Autor Wątek: Błędy z nightly  (Przeczytany 158848 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpnia 22, 2009, 09:04:00 am »
Mm nadzieje, ze znajomy uzywal GG8, bo wlasnie sprawdzilem i wszystko działa cacy.

A dodatkowe scrollbary - kwestia stylu okna rozmowy;

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Błędy z nightly
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpnia 22, 2009, 09:09:07 am »
A to tylko kompatybilne dla userow z gg8? Troche dolina, ale sprawdze jeszcze ...
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline zhvir

Błędy z nightly
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpnia 22, 2009, 09:31:20 am »
[...] gdzie powinien sie dostostowac do rozmiarow okna rozmowy [...]
jak się mu nakaże w stylu css żeby się skalował to się dostosuje :P
ja proponowałbym jednak otwieranie obrazków w osobnym oknie
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Błędy z nightly
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpnia 22, 2009, 10:03:34 am »
mhm, moze jak bedzie mi sie chcialo to zerkne i nakaze mu skalowanie ;)

ja proponowałbym jednak otwieranie obrazków w osobnym oknie

Lubie jak nic mi sie nie rozwala w oknie ;)

Co do obrazkow fakt z userami posiadajacymi gg8 dziala. Jednak szkoda ze nie ma wsparcia dla starych wersji gg, wiekszosc moich znajomych jeszcze uzywa ich.

Windows 7 SP1 x64 IE9

Błędy z nightly
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpnia 22, 2009, 10:24:08 am »
Hmm...

Wysyłanie Win Vista -> Win Vista: działa
Wysyłanie Win XP -> Win Vista: działa
Wysyłanie Win Vista -> Win XP: nie działa
Wysyłanie Win XP -> Win XP: działa, ale na długi czas blokuje WTF (zużycie proca na max.)

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Błędy z nightly
« Odpowiedź #225 dnia: Sierpnia 26, 2009, 17:07:03 pm »
Nowa nightly i crash po ok 20min (dump wyslany). Zauwazylem tez ze jesli zablokujemy kontakt, to pomimo tego ze jest zablokowana moze wysylac obrazki / wycinki do mnie.

Odnosnie wysylania obrazkow w sieci gg to wysylanie do osob ktore maja starsza wersje dziala polowicznie tzn. obrazek sie wyslal, ale bez zadnego rozszerzenia i nie pokazal sie w okienku u znajomego tylko wyswietlila sie informacje gdzie znaduje sie na dysku, oczywiscie ja widzialem obrazek. Dodam jeszcze ze jesli ta osoba (ze starsza wersja gg) wysyla do mnie obrazek to otrzymuje go bez problemu.

Ah to co kolega dostaje zamiast obrazka przedstawia sie w ten sposob:

Cytuj
file:///C:\Documents and Settings\profil\Dane aplikacji\Tlen.pl\Profiles\xxxx\PictureGG\1323655079

Sprawdzilem siec tlena i tam smiga bez problemu jak wysylam wycinek czy tez obrazek.

PS. Byl bym zapomnial XP SP3 x86 IE8
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #226 dnia: Sierpnia 26, 2009, 17:24:48 pm »
Odnosnie wysylania obrazkow w sieci gg...

a) nie wspieramy starszych wersji GG;
b) przytoczona nazwa pliku nie pochodzi z wtw, bo on ma inna konwencje ich nazywania, zgodnie z reszta z gg8 ;P

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Błędy z nightly
« Odpowiedź #227 dnia: Sierpnia 26, 2009, 17:33:26 pm »
No to dziwne skoro wczesniej w ogole nie dawalo rady wyslac / odebrac obrazkow od osob posiadajacych starsza wersje gg bo u wysylajacych pokazywala im sie informacja ktora przytoczylem wczesniej pare postow wyzej. A teraz dostaja plik gdzie pokazuje sciezke ale nie wyswietla im sie obrazek jak ja wysylam.
Windows 7 SP1 x64 IE9

