Autor Wątek: Błędy z nightly  (Przeczytany 158557 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #380 dnia: Grudnia 22, 2009, 12:40:04 pm »
Ten akurat nie jest z nightly ;)

Offline Simek

  • Młodzież
  • **
  • Press Pause Play
    • http://simekdesign.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #381 dnia: Grudnia 25, 2009, 14:26:46 pm »
Po zabawach z zakładkami (otwarciu ich tylu, aż pojawią się guziki przewijania) w nowej nightly widzimy to co na załączonym obrazku:


Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Błędy z nightly
« Odpowiedź #382 dnia: Grudnia 25, 2009, 15:02:53 pm »
potwierdzam, też do czegoś takiego doprowadziłem ;]

Offline Dimension

Błędy z nightly
« Odpowiedź #383 dnia: Grudnia 25, 2009, 17:02:11 pm »
A ja jeszcze co innego dodam. Po otwarciu tylu  KART [bo to nie zakładki -.-], o ilu mowa wyżej i zamknięciu ich, tak, by się wszystkie mieściły znów, nie mają one przycisków zamykania.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #384 dnia: Grudnia 25, 2009, 22:18:12 pm »
A ja jeszcze co innego dodam. Po otwarciu tylu  KART [bo to nie zakładki -.-], o ilu mowa wyżej i zamknięciu ich, tak, by się wszystkie mieściły znów, nie mają one przycisków zamykania.
Screen.

Offline Dimension

Błędy z nightly
« Odpowiedź #385 dnia: Grudnia 26, 2009, 06:50:17 am »
  ->

Błędy z nightly
« Odpowiedź #386 dnia: Grudnia 26, 2009, 08:50:11 am »
znalazlem problem. kiedy z kims rozmawiam i gdy chce zamknac karte poprzez Esc to wyrzuca blad :)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #387 dnia: Grudnia 26, 2009, 10:42:33 am »
  ->
A, to tak ma działać. :>

Offline Czarny

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
  • .easy!
Błędy z nightly
« Odpowiedź #388 dnia: Grudnia 26, 2009, 12:07:13 pm »
znalazlem problem. kiedy z kims rozmawiam i gdy chce zamknac karte poprzez Esc to wyrzuca blad :)
potwierdzam... u mnie jest to samo

Offline Dimension

Błędy z nightly
« Odpowiedź #389 dnia: Grudnia 26, 2009, 14:14:55 pm »
A, to tak ma działać. :>
Rozumiem, że mam wtedy nie otwierać więcej kart, bo to taka przestroga? Ewentualnie, jeśli już muszę otworzyć tyle kart, mam się wtedy posiłkować skrótami klawiszowymi, bądź menu kontekstowym, a nie zwyczajnym przyciskiem X, który powinien znajdować się na każdej karcie, żeby je pozamykać?
Jak dla mnie wielki bezsens. Skoro tak ma być, to logiczne by było, by karty nie miały w ogole przycisków X, a już na pewno, by ich nie miały, gdy znajduje się tylko kilka kart otworzonych na samym początku [nie po wykonaniu tej operacji]...

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Błędy z nightly
« Odpowiedź #390 dnia: Grudnia 26, 2009, 15:42:42 pm »
Zamknac karte mozna tez srodkowym przyciskiem myszy ktory sie znajduje na scrollu.
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Błędy z nightly
« Odpowiedź #391 dnia: Grudnia 26, 2009, 15:57:31 pm »
Problem w tym ze nie zawsze ten srodkowy przycisk jest, np. w lapku. ;) Pozostaje skrot klawiszowy, szkoda ze nie ESC. ;P
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #392 dnia: Grudnia 26, 2009, 16:54:39 pm »
Rozumiem, że mam wtedy nie otwierać więcej kart, bo to taka przestroga?...
Eh, eh. Kiedy zakładki w całości przestają się mieścić w oknie, są skracane. Jeśli rozmiar tekstu jest mały to kosztem przycisku "x" powiększane jest miejsce na tekst, jak już jest bardzo mały coś koło "pół dużej litery", to tekst jest włączany. Wtedy albo zakładkę można skrócić do samej ikonki stanu albo jakoś wykorzystać pozostałe miejsce. Wybrałem arbitralnie opcję be pokzując wtedy "x". In other words: jak będzie odpowiednio dużo miejsca to "x" wróci.

