstawa ma być nienaruszona, są do niej napisane stare, dedykowane programy, których nikt nie będzie pisał od nowa i wydawał na to kasy.

Co do Youtube, nie wspiera, ale informacja o tym nie wyskakuje mi w nowym oknie za każdym razem kiedy tam wchodzę. No i pomimo tego, że nie wspiera, to i tak podstawową funkcjonalność do jakiej ten serwis służy - czyli oglądanie filmów - i tak obsługuje pod IE6.

Już wolałbym ten komunikat w WTW widzieć na belce programu, np. masz starą wersje IE6 -  obok swojego opisu. Ewentualnie możnaby w głównym katalogu WTW zrobić podkatalog ActualIE czy coś w tym stylu, i do niego wgrywać pliki składowe IE, które są potrzebne, albo i cały IE(7/8/9). I przy uruchamianiu niech WTW najpierw sprawdza ten katalog, jeśli nie ma to niech bierze pliki z systemu. Coś na wzór obsługi stylów użytkownika. Nie wiem czy tak można, ale byłoby z pewnością o wiele wygodniejsze.  Taka wersja byłaby w pełni portable, niezależnie od tego kto co ma w systemie.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 30, 2011, 11:23:58 am »
Kup sobie netbook`a, ukrywaj go na kolanach jak chcesz skubać szefa i po sprawie.

Offline sjf

  • Narybek
  • *
  • TW Homer
Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 30, 2011, 16:12:57 pm »
teoretycznie mogliby Cię ścignąć już za samo uruchamianie programów nieistotnych w pracy/niezwiązanych z pracą/zewnętrznych, więc zmiana IE to w sumie to samo "przewinienie" co odpalenie wtw.
Akurat mnie nie, gdyż polityka firmy nie zabrania instalacji darmowych programów, poza tym do instalacji WTW wystarczy konto ZU, a do aktualizacji IE nie. Jak piszę poniżej - z lapka korzystam również w domu (mobilne biuro).

Kup sobie netbook`a, ukrywaj go na kolanach jak chcesz skubać szefa i po sprawie.
O jakim skubaniu mówisz? Nie pomyślałeś, że mogę korzystać z firmowego lapka w domu, bo mam takie mobilne biuro? czyli tak naprawdę "dokładam" do firmy, bo płacę za dostęp do netu w domu i za prąd, a wykorzystuję również w celach służbowych, a że przy okazji odpalę WTW?

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 09, 2011, 15:23:37 pm »
Cytuj
O jakim skubaniu mówisz?
O skubaniu pieniędzy - za rozmowy na WTW Ci nie płacą jak mniemam. Ubiegam pytanie: "A jeżeli specyfika pracy wymaga kontaktu przez komunikator?" - należy uświadomić szefa, że musi dołożyć parę groszy, by zakupić nowszy system (IE?). Ja już nie pamiętam na jakim Windowsie zatrzymał się IE6, ale na XP już chyba 7 była dostępna.

 czyli tak naprawdę "dokładam" do firmy, bo płacę za dostęp do netu w domu i za prąd
Ja bym się takimi rzeczami nie chwalił :/

Na firmowym lapku nie pozwalaja aktualizowac systemu, a co za tym idzie IE? Czy moze Twoje firmowe biuro to jeden z pierwszych laptopów z windowsem 95? A może system jest piracki i "nie wypada" go aktualizować? Z tego co mi wiadomo dla posiadaczy systemu Windows aktualizacja IE jest darmowa więc "nie zabrania instalacji darmowych programów".

Offline mihau

  • Narybek
  • *
Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 28, 2011, 11:30:55 am »
Myślę że moje pytanie mozna spokojnie podpiąć pod ten temat. Nie mogę zainstalować IE7 ani IE8. Okrajałem sobie system i to pewnie z powodu braku Windows Update. Czy jest możliwośc wyciągnięcia z instalki konkretnych bilbiotek albo czegoś innego co tam jest potrzebne i przerzucenie ich we właściwe miejsce tak żeby działał autoscroll? Mam w dupie to czy po tym bedzie dział IE6 - korzystam z innej przeglądarki.

Offline suawek

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 28, 2011, 11:52:31 am »
System bez Windows Update nie jest okrojony, tylko upośledzony...

Offline zhvir

Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 28, 2011, 14:14:52 pm »
mihau przeinstaluj windowsa lub przeprowadź naprawę systemu, a następnym razem nie kombinuj
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 28, 2011, 15:37:06 pm »
Czy jest możliwośc wyciągnięcia z instalki konkretnych bilbiotek albo czegoś innego co tam jest potrzebne i przerzucenie ich we właściwe miejsce tak żeby działał autoscroll?
A odpowiadając na pytanie ... tak, jest, ściągnij sobie program Dependency Walker i wybierz wtw.exe. Będziesz potrzebował kompa z IE7 z którego skopiujesz te biblioteki.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 28, 2011, 16:50:29 pm »
A odpowiadając na pytanie ... tak, jest, ściągnij sobie program Dependency Walker i wybierz wtw.exe. Będziesz potrzebował kompa z IE7 z którego skopiujesz te biblioteki.
To się z dużym prawdopodobieństwem nie uda. A nawet gdyby wszystkie wyszły w DW (a jestem pewien, ze > 75% będzie brakowało) to skopiowanie ich nic nie da.

