Ankieta

Tak z ciekawości:

Pomysł fajny, ale nieprzydatny
Pomysł debilny
Zabiorę się za to :D
Pomysł fajny i przyda się (zastanów się 2 razy zanim klikniesz)

Autor Wątek: Eksport części kontaktów do filename.AddContacts  (Przeczytany 1183 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Eksport części kontaktów do filename.AddContacts
« dnia: Październik 05, 2011, 22:14:19 pm »
Najlepsze pomysły powstają przy piwie :) Ale nie każdy pije dlatego część z nich uznawana jest za niepotrzebne, zbędne, a nawet głupie. Mój pomysł? Chodzi o stworzenie możliwości przesłania kilku (lub kilkunastu) kontaktów między użytkownikami WTW. Oczywiście inne klienty nie obsłużą tego, bo ma nie uniwersalnych standardów (a może są wtyczki w innych programach o których nie wiem?). Wyobraźmy sobie, że zaznaczamy kilka kontaktów (z Shiftem), a następnie używając PPM klikamy na "Wyksportuj do *.AddContacts". Przesyłając plik do innego użytkownika posiadającego tę wtyczkę (oczywiście umożliwiałaby ona również import) wysłalibyśmy na raz kilka (kilkadziesiąt kontaktów z id). Po co to? A no wyobraź sobie, że pisze do Ciebie jakiś znajomy z pytaniem: "Siema. Wyślesz mi kontakty do wszystkich osób z naszej grupy?". Przesyłanie numerów pojedynczo może być męczące. Jakie są realia? Ano są takie, że jak wykorzystasz tę wtyczkę raz na pół roku to będzie szczyt!  Że trafisz na znajomego, który również używa WTW jeszcze mniejsze szanse. Więc... wtyczka nie znajdzie pewnie wielu zwolenników, ale jest pomysł dla kogoś kto chce poćwiczyć przy tworzeniu wtyczek dla WTW, a nie może znaleźć pomysłu "co stworzyć". Niewielu z Nas by się przydała, ale byłaby innowacją na rynku wtyczek, nie? :) Ten dział powstał, by przedstawiać propozycję nowych wtyczek, więc ją przedstawiam. Nie pytam czy warto, czy nie warto... Daję pomysł, który dla kogoś może okaże się strzałem na starcie, by wystartować w tym wyścigu i dać coś od siebie.

Odp: Eksport części kontaktów do filename.AddContacts
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2011, 01:00:05 am »
Jeżeli by to działało na zasadzie, iż mogę eksportować do dowolnego kontaktu wizytówkę (wszystkie dane danego kontaktu które obejmuję WTW) innego kontaktu/kontaktów to jestem ZA :D

Coś ala przesyłanie przez SMS vCard.
Win7 Pro x64

Offline czolg

  • Narybek
  • *
Odp: Eksport części kontaktów do filename.AddContacts
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2011, 10:47:43 am »
Pomysł dobry, ale jak napisałeś, wymagałoby to obecności wtw i tejże wtyczki na komputerze odbiorcy, dlatego pomyślałem, że można by zrobić coś takiego, żeby wizytówki kontaktów były wysyłane jako zwykły tekst z jakimś atrybutem, który byłby pomijany przez bez-wtyczkowe-nie-wtw komunikatory (wtedy kontakty byłyby wyświetlane jako zwykły tekst w oknie rozmowy), natomiast wtyczka by interpretowała ten parametr i wyświetliła jakieś okienko z opcją dodania kontaktów do listy.

Offline xpasd

  • Narybek
  • *
Odp: Eksport części kontaktów do filename.AddContacts
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2011, 11:27:58 am »
Nie prościej i lepiej eksportować do vCard z dodatkowym polem np GG i Bonojur ? imho bardziej uniwersalne