Ankieta

Na obsłudze przez wtyczkę którego z poniższych playerów zależy Ci najbardziej?

Foobar2000
WinAmp
Windows Media Player
AIMP
jetAudio
Inny (podaj jaki)
Nie chcę w ogóle takiej wtyczki
iTunes
Screamer Radio

Autor Wątek: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.  (Przeczytany 27327 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pragmatic69

Jak w temacie. Od jakiegoś już czasu chodzi mi po głowie zamysł stworzenia wtyczki, która wyświetla nazwę obecnie granego utworu z odtwarzacza (sam myślałem głównie o WinAmpie) na opisie. Coś na wzór tlenowej wtyczki AutoStatus, czy TuneStatus z AQQ. Niestety, po godzinach ślęczenia, stwierdzam z bólem, że jestem zdecydowanie zbyt "zielony" w kwestii programowania w ogóle. Stąd moje nieśmiałe pytanie:

Czy jeśli np. znalazło by się trochę więcej chętnych na taki plugin, to ktoś bardziej ogarnięty i doświadczony w tym temacie byłby w stanie w wolnej chwili naskrobać takie cudo dla WTW? Wiem, że ta prośba może się wydawać odrobinę bezczelna , za co z góry przepraszam, ale jestem po prostu bezsilny i jednak myślę,że taki bądź co bądź zbędny bajer nie tylko mi, ale i innym także może się spodobać, a jego napisanie nie będzie raczej stanowiło jakiegoś super wielkiego wyzwania dla tutejszych wyjadaczy. ;) Tak przynajmniej myślę...

Na początek więc, tak jak pisałem, wyrażajcie opinie o tym pomyśle.
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2009, 18:36:45 pm wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 13, 2009, 19:40:58 pm »
hmm... uwazam ze tworzac taka wtyczke nalezy wziac pod uwage, ze nie wszyscy korzystaja z winampa.
dlatego tez nalezaloby zrobic kompatybilnosc z foobarem (ktorego sam osobiscie uzywam i polecam), WMP, Screamer Radio oraz wiele wiele innych.

a komu bedzie sie chcialo takie cos zrobic..... :P
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 13, 2009, 19:49:12 pm »
hmm... uwazam ze tworzac taka wtyczke nalezy wziac pod uwage, ze nie wszyscy korzystaja z winampa.
dlatego tez nalezaloby zrobic kompatybilnosc z foobarem (ktorego sam osobiscie uzywam i polecam), WMP, Screamer Radio oraz wiele wiele innych.

Także mam to na uwadze, dlatego na wstępie można by, a nawet trzeba by się naradzić jakie odtwarzacze w ogóle wziąć pod uwagę, a potem dopiero szukać jel... to znaczy chętnego  do owego wolontariatu. xD

Osobiście wziąłbym najpopularniejsze, tzn. WinAmp, WMP, foobar, AIMP
Może ankieta?

Hmmm, tylko jak sformułować pytanie? :|
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2009, 19:58:10 pm wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline zhvir

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 13, 2009, 19:57:53 pm »
na pewno należałoby obsłużyć 4 podstawowe odtwarzacze tj.
1. winamp
2. wmp
3. foobar
4. aimp
Sam używam MediaMonkey ale ponieważ jest on prawie kompatybilny z winampem to myślę że obsługa winampa mi wystarczy do obsłużenia mojego odtwarzacza
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 13, 2009, 19:59:13 pm »
Popieram zestawienie przedmówcy, choć osobiście zależy mi najbardziej na WinAmpie. :)

edit; ankieta tak bardziej z ciekawości. ;)

edit2:Chociaż... może by tak wyniki ankiety decydowały? Tzn. powiedzmy dwa playery, które zdobędą największą liczbę głosów będą jakby "priorytetowe" dla ewentualnego autora, a pozostałe już ewentualnie gdyby mu się chciało/nudziło. Głosowanie trwałoby np. do piątku, do godziny dwudziestej. Co wy na to?

Swoją drogą nie wiadomo w ogóle, czy jakiś potencjalny autor się znajdzie...
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2009, 20:42:11 pm wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Grani

  • Narybek
  • *
Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 13, 2009, 20:40:01 pm »
A może ktoś mi powiedzieć do czego służy ustawiania opisu z nazwą aktualnie odtwarzanego utworu?

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 13, 2009, 20:48:09 pm »
A może ktoś mi powiedzieć do czego służy ustawiania opisu z nazwą aktualnie odtwarzanego utworu?

