Autor Wątek: Nightly 4467 (1.5.0.4467)  (Przeczytany 12902 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Muminoslaw

  • Gość
Nightly 4467 (1.5.0.4467)
« dnia: Kwietnia 06, 2014, 16:46:27 pm »
Kaw, na chwilę obecną mam raczej kilka uwag, niż wykryte błędy, mianowicie:

1. Da radę zrobić tak, jak w GG, że wtw oznaczy wiadomości z FB jako przeczytane? Z tego co zauważyłem, dopóki nie zaczniemy odpisywać (czy może nawet, dopóki nie odpiszemy) na otrzymaną wiadomość, to FB traktuje tę wiadomość, jako nieprzeczytaną.

2. Po odpaleniu wtw, FB czasem (przy zasysaniu historii rozmowy) nie wyświetla loginu (czy też raczej imienia i nazwiska) takiej osoby (mowa o osobie, którą mamy w znajomych) tylko dziwnie długi numer z minusem (coś na zasadzie: "-013465100135432164@facebook.com" - numer przypadkowy). Tak ma być/wina FB i nie da się nic zrobić?

3. Czy opcję "udostępnij->Plik (przez chmurę)" można wrzucić w "Wyślij plik"? Po co dodawać kolejne podmenu, jak odruchowo, jeśli chcemy coś przesłać (udostępnić), to człowiek wchodzi w opcje "Wyślij plik". Mogło by to wyglądać tak: "Wyślij plik -> Przez chmurę" i tyle :)

4. Odnośnie DB, czy była by możliwość wywołania okienka z zawartością DB z poziomu np. górnego menu głównego komunikatora (coś takiego, jak się pokazuje po kliknięciu opcji "Udostępnij/Plik (w chmurze)", i tam widzimy pliki, które już wysłaliśmy i np. chcemy wysłać to samo drugi raz, ale bez konieczności udostępniania pliku)?
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2015, 23:18:13 pm wysłana przez Muminoslaw »

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: Nightly 4093 (0.9.23.4093)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 06, 2014, 20:06:38 pm »
@4: kaw, zrób panel

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Nightly 4093 (0.9.23.4093)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 07, 2014, 07:32:23 am »
1. nie
2. wina fb
3. mozna, ale to menu jest przeznaczone tez dla innych wtyczek tego typu. ;p
4. Nie rozumiem pytania ;p

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Nightly 4093 (0.9.23.4093)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 07, 2014, 13:44:21 pm »
ad. 3 byłbym za tym, aby jednak weszło to w skład "Wyślij plik -> Chmura (nazwa_usługi)" np: Wyślij plik -> Chmura (DropBox), albo: Wyślij plik -> Udostępnij (DropBox), albo Wyślij plik -> DropBox, ewentualnie (ale lepiej nie), Wyślij plik -> Udostępnij -> Przez chmurę (DropBox)

ad.4. Żeby to:


Można było wywołać np. stąd:


A nie tylko stąd:


I oczywiście w takiej sytuacji to:

 tylko na zasadzie podglądu, co tam właściwie nam siedzi bez możliwości wysyłki (chociaż można by się pokusić, aby z tego miejsca można było np. wybrać osobę z listy i także wysłać, ale być to nie musi) :)

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Nightly 4093 (0.9.23.4093)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 08, 2014, 14:09:14 pm »
Kaw'ciu drogi, windows (7) znów się pyta, czy program został poprawnie zainstalowany (gdyż, biedny martwi się, że być może nie...), oczywiście mowa o najnowszej Nightly ;)

A powiedz mi ładnie, co oznacza to: Core: Nowe API wtwFileShareMechs.h, co by można było wykorzystywać wszystkie metody udostępniania plików kontaktom, z jednego miejsca;

Co to oznacza? Gdyż myślałem, że może wrzuciłeś wszystkie opcje wysyłki i udostępniania pod jedno menu, ale nie :D stąd pytanie me ;)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Nightly 4093 (0.9.23.4093)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 08, 2014, 14:47:15 pm »
A to juz wina dziwnej algorytmiki w windows. Ten inslator sie nei zmienia od dawna. ;P

Znaczy wtyczki moga zglosic plik do wyslania przez shaera. ;P

W jedno pod-menu. ;p

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Nightly 4093 (0.9.23.4093)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 27, 2014, 17:46:30 pm »
Kaw, właśnie wyczaiłem dziwne zachowanie się archiwum. Muszę potwierdzić to jeszcze (poobserwować), czy to jednorazowy przypadek, czy może reguła, ale wstępnie opiszę, co jest grane.

Ogólnie lapka rzadko kiedy wyłączam, jeśli już to po prostu opuszczam klapę, a co za tym idzie, rzadko restartuję wtw (więc leci sobie ono w tle cały czas). Dziś akurat zrestartowałem sobie wtw i chcę wrócić do rozmowy z kumplem. Patrzę, okno rozmowy jest jakieś puste i czyste... Nie wczytało mi ostatnich wiadomości (mam ustawione, że ma pokazywać ostatnich 5 wypowiedzi z 3 ostatnich dni).

Zaglądam w opcje, wszystko jest, jak powinno być.

Zaglądam w Archiwum i szok... Ostatni zapis z dziś (tj. niedziela 27.04) to ten, który napisałem po restarcie komunikatora, a predostatni zapis rozmowy jest z 24.04 (czyli według znacznika czasowego ponad 3 dni i kilka godzin). Zacząłem się zastanawiać, gdzie w takim razie jest wcześniejsza nasza (moja i znajomego) rozmowa. Okazało się, że siedzi, jako kontynuacja rozmowy z 24.04. Jeśli to reguła, to by trzeba było coś z tym zrobić, bo to jednak jest różnica, jeśli szukamy jakiejś rozmowy w archiwum, a nagle się okazuje, że mamy jakąś dużą dziurę i np. rozmowy z 3 dni siedzą w jednym znaczniku z datą zapoczątkowania danej rozmowy.









