Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 223639 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strife

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2000 dnia: Października 18, 2009, 23:41:19 pm »
Mam zastrzeżenia do co ikonek protokołu gg na liście kontaktów. Od tych słoneczek mnie oczy bolą no i statusy "dostępny" i "porozmawiajmy" mają tę samą ikonkę.

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2001 dnia: Października 19, 2009, 08:33:34 am »
Strife:
Forum 'Wygląd, Style i podobne' nie istnieje bez powodu. Zainteresuj się tematem napisanym przez zhvira.
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline Artur

  • Młodzież
  • **
  • Photo Sniper.
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2002 dnia: Października 19, 2009, 19:23:58 pm »
DM*:
Zainteresuj się wartością maxTabWidth w pliku chatWindowTabs.xml.

Ale to w sumie rozwiązuje tak sobie sprawę, bo skraca jedynie szerokość zakładek, więc tak czy siak po otwarciu większej ilości rozmów, robią się te mało wygodne strzałki... Lepiej by było gdyby samoczynnie się zwężały, gdy zostaje otwarta zakładka wykraczająca poza szerokość okna rozmowy, albo następne zakładki o stałej szerokości tworzyły i przechodziły do kolejnej linii. Tak to widzę.
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2009, 18:49:33 pm wysłana przez Artur »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2003 dnia: Października 19, 2009, 19:25:17 pm »
W tym eonie jeszcze będzie, ale dokładniej nie sprecyzuję ;) na to trzeba mieć wenę.

Offline immortal

  • Narybek
  • *

Igrek

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2005 dnia: Października 23, 2009, 05:57:36 am »
Witam.
Wiem, że skrót klawiszowy Win+W przywołuje okienko komunikatora. Nie znalazłem jednak ani w programie, ani na forum, jak można ten skrót wyłączyć. Bo mnie on zwyczajnie wpienia :) Mam taki sam skrót ustawiony w winampie i nie chce mi się zmieniać kilkuletnich przyzwyczajeń, wolałbym jakąś opcję w ustawieniach do zmiany/wyłączenia tego skrótu. Dało by się coś takiego zrobić?

Offline coyte

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2006 dnia: Października 23, 2009, 15:11:50 pm »
A ja napiszę o opisach.. Fajnie by było, gdyby w okienku komunikatora po prawo od "info" był jeszcze guzik "opisy" - czy w innym miejscu widocznym. Wtedy klika się raz, a nie dwa razy :P Poza tym myślę, że można by zintegrować dodawanie opisu:



Coś w tym stylu. Idea jest taka, żeby nie trza było klikać "zarządzaj" ale by to było już w jednym okienku.

Offline Simek

  • Młodzież
  • **
  • Press Pause Play
    • http://simekdesign.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2007 dnia: Października 23, 2009, 21:07:58 pm »
Drobna propozycja: w menu pod PPM na kontaktach proponował bym mały redesign "Zablokuj kontakt". Mianowicie moim skromnym zdaniem był by lepiej dodać checkboxa (tzw. ptaszka), niż toggle "Zablokuj/Odblokuj". Tak było by czytelniej. ; )

A co k.info, wtyczka mogła by globalnie pamiętać, które grupy mamy rozwinięte, a które nie.

W wizytówce można by dodać dwa małe "ficzery":
1. Pobieranie on request daty urodzenia z katalogu GG do pola "Data urodzenia" w Dodatkowych danych. Widzi mi się to jako mały button z ikonką tylko, koło daty w wizytówce, albo w dodatkowych danych na dolnym pasku o treści "Kopiuj dane z wizytówki"
2. Możliwość zapisana awataru danej osoby na dysku: tutaj także dwie opcje: PPM "zapisz avatar" lub button : )
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2009, 21:54:21 pm wysłana przez zhvir »

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2008 dnia: Października 24, 2009, 16:26:56 pm »
Dziękuję Kaw za powrót ikonki :-).
Może... po prostu... się mylę?

Offline McCool

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2009 dnia: Października 24, 2009, 17:37:31 pm »
Nie widziałem żeby ktoś stworzył taką wtyczkę i nie widziałem też, aby w programie była taka funkcja, więc chciałbym zaproponować pewne rozwiązanie zaczerpnięte z Konnekta. Chodzi o wyróżnianie użytkowników, którzy będąc niewidocznymi zmienili opis - poprzez umieszczenie użytkownika tuż pod dostępnymi kontaktami ale przed niedostępnymi. Dodatkowo możnaby ich wyróżnić przy ich statusie dodając np. znak zapytania sugerujący że status użytkownika nie jest oczywisty. Gdyby po kilku minutach użytkownik nie wykazywał dalszych aktywności trafiałby automatycznie do szeregu użytkowników niedostępnych...
WTW @ Windows7 Pro PL.

