Autor Wątek: Błędy z nightly  (Przeczytany 158726 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gacek

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpnia 01, 2009, 00:41:59 am »
Niestety wrócił dawny problem - gdy z prawokliku chcę otworzyć archiwum danego kontaktu, to otwiera się archiwum ogólne... ;/
U mnie [na szczęście] powyższy problem nie występuje. Prawoklik na kontakcie=jego archiwum.  
OS: Vista [SP2]
Niestety jeśli chodzi o archiwum to problem jest następujący (już od kilku wersji). Mianowicie nie trzyma ustawień okna arch.
O ile w ostatnich paru wersjach poprawiło się zapamiętywanie wielkości okna, to niestety po kliknięciu na kontakt, lista wiadomości nie pamięta poprzednich ustawień i nie rozciąga się.  

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpnia 01, 2009, 06:57:21 am »
gacek
Mam ten sam problem, nie chce zapamiętać ostatnich rozmiarów okna ;/
________________________________________________________________________________

Offline zhvir

Błędy z nightly
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpnia 01, 2009, 08:06:49 am »
mi scrolluje automatycznie koienko rozmowy tylko wytedy gdy ja cos napisze - przy wiadomosci od kogos, trzebva to robic manualnie ;/

Automatyczne scrollowanie w okienku rozmowy
1. się wstrzyma jeśli:
- ręcznie przesuniemy pasek przewijania
2. się wznowi jeśli:
- przewiniemy go na sam dół
- sami napiszemy wiadomość
- jest na samej górze.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2009, 08:38:31 am wysłana przez zhvir »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline migiel

  • Młodzież
  • **
Błędy z nightly
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpnia 01, 2009, 09:04:34 am »
zhvir edit: Nie cytujemy ostatniego posta w całości
d*** - u mnie nie dziala ;s
pisze cos,scrolluje, ktos mi odpisuje, nie scrolluje (co chbya przeczy temu co powyzej napisales :P)
mam wlaczone wczytywanie ostatnich rozmow, jesli cos to zmienia
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2009, 09:27:14 am wysłana przez zhvir »

Offline gacek

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpnia 01, 2009, 11:26:29 am »
U mnie [na szczęście] powyższy problem nie występuje. Prawoklik na kontakcie=jego archiwum.  
Z najnowsza Nighty (dzisiejszą) jednak problem wystąpił. Prawoklik na kontakcie niestety /=/ jego archiwum.

Offline kwiateusz

Błędy z nightly
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpnia 01, 2009, 14:54:29 pm »
migiel bo tak ma byc, skoro przewinales rozmowe znaczy ze chcesz ja w spokoju przeczytac a nie za kazda wypowiedzia Ci ucieka i musisz wracac do czytanego fragmentu

a co do chowania sie wtw przy zamykaniu arch, tez tak mam :)

Offline migiel

  • Młodzież
  • **
Błędy z nightly
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpnia 01, 2009, 17:57:28 pm »
migiel bo tak ma byc, skoro przewinales rozmowe znaczy ze chcesz ja w spokoju przeczytac a nie za kazda wypowiedzia Ci ucieka i musisz wracac do czytanego fragmentu
cholewa nie robcie ze mnei jelopka - okienko powinno sie przesuwać  automatycznie jesli go nie ruszyles - ui mnie sie tak nie dzieje ;]

zobacze jak w najnowszej nightly
--
k jest ok ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2009, 18:00:47 pm wysłana przez migiel »

Offline lukaszde

  • Młodzież
  • **
Błędy z nightly
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpnia 01, 2009, 18:25:40 pm »
Wchodzimy do archiwum, zaznaczamy kilka watkow dyskusji, PPM > Usun, nastepnie wystepuje blad i zamkniecie WTW2.
Dane sie usuwaja, ale program sie zamyka.

Offline Simek

  • Młodzież
  • **
  • Press Pause Play
    • http://simekdesign.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpnia 02, 2009, 08:19:02 am »
Gdy w archiwum wybiorę pierwszy kontakt po wpisie < Całość > rozmowy z tym kontaktem ładowane są poprawnie, lecz po wczytaniu, w ComboBox, zamiast danych kontaktu pojawia się wpis < Całość >.

Przy reszcie kontaktów jest ok - pojawiają się dane kontaktu, który wybieramy.

Offline Pragmatic69

Błędy z nightly
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpnia 02, 2009, 18:59:08 pm »
U mnie natomiast, w dzisiejszej nightly, próba wyszukania czegokolwiek w archiwum rozmów kończy się zamknięciem okna tegoż. Wystarczy wpisać do szukajki cokolwiek i wdusić Enter - okno archiwum znika. :|

edit: Przycisk "Odfiltruj" działa jak należy.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2009, 19:02:13 pm wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline zhvir

Błędy z nightly
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpnia 02, 2009, 19:08:05 pm »
archiwum znika gdyż domyślnie ustawiony jest focus na przycisk zamknij
a powinno się ustawiać na odfiltruj po wpisaniu tam szukanej frazy
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Simek

  • Młodzież
  • **
  • Press Pause Play
    • http://simekdesign.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpnia 04, 2009, 19:04:18 pm »
Więc tak, otwieram okno rozmowy, maksymalizuje je odpowiednim buttonem, następnie przywracam do poprzedniego stanu tym samym buttonem i dziej się coś takiego:

Chodzi o to ze część obramowania okna jak i ikona klawiatury nie pojawiają się, zamiast nich widzimy poprzednie tło, po poruszeniu okienkiem wszystko wraca do normy.

