Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 223632 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1780 dnia: Sierpnia 05, 2009, 17:26:33 pm »
@zhvir
a są tacy jeszcze ?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1781 dnia: Sierpnia 05, 2009, 17:28:22 pm »
Raz tak, a kilka razy to już maczeta :D
To jeden komunikat przy uruchomieniu tez przeżyjesz ;P

A nie ma innego sposobu na wykrycie paska ?
Pewnie jest jakis sposób na obejście problemu, ale nie opłaca się na to poświęcać czasu.

Proste. Zamiast użytkownicy mieliby instalować/aktualizować całe systemy i programy, to wrzucają takie biblioteki do katalogu w programie.
Chyba opierasz się na bibliotekach Windowsa tak ?
Tak, ale
a) po pierwsze to są biblioteki COM, co znaczy mniej więcej tyle, ze dwie wersje IE nie bardzo będą chciały koło siebie istnieć;
b) IE to 16MB instalatora w wersji dla XP
c) To jest element systemu a nie przeglądarka sama w sobie jak FF/Opera/Chrome
d) prościej uaktualnić system;
e) co z użytkownikami Windows 3.11? ;P

Offline zhvir

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1782 dnia: Sierpnia 05, 2009, 17:34:22 pm »
@zhvir
a są tacy jeszcze ?

Z tego co wiem to właśnie dawno już takich nie ma i wszyscy siedzą na XP lub Vista.
Z Vistą nie ma problemu bo człowiek na szczęście nie może sobie zrobić downgrade'u do IE6.
Z XP jest inaczej, bo chociaż system sam proponuje automatyczną aktualizację do IE7 (a teraz nawet do IE8) to przecież zwykłemu człowiekowi z wielkim trudem przychodzi wcisnąć OK. Nawet to, że większość siedzi na nielegalnych systemach to też nie problem bo MS odblokował aktualizację nawet dla nieautoryzowanych wersji systemu, więc to też nie może być żadnym usprawiedliwieniem. A że ktoś nie chce uaktualnić sobie systemu to niech ma świadomość że niedługo obudzi się z ręką w nocniku bo już żaden program nie będzie chciał z tym rupieciem współpracować :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1783 dnia: Sierpnia 05, 2009, 17:46:29 pm »
Pewnie jest jakis sposób na obejście problemu, ale nie opłaca się na to poświęcać czasu.
Jeszcze się nie opłaca poświęcać czasu ? Czy w ogóle sprawa będzie zamknięta jako "motywator" do aktualizacji przeglądarki ?

@zhvir
Wiesz że istnieją jeszcze ludzie którzy korzystają jeszcze z Win98 ?
Ja mam taki komputer, a Windowsa takiego posiadam tylko dlatego że programy DOS działają najlepiej własnie na tym systemie.
Nie wiem jak to jest na Vista, ale pod XP to tylko emulator, a z tym to też zgroza.


Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1784 dnia: Sierpnia 05, 2009, 17:53:13 pm »
Jeszcze się nie opłaca poświęcać czasu ? Czy w ogóle sprawa będzie zamknięta jako "motywator" do aktualizacji przeglądarki?
Nie będę poprawiał rzeczy pod kątem staroci. Wsparcia XP tez bym się chętnie pozbył, ale za dużo ludzi go używa, z IE sprawa ma się prościej, bardzo mało ludzi ma/używa IE6. ;)

Offline migiel

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1785 dnia: Sierpnia 05, 2009, 18:00:02 pm »
Nawet to, że większość siedzi na nielegalnych systemach to też nie problem bo MS odblokował aktualizację nawet dla nieautoryzowanych wersji systemu, więc to też nie może być żadnym usprawiedliwieniem.
o ;d - nie wiedzialem
jak tak to imo nie ma o czym gadac ;p

Offline zhvir

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1786 dnia: Sierpnia 05, 2009, 18:02:39 pm »
@Tomplus

A instalowałeś WTW na Win98?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1787 dnia: Sierpnia 05, 2009, 18:11:06 pm »
Nie będę poprawiał rzeczy pod kątem staroci. Wsparcia XP tez bym się chętnie pozbył, ale za dużo ludzi go używa, z IE sprawa ma się prościej, bardzo mało ludzi ma/używa IE6. ;)

Ja narzekam, ale robię to samo :) Robiąc jakąś stronę często ignoruje użytkowników IE6 i niżej :)

@Kaworu
Ja mam wrażenie teraz że wg Ciebie WTW jest dla osób o wiedzy informatycznej powyżej średniej.
Dobrze myślę ?

