Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 225008 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1800 dnia: Sierpnia 06, 2009, 09:18:42 am »
Nawet trudno mi napisac jak bardzo się z tym nie zgadzam, to własnie przez to myślenie narzędzie służące do przeglądania internetu z komputera i komputera z internetu jest nadal obecne w wielu systemach. Gdyby wszystkim zamiast stron pojawiło się to: http://ie6.pl/ , to juz dawno ie6 by było na śmietniku historii informatyki, gdzie jego miejsce jest właściwe od początku.
Na szczęście jeszcze chyba w tym miesiącu YouTube odetnie użytkowników ie6 od swoich zasobów i to pewnie będzie najlepszy środek dopingujący do upgrade'u. :)
zgadzam się z tobą w kwestii ideologi ;)
ale trzeba na to też (niestety) spojrzeć praktycznie. tak jak pisałem wcześniej, na stronie pisanej 4fun dla siebie mogę użytkownikom IE6 zamiast strony głównej pokazać nawet gołą dupę, ale jeśli za stronę biorę pieniądze to klienta nie obchodzi to, że IE6 powinien umrzeć już dobre kilka lat temu. Jego obchodzi to, że każdemu użytkownikowi jego firmowa strona powinna wyświetlić się prawidłowo. Tutaj niestety ideologia musi ustąpić miejsca rozsądkowi. niestety.

a wracając do wtw, to czy jakiś sens praktyczny mają kompilacje x64? czy rzeczywiście mamy jakiś wzrost wydajności, albo cokolwiek co jest istotne dla użytkownika końcowego?

Offline Pragmatic69

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1801 dnia: Sierpnia 06, 2009, 09:23:51 am »
a wracając do wtw, to czy jakiś sens praktyczny mają kompilacje x64? czy rzeczywiście mamy jakiś wzrost wydajności, albo cokolwiek co jest istotne dla użytkownika końcowego?

Hmmm, sympatia Kaworu do x64?
Tylko to mi na myśl przychodzi.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1802 dnia: Sierpnia 06, 2009, 09:35:01 am »
Oraz pewnie to, że prędzej czy później wersje systemów x86 znikną. Adresowanie pamięci do 3GB jest jednak zbyt ograniczające, żeby był większy sens ich dalszego tworzenia.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1803 dnia: Sierpnia 06, 2009, 09:38:36 am »
a wracając do wtw, to czy jakiś sens praktyczny mają kompilacje x64? czy rzeczywiście mamy jakiś wzrost wydajności, albo cokolwiek co jest istotne dla użytkownika końcowego?

Nie wiem jak Wam, ale mi tam odpowiada kiedy aplikacje pracują natywnie na danym CPU (i systemie). ;) Poza tym jest tylko jedna konwencja wywołania, aplikacja działa szybciej (i zużywa mniej pradu), system jest fogle lepiej reaguje. Choc nie do końca wiem jak porownać obciazenie CPU wśród programów, które prawie wcale CPU nie obciążają. W każdym razie prędzej wyrzucę build x86 niż x64 ;)

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1804 dnia: Sierpnia 06, 2009, 10:15:49 am »
pozwolę sobie zmienić temat dyskusji ;)
dawno temu zgłaszany był taki błąd.
Który pomimo, że został oznaczony jako naprwiony, wcale naprawiony nie był... tak mi się przynajmniej wydawało, ponieważ u mnie cały czas występował - aż do dzisiaj. Okazało się, że pomogło wyłączenie wtyczki wtf_dock.
W takim razie błąd jest po stronie wtyczki wtf_dock, czy jednak w wtw? na chłopski rozum we wtyczce, choć ja nadal obwiniam tooltipy. co prawda okienko nie wyskakuje na pierwszy plan, ale zdarza mu się nie pojawić po klikniećiu w ikonkę w trayu. czasem pierwszy klik "ubija" tooltipa, a dopiero za drugim kliknięciem pojawia się okno komunikatora. postuluję więc o dodanie jakiegoś opóźnienia dla tooltipa. chociażby 100-200ms.

btw, a może tak dodać opcję przyklejania wtw do krawędzi (włączając w to dolną krawędź przy pasku, do której wtf_dock nie potrafi się przykleić), żeby wtyczka nie była potrzebna?

Offline Dimension

Odp: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1805 dnia: Sierpnia 07, 2009, 17:46:24 pm »
Weszło coś takiego, że po najechaniu na obrazek użytkownika, tooltip zawiera tylko ten obrazek, lecz w maksymalnym [?] rozmiarze.
Moja propozycja jest taka, by w metakontaktach, w których tylko 1 kontakt ma obrazek, ten obrazek się wyswietlał.

A w przypadku meta, ktorych większa ilość składowych ma obrazki, by po najechaniu na ten, który należy do składowego znajdujacego się aktualnie na samej górze, wyswietliła się chmurka ze wszystkimi obrazkami [a żeby rozróżnić, który nalezy do którego składowego, moglyby w tym przypadku jednak nazwy kontaktów w chmurce wystepować].

Albo zamiast tego drugiego, chociaż zeby obrazek wyswietlał się, w chmurce, gdy tylko 1 składowy ma inny stan, niż niedostępny, a kontakt posiada obrazek..

Głównie mam nadzieję na to pierwsze i trzecie..

