Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 224841 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pragmatic69

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1820 dnia: Sierpnia 13, 2009, 13:14:26 pm »
Heh, no nic - niejako z nudów zarzuciłem sobie to na Mantis. Gdy już Kaw do nas wróci to może się wypowie. Choć coś mi mówi, że pewnie w najlepszym wypadku to "Będzie w tym eonie." ;p ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2009, 13:18:45 pm wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline tbed

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1821 dnia: Sierpnia 13, 2009, 13:53:26 pm »
Jako że to mój 1 post, na początku napiszę witam!.

A teraz do rzeczy. Zainstalowałem sobie WTW bodajże w niedzielę ściągając sobie pliczek offline instalation. Niby nightly publikowane są oddzielnie i mają być nowsze, ale na skydrivie najnowsza dostępna jest starsza (build 635) od tej, którą mam (689). Chciało by się napisać WTW? ;P Ze złego źródła ściągnąłem sobie paczuszkę z nightly?

Wszystko to oczywiście robię w celu potestowania sobie programu i poszukaniu jakichś baboli by choć w ten sposób podziękować za już teraz dobry komunikator :)

Pozdrowienia.

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1822 dnia: Sierpnia 13, 2009, 15:31:21 pm »
Ostatnia beta jest nowsza od ostatniego oficjalnego nightly, więc wszystko ok.

Offline tbed

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1823 dnia: Sierpnia 13, 2009, 16:06:47 pm »
Ok, dzięki. Nawiasem mówiąc, dziwne :P

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1824 dnia: Sierpnia 13, 2009, 17:11:18 pm »
Kaworu bodajze w ktoryms temacie pisal, ze w nightly nie zmienia numerkow buildu.
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1825 dnia: Sierpnia 14, 2009, 15:02:52 pm »
Dokładnie, w nightly zmienia się tylko jak mi to do czegoś potrzebne jest. ;)

Offline lukaszde

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1826 dnia: Sierpnia 14, 2009, 18:13:54 pm »
W nowym pasku stanow sieci jest blad odczytu loginow dla kont XMPP. Zakladajac ze mamy 3 konfiguracje (3 konta) xmpp o nazwach: konto1@jabber.org konto2@jabber.pl konto3@jabber.com to w dymkach dla tych 3 sieci wyswietli sie nazwa konto1@jabber.org

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1827 dnia: Sierpnia 14, 2009, 18:23:32 pm »
Tworząc dodatkowe konta nie skopiowałeś przypadkiem istniejących plików ustawień?

Offline lukaszde

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1828 dnia: Sierpnia 14, 2009, 18:41:08 pm »
Nie, w moim przypadku mam 1 konto Jabber i 1 konto Gmail

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1829 dnia: Sierpnia 14, 2009, 18:47:00 pm »
Tyle, ze to nie ma nic wspólnego z pytaniem. ;P
Usuń wszystkie pliki ustawień kont dodatkowych, po czym stwórz nowe puste i ustaw te sieci ponownie.

Problem polega na tym, ze GUID dodatkowych sieci jest identyczny, co ma miejsce jeśli wykonałeś operację typu copy("protoXMPP.config" -> "protoXMPP_costam.config").

Offline lukaszde

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1830 dnia: Sierpnia 14, 2009, 18:55:00 pm »
Dzieki za info, poprawione i dziala :)

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1831 dnia: Sierpnia 14, 2009, 22:43:50 pm »
WOW :-)

Dzięki Kaworu za dodatkowy pasek statusów sieci. Jak dla mnie, rewelacja.
Auto-away też śmiga.

Uwaga, teraz będę się powtarzał ;-)
Do pełnego szczęścia brakuje mi tylko jednego, możliwości zdefiniowania sieci, dla których globalnie można ustawiać status i opis. Udało by się coś z tym zrobić? To aż się prosi, żeby pojawiło się takie cuś w ustawieniach (jakby ktoś nie miał przekonania, to może obejrzeć;-) )

Offline Pragmatic69

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1832 dnia: Sierpnia 15, 2009, 10:32:35 am »
W rzeczy samej - wygląda zacnie. :-)
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline tbed

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1833 dnia: Sierpnia 15, 2009, 16:34:43 pm »
Witam!

Podczas używania WTW przyszły mi do głowy takie pomysły na (w moim mniemaniu oczywiście) takie drobne ulepszenia:

a) Dotyczące okna rozmowy:

1. Przydałaby się możliwość przeciągania linków otrzymanych w oknie rozmowy do pola wprowadzania tekstu - IMHO b. przydatne np.. W blipie gdy chce się zacytować czyjąś wypowiedź.