To proste, załóżmy, że mamy uruchomionego przykładowo Foobara i gra sobie w nim, dajmy na to Faint zespołu Linkin Park, równocześnie mamy odpalone wtw z włączonym tym pluginem i automatycznie jako opis ustawia się "Linkin Park - Faint" lub "Foobar gra - Linkin Park - Faint" itp. Opisy zmieniają się wraz ze zmianą odtwarzanej piosenki, nie wiem jak mógłbym wyjaśnić to bardziej obrazowo.

zhvir edit: nie cytujemy ostatniego posta w całości!
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2009, 21:05:14 pm wysłana przez zhvir »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 13, 2009, 20:50:54 pm »
hmm imo plug malo istotny, ale z doswiadczenia powiem, ze najprosciej zrobic winamp'a. jak skoncze pisac wtyczke od winampa do mojego projektu, to moze zrobie i do wtw.

z foobarem jest prosta sprawa, bo mozna wcisnac do niego plugin, ktory sprawi, ze foo bedzie kompatybilne z winamp'em.
z wmp jest zabawa z interfejsami COM czego nienawidze.
z iTunes podobnie.

to na tyle, w oparciu o moje dowiadczenia z ta czworka... :P

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 13, 2009, 20:57:49 pm »
Osobiście byłbym także tylko za WinAmpem i Foobarem, podobnie chyba jak przedmówcy. Cóż zobaczymy co wyjdzie w ankiecie. Jeśli zwycięży właśnie ta dwójka to będzie miło, ale pamiętajmy, że demokracja bywa nieobliczalna. ^^
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Grani

  • Narybek
  • *
Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 13, 2009, 21:32:31 pm »
A może ktoś mi powiedzieć do czego służy ustawiania opisu z nazwą aktualnie odtwarzanego utworu?

To proste, załóżmy, że mamy uruchomionego przykładowo Foobara i gra sobie w nim, dajmy na to Faint zespołu Linkin Park, równocześnie mamy odpalone wtw z włączonym tym pluginem i automatycznie jako opis ustawia się "Linkin Park - Faint" lub "Foobar gra - Linkin Park - Faint" itp. Opisy zmieniają się wraz ze zmianą odtwarzanej piosenki, nie wiem jak mógłbym wyjaśnić to bardziej obrazowo.

zhvir edit: nie cytujemy ostatniego posta w całości!

Ale ja rozumime jak ona działa, tylko się zastanawiam w jakim celu to ma tak działać.

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 14, 2009, 05:58:35 am »
głos na foobara.
ale jeśli wtyczka będzie działać z winampem, to z foobarem też raczej będzie działać dzięki foo_winamp_spam (wtyczce pozwalającej udawać foobarowi, że jest winampem ;))

Offline Quadracik

  • Narybek
  • *
Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 14, 2009, 07:02:24 am »
Ale ja rozumime jak ona działa, tylko się zastanawiam w jakim celu to ma tak działać.
+1

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 14, 2009, 07:13:45 am »
Jejku no, nie chcecie, nie zależy Wam to nie instalujcie tej wtyczki, proste. :)
Jak widać nie brakuje takich, którzy chcieliby takiej funkcji.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 14, 2009, 07:17:43 am »
a jetaudio"?

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 14, 2009, 07:19:46 am »
Ah, rzeczywiście. Zapomniałem o nim, sam kiedyś używałem przez krótki czas, lecz mnie nie przekonał. Dodany. :-)
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2009, 07:22:49 am wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Quadracik

  • Narybek
  • *
Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 14, 2009, 08:12:18 am »
Jejku no, nie chcecie, nie zależy Wam to nie instalujcie tej wtyczki, proste. :)
a czy w komplecie z wtyczką będzie druga, która powoduje ignorowanie opisów generowanych za pomocą pierwszej?

jak widzisz, to jest bardziej skomplikowane niż uważasz... mnie nie chodzi o to, że nie chcę tej wtyczki dla siebie - wolałbym raczej wyeliminowanie takich "rozwiązań" z powszechnego użytku, gdyż dla mnie są niezwykle irytujące [wieloliniowe opisy, opisy typu "now playing" i tego typu badziewia zaśmiecające listę nie na moją prośbę i powodujące nieustennie wyskakujące informacje o zmianie statusu (+dźwięki)] :-)

Jak widać nie brakuje takich, którzy chcieliby takiej funkcji.
nie masz pojęcia jak bardzo mi przykro z tego powodu :-)

czemu chcesz (Ty i inni) uszczęśliwiać mnie na siłę swoim opisem zmieniającym się co 2-4 minuty?

to nie jest kwestia "nie chcesz nie instaluj" a raczej "nie chcesz, PRZEKONAJ INNYCH BY NIE INSTALOWALI" - kumasz różnicę?