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2010 dnia: Października 25, 2009, 03:14:47 am »
McCool:
Wiesz dlaczego status 'niewidoczny' lub 'ukryty' nosi taką a nie inną nazwę? Nie rozumiem czemu takie sortowanie kontaktów miałoby służyć - jeżeli możesz, to podaj proszę jakiś sensowny przykład.
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline Pragmatic69

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2011 dnia: Października 25, 2009, 14:08:20 pm »
Dziwna sprawa tycząca się powiadomień o treści wiadomości...
U mnie zanim wyświetli się właściwe powiadomienie z wiadomością, to przez około sekundę jest tylko takie czarne coś (tło powiadomienia?) Screen w załączniku. Występuje też wtedy (czasem) ogólny, sekundowy freez programu, a gdy akurat w tym momencie nieopatrznie zapragniemy otworzyć archiwum rozmów następuje zwis całego WTW, tak że tylko ubicie wtw.exe przez menadżera pomaga.

Edit: Oczywiście na obrazku uchwyciłem kilka powiadomień z treścią. ;)
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2009, 14:17:05 pm wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline touchy

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2012 dnia: Października 25, 2009, 14:43:27 pm »
U mnie tez występuje ten problem.

Offline McCool

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2013 dnia: Października 25, 2009, 17:30:10 pm »
McCool:
Wiesz dlaczego status 'niewidoczny' lub 'ukryty' nosi taką a nie inną nazwę? Nie rozumiem czemu takie sortowanie kontaktów miałoby służyć - jeżeli możesz, to podaj proszę jakiś sensowny przykład.
Zastosowań takiego feature'a jest mnóstwo - wszystko zależy od tego, co przyniesie życie... Jak ktoś Ci będzie dłużny kasę będziesz mógł szybko wyhaczyć takiego cfaniaczka i zaskoczyc, kiedy bedzie probowal sie przed Toba ukryc:P Wystarczy?
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2009, 17:52:44 pm wysłana przez zhvir »
WTW @ Windows7 Pro PL.

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2014 dnia: Października 25, 2009, 17:34:15 pm »
cfaniaczek robi cie w ch... i udaje, ze jest na niewidocznym? sciaganie dlugow przez gg to raczej chybiony pomysl :F

Offline McCool

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2015 dnia: Października 25, 2009, 18:36:41 pm »
To akurat taki mimochodem rzucony przykład, który przecież może się każdemu przytrafić... Osobiście na egzekwowanie długów mam inne metody, ale ogólnie czasem możliwość sprawdzenia czy czyjaś "nieobecność" jest oby na pewno nieprzypadkowa się przydaje ;]
WTW @ Windows7 Pro PL.

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2016 dnia: Października 25, 2009, 21:38:54 pm »
laski na obczajenie, ze siedzi na niewidocznym nie wyrwiesz... jak ktos siedzi na niewidocznym, to znaczy, ze nie chce, aby ktos wiedzial, ze akurat jest.... jak widzisz, ze sasiad jest w mieszkaniu to mu wjazd na chate robisz?

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2017 dnia: Października 25, 2009, 22:35:22 pm »
Zastosowań takiego feature'a jest mnóstwo - wszystko zależy od tego, co przyniesie życie... Jak ktoś Ci będzie dłużny kasę będziesz mógł szybko wyhaczyć takiego cfaniaczka i zaskoczyc, kiedy bedzie probowal sie przed Toba ukryc:P Wystarczy?
Nie. Adrian zadał większość pytań, które cisnęły mi się na usta. Nadal jestem na 'nie' dla takiej funkcjonalności.
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2018 dnia: Października 26, 2009, 06:59:00 am »
A ja tak może napomknę, że miło byłoby ujrzeć kiedyś oddzielne ikonki dla poszczególnych kont z tej samej sieci ;)

Simplex

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #2019 dnia: Października 27, 2009, 06:47:59 am »
Gdy kontakt robi sie dostepny, pojawia sie notyfikacja nad trayem. Po jej kliknieciu znika.
Daloby sie zrobic tak, zeby po kliknieciu otwieralo sie okno rozmowy z tym kontaktem?