Offline keeveek

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #393 dnia: Grudnia 26, 2009, 17:01:20 pm »
kiedy nazwa kontaktu jest długa to wtw często otwiera zakładkę DALEEEEEEKO od lewej krawędzi, kolejne zakładki też się otwierają gdzieś bliżej środka niż lewej strony, większa liczba zakładek powoduje że ta najbardziej po prawej ma niewidoczny krzyżyk od zamykania

do restartu wtw wszystkie zakładki otwierają się gdzieś daleko

kolejność otwierania przeze mnie animek -> dalej dalej

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Błędy z nightly
« Odpowiedź #394 dnia: Grudnia 26, 2009, 17:25:21 pm »
najnowsza nightly, 2 pytania, jak usunąć ten biały pasek co jest na skrinie (zmienić mu kolor) oraz na owym białym pasku zarysowują resztki kart niezaznaczonych (w formie ok 2 px czarnych, tak jak border taba)

Offline Czarny

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
  • .easy!
Błędy z nightly
« Odpowiedź #395 dnia: Grudnia 26, 2009, 17:52:44 pm »
w nowej nightly nie działa newMessagesTabStart

tzn. jak mamy odpalone kilka zakładek i ktoś do nas napisze, to nie podświetla się dana karta tylko mruga całe okno i w sumie nie wiadomo kto do nas napisał...

nie działa to nawet wtedy kiedy wyłączy się przeźroczystość
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2009, 18:45:14 pm wysłana przez Czarny »

Offline Simek

  • Młodzież
  • **
  • Press Pause Play
    • http://simekdesign.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #396 dnia: Grudnia 26, 2009, 18:21:34 pm »
A mi brakuje możliwości przemieszczania okienka po złapaniu za puste pole na pasku zakładek (to, które teraz zlewa się z nagłówkiem) ; >

Offline Dimension

Błędy z nightly
« Odpowiedź #397 dnia: Grudnia 26, 2009, 18:25:48 pm »
Eh, eh. Kiedy zakładki w całości przestają się mieścić w oknie, są skracane. Jeśli rozmiar tekstu jest mały to kosztem przycisku "x" powiększane jest miejsce na tekst, jak już jest bardzo mały coś koło "pół dużej litery", to tekst jest włączany. Wtedy albo zakładkę można skrócić do samej ikonki stanu albo jakoś wykorzystać pozostałe miejsce. Wybrałem arbitralnie opcję be pokzując wtedy "x". In other words: jak będzie odpowiednio dużo miejsca to "x" wróci.
Eh, eh. Przecież można doprowadzić do stanu, gdy tych kart jest jeszcze więcej, niż na moim drugim screenie, a mają one przycisk X. Wg mnie to brak konsekwencji, że wtedy mają X, a po podanym przeze mnie zabiegu, już nie mają, mimo że jest ich wtedy MNIEJ, czyli jest WIĘCEJ miejsca. Skoro już tak bardzo ważne jest to, by te X były ucinane, to powinny one być ucinane w przypadku, gdy kart jest wiele, a nie że wtedy widać praktycznie tylko X i nic z nazwy kontaktu;  w przypadku, gdy jest wystarczająco miejsca, wtedy przyciski do zamykania kart powinny być na swoim miejscu. oO'

//EDIT:

W  nightly-20091226-2.exe już do takiego stanu, jak napisałem, doprowadzić nie mogę, ale za to jest ciekawiej. Otwieram tyle kart, by pojawił się przycisk przewijania. Potem pozamykać karty chcę. Te wcześniej otwarte nie mają przycisku X, natomiast te później otwarte, znajdujace się dalej, za przyciskiem przewijania, wspomniany X już mają. Ponadto karta wychodzi też poza lewą krawędź okna rozmowy [jedna po lewej tak ucięta, a za nią, na prawo jest następna jeszcze. lecz cała], jak pisali poprzednicy [wcześniej mi to nie wychodziło], a w ostateczności, mogę doprowadzić do takiego stanu, zamykając jedną z dwóch pozostałych kart:

Po zamknięciu tak przesuniętej w prawo karty, każda nowo otworzona karta też jest przesunięta.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2009, 18:43:59 pm wysłana przez Dimension »

Offline keeveek

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #398 dnia: Grudnia 27, 2009, 12:48:02 pm »
dimension, podziel się stylem czata :E

Offline Pragmatic69

Błędy z nightly
« Odpowiedź #399 dnia: Grudnia 27, 2009, 19:47:24 pm »
Zauważyłem właśnie takiego maluśkiego buga związanego z rysowaniem kart w najnowszej najtli. Załączam screena. Wystarczy jeno prowadzić sobie rozmowę z jakimś kontaktem, w losowym momencie, po ponownym zmaksymalizowaniu okna czata, tab z nazwą kontaktu najpierw znika całkowicie na moment, a po chwili pojawia, się tylko, że tak dziwnie przesunięty w prawo, jak na załączonym obrazku. Dopiero restart WTW sprawia, że tab znów, na jakiś czas, wyświetla się na prawidłowej, "normalnej" pozycji.  
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2009, 19:55:59 pm wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]