Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 223647 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2040 dnia: Listopada 20, 2009, 15:09:36 pm »
Nie pozwala ;P

Offline kef

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2041 dnia: Listopada 20, 2009, 16:57:11 pm »
We właściwościach kontaktu jest pozycja "Zablokuj wiadomości". Byłbym jednak wdzięczny za opcję "Zablokuj notyfikację". Cel - pominąć wszystkie oznaki aktywności: tooltipy ze zmianę stanu, pakiety iq i co najważniejsze miganie okienka po nadaniu wiadomości.
Tak opcja sprawdziłaby się u mnie idealnie dla botów (np. blipa).

Było proponowane? Szukajką nie znalazłem.

kaju666

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2042 dnia: Listopada 21, 2009, 08:39:04 am »
Witam

Powiem tak program jest zajebisty.
Sprawdzony na Linuxie, Windows XP, Vista, Seven
Mam tylko takie pytanie bo nie znalazłem kilku potrzebnych opcji w nim.
1. Uruchamianie przy włączeniu systemu
2. Automatyczne logowanie do sieci GG i Tlen.

Pozdrawiam całą ekipe.

PS: Jeśli istniała by jakaś potzreba chętnie mogę stworzyć grafikę nową do tego programu.

A co do programu wiem że zabiera wam on sporo czasu wolnego, a reklam w nim nie ma więc nic na tym nie zarabiacie.
To moja propozycja jest taka zeby zrobić go może programem symbolicznie płatnym przez SMS.
Myślę że każdego stać na np: 2,44 a wam to trochę pomoże.

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2043 dnia: Listopada 21, 2009, 08:43:52 am »
1. Uruchamianie przy włączeniu systemu
możesz wrzucić skrót do autostartu.

2. Automatyczne logowanie do sieci GG i Tlen.
przecież jest.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2044 dnia: Listopada 21, 2009, 09:00:43 am »
To moja propozycja jest taka zeby zrobić go może programem symbolicznie płatnym przez SMS.
Myślę że każdego stać na np: 2,44 a wam to trochę pomoże.

Wiesz jeśli chcesz, to z menu "info -> wsparcie" możesz skorzystać. A SMSy są "nasty", bo .44 z tego to VAT, zostaje 2, z czego jakieś 1,50 idzie na operatora i resztę podobnych, w efekcie "autorom" zostaje jakieś 50gr, nawet drożdżówki nie kupisz. ;P

Offline Zwierzak

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2045 dnia: Listopada 22, 2009, 13:50:46 pm »
Hej.

Zajebiście mi się komunikator podoba, fajnie też, że autor ma poczucie humoru. Jednak wstępnie brakuje mi w nim kilku rzeczy:

 - możliwość wyboru - jedno okno rozmowy z zakładkami, czy jedno okno rozmowy - jedna rozmowa, jak w GG77
 - dźwięki - jak się gra w coś pełnoekranowego to dobrze czasem usłyszeć (a nie chcę, żeby mi się wtykał z powiadomieniem na wierzch)
 - możliwość...usuwania podgrup na liście, albo przesuwania kontaktów z jednej do drugiej. W liście z serwera gg są dwie grupy, przy czym jedna była podgrupą drugiej, i teraz nijak nie mogę przesunąć kontaktów z jednej do drugiej, bo wylądowały obok siebie.

Tyle mi się przypomina. Dodam też, że okienko rozmowy się trochę przycina przy maksymalizacji itd. W tym względzie gg7 trochę wygrywa. Ale i tak będę używał WTF'a, ze względu na to, że w przeciwieństwie do siódemki jest 100% kompatybilności i rozwijany.

PS Gdzie niby można pocztę odbierać? Przydałoby się, mógłbym nie używać dodatkowo Tlenu.

PS2 Da radę jakoś samemu tworzyć pluginy?

Pozdrawiam.

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2046 dnia: Listopada 22, 2009, 15:02:29 pm »
- dźwięki - jak się gra w coś pełnoekranowego to dobrze czasem usłyszeć (a nie chcę, żeby mi się wtykał z powiadomieniem na wierzch)

Przecież jest wtyczka. Poszukaj na forum, ew. wpisz w google: 'wtw dzwieki' i pierwszy link :P
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2047 dnia: Listopada 22, 2009, 15:09:34 pm »
Zajebiście mi się komunikator podoba, fajnie też, że autor ma poczucie humoru.
Wydaje Ci się. ;P

- możliwość wyboru - jedno okno rozmowy z zakładkami, czy jedno okno rozmowy - jedna rozmowa, jak w GG77

FAQ o tym nie wspomina?
http://wiki.k2t.eu/wiki/WTW_-_F.A.Q.#Da_si.C4.99_wy.C5.82.C4.85czy.C4.87_zak.C5.82adki_w_oknie_rozmowy.3F

- dźwięki - jak się gra w coś pełnoekranowego to dobrze czasem usłyszeć (a nie chcę, żeby mi się wtykał z powiadomieniem na wierzch)
Gdzieś tu jest wtyczka do tego.

