Autor Wątek: Błędy z nightly  (Przeczytany 158711 razy)

0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Muminoslaw

  • Gość
Błędy z nightly
« Odpowiedź #300 dnia: Października 20, 2009, 06:07:22 am »
A czy ktos łaskawie naprawi to minimalizowanie okna na pasek?

Przypominam system działania.

WTW jest sobie w tle, przeglądam dajmy na to stronki internetowe, ktoś do mnie zagaduje, w tle pojawia się okno i na pasku zadań także. No to klikam na pasek zadań na "rozmowę" żeby okno pojawiło się na pierwszym planie i wtedy rozmowa się minimalizuje do paska i dopiero po ponownym kliknięciu rozmowa pojawia sie na pierwszym planie.

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Błędy z nightly
« Odpowiedź #301 dnia: Października 20, 2009, 07:02:30 am »
dziwne to jest, bo nikt jak dotąd się nie skarżył na takie zachowanie.
u mnie na xp sp3 ie8.0 nic takiego nie występuje.

sprawdź na wszelki wypadek na czystym koncie użytkownika, bez odpalonych innych poza wtw aplikacji, na świeżej instalacji wtw.

btw, zgłosiłeś błąd na mantisa?

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Błędy z nightly
« Odpowiedź #302 dnia: Października 20, 2009, 10:04:26 am »
PPM na archiwum na pasku zadań, opcja 'przesuń' i przyciśnij kilka razy któraś ze strzałek. U mnie pomogło.

Wszystko się zgadza tylko dla pewności lepiej trzymać CTRL i ALT!
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline ganz

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #303 dnia: Października 20, 2009, 11:36:05 am »
Albo mam zwidy, albo zaczęły się problemy z odświeżaniem statusów na zakładkach w oknie rozmowy. Widzę, że ktoś jest dostępny, przełączam się na niego, i dopiero wtedy zmienia się na np wrócę później

Wcześniej tak chyba nie było, a dziś już kilka razy, na kontaktach tlenowych, ale z nimi tylko akurat gadam.
--<-@ ganz n' roses @->--

Offline mickiewicz

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #304 dnia: Października 20, 2009, 13:36:03 pm »
Wszystko się zgadza tylko dla pewności lepiej trzymać CTRL i ALT!

u mnie po ppm na archiwum mam tylko 'wtw', 'przypnij ten program do paska zadań' oraz 'zamknij okno', więc niczym przesuwać nie mogę....

Offline ganz

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #305 dnia: Października 20, 2009, 14:09:22 pm »
Że tak sam siebie zacytuję, żeby było wiadomo do czego piję

Cytuj
Albo mam zwidy, albo zaczęły się problemy z odświeżaniem statusów na zakładkach w oknie rozmowy. Widzę, że ktoś jest dostępny, przełączam się na niego, i dopiero wtedy zmienia się na np wrócę później

Wcześniej tak chyba nie było, a dziś już kilka razy, na kontaktach tlenowych, ale z nimi tylko akurat gadam.
Właśnie miałem znowu rozmówcę jako dostępnego (tym razem jabber), po kliknięciu na zakładkę okazał się niedostępny.
Czyli coś nie halo z WTW a nie z protokołem.

EDIT:
Jeszcze jedna obserwacja:
kliknięcie na zakładkę z kontaktem tlenowym odświeżyło wszystkie zakładki z tlenem :)
--<-@ ganz n' roses @->--

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Błędy z nightly
« Odpowiedź #306 dnia: Października 20, 2009, 14:19:19 pm »
ganz - to od dawna jest, imo nie odświeża ikonki na karcie, status w oknie głównym się zmienia.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #307 dnia: Października 20, 2009, 14:19:57 pm »
u mnie po ppm na archiwum mam tylko 'wtw', 'przypnij ten program do paska zadań' oraz 'zamknij okno', więc niczym przesuwać nie mogę....
Prawoklik z Shiftem na W7;

A co do statusów, da, wiem, to nie nowość ;P

Offline mickiewicz

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #308 dnia: Października 20, 2009, 16:40:31 pm »
dzięki - zadziałało.
z przytrzymanym shiftem wybrałem 'maksymalizuj' i zaskoczyło

Offline ganz

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #309 dnia: Października 20, 2009, 16:58:51 pm »
A co do statusów, da, wiem, to nie nowość ;P

Tak coś czułem, że Ameryki nie odkrywam... Ale jakoś nie umiałem wyszukać tego problemu na forum.

Ukłony
--<-@ ganz n' roses @->--

Offline wisniowy

Błędy z nightly
« Odpowiedź #310 dnia: Października 20, 2009, 18:15:16 pm »
Nie działa mi powiadomienie o pisaniu między serwerami gTalka...
:>

Offline JigSaw

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #311 dnia: Października 22, 2009, 10:23:34 am »
Zainstalowałem najnowszą "najtli" i zauważyłem (możliwe, że była wcześniej i mi umknęła), że jest opcja powiadamiania o nowej poczcie przy tlenie, ale za chiny jeszcze nic nie powiadomiło, mimo że parę maili przyszło. Zrobiłem nawet testa, i wysłałem maila z gmaila na o2 i dusza blada, cisza jak makiem zasiał.

