Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 223882 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sixa

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1900 dnia: Września 04, 2009, 23:14:06 pm »
Zapraszam do przejrzenia forum oraz do uzycia opcji "szukaj". Nie wszystko w zyciu dostaje sie na tacy, odpowiedzi tam sa, tylko trzeba je odnalezc :)

[...]importu archiwum mi sie po rpstu nie chce[...]
bardzo bardzo szkoda... tak bardzo nie chce byc skazany na zło konieczne jakim jest gg :(


Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1901 dnia: Września 05, 2009, 07:59:41 am »
Mogłeś po prostu otworzyć poprzedni. ;P
myślałem, że nie mam takiej 'władzy' ;]

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1902 dnia: Września 07, 2009, 06:16:45 am »
Witkacy.

Jam ci nowy tutaj.

Jak na bety, to WTW v2 jest pikne w swej prostocie.

Moje zażalenia tudzież propozycje:

* przy rozwartej na dwoje belce statusu/konta tak by widzieć ikony np GG i Tlena, kliknięcie ich otwiera menu indywidualnych stanów i opisu. Kliknięcie "głównego" kwadracika otwiera menu "głównej" sieci i przy tak otwartym podglądzie sieci "dodatkowych" (belka) obecność obu tych sieci w menu jako rozwijalne w prawo to wedle mnie lekko nad wyraz. Może zostać jak belka jest zamknięta/nierozwarta i tym samym statusów "podsieci" nie widać.

* balonik z stanami i opisami poszczególnych sieci (ten wyskakujący w głównym oknie znad ikonki "głównej" sieci) mógłby być dłuższy (dostosowany do długości opisu), lub ten opis zawijać, o ile nie było już to opisywane jako rzecz, która nie zostanie zmieniona - wtedy "może być". Przy czym jest "ale". Zarówno w baloniku z okna głównego jak i z ikony w tray'u status "głównej" sieci mógłby posiadać ikonkę, jak to mają "podsieci". Dodatkowo balonik z ikonki tray'a mógłby wyświetlać opisy dla "podsieci" jak to robi ten w oknie głównym.

* do powyższego można by dodać zależności: jeśli ikonki "głównej sieci" w baloniku nie widać (tym w głównym oknie) to przy rozwiniętej belce i tym samym widocznymi ikonami "podsieci" te również mogłyby być niewidoczne w baloniku. Natomiast w baloniku z ikony z tray'a mimo, że zawsze widać ikonę "głównej" sieci jako właśnie ikonę tray'a, to i tak mogłaby być widoczna ona w baloniku :P.

* zmiana statusu/stanu konta z menu z tray'a mogłoby wyświetlać jakąś informacje o tym, które konto zmieniło stan: aka zmiana stanu z zaraz wracam na wrócę później skutkuję tylko zmianą dla sieci Tlen'a. Albo zostawić stany wspólne dla każdej sieci używanej (a indywidualne w menach w głównym oknie, ewentualnie dodatkowe oznaczenia, jak: [Tlen], co oznaczałoby, że ten stan jest tylko dla sieci Tlen), albo pytać się co ustawić dla innych sieci gdy nie ma zdefiniowanych modów w menu (powiązania stanów między kontami), a dany stan nie jest obsługiwany przez wszystkie. Co do braku podziału na stan sieci "głównej" jako rozwijane w prawo podmenu, i wszystkie sieci (aka coś ala AQQ): to mi nie robi xD.

To tyle na start. Więcej wynajdę w praniu jak z kimś pospamuję.

Jeśli coś było zgłaszane, już wcześniej - uznać za przypomnienie;
Jeśli coś było oznaczone jako "nie będzie zrobione", "zajmę się tym", "cokolwiek" - uznać, że nie pytałem huehue;
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline Artur

  • Młodzież
  • **
  • Photo Sniper.
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1903 dnia: Września 11, 2009, 10:54:39 am »
Czy ktoś jeszcze ma tak samo, że po zostawionym na noc włączonym komputerze, gg rano jest na niedostępnym i trzeba je manualnie przywrócić do stanu dostępności (wcześniej był, np. zw)?

