Autor Wątek: Problem przy zamykaniu WTW (program nie odpowiada/crash)  (Przeczytany 1308 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bugmenot

  • Młodzież
  • **
Problem przy zamykaniu WTW (program nie odpowiada/crash)
« dnia: Lipca 24, 2015, 18:32:18 pm »
Witam, aktualny soft:

Win7 64bit
WTW Build 4703 (1.11.0.4703) Beta

Od jakiegoś czasu mam notoryczny problem z zamykaniem komunikatora, robię to przez ikonkę w trayu (prawym myszy i wyłącz), niestety w zasadzie za każdym razem dostaje okno z informacją WTW nie odpowiada itd., po czym komunikator uruchamia się od nowa. Co jakiś czas potrafi przy tym walnąć crashem i wyświetla się wtedy okno z wysłaniem raportu (przyznam się bez bicia że za każdym razem wysyłam ten raport licząc że w czymś to pomoże).

Co można z tym zrobić? Nie ustaliłem dokładnie powodu tego zachowania. Dodam tylko że od jakiegoś czasu nieustanie usypiam komputer przy włączonym WTW, po wybudzeniu WTW jest ustawiony żeby automatycznie łączył z moimi numerami. Kiedyś tego nie robiłem, więc tutaj upatruję winowajcę, chociaż brzmi to nieco dziwnie. Przyjże się temu dokładniej na dniach bo to staje się już męczące.

Btw, gdzie wylądowały wersje nightly, bo nigdzie nie mogę ich zlokalizować, zawsze były tutaj:
http://minefield.k2t.eu/wtf/

Teraz widzę tam jedynie Bete.


Edit:
Próbowałem odtworzyć problem ale bez skutku, jak na złość teraz nic się nie dzieje. Usypiam, wybudzam, zamykam WTW i działa, uruchomiłem od nowa komputer i powtórzyłem proces, też 0 problemu. Widocznie coś się wysypuje jak dłużej pracuje przy komputerze, w normalnych okolicznościach maszyna chodzi od 8 do późnego wieczora. Nie wiem co może się wtedy złego dziać w WTW, jedyne co mi przychodzi do głowy to komunikaty potwierdzające nową wiadomość na emailu, bo często je dostaje, ewentualnie rozmowy z innymi osobami, niczego innego w zasadzie przy WTW nie robię.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2015, 18:51:47 pm wysłana przez bugmenot »

Offline bugmenot

  • Młodzież
  • **
Odp: Problem przy zamykaniu WTW (program nie odpowiada/crash)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 12, 2015, 23:20:41 pm »
Problem występuje dalej, o dziwo jak już raz się zepsuje i uruchomi od nowa sam to potem jest spokój, aż do ponownego uruchomienia kompa itd. Nie daje rady ustalić co jest przyczyną, bo kiedy próbuje to zrobić to jak na złość wszystko działa dobrze (jak w powyższym opisie).

No nie wiem co z tym robić, podmieniać pliki instalacyjne czy cały profil też? Tego drugiego wolałbym uniknąć bo nie pamiętam co już tam kiedyś ustawiałem (style, wtyczki itp.).

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Problem przy zamykaniu WTW (program nie odpowiada/crash)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 13, 2015, 09:52:31 am »
A masz może wtyczkę do FB?

Offline bugmenot

  • Młodzież
  • **
Odp: Problem przy zamykaniu WTW (program nie odpowiada/crash)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 13, 2015, 10:59:57 am »
Tak (tzn. w wykazie rozszerzenia ona widnieje),  ale w ustawieniach Wtyczki > Protokoły jest odhaczona. Ogólnie rzecz biorąc to mam sporo tych wtyczek, nigdy nie było takiego problemy, no ale się pojawił, i trwa on już od dłuższego czasu dlatego postanowiłem wreszcie to zgłosić. Nie dam rady ustalić która wtyczka jest winowajcą bo.... reprodukcja błędu jest utrudniona.  Już nawet myślałem że przytrafia się to dopiero jak ktoś do mnie napisze i wtyczka kwReopenLastTab to pamięta, niestety moja teoria się nie sprawdziła, tym razem zamknięcie komunikatora przebiegło prawidłowo.

BTW. ciągle pojawia mi się ostrzeżenie:
UWAGA: Ustawiłeś status 'niewidzialny' na serwerze ('gmail.com'), który nie obsługuje, ani XEP-126 ani 'starej' niewidzialności. Prosisz się o problem.

Może być to przyczyną samoczynnego uruchamianie się komunikatora po jego zamknięciu?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Problem przy zamykaniu WTW (program nie odpowiada/crash)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 13, 2015, 11:19:13 am »
Nie, raczej nie to. Ale dziwne masz objawy i szczerze mowiac nie mam pomysłu o co chodzi. ;)

Offline bugmenot

  • Młodzież
  • **
Odp: Problem przy zamykaniu WTW (program nie odpowiada/crash)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 13, 2015, 17:30:22 pm »
A takie fiknięcie przy zamykaniu (brak odpowiedzi programu) i jego ponowne uruchomienie to sprawka systemu czy samego WTW? Może dałoby radę dopisać coś, żeby w takiej sytuacji zrobił jakiegoś loga z konkretniejszymi informacjami (np. powód fikołka).