Autor Wątek: Błędy z nightly  (Przeczytany 158830 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Błędy z nightly
« Odpowiedź #520 dnia: Sierpnia 09, 2010, 15:28:53 pm »
Witam. Nie wiem czy już ktoś pisał o tym bugu. Od którejś Nightly (mam aktualną z auto-updejta) szwankuje mi archiwum. Objawia się to tym, że jeżeli otworze archiwum dajmy na to dla osoby X z dowolnym protokołem, a następnie w oknie archiwum zmienię osobę na Y z także dowolnym protokołem, okno archiwum się zawiesza, nie pozwala przewijać rozmowy, zmieniać proporcji (stosunku obszaru rozmowy do obszaru listy rozmów). Podobna sytuacja dzieje się przy skorzystaniu z wyszukiwarki (Właściwie starczy po włączeniu archiwum kliknąć 'Odfiltruj' by szlag je trafił). Totalny freeze. Przy czym mogę po lewej stornie zmieniać "zakładki" na smsy, wiadomości czy konserwacje, jak i z powrotem na rozmowy. Archiwum pozostaje jednak wciąż nieaktywne.
Zachowuję się tak jakby całe je przykryło niewidzialne pole siłowe khe khe, nie można kliknąć żadnego guzika, zmienić osoby, zmienić filtra (odfiltrować czy zmienić frazę wyszukiwaną), zmienić rozmowy czy przewinąć tej aktualnie wyświetlonej. Przy czym mówiąc całe mam na myśli cały obszar zakładki rozmów, mogę grzebać w pozostałych zakładkach oraz jak pisałem korzystać z "zakładek/menu" po lewej stornie okna archiwum.
Dodatkowo, po zamknięciu i otworzeniu archiwum ponownie, nie pamięta wcześniejszych ustawień proporcji obszaru rozmowy do listy rozmów ustawiając te proporcje na domyślne tudzież jakieś wcześniejsze (w moim wypadku raptem kilka linii wiadomości i kilkadziesiąt linii rozmów).
Dodam, że korzystam tylko z wtyczki utilWycinek, nieaktywna (wyłączona na stałe) wtyczka utlMigacz, i domyśla bodajże pexBrowser która od chyba 1 Nightly ma Błąd. Plus standard - 3 protokoły w tym poprawnie używany podwójnie protokół XMPP, utlBlip, kInfo i utlIgnore xd. Używam też themów dla głównego okna oraz dla okna rozmowy i jeśli mnie pamięć nie zawodzi mam podmienione ikonki dla all protokołów (aka ikonki stanów). Nie wiem co z tej spowiedzi ma jakieś znaczenie dla tego buga ale dam wszystko. Testy przeprowadzane na stacjonarce (jak trzeba to sprawdzę też na lapie).
A i one more. Jeśli otworze archiwum na danej osobie (aka z prawokliku) to mogę przewijać rozmowe, zmieniać rozmowy tak długo jak nie zmienię osoby, tudzież nie kliknę odfiltruj xd. To samo jak otworze je z menu (aka wyświetla całość).

jedna sprawa... wersje nightly nie są pobierane przez autoupdate :P /zhvir


To w takim razie jade na RC czy czymkolwiek co z autoupdejta wyskakuje xd
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2010, 19:56:34 pm wysłana przez Ever50r »
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #521 dnia: Sierpnia 09, 2010, 15:33:37 pm »
Uaktualnij do najnowszej RC.

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Błędy z nightly
« Odpowiedź #522 dnia: Sierpnia 09, 2010, 16:29:37 pm »
pexBrowser możesz z folderu Plugins wywalić - funkcjonalność już od dość dawna jest w core.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #523 dnia: Sierpnia 09, 2010, 16:47:23 pm »
Nie w Core, tylko we wtyczce XMPP.

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Błędy z nightly
« Odpowiedź #524 dnia: Sierpnia 09, 2010, 16:57:28 pm »
Jak zwał, tak zwał - ważne, że jest już "w standardzie"* ;p

*choć pewnie wcześniej też była, ale już nie ciągnijmy dalej tego wątku.