@zhvir
Nie :p ale ten system  mi nie służy do długiego serfowania po sieci :)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1788 dnia: Sierpnia 05, 2009, 18:17:33 pm »
Ja mam wrażenie teraz że wg Ciebie WTW jest dla osób o wiedzy informatycznej powyżej średniej.
Dobrze myślę ?
Not quite, but mostly. ;)

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1789 dnia: Sierpnia 06, 2009, 07:30:51 am »
Wiesz że istnieją jeszcze ludzie którzy korzystają jeszcze z Win98 ?
Ja mam taki komputer, a Windowsa takiego posiadam tylko dlatego że programy DOS działają najlepiej własnie na tym systemie.
Nie wiem jak to jest na Vista, ale pod XP to tylko emulator, a z tym to też zgroza.
Ilość użytkowników win98 jest na granicy błędu statystycznego. zobacz tutaj. Już więcej użytkowników ma Linux. Utrzymywanie kompatybilności z win98 to przegięcie ;)
a co do dosa, polecam doskonały emulator DOSbox.

Nie będę poprawiał rzeczy pod kątem staroci. Wsparcia XP tez bym się chętnie pozbył, ale za dużo ludzi go używa, z IE sprawa ma się prościej, bardzo mało ludzi ma/używa IE6. ;)
Z winxp jest nieco inaczej ;) To nadal grubo ponad 80% (tendencja spadkowa), a jeśli chodzi o IE6 to niestety nadal około 10-15%, więc niestety nadal wypada zachować jako taką kompatybilność, szczególnie w projektach skierowanych do szerszego grona (nieinformatycznych) odbiorców. np. pisząc stronę www dla siebie mogę śmiało olać IE, wyświetlić komunikat o nieaktualnej wersji przeglądarki, albo dodać arkuszy css specjalnie dla IE ograniczający funkcjonalność. Projektując natomiast stronę komercyjną np. wizytówkę firmy niestety nie możemy tych 15% olać. Należy wziąć pod uwagę to, że 15% to średnia. Na portalach związanych z informatyką jest grubo poniżej 10%, ale gdzieniegdzie dochodzi nawet do 30%!

Wracając do tematu: WTW skierowany jest raczej do tego bardziej zinformatyzowanego odbiorcy. działa pod IE6 (z drobnymi niedogodnościami), wyświetla komunikat i moim zdaniem jest OK.

A tak a propos webkita. Jeśli pojawi się wersja 64bit można spodziewać się zmiany silnika w komunikatorze?
Zastanawia mnie w takim razie fakt, jakim cudem GG mogło przejść na webkit? Czyżby gg8 nie działało na 64bitowych systemach? Cieżko mi w to uwierzyć...

Offline Simek

  • Młodzież
  • **
  • Press Pause Play
    • http://simekdesign.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1790 dnia: Sierpnia 06, 2009, 07:38:31 am »
Cytuj
Ukrałem z tlenu 7 ;P, nie można zamknąc okna rozmowy przez sekundę po ostrzymaniu ostatniej wiadomości;

Dobry pomysł, ale było by lepiej jeśli był by to checkbox w ustawieniach, może być nawet domyślnie "czeknięty".
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2009, 15:40:41 pm wysłana przez zhvir »

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1791 dnia: Sierpnia 06, 2009, 07:52:30 am »
a co do dosa, polecam doskonały emulator DOSbox.

Słowo doskonały, to jest zbyt duże słowo.
Znam ten program dobrze i niestety pod XP jestem zmuszony z niego korzystać, ale niestety działanie programu na DOS jest lepsze niż na emulatorze. Przynajmniej z tego co ja korzystam, to emulator nadal ma wiele do życzenia.

Tworzenie proramów dla Win98 i niżej - fakt... to przegięcie. Marnowanie czasu.