2. Gdy klikam na link z blipa i wciskam kopiuj, a potem wklej do okna rozmowy nic się nie dzieje. Kopiuj link działa prawidłowo, trochę głupio, bo trzeba o tym pamiętać :P

b) Propozycje wtyczek/ficzerów ogólnych:

1. Przydałaby się możliwość robienia kopii zapasowej profilu prosto z poziomu WTW. Można użyć w tym celu wbudowanego w Windows ZIPa (robiłem testy u siebie  kompresując w formacie .zip i .rar metoda najlepsza/najszybsza i wielkich różnic nie ma, ale być może to wina mojego skromnego objętościowo profilu.  A już w ogóle miodnie by było, gdyby w dodatku można to było eksportować np. na SkyDrive (gratki przy okazji dla MS za udostępnienie świetnego miejsca) :P
2. Dobrem pomysłem mogłoby być możliwość włączenia w powiadomieniach o nowej poczcie na Gmailu wyświetlania  tytułu wiadomości (lub też nadawcy). Teraz nie jest źle, swoje podstawowe zadanie wykonuje informując o nowej poczcie, ale czasami to tylko newsletter i potem żałuje, że się śpieszyłem z odczytaniem xD
3. Wtyczka ustawiająca w opisie  co aktualnie odgrywa nasz player (fb2k, *amp, wmp)
4. Wtyczka umożliwiająca eksport archiwum z GG (nie wiem, czy się zmienił jego format pomiędzy wersjami 6.x, 7.x i 8.x, ale myślę, że jeśli tak, to wystarczyłoby zaimplementować to z 8, mniemam że najnowsze dziecko GG potrafi zaimportować archiwa swoich starszych braci :P)


Generalnie nie zamierzam sugerować czy coś ma być wtyczką, czy ma być zapisane prosto w komunikatorze. Zgłaszam tutaj jak na razie, a nie idę prosto do bug trackera, bo myślę, że jest lepiej najpierw przedyskutować o sensie tych rozwiązań, być może jestem jedyną osobą używającą WTW, która uznaje te pomysły za warte rozważenia :P
IMHO lepszym pomysłem jest robić śmietnik tutaj, a nie w Mantisie.

Jeśli Kaworu coś zaakceptujesz, pisz proszę, a opublikuje to tam gdzie trzeba :)

Pozdrowienia!

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1834 dnia: Sierpnia 15, 2009, 18:52:17 pm »
3. Wtyczka ustawiająca w opisie  co aktualnie odgrywa nasz player (fb2k, *amp, wmp)

Powstanie takiej wtyczki bylo omawiane na forum, niestety nie doszukalem sie linku do tematu jakos. Z tego co pamietam to nikt chetny jak narazie sie nie znalazl do napisania jej.

Edit:

O wielkie dzieki Pragmatic69 ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2009, 20:39:25 pm wysłana przez mess »
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline Pragmatic69

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1835 dnia: Sierpnia 15, 2009, 19:52:24 pm »
Powstanie takiej wtyczki bylo omawiane na forum, niestety nie doszukalem sie linku do tematu jakos.

Proszę bardzo. :) Fakt, brak chętnego do napisania owej wtyki... a szkoda. :(
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline tbed

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1836 dnia: Sierpnia 15, 2009, 21:02:22 pm »
Kajam się, że piszę o tym jeszcze raz. Jestem nowy tutaj, a na forum już sporo postów. Czytam systematycznie, ale jeszcze mi zostało dużo do nadrobienia. W sumie temacie Pragmatica jest wszystko już rozważone, pozostaje teraz tylko czekać jak jakiś dobry (w sensie o dobrym sercu) programista zaopiekuje się tym pomysłem, choć przyznam szczerze, że akurat ta pozycja jest najniżej na mojej, podanej liście ulepszeń pod względem priorytetu :]

Offline Forrest

  • Młodzież
  • **
    • http://www.trancetraffic.com/
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1837 dnia: Sierpnia 17, 2009, 08:48:48 am »
Ejjjj... a mi wgle górny pasek/panel nie wyświetla opisu ani go nie zmienia, wszyscy tak mają ?  :'(
Chwali ci się Tabrisie za ten auto-away, ale... wysyłanie plików/obrazków przez proto gg to zostawiasz chyba na deser  ;D

Offline lukaszde

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1838 dnia: Sierpnia 17, 2009, 10:18:44 am »
Import/Eksport kontaktow GG moglby uwzgledniac pole "telefon komorkowy"

Offline Artur

  • Młodzież
  • **
  • Photo Sniper.
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1839 dnia: Sierpnia 17, 2009, 11:13:14 am »
Coraz więcej dostaję spimu w postaci zwykłych wiadomości (nie czatu) http://a.imagehost.org/0665/Snap1.png z proto Tlenu, czy można by dopisać do ut.ignore jakieś czary mary co by wiadomości także zabijało?  :)