Błędy z nightly
« Odpowiedź #525 dnia: Sierpnia 09, 2010, 20:04:27 pm »
Ok updejt pomógł THX. Dodam tylko taki mały zonk - przynajmniej 4 na 5 prób restartu WTW z poziomu menu (aka WTF -> Uruchom ponownie) skutkuje errorem Mutexu, jakoby profil był już załadowany. Najwyraźniej pod win7 WTW zbyt wolno sam siebie zamyka czy zwalnia dostęp do plików, co skutkuje wyskakiwaniem owego erroru i koniecznością manualnego startu.
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline ahr175

  • Młodzież
  • **
Błędy z nightly
« Odpowiedź #526 dnia: Sierpnia 09, 2010, 20:10:22 pm »
To problem raczej sprzętowy niż programowy... Mi laptop też nie nadąża z wywaleniem wtw przed ponownym załadowaniem, na piecu nie mam tego problemu... ;)

Błędy z nightly
« Odpowiedź #527 dnia: Sierpnia 10, 2010, 05:55:27 am »
A ja mam i na laptopie i na piecu. Na lapie t6500, 3gig ramu, gf 9600gs. Na stacjonarce e8200@4ghz (ale na domyślnych 2.66 to samo), 2 gig ramu, 4850 radek. Nie wiem. Pod XP Sp3 było to samo. Na lapie na viscie 32bit to samo (dawno temu), teraz na 64bit win7 na lapie i na 32bit na stacjonarce nie działa. Może to wina że profil trzymam na innym dysku niż instalke WtW, no ale na lapie profil jest z instalką i też nie bangla.
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Błędy z nightly
« Odpowiedź #528 dnia: Sierpnia 10, 2010, 10:57:23 am »
Nocniczkowy testerze, być może na wszystkich maszynach masz ten sam program, który gryzie się z wtw. To jedyne, co mi przychodzi do głowy.
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Błędy z nightly
« Odpowiedź #529 dnia: Sierpnia 10, 2010, 11:05:42 am »
Wątpię, problem z mutexami i startem WTW bez GUI jest dość częsty, szczególnie na x64 bitowej wersji Win7.

Offline ahr175

  • Młodzież
  • **
Błędy z nightly
« Odpowiedź #530 dnia: Sierpnia 10, 2010, 16:50:03 pm »
Powiem tak: używam wtw w jednoegzemplarzowej instalacji na pendrivie, odpalam ją na lapku FS Amilo Pro 3525 bodajże (proc 2 rdzenie 1,86, 3Gb ramu, grafa integra) i desktopie (E4500, 2 GB ram, Radeon 5770), na obu XP SP3 32bit. Problem z restartem mam tylko na laptopie, na piecu nie występuje. U użytkownika Ever50r występuje na znacznie lepszych konfigach bez względu na architekturę.
Zestawianie tego zjawiska z problemem uruchamiania się wtw bez gui, a tym bardziej podciąganie pod to win7 x64 jest moim zdaniem trochę naciągane... Tym bardziej że problem z uruchamianiem wtw chyba nie został zlokalizowany bo występuje losowo i niezależnie od wersji wtw, aktualizacji systemów x64 (na których występuje częściej (jakiś taki kaprys, albo coś...) bez względu na wersję) i zainstalowanego oprogramowania. Dla ułatwienia dodam, że problem dotyczy chyba tylko kilku osób i z tego co widziałem to nikt nie podał też czy na x64 ma zainstalowaną natywną wersję wtw... ;)

BTW: pytanie do Kaworu: gdzie zutylizowano ponad 200 użytkowników forum jakiś miesiąc temu..?

odpowiem za kaworu: użyszkodnik nieaktywny = użyszkodnik zutylizowany :P //zhvir
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2010, 19:04:27 pm wysłana przez zhvir »

Offline Pragmatic69

Błędy z nightly
« Odpowiedź #531 dnia: Września 04, 2010, 21:22:52 pm »
Kaw pisał coś na Blipie, żeby użytkownicy Visty/7 mający problemy z przesyłaniem plików @ GG podali treść jakiegoś komunikatu. Problem w tym, że żadnego nie uświadczyłem. Wklejam więc jeno kawałek logu z konsoli z czasu próby wysyłki:

Cytuj
[231810::GGMA] Message ack from [id kontaktu], seq: 1283635090, state: 2
[231816::GGPR] Packet received :: I:21, L:20, RL: 28
[231816::GGPR] Packet received :: I:1F, L:80, RL: 88
[231818::GGPR] Packet received :: I:36, L:174, RL: 182
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline reset89

  • Młodzież
  • **
Błędy z nightly
« Odpowiedź #532 dnia: Września 05, 2010, 13:32:59 pm »
Problem w tym, że żadnego nie uświadczyłem.