Tak właśnie patrzę, że nie za dobrej jakości wyszły mi te pliki, ale nie chce mi się drugi raz tego robić, chyba widać, o co mi chodzi...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2014, 17:56:59 pm wysłana przez Muminoslaw »

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
#wtw Live Chat Resident

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Nightly 4100 (0.9.23.4100)
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 20, 2014, 19:44:48 pm »
Pozwoliłem sobie zmienić nazwę tematu, żeby nie zaśmiecać kolejnymi tematami.

Kaw, super, że zrobiłeś katalog. Miałbym taką propozycję do ewentualnego przemyślenia. Czy np. była by możliwość, że w zakładce "Katalog" w rozszerzeniach (rozumiem, że docelowo znajdować się tam będą pozostałe wtyczki stworzone przez innych użyszkodników i wtyczkopisarzy, a przynajmniej takie jest zamierzenie), aby było jakieś lepsze rozróżnienie na wtyczki już zainstalowane i jeszcze nie zainstalowane (aktualnie jedynie ten szary button pokazuje, która jest zainstalowana, a która jeszcze nie). Np. moim zdaniem fajne by było, jakby zainstalowana wtyczka i całe pole jej dotyczące było np. szare, takie jakby za mgłą, rozumiesz o co mi chodzi? Co o tym myślisz? W przyszłości, jeśli ta lista będzie systematycznie uzupełniana, to ten sposób wyświetlania byłby, moim zdaniem, bardziej przejrzysty.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Nightly 4100 (0.9.23.4100)
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 20, 2014, 19:47:16 pm »
Ewentualnie checkbox "nie pokazuj zainstalowanych".

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Nightly 4100 (0.9.23.4100)
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 20, 2014, 19:49:11 pm »
Oooo, to by także było świetne :) A nawet lepsze :)

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Nightly 4100 (0.9.23.4100)
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 21, 2014, 16:55:22 pm »
Kaw'ciu drogi, a eta szto?



I w ogóle nie wydaje Ci się, że miejsce, jakie zajmują owe pola na daną wtyczkę, to takie trochę duże są? Mi osobiście się wydaje, że takie trochę, jak "dla debili" i to niedowidzących :D żeby jednak mogli jakimś cudem trafić kursorem w pole wtyczki, aby takową zainstalować ;)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Nightly 4101 (0.9.23.4101)
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 21, 2014, 17:19:47 pm »
A jak to spowodowałeś?

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Nightly 4101 (0.9.23.4101)
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 21, 2014, 18:17:51 pm »
Zainstalowałem Nightly? :D

To wygląda tak, jakby ukrył zainstalowane wtyczki, ale nie pozbył się "miejsca", które one zajmowały.bo tak na oko to to białe pole jest szerokie na "dwie wtyczki" czy tam raczej wysokie.

Poza tym ikonki (niektóre) w zakładce "Zainstalowane" są jakieś takie rozciągnięte, a DropBox ma ikonkę Foobara


Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Nightly 4101 (0.9.23.4101)
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 21, 2014, 19:38:58 pm »
No, bo stare ikonki były bodaj 72x96 a nowe sa 64x64, wiec stare sa ponaciągane. Oraz, rak, dropbox ma ikonke foobara. Musialbys przeinstalowac paczki aby dostac nowe ikonki. ;P

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Nightly 4101 (0.9.23.4101)
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 21, 2014, 20:35:36 pm »
Kaw, przeinstalowałem sobie DB, i w momencie, kiedy pojawił się znów w zakładce "Katalog" to zniknęło do ogromne, białe, puste pole, ale już po instalacji DB znów się pojawiło (ikonka także już jest taka, jak powinna być).

Tak sobie jeszcze pomyślałem, że może dobrym pomysłem by było, aby spod przycisku "akcje" można było się od razu przenieść w "Ustawienia".

Na zasadzie: LPM-> Akcje -> Ustawienia -> wyskakuje okno opcji zaraz na stronie ustawień danej wtyczki (jeśli są jakieś dostępne).

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Nightly 4101 (0.9.23.4101)
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 22, 2014, 06:59:06 am »
No przecie tak sie da. ;P

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Nightly 4101 (0.9.23.4101)
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 22, 2014, 12:20:48 pm »
Nie, nie da się? Opcja ta jest we wszystkich wtykach nieaktywna... Ale rzeczywiście jest, tyle, że nie działa :) Można jedynie wyłączyć i odinstalować :(

Ale przynajmniej po dzisiejszej NY zniknęło białe pole :)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Nightly 4101 (0.9.23.4101)
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 22, 2014, 14:54:37 pm »
Bo ta opcja jest aktywna jak dodatek obsługuje. ;P

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Nightly 4101 (0.9.23.4101)
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 22, 2014, 15:30:19 pm »
Androlink - ma opcje - nie działa przycisk z poziomu akcji w rozszerzeniach
Cloud File Share - ma opcje - nie działa przycisk z poziomu akcji w rozszerzeniach
Dźwięki - ma opcje - nie działa przycisk z poziomu akcji w rozszerzeniach
Emotikony - ma opcje - nie działa przycisk z poziomu akcji w rozszerzeniach

itd. ze wszystkimi innymi :) Bo jeśli ta funkcja ma pełnić inną funkcję lub włączać inne opcje, o istnieniu których nie wiem, to sorry za zawracanie gitary :D