Autor Wątek: Przewijanie okna rozmowy  (Przeczytany 4180 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zielony6

  • Narybek
  • *
Przewijanie okna rozmowy
« dnia: Kwietnia 02, 2010, 11:26:19 am »
Witam, krótkie pytanie.
Podczas włączania programu wyskakuje komunikat:
"Masz zainstalowany IE starsze niż 7, możesz oczekiwać problemów z przewijaniem okienka rozmowy."
No i... rzeczywiście jest drobny problem z przewijaniem okienka rozmowy - gdy przychodzi nowa wiadomość trzeba ręcznie scrollować okno rozmowy, co jest dosyć męczące przy dłuższych rozmowach.
Czy konieczne jest zainstalowanie od razu IE7? Nie można naprawić tego w jakiś zajmujący-mniej-miejsca sposób?
Nie znalazłem na forum odpowiedzi, liczę na pomoc ;).

Pozdrawiam.

Offline UsagiAddict

  • Narybek
  • *
  • Królik
    • UsagiAddict's LastFM
Re: Przewijanie okna rozmowy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 02, 2010, 12:20:12 pm »
Ależ po co instalować IE7? Ten komunikat to tylko dla picu, Kaworu się nudziło i go wklepał. Podobno WTW ma na dniach sprawdzać wersję MS Painta, by avatary były w ładniejszych kolorkach.
[??]

Offline Pragmatic69

Re: Przewijanie okna rozmowy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 02, 2010, 12:24:49 pm »

Czy konieczne jest zainstalowanie od razu IE7?

Nie, ja radziłbym od razu IE8 lub pre-alfę 9, ale to dla hardkorów. ^ ^
 
Cytuj
Nie znalazłem na forum odpowiedzi, liczę na pomoc ;).
Doprawdy nie znalazłeś?  Szukajka zawodzi? Temat był wałkowany już dziesiątki, jeśli nie setki razy, ale powtórzę raz jeszcze:
Nie ma i nie będzie (raczej) innego sposobu na pozbycie się tego komunikatu niżeli zainstalowanie nowszej wersji IE niż 6.
Doprawdy nie rozumiem ludzi, którym tak się to nie podoba. Niechęć do pozbycia się z systemu dziadostwa jakim jest IE6 można tłumaczyć chyba tylko lenistwem lub kompletnym laicyzmem. Nawet jeśli nie korzysta się z IE jako przeglądarki, to jest masa
programów, które korzystają z jego silnika w różnych celach, chociażby dlatego należy go zaktualizować. Nie wspominając już, o tym, że silnik IE6 jest niesamowicie wręcz dziurawy i trzymanie go w systemie jest proszeniem się o problemy z infekcjami systemu/odwiedzinami hakera itp. ;] Rolą tego komunikatu właśnie jest bycie natrętnym - taka łagodna forma perswazji.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Przewijanie okna rozmowy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 02, 2010, 12:36:07 pm »
Można rozwiązać problem z przewijaniem okna rozmowy, prawoklikając na nie i wybierając odpowiednią opcję. Ale na usuniecie komunikatu to bym nie liczył.

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Przewijanie okna rozmowy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 02, 2010, 12:43:52 pm »
Doprawdy nie rozumiem czemu nie zablokujesz włączenie WTW jeżeli IE jest mniejsze od 7 ?
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline UsagiAddict

  • Narybek
  • *
  • Królik
    • UsagiAddict's LastFM
Re: Przewijanie okna rozmowy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 02, 2010, 12:56:08 pm »
bo wtedy dużo osób nie wiedziałoby, dlaczego WTW nie chce się włączyć :<
i z tego co czytałem to ten temat + temat dot. wyłączenia komunikatu był poruszany przynajmniej osiem razy.
[??]

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Przewijanie okna rozmowy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 02, 2010, 14:44:29 pm »
Doprawdy nie rozumiem czemu nie zablokujesz włączenie WTW jeżeli IE jest mniejsze od 7 ?
Bo w zasadzie tylko przewijanie nie działa. A znam pare osob, ktore czasem są zmuszone do krótkotrwałego używania IE6, komunikat im wcale nie przeszkadza. ;P

Offline YogiCK

  • Narybek
  • *
Re: Przewijanie okna rozmowy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 02, 2010, 15:25:08 pm »
Jest coś takiego jak Internet Explorer Collection, ma w sobie IE6 które działa niezależnie od tego co jest w systemie. Więc nie widzę powodu by nie instalować IE8, nawet jeżeli starsza wersja jest do czegoś potrzebna.

Offline zielony6

  • Narybek
  • *
Re: Przewijanie okna rozmowy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 02, 2010, 17:48:11 pm »
Ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi, szczególnie Kaworu za uświadomienie mnie o możliwości "zawsze przewijania treści" ;).
Jeszcze pytanie do Pragmatic69 (albo do innych znających odpowiedź) - jakie to programy korzystają z silnika IE? W ogóle nie używam IE, jakoś specjalnie nie zauważyłem by był mi do czegoś potrzebny (a nie odinstalowałem go jeszcze wyłącznie przez lenistwo :P).

Pozdrawiam.


Offline zhvir

Re: Przewijanie okna rozmowy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 02, 2010, 18:13:16 pm »
silnika ie używa m.in "program" o nazwie Microsoft Windows
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Forrest

  • Młodzież
  • **
    • http://www.trancetraffic.com/
Re: Przewijanie okna rozmowy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 02, 2010, 18:51:47 pm »
@up

owned  ;D

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Przewijanie okna rozmowy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 02, 2010, 20:02:04 pm »
jakie to programy korzystają z silnika IE?
chociażby komunikatory. nie tylko wtw, ale też stare gg, tlen, miranda i pewnie wiele innych.  poza tym explorer jest integralną częścią systemu windows. używając go pozostawiasz w systemie jedną wielką dziurę dla wszelakiego dziadostwa. nie musisz wcale używać ie do przeglądania internetu, żeby korzystać z niego na codzień, a łatwo się o tym przekonasz wchodząc np. na dysk c: i wpisując w pasku adresu np. www.google.pl
explorator windows nagle magicznie zmieni się w IE6.0

Offline Pragmatic69

Re: Przewijanie okna rozmowy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 02, 2010, 20:46:16 pm »
Mamy jeszcze Steam, Xfire, WMP i chyba nawet w pewnym miejscu Winamp. ;p
Z programów, których ja używam na razie tyle kojarzę, nie licząc oczywiście tych, które wymienili poprzednicy.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Dimension

Re: Przewijanie okna rozmowy
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 03, 2010, 05:58:38 am »
Steam zaczął korzystać z WebKit.