Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 223936 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1880 dnia: Września 04, 2009, 08:27:58 am »
Tylko jeśli coś nie działa
to ja przy okazji pozwolę sobie przypomnieć o bardzo starym (a niezmiernie irytującym) problemie, który o ile mi wiadomo występuje tylko na XP.

chato.pl

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1881 dnia: Września 04, 2009, 10:17:12 am »
Dokładnie tak - u mnie  Alt+Tab nie działa gdy okno chata jest otwarte w tle (liczba zakładek nie ma znaczenia) i czeka tam nieprzeczytana wiadomość.
Mam WTW w kompilacji '780'. System: Vista Enterprise i Home 32bit, SP-1.

Elninio

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1882 dnia: Września 04, 2009, 10:28:18 am »
Cześć,

Jestem nowym Userem tego komunikatora. Nie wiem czy ta kwestia była poruszana czy też nie (z góry za to przepraszam), ale interesują mnie możliwość dodania kilku kwestii:
-przy edycji profilu danej osoby możlowość zmiany nr gg gdyż jest to niemożliwe - musze usunąć kontakt i od nowa wpisywać jego dane.
-nie mogę połączyć się z siecią jabber.wp.pl - nie wiem czemu, wszystkie inne działają OK - moze jest w tym mój błąd ale sprawdzałem wszystko kilka razy
-przypisanie komunikatora do nr z gg "skojarzenia" - czesto sie to przydaje np na allegro jak klikam np na nr GG i od razu okienko mi wyskakuje. Jest coś podobnego w AQQ

- Możliwość wyłączenia avatarów.

Dziękuje i pozdrawia. Bardzo fajny komunikator ;). Jeśli byście dadali te kilka rzeczy byłby dużo lepszy od Pidgina czy AQQ, wiele do szczęścia mi nie potrzeba ;).

Pozdrawiam.

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1883 dnia: Września 04, 2009, 10:34:06 am »
Dokładnie tak - u mnie  Alt+Tab nie działa gdy okno chata jest otwarte w tle (liczba zakładek nie ma znaczenia) i czeka tam nieprzeczytana wiadomość.

Alt+Tab to przeskawiwanie z okienek  systemowych,
a CTRL+Tab to przeskawianie w zakładkach okna Chatu.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1884 dnia: Września 04, 2009, 10:37:39 am »
-przy edycji profilu danej osoby możlowość zmiany nr gg gdyż jest to niemożliwe - musze usunąć kontakt i od nowa wpisywać jego dane.
No i to zachowanie nie będzie zmienione;

-nie mogę połączyć się z siecią jabber.wp.pl - nie wiem czemu, wszystkie inne działają OK - moze jest w tym mój błąd ale sprawdzałem wszystko kilka razy
Ten serwer jest niezgodny z XMPP, poki nie uaktualnią jego oprogramowania, nie będzie działał.

-przypisanie komunikatora do nr z gg "skojarzenia" - czesto sie to przydaje np na allegro jak klikam np na nr GG i od razu okienko mi wyskakuje. Jest coś podobnego w AQQ
W tym eonie.

- Możliwość wyłączenia avatarów.
A nie ma?

chato.pl

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1885 dnia: Września 04, 2009, 11:08:20 am »
Alt+Tab to przeskawiwanie z okienek  systemowych,

No - i dokładnie z tym mam problem - w sytuacjach, które opisałem powyżej

Offline D154573R

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1886 dnia: Września 04, 2009, 13:00:29 pm »
Jam jest nowym userem tego forum i komunikatora tego.

Nie wiem czy to już było, ale brakuje mi możliwości pokazywania tylko kontaktów dostępnych jak to było w tlenie i skrótów klawiaturowych do tej czynności. Można prosić o dodanie?

W sumie miałem jeszcze napisać o możliwości przełączania zakładek Ctrl+1,2,3 itd. ale widzę, że jest to tutaj inaczej rozwiązane niż w tlenie.

Pod Windows 7 trochę mnie denerwuje, że muszę za każdym razem zamykać okno programu (nie rozmowy) bo WTW jest pokazywane na pasku jako kilka otwartych okien. Może jest jakaś możliwość by to pod Windows 7 trochę inaczej rozwiązać by do wyboru były z poziomu paska tylko aktywne okna rozmowy bez aplikacji, a aplikacja prawy + wybór WTW?

