Ankieta

Czy samouczek/konfigurator dla nowych użytkowników jest dobrym pomysłem?

Tak
12 (92.3%)
Nie
1 (7.7%)

Głosów w sumie: 12

Autor Wątek: Samouczek/konfigurator dla nowych użytkowników  (Przeczytany 1144 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stream

  • Narybek
  • *
Samouczek/konfigurator dla nowych użytkowników
« dnia: Maja 21, 2012, 14:53:38 pm »
Witam!
Chciałbym zaproponować zaimplementowanie bardzo prostego i przejrzystego samouczka/konfiguratora do jakże wspaniałego komunikatora WTW :).

O co chodzi?
Chodzi o to, by komunikator zyskał prosty ekran konfiguracji, który wyświetli się tuż po instalacji przy pierwszym uruchomieniu. Musi być jak najprostszy by nawet totalnie zielonym użytkownikom komputera nie przysporzył kłopotów/trudności.

Jak ja to widzę?
Hmm, postaram się to przedstawić poniżej. Całość musi być schludna, przejrzysta, z obrazkami i ze zwięzłymi, zrozumiałymi dla szarego użytkownika opisami opcji po najechaniu na daną pozycje.

Witamy w komunikatorze WTW!
WTW.im to komunikator, którego prawdopodobnie pożądasz!

Na początek polecamy
  • skonfigurowanie klienta sieci Gadu-Gadu
  • skonfigurowanie klienta sieci XMPP
  • zapoznaniem się z pozostałymi funkcjami komunikatora (tu odnośnik do FAQ z wtw.im czy coś)

Zwykły użytkownik komputera, który wcześniej używał Gadu-Gadu, gdzie po uruchomieniu ma pole do wpisania numeru i hasła się gubi po instalacji WTW.

Skąd taki pomysł?
Z życia wzięte: znajomy narzekał na duże zużycie CPU przez Gadu-Gadu na netbooku z procesorem Intel Atom D525 1.8 GHz i po instalacji nie wiedział co trzeba dalej robić. Skonfigurowałem mu zdalnie przez TeamViewer klienta Gadu-Gadu i XMPP Facebooka, jest wniebowzięty i nawet na PC korzysta z WTW, do Gadu-Gadu nie chce wracać. Jedyne czego mu jeszcze do szczęścia brakowało to wtyczka z dźwiękiem przyjścia wiadomości, również mu ją zainstalowałem bo sam kompletnie nie wiedział jak.

Według wskazówki, załączam ankietę.

Pozdrawiam!

Offline zhvir

Odp: Samouczek/konfigurator dla nowych użytkowników
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 21, 2012, 15:56:45 pm »
w sumie to i tak już było planowane, ale jak chcecie zasugerować propozycje co powinno się znaleźć w takim kreatorze to piszcie
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Samouczek/konfigurator dla nowych użytkowników
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 21, 2012, 18:27:53 pm »
Zgadzam się z kolegą. wtw ma w sobie potencjał, ale niestety odstrasza  ten brak przejrzystości, pamiętam, jak sam na początku przesiedziałem mnóstwo czasu na forum aby móc skonfigurować tenże, nawet obecnie (od którejś wersji) ogrom ustawień przeraża, ale też zachwyca jednocześnie. Wiem, że założeniem wtw jest maksymalny ascetyzm, jednak uważam, że w tym kreatorze powinna znaleźć się opcja instalacji dźwięków i emotek, bo tego większość użytkowników (tak mi się wydaje) będzie oczekiwało, bo do tego są przyzwyczajeni. Może to być w formie wyboru, jak ktoś nie chce, to podczas pierwszego uruchomienia po prostu zignoruje tę część. Oczywiście powinna być także wstępna konfiguracja kont GG, Tlen, XMPP itd. także na zasadzie np. ptaszkowania, czyli ptaszkuję sobie, że chcę GG, Tlen i np skype i w następnym oknie pojawia mi się konfiguracja GG, potem tlen a na końcu skype. ;)