Ankieta

Łapka w górę czy łapka w dół?

Łapka w górę
0 (0%)
Łapka w dół
0 (0%)

Głosów w sumie: 0

Autor Wątek: Zmiana formuły eventu związanego z dźwiękami w oknie czata  (Przeczytany 830 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pufcio

  • Młodzież
  • **
Zmiana formuły eventu związanego z dźwiękami w oknie czata
« dnia: Styczeń 15, 2012, 21:07:04 pm »
W czym rzecz? Dodając sobie dźwięki do wtw mamy opcję ustawienia dźwięku, gdy ktoś do nas napisze, a okienko nie jest otwarte. Rzecz wyborna. Mamy też opcję, by wtw nam "krzyczało" gdy okienko jest nieaktywne lub nawet wtedy, gdy jest aktywne. Też super.

Jednak jak zwykle jest jakieś "ale" - każda karta jest traktowana jak osobne okienko, z którego tylko jedno jest aktywne. Nawet gdy piszemy z jednym użyszkodnikiem, to druga (i każda kolejna) osoba (z którą wcześniej już gadaliśmy), klepiąca jakiś elaborat w tle, powoduje, że wtw co chwilę sygnalizuje przyjście wiadomości, mimo że okienko jest aktywne. Podkreślam - okienko.

W obecnej postaci albo się narażam (przy 4-5 osobowym "oblężeniu") na atak dźwięku, który będzie odtwarzany kilkadziesiąt razy na minutę, albo - wyłączając takowe powiadomienie - rezygnuję z infa, że ktoś (kontynuując konwersację po dłuższej chwili) do mnie napisał, gdy akurat okienko nie było aktywne.

Postuluję więc za zmianą nazwy (lub wywaleniem eventa w obecnej postaci) i dodaniem takiego, który będzie powodował odtworzenie dźwięku, gdy okienko (a nie jedna z kart) będzie nieaktywne :)

Offline zhvir

Odp: Zmiana formuły eventu związanego z dźwiękami w oknie czata
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2012, 21:10:34 pm »
odpowiedź standardowa: wtw nie obsługuje dźwięków, pisać w temacie wtyczki... zamykam
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...