Autor Wątek: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach  (Przeczytany 223936 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

jedi

  • Gość
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1760 dnia: Sierpnia 02, 2009, 09:11:07 am »
forum z wtyczkami przeglądałem :o

kaja się paschalską :D

Offline Pragmatic69

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1761 dnia: Sierpnia 04, 2009, 11:59:10 am »
Cóż, podejrzewam, że już pewnie była o tym mowa, ale co mi tam. ;p

Moim zdaniem bardzo przydatna byłaby większa możliwość personalizacji wyglądu komunikatora w opcjach. Innymi słowy, można by to osiągnąć poprzez rozbudowę folderu userTheme, który swoją drogą mógłby/musiałby w takim wypadku być defaultowy, o foldery takie jak na przykład chat skins sets, chat sets itp. W menu opcji pojawiłaby się podkategoria a la "Wygląd" lub jakaś w tym stylu, i można by w niej sobie wybierać sety dla wybranych elementów. Identyczny system, który opisuję, istnieje w Tlenie. Dla nieobeznanych załączam screena. ;p Mówiąc bardziej kolokwialnie, najlepiej byłoby chyba cały ten system prostu wręcz zerżnąć z Tlena. ^^ Tak czy inaczej taki, lub podobny system byłby moim  zdaniem najlepszy i najwygodniejszy. Obecnie, aby odpalić jeden np. styl chata lub okna rozmowy trzeba pozbyć się poprzedniego, co nie jest raczej zbyt wygodnym, ani też eleganckim wyjściem, a tak można by sobie wrzucić do jednego podkatalogu przykładowo i nawet 10 różnych setów i w odpowiednim podmenu w każdej chwili móc sobie odpalić dowolny z nich. :-)
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1762 dnia: Sierpnia 04, 2009, 12:59:49 pm »
Miałem również o tym wspomnieć, ale jakoś mi z głowy wyleciało, kompletnie się zgadzam z przedmówcą, podobne rozwiązanie było w konnekcie. Można też zrobić podobną rzecz dla ikonek i nie wiem jak to się nazywa w WTW ale w konnekcie było to kNotify (style powiadomień nad zegarkiem systemowym)
Jest to bardzo dobre rozwiązanie!
________________________________________________________________________________

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1763 dnia: Sierpnia 04, 2009, 13:02:18 pm »
hmmm +1
ale watpie aby przeszlo :D
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline domek

  • Narybek
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1764 dnia: Sierpnia 04, 2009, 13:48:39 pm »
Moim zdaniem, teraz, kiedy pojawia się coraz więcej styli czata/listy kontaktów, bardzo ułatwiłoby to zarządzanie wyglądem. Też jestem za.

Offline Pragmatic69

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1765 dnia: Sierpnia 04, 2009, 17:44:47 pm »
Kolejny bardzo sensowny argument powyżej.
Niesamowite - wszyscy jak do tej pory są za. ;o
Tylko ciekawe, czy coś z tego społecznego poparcia wyniknie... ^^
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline zhvir

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1766 dnia: Sierpnia 04, 2009, 17:55:20 pm »
kaworu kiedyś wspominał że wszelkiego rodzaju style i zestawy maja być ładowane do WTW przy pomocy specjalnego pliku-instalatora...
oczywiście ja też jestem za rozwiązaniem standardowym (tlen, konnekt itp) bo takie tam instalatory to mi się kojarzą z aqq :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Pragmatic69

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1767 dnia: Sierpnia 04, 2009, 18:32:00 pm »
Wszelkie instalatory mogą jeszcze zwiększyć bałagan. ;p
Uważam, że znane rozwiązania, które przedstawiłem są o wiele bardziej clean, compact & user friendly. ^^
No i te AQQ przed oczyma na sama myśl, brr... xD
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1768 dnia: Sierpnia 05, 2009, 05:59:37 am »
takie rozwiązanie jakie proponuje Pragmatic69 jest chyba najwygodniejsze dla użytkownika i najbardziej oczywiste.
myślę, że Kaworu prędzej czy później doda taką opcję. Prawda Kaw? ;PP

Jeśli macie dostęp do linuksa polecam rzucić okiem jak rozwiązane jest to w nowym Tlenie 7. Poza wyborem, jak w starym tlenie, jest jeszcze przycisk "instaluj dodatek". Dodatek to zwykły skompresowany (chyba tar.gz, albo zip ze zmienionym rozszerzeniem) katalog z plikami np. ikonek, emotek, stylu chata, itd. Rozwiązanie bardzo eleganckie i wygodne.

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1769 dnia: Sierpnia 05, 2009, 13:50:25 pm »
Czy w nowym update będzie się pojawiał ten błąd u osób którzy nie mają IE 7 i więcej ?

(Błąd w załączniku)


Offline Pragmatic69

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1770 dnia: Sierpnia 05, 2009, 14:02:26 pm »
Czy w nowym update będzie się pojawiał ten błąd u osób którzy nie mają IE 7 i więcej ?
Nie, bo to nie błąd, jeno zamierzone działanie Kaworu. ;p
I dobrze, może ludzie, gdy wkurzy ich ten komunikat, to w końcu pozbędą się paskudztwa jakim jest IE starszy niż 7. ;p
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1771 dnia: Sierpnia 05, 2009, 14:13:10 pm »
Jakby się nie pojawiał, to by ludzie się dziwi czemu auto-przewijanie nie działa. A poza tym, co jak co, ale trzymanie IE6 w systemie to (nawet jeśli nie używa się go jako przeglądarki) ryzykowny interes;

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1772 dnia: Sierpnia 05, 2009, 15:39:24 pm »
Mam IE6 i nie narzekam ;P
________________________________________________________________________________

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1773 dnia: Sierpnia 05, 2009, 15:49:24 pm »
IE6 to ryzyko, ale dlaczego IE7 musi być obowiązkowy aby wyeliminować ten błąd ? Znów Ci co korzystają WTW jako Portable są biedni, bo będą mieć problemy jeżeli na obcym komputerze nie będzie zaktualizowanego oprogramowania (w tym wypadku IE, a w sumie to i całego Windowsa)

I jakie jest ryzyko dla osób nie korzystających z IE w ogóle ?