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1887 dnia: Września 04, 2009, 13:10:36 pm »
Jam jest nowym userem tego forum i komunikatora tego.
Witamy my Ciebie.

Nie wiem czy to już było, ale brakuje mi możliwości pokazywania tylko kontaktów dostępnych jak to było w tlenie i skrótów klawiaturowych do tej czynności. Można prosić o dodanie?
Nie ma takiej opcji póki co, brak jakiegokolwiek układania kontaktów prócz grup.

W sumie miałem jeszcze napisać o możliwości przełączania zakładek Ctrl+1,2,3 itd. ale widzę, że jest to tutaj inaczej rozwiązane niż w tlenie.
Ale ctrl+numerek w oknie rozmowy działa, ewentualnie jeszcze ctrl+tab.

Pod Windows 7 trochę mnie denerwuje, że muszę za każdym razem zamykać okno programu (nie rozmowy) bo WTW jest pokazywane na pasku jako kilka otwartych okien. Może jest jakaś możliwość by to pod Windows 7 trochę inaczej rozwiązać by do wyboru były z poziomu paska tylko aktywne okna rozmowy bez aplikacji, a aplikacja prawy + wybór WTW?
Opcje -> interface -> Okno główne -> Nie pokazuj okna na pasku zadań zaznaczyć ;) Wtedy okno się pokaże dzięki kliknięciu w ikonę w trayu bądź przez skrót win+w.

Offline Davka

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1888 dnia: Września 04, 2009, 17:12:27 pm »
Cytuj
PODSTAWOWA obsługa konferencji GG, tj - da się rozmawiać, konferencje się nie zapisują, nie wyglądają ładnie i nie da się ich tworzyć i sa ogólnie pfe, ale działają (#153);

No i super że w końcu to ruszyłeś! Dziękuję za to :)
Przynajmniej nie jestem kulawy i mogę już odbierać konferencje :D

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1889 dnia: Września 04, 2009, 17:21:19 pm »
Ogólne uwagi:

- pasek stanu protokołów na dole czy Polacy muszą wszystko robić inaczej ?

- to gdzie pobierane są pliki powinno być jedną globalną opcją dla wszystkich protokołów, standadrowo posiadającą wpis "#shell:Downloads" (chyba to będzie %downloads%),dostępne tylko w VISTA/W7 ale to można olać bo defaultowo ktoś dostanie zapisywanie plików tam gdzie ustawił zapisywanie w windowsie i się będzie bardzo cieszył. Ustawianie w ścieżce %user% jest że tak delikatnie powiem blednie, bo po miesiącu będziemy mieli 30 katalogów które trzeba będzie posprzątać i potem pokasować. Pytanie czy utworzyć takie katalog też nie zda egzaminu bo to kolejne zbędne kliknięcie.

- wymuszenie używania grup. Dlaczego kontakty bez grupy pakowane są w grupę "Kontakty" jak ja takiej nie mam ? Okropność nie do przeżycia.
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1890 dnia: Września 04, 2009, 17:24:57 pm »
- pasek stanu protokołów na dole czy Polacy muszą wszystko robić inaczej ?

Ustawianie w ścieżce %user% jest że tak delikatnie powiem blednie, bo po miesiącu będziemy mieli 30 katalogów...
Ja tam lubie wiedzieć co od kogo dostałem, nie wspominając o tym, że ludzie mają manię nazywania plików "1.jpg"...

- wymuszenie używania grup. Dlaczego kontakty bez grupy pakowane są w grupę "Kontakty" jak ja takiej nie mam ? Okropność nie do przeżycia.
Peszek? Znajoma nie używając grup ma tylko jedną i jest szczęśliwa.

Offline sober

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1891 dnia: Września 04, 2009, 17:41:33 pm »
I ja mam jedną grupę i żyję. :P Jakby można było wyłączyć grupy całkowicie - byłoby fajnie; niemniej jednak niemożność uczynienia tegoż w ogóle nie wpływa na funkcjonalność komunikatora i wygodę z jego korzystania. A przynajmniej mnie to nie wadzi. :)



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline AL|EN

  • Narybek
  • *
    • Quake.net.pl
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1892 dnia: Września 04, 2009, 17:59:12 pm »
Cytuj
Ja tam lubie wiedzieć co od kogo dostałem, nie wspominając o tym, że ludzie mają manię nazywania plików "1.jpg"...
Wtedy dopisuje się automatycznie *1 i problem z głowy. Ważniejsze jest jednak to, żeby defaultowe ustawienia nie robiły śmietnika.