Odp: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1806 dnia: Sierpnia 07, 2009, 22:14:09 pm »
Duża wódka dla Kaw'a za autoaway. :)

Przydałby się jeszcze w opcjach warunek 'Wszystkie stany online poza niewidocznym', bo teraz po powrocie z bezczynności stany, które były niewidoczne zmieniają się w dostępne.
- Fixed
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2009, 08:56:14 am wysłana przez buttie »

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Odp: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1807 dnia: Sierpnia 08, 2009, 20:35:08 pm »
Znaczy że trzeba sobie Nightly zupdatować :D

Offline wysher

  • Narybek
  • *
Odp: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1808 dnia: Sierpnia 09, 2009, 10:09:08 am »
Nie wiem czym jest to spowodowane, ale niekiedy nie chce mi się pojawić okno kontaktów, gdy klikam na ikonkę w tray`u... poza tym PPM też przestaje działać na ikonce i nie pojawia się powiadomienie o statusie. Pomaga tylko restart WTW. Używam Win 7 RTM.

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Odp: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1809 dnia: Sierpnia 09, 2009, 10:15:45 am »
wysher - win+W przywraca okno. Problem ten niestety istnieje w zasadzie od pierwszych bet...
wypadłem z obiegu...

Odp: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1810 dnia: Sierpnia 09, 2009, 11:49:35 am »
Występuje tylko po instalacji nowej wersji do pierwszego restartu systemu.

Offline wysher

  • Narybek
  • *
Odp: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1811 dnia: Sierpnia 09, 2009, 17:45:33 pm »
Niestety nie tylko...

Offline Nakuu

Odp: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1812 dnia: Sierpnia 09, 2009, 18:05:28 pm »
Występuje tylko po instalacji nowej wersji do pierwszego restartu systemu.

U mnie tylko do restartu WTW, potem już wszystko w porządku.

//Win Vista HP 32bit SP 2

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Odp: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1813 dnia: Sierpnia 10, 2009, 06:10:11 am »
fajnie, że w wtw pojawiły się opcje autoaway i na dodatek są bardzo konfigurowalne, ale dodawanie nowych akcji jest mało intuicyjne. mam na myśli to, że trzeba kliknąć prawym na pustm polu (podobnie z resztą jak przy dodawaniu metakontaktów). Powinien tam być jakiś przycisk (zielony plusik, czy cokolwiek sugerującego, że należy tam kliknąć), albo chociaż pole powinno zawierać tekst klikinij ppm, aby dodać akcję.

można, też dodać z góry zdefiniowane akcję: np. po 5 minutach bezczynności przejdź na 'zaraz wracam', po 20 minutach na 'wrócę później'

Reszta super. konfiguracja poszczególnych akcji prosta i intuicyjna.

Offline Pragmatic69

Odp: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1814 dnia: Sierpnia 10, 2009, 07:49:25 am »
W pełni popieram przedmówcę - nic dodać, nic ująć, abo i rozpisywać mi się na razie specjalnie nie chce. ;p
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline wysher

  • Narybek
  • *
Odp: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1815 dnia: Sierpnia 10, 2009, 12:41:45 pm »
Przy uruchamianiu archiwum kontaktu z jakim nie rozmawialiśmy (nie eksportowałem żadnego archiwum, zresztą Z mirandy nie można :P) mogłaby pojawiać się informacja o braku wiadomości.

Offline Adasi

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1816 dnia: Sierpnia 12, 2009, 11:54:36 am »
Koledzy a jak ma się sprawa z konferencjami? Jest szansa ze wtw pojawi sie ta funkcja w najblizszym czasie?
Narazie nie znalazłem zadnego info na ten temat. Wlasciwie tylko to blokuje mnie przed przejsciem na wtw... z konnekta gdzie konferencje moge sobie zapisać jako kontakt w liście ;/ Funkcja dla mnie praktycznie niezbędna.

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1817 dnia: Sierpnia 12, 2009, 13:03:43 pm »
Adasi
Zapewne w tym eonie
________________________________________________________________________________

Offline Pragmatic69

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1818 dnia: Sierpnia 12, 2009, 18:34:46 pm »
Tak myślę, że całkiem fajna i użyteczna dla coniektórych mogłaby być opcja pozwalająca zdefiniować czy rozmowy z danym kontaktem mają być zapisywane do archiwum, czy też nie, ewentualnie można by stworzyć specjalną grupę kontaktów, w której konwersacje z osobami "wewnątrz" niej  nie byłyby zapisywane, ale to raczej science-fiction. ;p

Na co to komu? Ano na przykład wielu korzysta z "usług" różnorakich botów, BLIPów i czego tam jeszcze, a wiadomo, że "rozmowy" z nimi są raczej na dłuższą metę niepotrzebne i w archiwum robi się przez nie po prostu niepotrzebny śmietnik i bajzel.

Ot, taki bajerek, chyba bardziej dla estetów i/lub pedantów, acz niekoniecznie. ;p
No i jeszcze chyba żaden inny komunikator tego nie ma. ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2009, 18:44:52 pm wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Satan

  • Narybek
  • *
  • Mhroczna siła na forum WTW :]
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1819 dnia: Sierpnia 12, 2009, 21:10:54 pm »
Ma to aqq ;p Zgadzam się, że to przydatna opcja ;)
Autor posta nie odpowiada za uszczerbek na zdrowiu psychicznym czytającego po zapoznaniu się z treścią powyższej wypowiedzi :)
http://www.youtube.com/watch?v=UHODx7Kzf0c