- możliwość...usuwania podgrup na liście, albo przesuwania kontaktów z jednej do drugiej. W liście z serwera gg są dwie grupy, przy czym jedna była podgrupą drugiej, i teraz nijak nie mogę przesunąć kontaktów z jednej do drugiej, bo wylądowały obok siebie.
Znaczy mówisz, że zmiana grupy przestała działać? Z reszta -> FAQ.

Tyle mi się przypomina. Dodam też, że okienko rozmowy się trochę przycina przy maksymalizacji itd.
Prawie zrozumiałem...

Gdzie niby można pocztę odbierać? Przydałoby się, mógłbym nie używać dodatkowo Tlenu.
Nie da się,musisz sie normalnie zalogować przez www (poczta.o2.pl) do tlenu albo uzyć programu pocztowego.

Da radę jakoś samemu tworzyć pluginy?
Jak znasz C/C++.

Offline Zwierzak

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2048 dnia: Listopada 22, 2009, 19:01:02 pm »
Cytuj
Przecież jest wtyczka. Poszukaj na forum, ew. wpisz w google: 'wtw dzwieki' i pierwszy link :P
Wtedy tak na szybko pisałem, bo dział z wierzchu był:D Wtyczkę znalazłem.

Cytuj
FAQ o tym nie wspomina?
Wspomina. Ech, szkoda, to u mnie wielki minus :( Będę dopingował Stwórcę, żeby jakoś ten problem ogarnął :D

Cytuj
Znaczy mówisz, że zmiana grupy przestała działać? Z reszta -> FAQ.
W FAQ nic nie znalazem, ale narwany jestem, więc mogłem pominąć. Chodzi o to, że nie mogę przeciągać kontaktów między grupami importowanymi z serwera gg. Ale mam już listę zamiast drzewka i git jest.

Cytuj
Prawie zrozumiałem...
Okienko gg jest dużo mniej ociężałe od okienka rozmowy WTF :) Podczas maksymalizacji trzeba z pół sekundy poczekać, aż się załaduje środek okna. Ale chyba mi się coś w FAQ o tym rzuciło.

Cytuj
Nie da się,musisz sie normalnie zalogować przez www (poczta.o2.pl) do tlenu albo uzyć programu pocztowego.
A gdzieś jest napisane, że program obsługuje pocztę?

Cytuj
Jak znasz C/C++.
Uczę się, tzn. przeprowadzam z Pascala. Ale ja głównie algorytmami się bawię. Może po OIG się pobawię okienkami w Visual C++ :)


Pozdrawiam, tak to tyle :) Jeszcze mi się nie podoba, że avatary wydłużają listę, ale to moja wina, bo mi się nie chce wyłączyć.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2049 dnia: Listopada 22, 2009, 19:30:30 pm »
Wspomina. Ech, szkoda, to u mnie wielki minus :( Będę dopingował Stwórcę, żeby jakoś ten problem ogarnął :D
Nie w najbliższym czasie. Za dużo zmian w systemie by to oznaczało.

W FAQ nic nie znalazem, ale narwany jestem, więc mogłem pominąć. Chodzi o to, że nie mogę przeciągać kontaktów między grupami importowanymi z serwera gg. Ale mam już listę zamiast drzewka i git jest.
Aaaa, przeciągać. Bo przeciągać się nie da. ;P

A gdzieś jest napisane, że program obsługuje pocztę?
W dokumentacji outlooka na przykład, na stronei ms też... pewnie do thunderbirda teżmają jakiś opis w którym napisalo, że poczta jest obsługiwana. Bo WTW tylko o niej powiadamia (o ile to działa, bo na tlenie akurat lubi nie działać, acz z winy serwera).

Pozdrawiam, tak to tyle :) Jeszcze mi się nie podoba, że avatary wydłużają listę, ale to moja wina, bo mi się nie chce wyłączyć.
Eeee... możesz w opcjach przecież przełączyć awatary na wyłączone/tylko przy zaznaczonych/tylko przy online, Panie Leniwy. (bo wyłączenie całego podsystemu jest trochę do czegoś innego) ;P

Offline Zwierzak

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2050 dnia: Listopada 22, 2009, 21:33:03 pm »
Cytuj
W dokumentacji outlooka na przykład, na stronei ms też... pewnie do thunderbirda teżmają jakiś opis w którym napisalo, że poczta jest obsługiwana. Bo WTW tylko o niej powiadamia (o ile to działa, bo na tlenie akurat lubi nie działać, acz z winy serwera).
Nie zrozumieliśmy się. Tam w sumie nie powinno być znaku zapytania :) Sądziłem raczej, że sprawdza pocztę na takiej zasadzie jak Tlen. Ale jak lubi nie działać to nadal będzie chodził z nim równolegle.