Musi być możliwość wpakowania kontaktu na listę a nie do grupy. To już nie jest to że komuś się podoba tylko brak podstawowej funkcjonalności :-]

Kaworu: nie napisałeś nic o tym pasku statusów.
"Zawsze myślałem, że triki Defragowe z filmów są proste. Spróbowałem sam i zrozumiałem jak bardzo się myliłem."

| Co to jest Defrag ? | Instalacja Defraga |

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1893 dnia: Września 04, 2009, 18:06:31 pm »
Wtedy dopisuje się automatycznie *1 i problem z głowy. Ważniejsze jest jednak to, żeby defaultowe ustawienia nie robiły śmietnika.
Jasssne, *1, *2, *3... to wcale nie bałagan. ;P Poza tym, domyślne ustawienia można zmieniać, jakby nie patrzeć.

Musi być możliwość wpakowania kontaktu na listę a nie do grupy.
Musi?

To już nie jest to że komuś się podoba tylko brak podstawowej funkcjonalności :-]
Żyyycie ;P

Kaworu: nie napisałeś nic o tym pasku statusów.
Prawda, umknęło mi. Jest zintegrowany z panelem opisów, który na ogol jednak występuje na górze, jest cacy bo można go kompletnie zamknąć. Bo jakoś nie widzimisię przycisk na gorze otwierający panel na dole ;P

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1894 dnia: Września 04, 2009, 18:21:19 pm »
- pasek stanu protokołów na dole czy Polacy muszą wszystko robić inaczej ?
mi się taki pasek podoba. widocznie masz przyzwyczajenie z mirandy. kwestia gustu.

- wymuszenie używania grup. Dlaczego kontakty bez grupy pakowane są w grupę "Kontakty" jak ja takiej nie mam ? Okropność nie do przeżycia.
można to rozwiązać tak, że jeśli mamy tylko jedną grupę (albo nie mamy jej w ogóle), to rzeczywiście nie jest potrzebne "drzewko" z nazwą grupy i automatycznie znika.
a może kiedyś wtw dorobi się takiego ukrywania grup/dostępnych/opisów jak było w tlenie pod ctrl+1,2,3,4?
ot by rozwiązało sprawę.

Offline Sixa

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1895 dnia: Września 04, 2009, 20:25:48 pm »
Zadowolic sie wszystkich nie da. Kaworu narazie robi wszystko dobrze wiec jemu trzeba zaufac :) A wyszukiwanie kontaktow na liscie genialnie zrobiles, zadnego dodatkowego paska zasmiecajacego interface <- miodzio CONGRATULATIONS! :D jeszcze sprawa z dzwiekami i trayem i import archiwum z gg i "Zegnaj gadu-gadu, nie bedzie mi cie brakowac..." :P


Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1896 dnia: Września 04, 2009, 20:28:21 pm »
Nie planuje dzwiekow za szybko, importu archiwum mi sie po rpstu nie chce, a co z trayem nei tak to nawet nie pamietam ;p

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1897 dnia: Września 04, 2009, 20:44:38 pm »
a co z trayem nei tak to nawet nie pamietam ;p
chodzi o ten błąd, który oznaczony jest jako naprawiony.
dodałem go jeszcze raz do mantisa.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1898 dnia: Września 04, 2009, 21:20:15 pm »
Mogłeś po prostu otworzyć poprzedni. ;P

Offline D154573R

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1899 dnia: Września 04, 2009, 22:48:37 pm »
Nie ma takiej opcji póki co, brak jakiegokolwiek układania kontaktów prócz grup.
A szkoda :/
Ale ctrl+numerek w oknie rozmowy działa, ewentualnie jeszcze ctrl+tab.
OoooStatnio nie działało jeszcze a nie sprawdziłem :D Fajnie :D
Opcje -> interface -> Okno główne -> Nie pokazuj okna na pasku zadań zaznaczyć ;) Wtedy okno się pokaże dzięki kliknięciu w ikonę w trayu bądź przez skrót win+w.
Dzięki wielkie. Jest jak chciałem :D

Swoją drogą gdzie Kaworu zamieszcza informacje co nowego w nowej wersji bo mi podczas aktualizacji nie wyświetla zmian? No i jak przełączać się między konfiguracją schematu kolorów, okna rozmowy itd.?