Autor Wątek: Błędy z nightly  (Przeczytany 158724 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline zhvir

Błędy z nightly
« Odpowiedź #700 dnia: Kwietnia 05, 2012, 14:47:00 pm »
- brak border`a po lewej stronie za awatarem
screen bo nie widzę

- zamiast kropek kursor rozmiaru dałbym na całym border-bottom i kropki wywalił
eee... co najwyżej tak jak było najsampierw czyli wąskie ale bez kropek

jeżeli menu ląduje w awatarze to trzeba wywalić to z belki, bo powtarzanie się jest złe :P
będzie edycja paska więc będziesz mógł sobie to usunąć

Ewentualnie widziałbym jeszcze opcje dynamicznego zwijania do wersji minimum, w przypadku braku awatara...  (nie ukrywania, ale zmniejszania)
nie ma "bez awatara" bo albo będzie wyświetlany awatar domyślny (optuję za tym rozwiązaniem) albo pozostanie ramka z napisem "menu"

Coś w ten deseń....
no weź przestań... to nie jest odpust
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline igor

  • Młodzież
  • **
  • ? ? ? ? ? ? ? ? ?
Błędy z nightly
« Odpowiedź #701 dnia: Kwietnia 05, 2012, 15:51:13 pm »
Obecnie domyslnie nie ma 'domyslnego awatara w przypadku braku awatara' i prędzej tlen wznowi projekt niż w wtw kawik to doda ;p, jest puste pole, a ramka z menu pojawia sie zarówno w pełnym rozwiniętym topie, jak i w połowie zwiniętym, tylko, ze wtedy jest mniejsze i o to mi chodzi własnie by w tym stanie sie pokazywało w przypadku braku awatara (no chyba, ze wczesniej wymieniona opcja domyslnego przy braku zostanie dodana). Bo tak to za duzo miejsca zajmuje, jak nie ma awatara i po co mi rzucający sie ogormny kwadrat menu jak mogłby być maly prostokąt ?

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #702 dnia: Kwietnia 05, 2012, 16:24:50 pm »
screen bo nie widzę
Nie mam pojęcia dlaczemu ale teraz jest ok, a nic nie aktualizowałem. Brakowało bordera na wysokości awataru  albo pojawiała się dziwna kreseczka powyżej, o tu:



ale jest teraz OK. //EDIT: po minimalizacji i przywróceniu okna pojawia się babol ;p

eee... co najwyżej tak jak było najsampierw czyli wąskie ale bez kropek
O tym właśnie mówię... by było jak kiedyś tylko by kursor zmieniał się na całej długości, a nie tylko w środku.
będzie edycja paska więc będziesz mógł sobie to usunąć
Bajer :)
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2012, 09:22:33 am wysłana przez switalski.piotr »

Offline zhvir

Błędy z nightly
« Odpowiedź #703 dnia: Kwietnia 05, 2012, 16:41:52 pm »
Cytuj
O tym właśnie mówię... by było jak kiedyś tylko by kursor zmieniał się na całej długości, a nie tylko w środku.
chyba nie wiesz jednak o czym mówię bo raczej nie widziałeś tej wersji ;P ale tak jak jest teraz jest ponoć zrobione na komponentach systemowych czyli jest bardziej
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline igor

  • Młodzież
  • **
  • ? ? ? ? ? ? ? ? ?
Błędy z nightly
« Odpowiedź #704 dnia: Kwietnia 05, 2012, 19:36:04 pm »
Mi np. te kropki symbolizujące możliwośc reakcji na dany element nie przeszkadzają, uważam, ze intuicyjne sa... dla kogoś kto pierwszy raz zobaczy bd wiedzial, ze tu moze zajśc jakas reakcja...

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #705 dnia: Kwietnia 05, 2012, 20:06:11 pm »
mhm... uważam, że trafianie w nie jest nieprzyjazne... chwytanie za border wydaje mi się bardziej intuicyjne. Nie czepiam się kropek, ale uchwytu. One mają wysokość 2 może 3 pikseli i na tej wysokości zmienia się kursor. Okna windows mają jednak pewną "grubość" więc przyzwyczajeni jesteśmy do łatwego chwytania.