Ja uświadczyłem coś takiego:

błąd połączenia (p2p)

oraz później

Błąd negocjacji (id)

---
Swoją drogą jestem zadowolony, że coś w tym temacie rusza :), jak tylko zostanie poprawiony :P wracam do WTW
Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo.

Offline Pragmatic69

Błędy z nightly
« Odpowiedź #533 dnia: Września 05, 2010, 17:32:27 pm »
Ja uświadczyłem coś takiego:

błąd połączenia (p2p)

oraz później

Błąd negocjacji (id)

aa, skoro chodzi o akurat te komunikaty, to u mnie analogicznie.:)
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline jareQ

  • Narybek
  • *
    • Tawerna.biz
Błędy z nightly
« Odpowiedź #534 dnia: Września 05, 2010, 18:01:38 pm »
Witam,
chciałbym zgłosić drobny problem. Używam najnowszej wersji nightly (w chwili pisania tego postu) oraz korzystam między innymi z wtyczki utlSnap w której to mam aktywną funkcję AppBar oraz ustawione chowanie się nieaktywnej listy kontaktów za lewą krawędzią monitora (pojawia się natomiast automatycznie po dojechaniu kursorem do lewej krawędzi monitora).
Zauważyłem, że po każdej instalacji aktualizacji gdy Autoupdater zresetuje WTW lista kontaktów się pojawia na ok. sekundę (normalne zachowanie po każdorazowym uruchomieniu WTW) i znika prawidłowo za lewą krawędzią ekranu natomiast jest problem z ponownym pojawieniem się jej (powinna pojawić się po dojechaniu kursorem do lewej krawędzi ekranu) i nie ma możliwości innego pokazania listy kontaktów np. poprzez kliknięcie ikony w trayu. Trzeba ponownie ręcznie zresetować WTW - wtedy jest ok.
"Wszystkie sekrety zostaną poznane, kluczem jest czas..." | Tw!st - Mój zestaw dźwięków.
Tawerna.biz

Offline Pragmatic69

Błędy z nightly
« Odpowiedź #535 dnia: Września 05, 2010, 18:10:10 pm »
Co do postu przedmówcy... należałoby to zgłosić raczej bardziej w wątku poświęconemu utlSnap niż tutaj, ale zauważyłem, że gdy się tak dzieje, pomaga odpalanie jakiejś "pełnokranowej" aplikacji na pierwszy plan, jak np. przeglądarka, czy choćby zmaksymalizowane okno rozmowy WTW. Wredy, na tym "podłożu' wysuwa i chowa się bez problemu, a na "gołym" pulpicie, za Chiny nie chce.
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #536 dnia: Września 05, 2010, 18:18:46 pm »
Wy się zdecydujecie w koncu jakie dostajecie komunikaty przy błedzie przesyłu?

Offline Pragmatic69

Błędy z nightly
« Odpowiedź #537 dnia: Września 05, 2010, 18:34:08 pm »

Oczekiwanie na połączenie=>Łączenie bezpośrednie (p2p)=> połączono, inicjalizacja=> błąd otwarcia pliku. To jeśli, chodzi o komunikaty z okienka wysyłania. Nie wiem, czy w ogole myślimy o tym samym...

taki stary byk (339 postów) a jeszcze nie zapamiętał że nie cytuje się ostatniego posta w całości? czy mamy się pogniewać? //zhvir


done, Sir! xD
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2010, 18:07:36 pm wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #538 dnia: Września 05, 2010, 18:38:31 pm »
Sprawdz ostatnia nightly.

Offline Pragmatic69

Błędy z nightly
« Odpowiedź #539 dnia: Września 05, 2010, 18:40:27 pm »
Yyy.. rzecz w tym, że to jest ostatnia nightly. ^ ^

@zhvir

Wiem, wiem, tylko, skoro Kaw napisał jedno zdanie, to raczej jakoś dziwnie wyglądałoby np. ucięcie go w połowie, albo coś. ^ ^

najlepiej wyglądałoby w ogóle go nie cytować... logiczne jest przecież, że domyślnie odpowiadasz na poprzedniego posta... czyż nie? no chyba że źle mi się wydaje //zhvir
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2010, 18:57:09 pm wysłana przez zhvir »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]