Autor Wątek: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]  (Przeczytany 97914 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #280 dnia: Sierpnia 31, 2010, 12:29:31 pm »
Liczę na to, że poszukasz sobie sam - jest na forum poradnik, dzięki któremu zmienisz kolor na "czarny xd".
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline Gonzo

  • Narybek
  • *
Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #281 dnia: Sierpnia 31, 2010, 12:36:47 pm »
Jeżeli masz na myśli ten poradnik http://forum.k2t.eu/wyglad-style-i-podobne/opis-tworzenia-styli-dla-listy-kontaktow-i-statusu/ to pewnie Cie zaskoczę ale już dawno go znalazłem i przydał mi się nawet bardzo. Rzecz w tym, że gdybym znalazł w nim odpowiedź na moje pytanie to nie pisałbym tutaj. Próbowałem coś naskrobać niestety bez pożądanego efektu. Proszenie o pomoc na forum to był ostateczność głównie, dlatego że spodziewałem się takich odpowiedzi, i jak widać się nie pomyliłem.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #282 dnia: Sierpnia 31, 2010, 12:39:46 pm »
wiem, że da radę (sam mam kolorowo ;P), ale nie wiem co jest za to odpowiedzialne. najłatwiej będzie, o ile nikt Ci wprost nie powie, ściągnąć jakiś zestaw z kolorem i podejrzeć źródełko ;)

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #283 dnia: Sierpnia 31, 2010, 13:36:51 pm »
Rzecz w tym, że gdybym znalazł w nim odpowiedź na moje pytanie to nie pisałbym tutaj.

Cytując tamten poradnik:

Cytuj
Edycja plików [...] statusSwitchTheme.xml (styl zmieniarki statusów)

statusSwitchTheme - styl zmieniarki statusów

Cytuj
Zmienne w plikach - ogólne:
[...]
crBackStart - tło zmieniarki początkowe
crBackEnd - tło zmieniarki koncowe

Rzeczywiście, przeczytanie pierwszych dwóch akapitów musiało boleć.
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline Gonzo

  • Narybek
  • *
Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #284 dnia: Sierpnia 31, 2010, 14:17:29 pm »
Wybacz, masz racje. Całość czytałem raz, później tylko to co mnie interesowało, pierwszy akapit zwykle pomijałem ale dzięki. Tak czy owak mogłeś zwrócić moją uwagę na to już wcześniej zamiast odsyłać do poradnika. Następnym razem przeczytam całość kilka razy zamiast głupio pytać na forum...

//wszystko jasne, więc temat zamykam ;p jakby trzeba jednak go było odblokować to pm --refresh
odemknąłem bo temat jest bezkresny jak niekończąca się opowieść ;) //zhvir
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2010, 18:26:00 pm wysłana przez Gonzo »

Offline Artasek

  • Młodzież
  • **
Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #285 dnia: Września 03, 2010, 16:23:58 pm »
Mam pytanie odnośnie konferencji. Może gdzieś było ale nie wychwyciłem tego na forum. Czy do wyglądu konferencji jest oddzielny chatTheme? Czy może nie da się napisać do niego stylu albo mój wywija orła?

Offline zhvir

Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #286 dnia: Września 03, 2010, 16:45:50 pm »
mucTheme.xml
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Artasek

  • Młodzież
  • **
Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #287 dnia: Września 03, 2010, 16:49:29 pm »
ok. dzięki :) kodowanie to samo?

Offline zhvir

Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #288 dnia: Września 03, 2010, 17:11:58 pm »
zajrzyj do oryginalnego pliku w theme
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Tribiasz

Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #289 dnia: Września 03, 2010, 19:59:00 pm »
zmień sobie nazwę ChatTheme na mucTheme i masz styl konferencji :P

edit: Faktycznie, działa jedynie z wysyłanymi, ale z otrzymywanymi już nie chodzi. Z rozpędu nie zauważyłem tego ;( Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2010, 00:17:47 am wysłana przez Tribiasz »
JAK COŚ PILNEGO TO PISZ:

       

Offline zhvir

Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #290 dnia: Września 03, 2010, 20:05:53 pm »
najpierw sam sobie zmień nazwę a potem radź
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline philips

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Drobny problem z przeróbką stylu chat'a
« Odpowiedź #291 dnia: Września 06, 2010, 01:04:29 am »