EDIT:
Po najechaniu na awatar pojawia się przycisk "menu", ale po chwili wskakuje podgląd całego awatarka (zaje*** opcja rodem z listy kontaktów) i "menu" znika... może lepiej by już "menu" zostało z powiększonym awatarem? aaa... i jak mamy już wyświetlony duży obraz to naciśnięcie awatarka ("menu") ma inny efekt (jak hovera a nie action). btw hover jest trochę spaprany... bo jak już wyświetli się duży obraz to nie powinien znikać przy ruchu myszą w obrębie przycisku a pójść za nią. Powinien zniknąć jak wyjedziemy kursorem poza przycisk, no nie?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2012, 12:16:41 pm wysłana przez switalski.piotr »

Offline slydago

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #706 dnia: Kwietnia 18, 2012, 16:58:31 pm »
No i chyba w zwiazku z usprawnieniami w archiwum w nowych nightly, przestalo zapisywac do niego rozmowy:p
Probowalem zmieniac opcje w ustawieniach, ale nic nie przynosi efektu, sprawdzalem czy katalog nie jest czsem tylko do odczytu ale jest ok. zainstalowana mam ta wersje : nightly-20120418-1.exe

edit. Nightly z wczoraj widze tez nie zapisywala..

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #707 dnia: Kwietnia 18, 2012, 20:10:04 pm »
Sprawdź ostatnia;

Offline slydago

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #708 dnia: Kwietnia 18, 2012, 21:55:06 pm »
dziala jak talala : )
Ze swojej strony dodam apropo archiwum, jesli to nie jest wielki problem, najlepiej by bylo zeby zapamietywalo ustawienia szerokosci kolumn przy zamykaniu, tak by bylo duuuuuzo wygodniej :)

Offline bugmenot

  • Młodzież
  • **
Błędy z nightly
« Odpowiedź #709 dnia: Kwietnia 20, 2012, 23:28:47 pm »
Dzięki za poprawki w Archiwum, wreszcie działa jak należy. Zapamiętuje szerokość, pionowy układ lepszy w dobie panoramicznych monitorów.

Jedna uwaga, jeśli dałoby radę zaimplementować - listę kontaktów w archiwum zrobić stale rozwiniętą z suwakiem do przewijania. Najlepiej umieścić ją pod opcjami filtrującymi, czyli pod przyciskiem odfiltruj. Oczywiście można dać to jako alternatywę do obecnego rozwiązania, tak jak w przypadku przełączania między pionowym a starym układem.

Piszę o tym dlatego, że przy wyszukiwaniu kontaktu trzeba niepotrzebnie klikać na rozwinięcie listy, ponadto domyślna ilość widocznych kontaktów po rozwinięciu jest niewielka i trzeba przewijać. Pod przyciskiem odfiltruj jest dużo miejsca i można by go zagospodarować.

Ale to tylko takie drobne, kosmetyczne zmiany. Dzięki za nową wersję Archiwum.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2012, 23:43:29 pm wysłana przez bugmenot »

Offline Pragmatic69

Błędy z nightly
« Odpowiedź #710 dnia: Kwietnia 29, 2012, 14:06:09 pm »
Odkąd nastąpiły zmiany w Archiwum rozmów i SQLite, w samym WTW zauważyłem pewną rzecz, malutki bug:

Jeśli w ustawieniach k.info (czy tam teraz się to zowie Info++) mamy zaznaczone "Automatycznie wyszukuj w katalogu dane kontaktów", to przy otwarciu okna rozmowy z danym kontaktem na samej górze wyświetla nam jego dane z katalogu - normalka.

Odkąd jednak weszły usprawnienia archiwum, to już samo otwarcie okna rozmowy skutkuje utworzeniem w archiwum wątku, gdzie jako pierwsza "wiadomość" zapisują się właśnie owe dane z katalogu. Wiem, ze teoretycznie po to otwiera się okno rozmowy, by zaraz napisać, ale czy takie zjawisko było zamierzone? Jak dla mnie, to drobny bug, który może skutkować jakimś tam jednak śmieceniem w Archiwum.