Offline Dimension

Błędy z nightly
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpnia 04, 2009, 20:41:52 pm »
Od kilku nightly mam coś takiego, że XMPP nie łączy mi się poprawnie. Albo ikonka stanu miga, albo jest na stanie niewidocznym [bo taki mam na wszystkie sieci startowo nastawiony], ale z sieci korzystać nie mogę. Muszę najpierw zmienić stan na inny, niż niewidoczny i niedostępny, a potem ewentualnie na powrót na niewidoczny, by połączył się poprawnie. Tak, mam poprawne hasło, nikt mi się nie wpieprzył, zmieniłem je przed chwilą nawet, by się upewnić.
Wszystko jest ok, więc pytanie tutaj moje, czy to wina nightly, czy jakimś cudem serweru jid.pl?
Znajomi piszą, że im normalnie działa na jid.pl[nie używają WTW, a na przykład Psi].
Wykluczyłem też problemy z routerem/internetem - sprawdziłem sam na świeżym Psi i dziala normalnie.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpnia 04, 2009, 20:48:38 pm »
Obwiniłbym stan niewidoczny ;P

Offline Dimension

Błędy z nightly
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpnia 05, 2009, 03:00:48 am »
I masz rację. Zmapowałem właśnie stan niewidoczny w XMPP na jestem zajęty i działa, ale czy mogę liczyć na to, że to zostanie poprawione? Podkreślam, że zawsze było wszystko ok, a nie łączy się dobrze od kilku nightly..

Błędy z nightly
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpnia 05, 2009, 07:05:03 am »
Tyle, że to jest akurat zachowanie poprawne. Specyfikacja XMPP nie przewiduje stanu 'invisible'. Działa to na protokole gmaila (przez gTalk Shared Status), ale nie bardzo jest zgodne ze standardem, a żeby przejść na 'niewidoczny' trzeba się najpierw zalogować do serwera.

Offline zimaq

Błędy z nightly
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpnia 05, 2009, 08:37:17 am »
Więc tak, otwieram okno rozmowy, maksymalizuje je odpowiednim buttonem, następnie przywracam do poprzedniego stanu tym samym buttonem i dziej się coś takiego:

a to fajny koncept na styl rozmowy... Candybars reloaded ^^

Offline Simek

  • Młodzież
  • **
  • Press Pause Play
    • http://simekdesign.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpnia 06, 2009, 07:50:22 am »
Więc jeszcze jedno - jakość awatarów "Zarządzanie profilami" vs "Zabiezpieczony profil" aka "Podaj hasło".

Niby rozmiar na oko ten sam, ale jakość awataru w oknie wyboru profilu jest o wiele gorsza niż w oknie wpisywania hasła.


Prawy->Pokaż obrazek, bo forum skaluje ;)

Offline Pragmatic69

Błędy z nightly
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpnia 22, 2009, 08:25:42 am »
Hmm, temat jakoś ostatnio został przysypany. ^^

Zauważyłem coś ciekawego już w przedwczorajszej nightly, ale w zasadzie... nie wiem czy to zjawisko nawet kwalifikuje się do miana buga, bo w zasadzie jakoś nie przeszkadza... Tym niemniej opiszę ten "fenomen". ;)

Mianowicie:

Kiedy w opcjach kInfo mamy zaznaczone "Powiadamianie o zmianach stanu" w oknie rozmowy, to gdy podczas rozmowy z jakimś kontaktem zminimalizujemy okno czata na pasek, a owa osoba zmieni wówczas status, to widocznie wtedy powiadomienie z kInfo jest interpretowane jako nowa wiadomość w rozmowie, bo zminimalizowane okno na pasku mrugnie sobie ze 2 razy, tak jakbyśmy dostali nową wiadomość. Trochę to dezorientuje. A może to zamierzone zachowanie? Może wcześniej sam go nie zauważyłem? Jeszcze raz powtarzam, że nie wiem czy to bug. Sam zauważyłem to w nightly-20090820, raczej nie widziałem tego nigdy wcześniej...
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Błędy z nightly
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpnia 22, 2009, 08:48:05 am »
W najnowszej nightly zauwazylem ze gdy dostane obrazek wiekszych rozmiarow to pojawiaja sie dodatkowe scrollbary, gdzie powinien sie dostostowac do rozmiarow okna rozmowy (chyba ze nie ma takiej funkcji :P).

Zeby bylo jasniej ponizej obrazek:



Dodam jeszcze ze odbieranie obrazkow z sieci gg jednak cos nie chce dzialac. Znajomy pisal mi ze dostaje wiadomosc w stylu "uzytkownik jest niedostepny lub ma dana funkcje wylaczona".
Windows 7 SP1 x64 IE9