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1904 dnia: Września 11, 2009, 11:23:01 am »
@Artur:
Opcje > Sieci > [ ] Przywróć połączenia przy wybudzaniu systemu i Opcje > Sieci > Gadu-Gadu > [ ] Auto. wznowienie połączenia po "DISCONNECT" zaznaczone?
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline Artur

  • Młodzież
  • **
  • Photo Sniper.
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1905 dnia: Września 11, 2009, 12:30:28 pm »
Ooops! W drugim przypadku (gg) nie było zaznaczone. Albo funkcja niedawno doszła, albo przeoczyłem... Jeno dzięki wielkie. ;)

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1906 dnia: Września 11, 2009, 20:13:25 pm »
A samo rozłączenie wynika z tego, że o 5:30 serwery GG zaliczają restart :)

Offline Havoc

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1907 dnia: Września 12, 2009, 07:29:40 am »
Wraz z pierwszym postem na forum witam serdecznie ekipę tworzącą jak i userów :)

Chciałbym jednak zacząć od marudzenia :D

Widzę po postach na forum, że WTW jest tworzony wybitnie pod userów GG. Aczkolwiek konektowcy chcą się przesiaść też na to. I mimo że macie dosyć pewnie już postów z cyklu "jak w konnekcie"  to muszę się narazić i spróbować o coś zapytać, więc do rzeczy.

Jedyna rzecz powstrzymująca mnie (i paru moich znajomych) przed przesiadką to lista kontaktów. Dlaczego grupy rozwiązane są w sposób GG? :( Nie lepiej wykorzystać zakladki? Dokładniej chodzi mi o wygląd (wybaczcie :D ) jak w konnekcie. Otóż mamy u góry listy zakładki z grupami PLUS jedna zakładka z wszystkimi kontaktami, na której u samej góry wyświetlane są osoby dostępne, potem zw, potem ukryte i na końcu całkiem odłączone.
Nie zdzierżam przewijania całej listy żeby sprawdzić czy jest dostępny ktoś z ostatniej grupy, przy ~100 i więcej kontaktach jest to problemowe. Bo zazwyczaj dostępnych osób jest 10-20 i przydałoby się aby niezależnie od przydzielonej grupy były one wyświetlane na samym początku listy.

Oj żem się rozpisał, ale jestem w pracy i nie mam  jak screena zrobić więc starałem się opisać najnormalniej. Wybaczcie za nerwowanie Was :)

Projekt jest świetny i życzę sukcesów, tylko błagam dodajcie chociaż grupę ALL którą można na samej górze umieścić, już pal licho z zakładkami, byle tylko wszyscy dostępni byli u góry listy ;)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1908 dnia: Września 12, 2009, 09:19:32 am »
Widzę po postach na forum, że WTW jest tworzony wybitnie pod userów GG.
Hahaha. Nie.

Dlaczego grupy rozwiązane są w sposób GG?
Jeśli już to w sposób tlenowy. I nie chce Cie martwic,ale nie konnekt był pierwszy z zakładkami a pomysł zapieprzył z gg właśnie. ;)

Nie zdzierżam przewijania całej listy żeby sprawdzić czy jest dostępny ktoś z ostatniej grupy, przy ~100 i więcej kontaktach jest to problemowe.
Wcale nie jest, mam 250. I jakby nie patrzec dostępni są na początku listy. ;P

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1909 dnia: Września 12, 2009, 10:29:39 am »
najwyrazniej nie masz podzialu na grupu -.-' ... a zakladki dobra mysl, zawsze to mowilem...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1910 dnia: Września 12, 2009, 10:35:58 am »
Znaczy, że ja nie mam? Przypadkiem mam. ;)