Błędy z nightly
« Odpowiedź #228 dnia: Sierpnia 26, 2009, 18:32:51 pm »
dziwne, bo moi znajomi ( z ktorymi akurat czesto rozmawiam ) korzystajacy z gg7.7 bez problemu wyslaja i odbieraja obrazki
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Błędy z nightly
« Odpowiedź #229 dnia: Sierpnia 26, 2009, 19:52:07 pm »
U mnie jeszcze uzywaja starszych, niektorzy innych "martwych" komunikatorow (tak tak konnekt :D). Wlasnie sprawdzilem z kolega ktory ma wersje 7.7 i jak wysylam to dochodza ladnie i widzi bez problemu, natomiast do mnie od niego juz nie dochodza.

Takze wynika z tego ze z niektorymi dziala, a z niektorymi nie. Bardzo dziwna sprawa jak dla mnie i jak widac stwierdzenie Kaworu jest z deka przeklamane bo pisal ze jest tylko wsparcie dla gg8 a tymczasem dziala lub dziala polownicznie tez ze starszymi wersjami gg ;p
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline Pragmatic69

Błędy z nightly
« Odpowiedź #230 dnia: Sierpnia 26, 2009, 20:00:47 pm »
Akurat kompatybilność obojętnie jaka i gdzie to jedna, wielka ruletka, a już tym bardziej wsteczna. ;p
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Błędy z nightly
« Odpowiedź #231 dnia: Sierpnia 26, 2009, 20:04:35 pm »
Hehe, ta ruletka czasami bywa intrygujaca ;)
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #232 dnia: Sierpnia 26, 2009, 20:36:14 pm »
i jak widac stwierdzenie Kaworu jest z deka przeklamane bo pisal ze jest tylko wsparcie dla gg8 a tymczasem dziala lub dziala polownicznie tez ze starszymi wersjami gg ;p
Ja nie napisałem, ze "nie działa", tylko ze "nie wspieramy", co znaczy - działać moze, ale jak nie działa, to nie marudzić ;)

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Błędy z nightly
« Odpowiedź #233 dnia: Sierpnia 27, 2009, 08:04:25 am »
Ja to inaczej z odebralem z tym "nie wspieramy" ale juz niewazne ;) Dowiedzialem sie tego czego chcialem i wystarczy.
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline wysher

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #234 dnia: Sierpnia 27, 2009, 15:53:43 pm »
Nie wiem czy to wina stylu okna rozmowy, ale podczas wysyłania obrazka pojawił się dodatkowy pasek przewijania w pionie (widoczny na zdjęciu). Rozumiem ten pasek na dole do przewijania w poziomie, ale ten IMO nie jest potrzebny i niezbyt estetycznie wyglądają dwa paski obok siebie. W archiwum tego nie ma. Poza tym dodatkowe paski znikają po odpowiednim rozszerzeniu okna.

http://img216.imageshack.us/img216/6810/scrollz.jpg

Mam najnowszego builda (757).

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #235 dnia: Sierpnia 27, 2009, 16:07:15 pm »
Obstawiam styl, jak zawsze ;)

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Błędy z nightly
« Odpowiedź #236 dnia: Sierpnia 27, 2009, 17:29:56 pm »
Tak to styl, nawet pare postow wyzej pisalem o tym. Wniosek trzeba wpierw sprawdzic czy nie bylo poruszane to, a poznej pisac posta ;)
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline zhvir

Błędy z nightly
« Odpowiedź #237 dnia: Sierpnia 27, 2009, 19:02:08 pm »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline wysher

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #238 dnia: Sierpnia 29, 2009, 20:52:43 pm »
Rzeczywiście, umknęło mi. Jedno mnie zastanawia. Gdy z menu globalnych stanów wybieram "dostępny" to tlen przełącza mi się w status dostępny, ale już GG nie. Zamiast tego jest "zaraz wracam". Grzebałem w opcjach zmieniając większość funkcji i nadal to samo...

Offline zhvir

Błędy z nightly
« Odpowiedź #239 dnia: Sierpnia 29, 2009, 21:05:15 pm »
@wysher: pewnie masz tak ustawione mapowanie sieci
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...