Offline zhvir

Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #292 dnia: Września 06, 2010, 15:54:50 pm »
problem rzeczywiście banalny polegający na zbyt automatycznym kopiuj-wklej

<!-- CHAT-PART-SEND::BEGIN -->
<div class="container">
   <div class="recv">

:P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline philips

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #293 dnia: Września 07, 2010, 10:06:19 am »

Offline zhvir

Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #294 dnia: Września 07, 2010, 16:20:25 pm »
ja tu widzę 2 razy taką samą klasę .rend więc siłą rzeczy tylko z ostatniego powtórzenia klasy załaduje ci grafikę :P
powinieneś rozdzielić klasy dla send i recv
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline philips

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #295 dnia: Września 07, 2010, 21:51:56 pm »

Offline Virooz

  • Narybek
  • *
Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #296 dnia: Września 08, 2010, 05:33:14 am »
Sądzę, że zhvir miał na myśli to, że w obu kodach (tzn. dla send i recv) występuje klasa .rend. Dlatego program wykorzystuje tylko jedną z nich. Musisz po prostu zmienić nazwę jednej z nich i powinno działać.

Offline philips

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #297 dnia: Września 08, 2010, 11:27:28 am »
Niestety ale nie wiem co na co dokładnie i gdzie to coś zmienić .. (podkreślam, że kompletnie na tym się nie znam)

- jeszcze też nie zmienia się w ogóle tło wiadomości przychodzącej (dla send hgradient.png ; dla recv hgblue.png)
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2010, 11:43:49 am wysłana przez philips »

Offline zhvir

Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #298 dnia: Września 08, 2010, 17:21:23 pm »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Reaper

  • Narybek
  • *
Re: Wygląd komunikatora [screeny, pytania, problemy]
« Odpowiedź #299 dnia: Września 20, 2010, 19:45:32 pm »
Moje WTW po wieczorze zabawy. Robocza nazwa stylu to SJW (Styl Jakich Wiele), ale jak skoncze pewnie wymysle cos bardziej kreatywnego. Aaa i wrzucam to tutaj, a nie w temacie do chwalenia sie, bo to jescze WIPik jest.



Styl listy kontaktow: Własny. Usuniete tlo (szkoda ze sie nie da zrobic gradientu z poziomu pliku xml, dlatego zdecydowalem sie na jeden kolorek), ciemne, granatowe (czy cos odcieniowo zblizonego) kolorki, ramki w kolo kontaktow i gradient po zaznaczeniu.
Styl czata: Zmodyfikowany Avonlea Light (with Avatar) WTW version by zhvir. Bardzo spodobal mi sie uklad, ale przyciemnilem i zmienilem czcionki zeby kolorystycznie i kaligraficznie pasowal do stylu listy kontaktow.
Ikonki: Wlasne (Zeby zrobic na kolkach zainspirowal mnie styl, ktory kiedys mialem swojego czasu w Mirandzie - Rino, ale zdecydowalem sie na kolorowe koleczka zamiast na same czarne, okragle symbole. W sumie nie potrzebuje rozrozniac kto na czym siedzi, wiec do do wszystkich protokolow uzywam tego samego zestawu. Jednak eksperymentuje z jakimis subtelnymi znacznikami np kropka lub kwadracik: pomaranczowe - gg, niebieskie - facebook, biale - tlen, zolto-zielono-niebiesko-czerwone - Gmail. Ale wszystko w fazie testow. Ikonka kInfo w negatywie - lepiej sie komponuje z ciemnymi kolorkami.

Dodatkowo jak widac styl Windowsa - zwykly z XP, bo nie mam czasu wgrac nic ciekawszego. IE w wersji 6.0, wiec pewnie polowa rzeczy mi sie dobrze nie wyswietla. No i scrollbar w okienku rozmowy tez nie jest pokolorowany tak jak trzeba.

Oczywiscie jak ktos ladnie poprosi to powrzucam do odpowiednich tematow ikonki i style, choc pewnie przytrzymam to jeszcze z kilka dni zeby to troche bardziej dopracowac.

I od razu pytanie. Jak najdzie sie na kontakt na liscie to po chwili wyskakuje taka jakby wizytowka. Da sie gdzies ustawic jej wyglad, bo przeszukalem na szybko wszystkie pliki i nie znalazlem... (Forum tez na szybko przeszukalem i nie znalazlem)...

Wstaw tutaj dowolny kreatywny oraz zabawny cytat tudziez sentencje.