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1792 dnia: Sierpnia 06, 2009, 07:57:15 am »
Słowo doskonały, to jest zbyt duże słowo.
Znam ten program dobrze i niestety pod XP jestem zmuszony z niego korzystać, ale niestety działanie programu na DOS jest lepsze niż na emulatorze. Przynajmniej z tego co ja korzystam, to emulator nadal ma wiele do życzenia.
to moja subiektywna opinia. programy dosowe, które pod nim odpalałem działały bardzo dobrze ;)
dla ciebie mam w takim razie jeszcze lepsze rozwiązanie: wirualizacja. na win98 (dos pewnie też) odpalony pod virtualboksem/vmware na pewno nie będziesz narzekał.

ps. chyba nam się offtopic zrobił ;)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1793 dnia: Sierpnia 06, 2009, 08:00:13 am »
A tak a propos webkita. Jeśli pojawi się wersja 64bit można spodziewać się zmiany silnika w komunikatorze?
Si; Poza tym zdaje sie, ze webkit x64 dajesie po ludzku skompilowac tylko na nixach (ewentualnie to po prostu port do qt);

Zastanawia mnie w takim razie fakt, jakim cudem GG mogło przejść na webkit? Czyżby gg8 nie działało na 64bitowych systemach? Cieżko mi w to uwierzyć...
No wez, a od kiedy programy 32bit nie działaja na x64? Dzialaja, tylko nie do konca natywnie;

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1794 dnia: Sierpnia 06, 2009, 08:06:59 am »
@wujek_bogdan
wirualizacja. Spróbuje :)
Dzięki.

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1795 dnia: Sierpnia 06, 2009, 08:27:58 am »
Si; Poza tym zdaje sie, ze webkit x64 dajesie po ludzku skompilowac tylko na nixach (ewentualnie to po prostu port do qt);
No wez, a od kiedy programy 32bit nie działaja na x64? Dzialaja, tylko nie do konca natywnie;
czyli rozumiem, że da się użyć 32bitowego webkita pod 64bitowym systemem, wrzucić go do wtw, ale nie chcesz tego zrobić tylko dlatego, ze nie będzia działał natywnie? jakie ma to znaczenie dla użytkownika końcowego?
W GG8 jakoś to działa....

chyba, że z moim rozumowaniem coś jest nie tak ;)

@Tomplus
tak jeszcze a propos wirtualizacji, polecam tryb unity, okienka z maszyny wirualnej możesz przeneśc na twój "prawdziwy pulpit". np. na linuksowym desktopie możesz mieć pasek zadań z XP i okienko Internet Explodera.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2009, 08:31:40 am wysłana przez wujek_bogdan »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1796 dnia: Sierpnia 06, 2009, 08:34:51 am »
czyli rozumiem, że da się użyć 32bitowego webkita pod 64bitowym systemem,
Eeee, nie.

W GG8 jakoś to działa....
Nie działa, gg jest 32bit only.

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1797 dnia: Sierpnia 06, 2009, 08:44:32 am »
Nie działa, gg jest 32bit only.
chyba, że tak.
zaskoczyło mnie to. sądziłem, że taki poważny komunikator jak gg powinien być kompatybilny ;)

Offline Pragmatic69

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1798 dnia: Sierpnia 06, 2009, 08:49:07 am »
Choć coś czuję, że już niedługo może się to zmienić. Tylko patrzeć jak GGadulec zawita na Mac OS i Linuksa. Nie na darmo przeszli najpierw na qt, a później już całkiem na webkita, bo raczej nie chodziło im tylko o teoretyczny (w ich przypadku ;p ) wzrost wydajności i stabilności.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1799 dnia: Sierpnia 06, 2009, 08:55:36 am »
Mam wrażenie, że się nie rozumiecie. ;)

NGG oczywiście da się uruchomić na x64, ale działa jako aplikacja 32 bitowa. WTW ma dwie oddzielne kompilacje do x64 i x86, a gdyby Kaw wprowadził webkit, to istnienie kompilacji x64 nie miałoby sensu, bo i tak by nie działała.

a jeśli chodzi o IE6 to niestety nadal około 10-15%, więc niestety nadal wypada zachować jako taką kompatybilność,
Nawet trudno mi napisac jak bardzo się z tym nie zgadzam, to własnie przez to myślenie narzędzie służące do przeglądania internetu z komputera i komputera z internetu jest nadal obecne w wielu systemach. Gdyby wszystkim zamiast stron pojawiło się to: http://ie6.pl/ , to juz dawno ie6 by było na śmietniku historii informatyki, gdzie jego miejsce jest właściwe od początku.
Na szczęście jeszcze chyba w tym miesiącu YouTube odetnie użytkowników ie6 od swoich zasobów i to pewnie będzie najlepszy środek dopingujący do upgrade'u. :)