Dodam, że odhaczenie zapisywania Informacji, jak zmiany stanów, w ustawieniach Archiwum, nic nie zmienia.

Nightly: 20120426-02

Btw: Witam wszystkich po przerwie ;-)
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Muminoslaw

  • Gość
Odp: Błędy z nightly
« Odpowiedź #711 dnia: Czerwca 24, 2012, 18:58:35 pm »
Dziś zainstalowałem ostatnią wersję nightly z 22 czerwca. Zrywa mi co chwilę połączenia z GG i Tlen :-/ Może ktoś potwierdzić? restart komunikatora i kompa nie pomaga. Według monitora serwerów GG wszystkie działają

Offline SubZero

Odp: Błędy z nightly
« Odpowiedź #712 dnia: Czerwca 26, 2012, 12:33:53 pm »

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Dziwna ikonka w Pasku Zadań
« Odpowiedź #713 dnia: Lipca 08, 2012, 12:56:45 pm »
Pojawiła mi się dziwna ikonka w związku z którąś nightly... dziś, może z 02. Ta dla konta facebook. Co to?



Offline stan

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • aka ^jozhua
Odp: Dziwna ikonka w Pasku Zadań
« Odpowiedź #714 dnia: Lipca 08, 2012, 13:06:51 pm »
to ikona dodatków. kaworu dodał tą ikonę do pliku exe, ale została źle zaindeksowana i wyświetla się jako pierwsza i główna ikona programu, zgłoszone na BT, pewnie w next nightly zostanie to poprawione :)
Kanał #wtw na irc.quakenet.org oraz na irc.freenode.net @st4n

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Błędy z nightly
« Odpowiedź #715 dnia: Lipca 08, 2012, 13:17:53 pm »
ok

Offline SubZero

Odp: Błędy z nightly
« Odpowiedź #716 dnia: Lipca 19, 2012, 18:21:16 pm »

Odp: Błędy z nightly
« Odpowiedź #717 dnia: Lipca 25, 2012, 11:02:23 am »
Ciekawa funkcja - po zaznaczeniu w ustawieniach okna głównego opcji "X minimalizuje okno, a nie ukrywa" WTW startuje zawsze z (paradoksalnie) ukrytym oknem głównym. Nightly dzisiejsza i poprzednia. Ktoś jeszcze to zauważył?

Potwierdzam; poza tym, funkcja losowo przestaje działać - tzn. okno jest ukrywane przy kliknięciu "X"

Offline sober

Odp: Błędy z nightly
« Odpowiedź #718 dnia: Lipca 25, 2012, 19:51:36 pm »
Ja z kolei mam taki drobny problem natury estetycznej. To trochę dziwne i nie wiem, czy uda mi się to precyzyjnie opisać, niemniej jednak podejmę próbę. :)

Mianowicie, kiedy zminimalizuję okno rozmowy, a potem je przywrócę, to w lewym, górnym rogu pojawia mi się kilka pikseli, które sukcesywnie znikają po 3-krotnym przełączeniu się na inną kartę (tzn. robią się jaśniejsze po każdym przełączeniu karty). Tak samo dzieje się, jak ktoś zacznie pisać i włącza się powiadamianie o pisaniu, działa to jak pojedyncze przełączenie karty, gdy dana osoba wyśle wiadomość, to piksele znów stają się jaśniejsze, tak jakbym drugi raz przełączył się na inną kartę.

Zresztą spójrzcie na screeny, wtedy na pewno będzie wiadomo, co mam na myśli:



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline zhvir

Odp: Błędy z nightly
« Odpowiedź #719 dnia: Lipca 25, 2012, 20:46:13 pm »
to nie jest błąd nightly ale błąd występujący w każdej wersji od długiego czasu
z moich ustaleń wynika że bez dłuższych poszukiwań praktycznie nie do namierzenia ;)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...