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 14, 2009, 08:30:42 am »
Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to dodanie opcji/stworzenie wtyczki pozwalającej ukrywać opisy danych kontaktów, skoro tak bardzo ma to np. Tobie przeszkadzać.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline kidman64

  • Narybek
  • *
Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 14, 2009, 08:34:52 am »
jak widzisz, to jest bardziej skomplikowane niż uważasz... mnie nie chodzi o to, że nie chcę tej wtyczki dla siebie - wolałbym raczej wyeliminowanie takich "rozwiązań" z powszechnego użytku, gdyż dla mnie są niezwykle irytujące [wieloliniowe opisy, opisy typu "now playing" i tego typu badziewia zaśmiecające listę nie na moją prośbę i powodujące nieustennie wyskakujące informacje o zmianie statusu (+dźwięki)] :-)
(...)czemu chcesz (Ty i inni) uszczęśliwiać mnie na siłę swoim opisem zmieniającym się co 2-4 minuty?
a Ty 'kumasz', ze mozesz to samo powiedziec ludziom 'psujacym' Ci liste kontaktow swoimi opisami? Rozumiem, ze Cie to irytuje, ale niektorzy to lubia i wielu to nie przeszkadza, wiec o co sie ciskasz? Nie jestes w targecie tej wtyczki i ok, spoko, ale po co zaraz toczyc walke z kazdym kto tego uzywa?

Offline Quadracik

  • Narybek
  • *
Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 14, 2009, 08:48:37 am »
Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to dodanie opcji/stworzenie wtyczki pozwalającej ukrywać opisy danych kontaktów, skoro tak bardzo ma to np. Tobie przeszkadzać.
byłbym zachwycony :-)

jak widzisz, to jest bardziej skomplikowane niż uważasz... mnie nie chodzi o to, że nie chcę tej wtyczki dla siebie - wolałbym raczej wyeliminowanie takich "rozwiązań" z powszechnego użytku, gdyż dla mnie są niezwykle irytujące [wieloliniowe opisy, opisy typu "now playing" i tego typu badziewia zaśmiecające listę nie na moją prośbę i powodujące nieustennie wyskakujące informacje o zmianie statusu (+dźwięki)] :-)
(...)czemu chcesz (Ty i inni) uszczęśliwiać mnie na siłę swoim opisem zmieniającym się co 2-4 minuty?
a Ty 'kumasz', ze mozesz to samo powiedziec ludziom 'psujacym' Ci liste kontaktow swoimi opisami? Rozumiem, ze Cie to irytuje, ale niektorzy to lubia i wielu to nie przeszkadza, wiec o co sie ciskasz? Nie jestes w targecie tej wtyczki i ok, spoko, ale po co zaraz toczyc walke z kazdym kto tego uzywa?
Pewnie, że mogę. Mogę ich również w ogóle wywalić z listy, tu nie o to chodzi. Ja tu o nic nie walczę - chciałem tylko zaznaczyć, że "nie chcesz, nie instaluj" akurat nie ma sensu w przypadku tej wtyczki

osobna sprawa, że uważam ją za zbędną, ba, wręcz wolałbym, żeby nie powstała, ale z nikim walczyć nie będę

i jak dla mnie to tyle w tym temacie, bo widze, że za bardzo Wam na odcisk nadepnąłem a wcale (tak mocno) nie chciałem :-)

Pozdrawiam

Offline Pragmatic69

Re: Plug wyświetlający nazwę aktualnie odtwarzanego utworu jako opis.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 14, 2009, 08:55:22 am »
Dobra, nic się nie stało - na pocieszenie powiem Ci, że to, czy ona powstanie czy nie jest jak na razie pod dość sporym znakiem zapytania. Nie wiadomo w ogóle czy autor się znajdzie, choć jeden z wtyczkopisarzy powiedział "może", a to już coś. ;) Po prostu nie trafiłem w Twój gust z pomysłem tej wtyczki, cóż, mówi się trudno, przy okazji potwierdza się reguła, że nigdy nie da się zadowolić wszystkich.

edit: Ankieta zaktualizowana, jeśli przeważą głosy na nie, to trudno, nie i tyle.
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2009, 09:05:02 am wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]