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1774 dnia: Sierpnia 05, 2009, 16:06:34 pm »
Ale to nie jest błąd! Pojawia się tylko komunikat, że system jest nieaktualny... i bardzo dobrze. Utrzymywanie kompatybilności w dół z dawno przestarzałymi wersjami systemów to zuuuo.

I jakie jest ryzyko dla osób nie korzystających z IE w ogóle ?
Silnik IE jest integralną częścią wszystkich systemów M$ od czasów Win98, nie da się go odinstalować, niezależnie czy korzystasz z samej przeglądarki czy nie. Odinstalować można sobie tylko ikonkę. ;)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1775 dnia: Sierpnia 05, 2009, 16:08:41 pm »
Takie jak na przykład cała masa programów symanteca, i tych które IE mają osadzone gdzieś. To, że samej przeglądarki nie używasz,wcale nie znaczy, ze IE często nie widujesz ;)

Anywayz, w wymaganiach od dawien dawna stoi, ze IE7 być powinien. Wiec komunikat to tylko potwierdzenie stanu znanego od dawna... co mają powiedzieć korzystający z wersji portable, którzy trafią ma OSX? Poza tym, to tylko komunikat, program się nie wyłącza, więc można go używać będąc świadomym, że można napotkać na problemy. A już jeden taki był co marudził, że nie działa, a się okazało, ze to stary IE wszystko powoduje.

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1776 dnia: Sierpnia 05, 2009, 16:58:21 pm »
Oki.. ja na swoim prywatnym kompie mogę sobie aktualizować i się cieszyć z poprawnie działającego komunikatora, ale jak się trafi na komputer osoby dla której update systemu czy przeglądarki to czarna magia ?
I jeszcze taka osoba nie pozwoli Ci aktualizować niczego, bo to jego komputer, ale pozwoli Ci skorzystać z komunikatora ?

Jaka jest różnica między poprzednią biblioteką autoprzewijania a aktualną że wymaga akurat IE7 ?
Nie może wymagać np. Firefoxa 3 ? Albo Opery 10 ?

Zdaje mi się że licencja Windows nie pozwala aby jego pliki znajdowały się w katalogu innego programu, innego autora.
Ale może zrobić taki katalog w WTW aby nieoficjalnie móc wrzucić tam odpowiednie pliki i biblioteki systemu Windows, i jego produktów.
Co ?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2009, 17:03:10 pm wysłana przez Tomplus »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1777 dnia: Sierpnia 05, 2009, 17:09:04 pm »
Oki.. ja na swoim prywatnym kompie mogę sobie aktualizować i się cieszyć z poprawnie działającego komunikatora, ale jak się trafi na komputer osoby dla której update systemu czy przeglądarki to czarna magia ?
To zaciśniesz żeby i ten raz przeżyjesz.

Jaka jest różnica między poprzednią biblioteką autoprzewijania a aktualną że wymaga akurat IE7 ?
Właściwie nei chodzi o przewijanie a o to aby wykryć pozycję paska;

Nie może wymagać np. Firefoxa 3 ? Albo Opery 10?
Presto jest systemem własościowym, nei można go sobie nigdzie ot tak osadzić, a gecko przyprawia mnie o ból głowy; Webkit byłby ok, gdyby miał wersję x64;

Zdaje mi się że licencja Windows nie pozwala aby jego pliki znajdowały się w katalogu innego programu, innego autora.
A co to ma do rzeczy?

Ale może zrobić taki katalog w WTW aby nieoficjalnie móc wrzucić tam odpowiednie pliki i biblioteki systemu Windows, i jego produktów.
Co ?
A tego nie rozumiem...

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1778 dnia: Sierpnia 05, 2009, 17:18:43 pm »
To zaciśniesz żeby i ten raz przeżyjesz.
Raz tak, a kilka razy to już maczeta :D

Właściwie nei chodzi o przewijanie a o to aby wykryć pozycję paska;
A nie ma innego sposobu na wykrycie paska ?

Cytat: Tomplus
 
Ale może zrobić taki katalog w WTW aby nieoficjalnie móc wrzucić tam odpowiednie pliki i biblioteki systemu Windows, i jego produktów.
Co ?
A tego nie rozumiem..

Proste. Zamiast użytkownicy mieliby instalować/aktualizować całe systemy i programy, to wrzucają takie biblioteki do katalogu w programie.
Chyba opierasz się na bibliotekach Windowsa tak ?




Offline zhvir

Re: Ogólny temat o propozycjach i info o nocnych buildach
« Odpowiedź #1779 dnia: Sierpnia 05, 2009, 17:18:57 pm »
żeby tylko użytkownicy Windows 95 nie wpadli do nas z pretensjami że nie mogą używać WTW, bo to byłoby straaaaszne

cyt: "co komu po telefonie skoro nie może mówić"
trawestując znany cytat z matrixa powiem
po co ci brak komunikatu o starej przeglądarce skoro i tak będziesz miał błędy np. w stylu czata
nikt mnie nie zmusi do sprawdzania czy styl czata który zrobiłem będzie prawidłowo się wyświetlał w przeglądarce niższej niż ie7
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2009, 17:26:04 pm wysłana przez zhvir »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...