Offline mihau

  • Narybek
  • *
Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 28, 2011, 18:40:05 pm »
Heh patrząc powpoprzednich wypowiedziach byłem w 100% pewny że dostane jakieś morały

zhvir, suawek

"Przepraszam tato już nie będe"


Ehhh ciężko. jest tyle bibliotek! Nie wiem które są od IE. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to ieframe.dll oraz ieui.dll ale i tak nie pomaga. Poszperam wiecej na googlach może znajde jakis sposob na IE bez Windows Update. Ostatnio o tym pamiętałem i "slipstreamowałem" (chyba tak to sie nazywa, albo poprostu dołączyłem :P) IE7 do instalacji Windowsa. Teraz coś uszło mojej uwadze.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2011, 18:57:21 pm wysłana przez mihau »

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline kasper93

Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #71 dnia: Marca 01, 2011, 14:22:28 pm »
Dokładnie możesz pobrać instalkę IE. Ale jeżeli brak WU jest spowodowany nielegalną wersją systemu to nic nie poradzisz, bo przy instalacji też (chyba) sprawdza legalność.

BTW. XP bez update to dopiero beton... Masz tam chociaż sp2? Bo na sp3 nie liczę.
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Offline mihau

  • Narybek
  • *
Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #72 dnia: Marca 01, 2011, 14:56:15 pm »
Oj dajcie spokój z tym, że Windows bez Windows Update to beton. Jeżeli nie widze potrzeby uaktualniania systemu (nie wiem czy pamiętacie ale w 2001 roku chyba wam wszystko działało) to po cholere mam go miec. Zależy mi na jak najmnieszym rozmiarze i jak najmniejszym wykorzystaniu zasobów (stąd np używam wtw a nie gg). Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to wydaje mi się że sam antywirus i firewall mi wystarcza. Działam tak od paru lat i nie narzekam, wręcz przeciwnie:) Pozdrawiam

SP2 mam, ale tylko dlatego, ze bez niego niektóre aplikacje nie dzialają (chociaż z tego co pamiętam to na upartego też da rade to obejść)

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #73 dnia: Marca 01, 2011, 22:54:53 pm »
IE nie sprawdza przy instalacji legalności Windowsa
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #74 dnia: Kwietnia 09, 2011, 00:14:56 am »
Jednak jest taki topic a tyle sie naszukalem :\ Najwyrazniej zlych fraz uzylem. Do rzeczy. Przepraszam za odswiezenie jednak mysle, ze warto. Ciesze sie niezmiernie, ze WTW wspiera wyparcie IE6 z rynku. Szkoda tylko, ze dosc natywnie. Gdyby to faktycznie bylo takie istotne to moim zdaniem po prostu powinno sie blokowac uruchamianie WTW przy zainstalowanej IE6 jezeli to ma byc kampania agresywna. Osobiscie uwazam, ze taki komunikat nie ma sensu pokazywac wielokrotnie. Raz wystarczy w zupelnosci. Potem co najwyzej checkbox czy wyswietlac okno przy kazdym uruchamianiu. Popieram intencje autora jednak jego "fanatyzm" jest zly pod tym wzgledem. Ta wrong ideology zmarnuje kilku osobom parenascie minut, gora godzin w zyciu na klikanie tego buttonu/X'sa zamykajacego. Niektorzy w biurach sa zmuszeni uzywac uzywac IE6 ze wzgledu na tempych administratorow, ktorzy z jakis powodow nie chca tego zmienic. Sa tez przypadki, ktore chyba ktos opisal powyzej. Mam na mysli, ze jakis jelop stworzyl aplikacje pod IE6 i przepisanie jej jest nieoplacalne. Niektorzy tez bawia sie w mniej "legalne" zabawy z binarka dlatego tez nie beda jej odinstalowywac. W takich przypadkach inne browsery z silnikiem imitujacym IE6 nie wchodza w rachube. Rozumiem, ze niektore wersjie IE maja wersje kontatybilnosci wstecznej i przestawiania wersji silnika jednak niektorych to nie satysfakcjonuje (np. mnie). Przypadkow jest wiele dlatego nawet nie bede ich opisywal. Jezeli ktos czytal ten komunikat i rozumie jego tresc to wnioski nasuwaja sie same. Zdaje sobie sprawe, ze moze byc problem z przewijaniem chatu w oknie rozmowy. Ok, spoko. Akceptuje to. Ja tego problemu nie mam dlatego nie zamierzam zmieniac przegladarki bo musze jej uzywac do pracy. Jakis czas temu slyszalem o WTW i przy porzadkach wreszcie przeszedlem na cos normalnego. Rozumiem fanatyzm (jaki by nie byl) autora aplikacji bo sam mam podobny charakter. Dazenie do perfekcji to dobra cecha.