Offline Havoc

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1911 dnia: Września 12, 2009, 11:21:47 am »
Kaworu, rybka mi czy w sposób tlenowy czy gg'owy. I czy konnekt był pierwszy czy nie.
A jeżeli mówisz, że masz grupy i mimo to dostępne kontakty bez względu na grupę wyświetlają się u góry listy to proszę poinstruuj jak to zrobić.
Bo, owszem wyświetlają się u góry ale listy, ale dla danej grupy. Czyli mając 20 grup i chcąc zobaczyć wszystkie dostępne osoby musimy przewinąć się przez całą listę, mimo że wszystkich dostępnych jest powiedzmy 2.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1912 dnia: Września 12, 2009, 11:29:30 am »
Kaworu, rybka mi czy w sposób tlenowy czy gg'owy. I czy konnekt był pierwszy czy nie.
No mi to jednak robi różnicę ;)

A jeżeli mówisz, że masz grupy i mimo to dostępne kontakty bez względu na grupę wyświetlają się u góry listy to proszę poinstruuj jak to zrobić.
Ups. Źle zrozumiałem, tak akurat się nie da.

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1913 dnia: Września 12, 2009, 14:14:15 pm »
E tam, grupy można przecież 'zamknąć', więc wcale nie trzeba przewijać całej listy, żeby dostać się do grupy poniżej. Sam byłem bardzo mocno przyzwyczajony do grup w zakładkach (Konnekt), ale można się odzwyczaić. Po miesiącu używania WTW przestałem już na to zwracać uwagę.
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1914 dnia: Września 12, 2009, 14:25:00 pm »
Jeśli już to w sposób tlenowy.
Kaw, masz na myśli sposób z wersji 6 czy 7?;> Jeżeli filtrowanie listy miałoby działać jak ta T7 to jestem za!;)
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1915 dnia: Września 12, 2009, 15:50:39 pm »
to może by rozwiązać "problem" tak samo jak w tlenie 6.x
tzn, ctrl+1,2,3,4 ukrywa/pokazuje grupy/niedostępnych/opisy/i_cośtam_jeszcze

Offline olole

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1916 dnia: Września 15, 2009, 20:26:31 pm »
Mam małą propozycję do statusów opisowych...

Jeśli mamy kilka sieci np 2xGG tlen i jabber to owszem, mozemy ustawić do każdego inny status opisowy... Jest opcja zapamiętania ostatnio ustawionego opisu, ale działa ona tylko na statusie globalnym. Może zrobić aby status opisowy byl zapisywany osobno do kazdej sieci i przy starcie komunikatoa ustawiany?

pozdrawiam

Offline Biacho

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1917 dnia: Września 15, 2009, 22:27:55 pm »
Witam.
Takie skromne pytanie i ewentualnie propozycja.
Jako, że jestem użyszkodnikiem protokołu XMPP interesuje mnie ustawienie ważności zasobu. Co bym będąc w pracy mógł dostawać wiadomości nie wyłączając programu w domu. Ot taka mała cyferka zaraz koło nazwy zasobu.
Możliwe, że taka propozycja albo funkcja już istnieje, niestety mi nie udało się takowej odszukać tak na forum jak i w programie.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2009, 23:03:12 pm wysłana przez Biacho »

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1918 dnia: Września 16, 2009, 05:52:52 am »
była chyba w jakimś wątku propozycja co do priorytetów zasobu. chyba wtw już to potrafi, tylko nie ma tego w GUI o ile się nie mylę.

Offline Artur

  • Młodzież
  • **
  • Photo Sniper.
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1919 dnia: Września 16, 2009, 09:43:03 am »
Powracając do mojego problemu z niedostępnością gg (reset serwerów nad ranem). Mimo zaznaczonych ww. opcji to nadal tkwi na niedostępnym po całej nocy. Trzeba manualnie gg wrócić do stanu dostępności.