Powiadomienia gmail jak najbardziej działają.

Offline Pragmatic69

Błędy z nightly
« Odpowiedź #312 dnia: Października 22, 2009, 13:03:42 pm »
Wysył obrazów do GG znów się jakoś popsuł. ;/
Gdy wysyłam, to u mnie w oknie rozmowy wyświetla się normalnie, ale u odbiorcy korzystającego z NGG jawi się tylko pusta linijka.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Nakuu

Błędy z nightly
« Odpowiedź #313 dnia: Października 22, 2009, 16:13:09 pm »
To nowe (stare?) powiadomienie w trayu (ikonka) o nowej wiadomości ciągle się chowa do ukrytych ikon. Mogę ustawić, by było "zawsze widoczne", ale jest to zależne od ilości wiadomości, więc musiałbym dla każdej liczby takie cos ustawiać :> Coś trzeba z tym zrobić :]

//Najnwosza nightly, Win 7 RTM 32bit.

Offline Simek

  • Młodzież
  • **
  • Press Pause Play
    • http://simekdesign.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #314 dnia: Października 25, 2009, 09:50:44 am »
Taki mały bug związany z nową opcją wzorowaną na aqq ; P
Mianowicie jeśli klikniemy w małym odstępie czasu dwa razy na nową ikonkę to grupa się zwija, tak jak byśmy dwa razy kliknęli na nagłówek grupy. W mojej opinii nie powinno się tak dziać jeśli kursor jest nad ikonką.

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Błędy z nightly
« Odpowiedź #315 dnia: Października 26, 2009, 09:11:38 am »
Taki mały bug związany z nową opcją wzorowaną na aqq ; P
Kolejny bład związany z nową f-cją. Otóż, jeżeli mamy rozwinięty metakontakt wewnątrz którejś z grup, po "podświetleniu" widocznych, pokryją nam się ukryte meta z kontaktami z grupy kolejnej lub 'schowają' za belki grup.
Mini-prezentacja:

Offline Raistlin

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #316 dnia: Października 27, 2009, 13:12:17 pm »
Nie wiem, czy to tylko w nightly, ale domyślny kontakt w metakontakcie nie jest wcale domyślny. O so chozi? Mam np. kontakt z dwoma numerami gg i jednym tlenem, i chcę żeby po dwukliku otwierał się wybrany przeze mnie domyślny numer gg (i żeby na liście kontaktów była ikonka i status opisowy gg). Niestety mimo wyboru "domyślny", na liście jest pierwszy tlen, a po dwukliku też pojawia się tlen.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #317 dnia: Października 27, 2009, 13:30:15 pm »
Ale wiesz, ze kontakt domyślny ma piorytet tylko jesli stany/opisy kontaktów są "równe"?

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Błędy z nightly
« Odpowiedź #318 dnia: Października 27, 2009, 17:55:30 pm »
też nad tym ubolewam:
#304
#552
wg mnie jeśli kontakt jest ustawiony jako domyślny... to powinien w większości przypadków być otwierany/wyświetlany na pierwszym miejscu, chyba że jest niedostępny/niewidoczny.
w ogóle, to ciężko wszystkim dogodzić, bo różne wersje, w zależności od tego jak argumentujemy i jakie przyjmiemy założenia, mogą być logicznie poprawne. dlatego proponuję większą możliwość konfiguracji zachowań metakontaktów.

Offline Raistlin

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #319 dnia: Października 27, 2009, 19:24:55 pm »
Ale wiesz, ze kontakt domyślny ma piorytet tylko jesli stany/opisy kontaktów są "równe"?

No to warto pomyśleć nad rozdzieleniem tego na "domyślny" i "domyślnie domyślny" :) Swoją drogą - ta opcja powinna się nazywać "priorytet" i mieć tyle wartości, ile jest dodanych kontaktów do meta. A domyślny to kontakt domyślny, który zawsze jest pierwszy nawet jeśli stany/opisy są < (a nawet <<).

Exampl: Mam w mecie (świetnie zrobionej notabene, szczególnie pojedyncze okienko rozmów wymiata!) kontakt z gtalka i gg. Gtalk jest wpisany, bo... GMail po podpięciu jako XMPP autopobiera kontakty. No i fajnie, niech pobiera. Zakładając teraz, że druga osoba ma ustawiony status na GTalku (bo zostawiła opis na Gmailu, lub ma włączony Gmail w przeglądarce) i nie korzysta z jedynego-słusznego-komunikatora, to kliknięcie na niedostępnym gg co otworzy? GTalka. A nie każdy chce gadać w przeglądarce.

Proponuję priorytet + domyślność. Dzięki temu obecna funkcjonalność nie będzie nikogo myliła i będzie jasna miła i przyjemna :)