Ze wzgledu na nieugiety stosunek autora programu do sugestii uzytkownikow zostalem zmuszony" do napisania malej aplikacji, ktora uruchamia wtw.exe i chowa ostrzezenie z automatu. Oczywiscie sposobow jest kilka. Wybralem najszybszy. Dla specow nie bedzie trudnoscia scrackowanie aplikacji i zNOPowanie fragmentu kodu odpowiedzialnego za pojawianie sie okna (w skrocie ujmujac). Zapewne sposobow jest wiele jednak te dwie mi przyszly na chwile obecna. Moim zdaniem program powinien miec opcje pobierania argumentu (np. -disable-ie6-notification, -disable-ie6-warning, etc), ze skrotu, ktory sugeruje, ze uzytkownik jest swiadomy tego i nie chce widziec tego komunikatu.

Do rzeczy. Dla tych co nie chca widziec tego komunikatu przy uruchamianiu proponuje uzycie owej aplikacji: hide-wtw-ie6-warning.exe napisanej w C. Dla nieufnych osob podaje linka do scanu. Dla jeszcze bardziej nieufnych udostepniam zrodla, ktore umozliwia wlasnoreczne skompilowanie aplikacji. Mam nadzieje, ze to da do myslenia autorowi.

Instrukcja obslugi aplikacji:
  • Kopiujemy binarke gdzie tylko nam sie zywnie podoba
  • Tworzyny skrot do owej binarki
  • Edytujemy skrot i dalej element docelowy dodajac argumenty. Dla przykladu moja konfiguracja wyglada tak: D:\Programy\WTW\hide-wtw-ie6-warning.exe "D:\Programy\WTW\wtw.exe" "100". Drugi parametr przekazywany do programu odpowiada za czas (w ms) po ktorym okno z ostrzezeniem zostanie "zamkniete". Sugerowany czas w drugim parametrze powinien wynosic od 500 do 3000 (ms). Jest to zalezne od predkosci komputera i uruchamiania aplikacji. Jezeli za szybko sprobuje zamknac okno komunikatu to zakonczy sie to niepowodzeniem. Jezeli czas bedzie za duzy to okno bedzie sie zamykac z "wiekszym" opoznieniem. Ten parametr trzeba dostosowac indywidualnie.
  • Opcjonalnie zmieniamy ikone skrotu na ikone np. WTW
  • Wsadzamy skrot gdzie tylko nam sie zywnie podoba i cieszymy sie zyciem
PHP Freelancer
Webkrytyk - zobacz jak marnują się Twoje pieniądze w internecie!

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #75 dnia: Kwietnia 09, 2011, 00:37:19 am »
Nie chce mi się tego całego czytać... ale, jeśli WTW pobiera wersję IE z rejestru to wystarczy zmienić wartości Build i Version wg tego tego. Tylko zapisz sobie poprzednie wartości, bo może coś innego przestanie wtedy działać :P

Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #76 dnia: Kwietnia 09, 2011, 01:01:21 am »
Niestety te rozwiazanie mnie takze nie satysfakcjonuje gdyz inne aplikacje takze korzystaja z tego cuda :] I na moje nieszczescie pewien soft, ktorego nie przepisze na nowo takze wiec mam pozamiatane na dywanie. Po za tym ryzyko sieczki zawsze istnieje przy takiej zmianie.
PHP Freelancer
Webkrytyk - zobacz jak marnują się Twoje pieniądze w internecie!

Offline bugmenot

  • Młodzież
  • **
Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #77 dnia: Kwietnia 09, 2011, 01:15:17 am »
A niech Ci Bóg w dzieciach wynagrodzi, wreszcie kłopot z głowy. Co prawda czasami jak komputer przytnie przy uruchamianiu WTW okno może się nie zamknąć, no ale ustawiając większy czas zrobi to w późniejszym okresie.

Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #78 dnia: Maja 19, 2011, 09:11:38 am »
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2011, 19:40:37 pm wysłana przez CapaciousCore »
PHP Freelancer
Webkrytyk - zobacz jak marnują się Twoje pieniądze w internecie!

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Używam IE6 - jak wyłączyć powiadomienie o błędzie krytycznym?
« Odpowiedź #79 dnia: Maja 19, 2011, 09:19:47 am »
Oh nie, bawcie sie dobrze. Ja się tylko zastanawiam czemu sobie tego w rejestrze nie zmienicie ... no ale jak wolicie edytować binarkę :D