Autor Wątek: PgUp/PgDn na liście kontaktów i ikonka w trayu  (Przeczytany 1078 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
PgUp/PgDn na liście kontaktów i ikonka w trayu
« dnia: Stycznia 07, 2010, 17:24:04 pm »
Hej, pierwszy post, więc witam wszystkich. WTW używam jakieś 2 miesiące, b. fajny program, gratuluję.
Jednak dwa problemy w UI mnie wybitnie irytują.
1. PgUp/PgDn/Home/End owszem, przewijają listę kontaktów, ale nie zmieniają zaznaczonego kontaktu. W efekcie, jeśli po zjechaniu PgDn gdzieś na dół listy chcę wybrać konkretny kontakt strzałkami Up/Down, ekran wraca mi na górę listy :/
2. Kliknięcie na ikonkę w trayu zamyka WTW, gdy ten jest otwarty, także gdy jest "out of focus". Przeszkadza to, bo często mam otwarte WTW, klikam w okno Firefoksa, które przesłania mi WTW (ale to jest wciąż otwarte) i gdy chcę ponownie zobaczyć WTW, kliknięcie na ikonce w trayu mi je minimalizuje.

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: PgUp/PgDn na liście kontaktów i ikonka w trayu
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 08, 2010, 11:06:05 am »
Sprobuj te sugestie zglosic tu: http://bugtraq.k2t.eu/ bo powinni predzej zauwazyc i oczywiscie popieram, w szczegolnosci punkt 2.
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: PgUp/PgDn na liście kontaktów i ikonka w trayu
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 08, 2010, 11:52:17 am »
2. już dawno jest na mantisie ;)
możliwe, że i 1 nawet :>

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: PgUp/PgDn na liście kontaktów i ikonka w trayu
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 08, 2010, 11:58:41 am »
2. jest - sam dodawałem zgłoszenie i bardzo na tym ubolewam, że nadal nie zostało naprawione.
a pewnie nie jest, dlatego, że to nie jest błąd, tylko normalne, domyślne zachowanie każdej aplikacji, jednak w przypadku komunikatora, niesamowicie to wkurza.  tak samo jest np. z foobarem, jednak jego nie klikam tak często, żebym zwracał na to większą uwagę.
dotyczy zarówno klikania w ikonkę, jak również przywoływania okna za pomocą win+w

Wystosujemy do kaworu oficjalne pismo w tej sprawie ;)
Podpisz blippetycję
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2010, 12:08:32 pm wysłana przez wujek_bogdan »

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: PgUp/PgDn na liście kontaktów i ikonka w trayu
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 08, 2010, 13:07:01 pm »
Spokojne, moje zgloszenia rowniez omijane sa szerokim lukiem, nie jeste sam 'wujek_bogdan'. ;)
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->