Cytuj
Eeee... możesz w opcjach przecież przełączyć awatary na wyłączone/tylko przy zaznaczonych/tylko przy online, Panie Leniwy. (bo wyłączenie całego podsystemu jest trochę do czegoś innego) ;P
No wiem, po prostu mi się nie chciało. Ale teraz wyłączyłem i odkryłem nawet, że obszar z ustawieniami się przewija :D Taki ten suwak był niewidoczny jakiś :)

BTW, odkryłem wielką niedogodność w komunikatorze. Krzyżyk zamykający okno jest za mały, nie można w niego trafić :(

Pozdrawiam.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2051 dnia: Listopada 23, 2009, 00:24:23 am »
Zamykający okno rozmowy dokładniej... Tak, zgadzam się. Jest troszkę mały. Mógłby mieć wysokość tekstu opisującego kontakt.

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2052 dnia: Listopada 23, 2009, 06:13:18 am »
BTW, odkryłem wielką niedogodność w komunikatorze. Krzyżyk zamykający okno jest za mały, nie można w niego trafić :(
klik środkowym przyciskiem myszy w dowolne miejsce karty zamyka kartę z rozmową. podobnie ctrl+w. w połączenie z ctrl+tab i ctrl+shift+tab jest dużo wygodniejsze niż klikanie myszą w oknie rozmowy.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2053 dnia: Listopada 23, 2009, 11:01:16 am »
Dodatkowo to jest ikonka, możesz sobie ją podmienić na taką 32x32 piksele nawet ;P

Offline Zwierzak

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2054 dnia: Listopada 23, 2009, 12:08:41 pm »
To teraz żart był taki :P Krzyżyk mi nie przeszkadza :D

Ale mam inną sprawę. IP mojej koleżanki według WTF'a to 127.0.0.1 :D

EDIT: Aha. I dla max wygody śpm w link mógłby otwierać go w tle. Tak, jak w Firefoksie i chyba innych przeglądarkach też. Taka mała propozycja, jeśli już WTF idzie w prostotę i wygodę to będzie to dobry pomysł.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2009, 13:26:44 pm wysłana przez Zwierzak »

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2055 dnia: Listopada 23, 2009, 16:49:28 pm »
O otwieranie linków w tle pytałem Kaworu na blipie, ponoć niestety się nie da.
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline veeroo

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2056 dnia: Listopada 23, 2009, 18:20:45 pm »
Witam
Jakiś czas temu poprawiliście wyszukiwarkę na liście kontaktów - nowa bardzo mi się podoba, jednak brakuje w niej drobnej rzeczy: po wyszukaniu, dobrze by było gdyby automatycznie zaznaczał się pierwszy wyszukany kontakt, tak aby po wciśnięciu enter'a od razu otwierało się okno rozmowy. Drobnostka, ale przydatna myślę :)
Pozdrawiam

Offline Artur

  • Młodzież
  • **
  • Photo Sniper.
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2057 dnia: Listopada 23, 2009, 18:53:23 pm »
W nowej becie jest problem z awatarami na xmpp (gtalk). Przy próbie uaktualnienia wywala:

Cytuj
Bląd, brak PubSub
(tak, jest tam L, a nie Ł ;P)

Tym samym awatar jest "wyczyszczony" na koncie googlowym, a wszystko to po tym, jak postanowiłem uaktualnić vcarda.

Offline Pragmatic69

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2058 dnia: Listopada 23, 2009, 19:00:32 pm »
Ale mam inną sprawę. IP mojej koleżanki według WTF'a to 127.0.0.1 :D

To localhost :] I nie bug WTW, tylko niedoróbka serwera/protokołu, z którego owa koleżanka korzysta. ;p
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2059 dnia: Listopada 23, 2009, 19:00:59 pm »
Wszystko działajak powinno. Aktualizacja awatara z opcji jest dostępna tylko dla XEP-0086 (który wymaga XEP-0060, którego gtalk niema). Wizytówka tym samym awatarów nie obsługuje, to tez z niej sobie poszedł. Innymi słowy awatary dla gtalk są dostępne tylko przez "iq based avatars", które są włączone jesli w opcjach konta xmpp jest włączona wysyłka awatarów (nie trzeba ich ustawiać, wystarczy zapisać opcje wtw), o. Proste, prawda? ;D