Autor Wątek: Serwer Jabber - Jabbi.pl  (Przeczytany 5282 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Serwer Jabber - Jabbi.pl
« dnia: Kwietnia 18, 2013, 20:31:54 pm »
Witaj!

Denerwują Cię aktualne sieci rozmów typu Gadu-Gadu? Masz dość ciągłych reklam i spowolnionego komputera przez zajmujący kilkaset megabajtów pamięci komunikator? Chcesz wyrwać się od tego i znaleźć naprawdę dobrą alternatywę? Przeczytaj ten artykuł a dowiesz się co to znaczy prawdziwa komunikacja internetowa!

Jestem założycielem serwisu https://jabbi. pl, oferujemy usługę wymiany wiadomości między ludźmi w Internecie, krótko mówiąc komunikację internetową.  Niech to zdanie was nie przeraża, ogólne działanie jest podobne do Gadu-Gadu z którego zapewne korzystasz.  Tak samo mamy komunikator (z tym wyjątkiem, że jest ich cała gama), protokół na którym opiera się wymiana wiadomości, serwery, panel www (web klienta) i stronę.  Tylko że my, jako jedyna słuszna alternatywa dla obecnych większych sieci wykorzystujemy ogólnoświatowy protokół Jabber/XMPP z którego korzysta na całym świecie kilkadziesiąt milionów osób.

Kim więc jesteśmy? Jesteśmy jednym operatorem pomiędzy tysiącami a nawet milionami tego typu serwerów na świecie, ponieważ Jabber umożliwia stworzenie zdecentralizowanej sieci serwerów co oznacza że każdy może stworzyć swój własny serwer i inni mogą za jego pomocą prowadzić rozmowy.  Po co więc korzystać z takich rozwiązań skoro można stworzyć własnę? A no z tego względu że stworzenie własnej infrastruktury serwerowej, opracowanie i skonfigurowanie całego oprogramowania a także stworzenie tak zwanego frontendu dla użytkowników, wymaga sporej ilości wiedzy i czasu.  A my oferujemy to wszystko za darmo! Wspieramy protokoły zabezpieczające i szyfrujące takie jak 'SSL/TLS, OTR, PGP' umożliwiające bezpieczne prowadzenie rozmowy i pewność że nikt niepowołany nie wpadnie w ich posiadanie.  Dajemy Wam do dyspozycji również całą masę transportów (bramek) umożliwiających łączenie się z sieciami z których korzystacie, nie martwcie się - nie stracicie kontaktu ze znajomymi!

Jesteście pod wrażeniem możliwości które wymieniłem wyżej? To jeszcze nie koniec. . .  Nasza nowoczesna strona zawiera wszystkie potrzebne dla was informację, artykuły które zapoznają was z działaniem naszej sieci, a także FAQ które pomogą wam w niejasnych dla was sytuacjach.  Nie zapomnijcie również skorzystać ze wspomnianego web klienta dzięki któremu będziecie mogli prowadzić rozmowy bezpośrednio ze strony, również na urządzeniach mobilnych.  Nigdy nie stracicie możliwości rozmowy z innymi.  Dostępne są również komunikatory na systemy Android, BlackBerry, iOS i Jave.

Wypróbuj możliwości Jabbiego!

Odp: Serwer Jabber - Jabbi.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 11, 2013, 12:20:31 pm »
Witam,

Aby w dalszym ciągu utrzymywać najwyższy poziom naszych usług a także zapewniać dogodną funkcjonalność, jesteśmy zmuszeni do poszukiwań programisty PHP (również c,lua,java).  Jako iż Jabbi jest projektem w pełni darmowym, nie owijając w bawełnę szukamy kogoś kto ma trochę wolnego czasu i chciałby aktywnie uczestniczyć w tym projekcie i stać się członkiem ekipy.  Po prostu chcielibyśmy zebrać ludzi którzy mają również tak jak my zamiłowanie do tego co robią i chcieliby nam w tym pomóc.

Jeżeli jesteś chętny do współpracy, skontaktuj się z nami na adres e-mail: biuro@jabbi. pl.  Z pewnością odpiszemy!

Pozdrawiam
Patryk Piotrowski

Odp: Serwer Jabber - Jabbi.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 01, 2013, 13:04:49 pm »
Dodaliśmy kilka nowości, usprawniliśmy kilka rzeczy - sprawdź co zmieniliśmy! :)

https://jabbi. pl/kilka-nowosci-oraz-informacji/

Odp: Serwer Jabber - Jabbi.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 07, 2013, 21:20:18 pm »
Zmiany odnośnie serwisu https://Jabbi. pl - hxxp: goo. gl/jPclP - Zapraszam do przeczytania.

Offline refresh

 • Grammarnazi
 • Global Moderator
 • Starszyzna
 • *
 • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Serwer Jabber - Jabbi.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 08, 2013, 05:48:12 am »
heh, czasami filtr antyspamowy na linki jest bez sensu...

fixed:
http://goo.gl/jPclP

Offline wisniowy

Odp: Serwer Jabber - Jabbi.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 06, 2013, 18:27:14 pm »
W przeglądarce usług XMPP na serwerze jabbi widać PubSub, niestety przy próbie ustawienia avatara otrzymuję informację, że tej usługi po prostu nie ma. Wina serwera czy wtw?
:>

Offline refresh

 • Grammarnazi
 • Global Moderator
 • Starszyzna
 • *
 • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Serwer Jabber - Jabbi.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 07, 2013, 06:36:37 am »
miałem u nich ten sam błąd. jakaś lista obsługiwanych xepów by się przydała ;p

Offline ba2

 • Live Chat Support
 • Młodzież
 • *
 • #wtw Live Chat Resident
  • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: Serwer Jabber - Jabbi.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 07, 2013, 21:18:12 pm »
A nie macie problemów z połączeniem z kontem na @jabbi.pl? U mnie czasami WTW przez pół dnia bezskutecznie próbuje się połączyć, a czasem połączenie następuje natychmiast po uruchomieniu.
#wtw Live Chat Resident

Offline wisniowy

Odp: Serwer Jabber - Jabbi.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 11, 2013, 16:35:20 pm »
Nie miałem takich problemów.
Z 2x może źle mi wyświetliło stan kontaktów... Innych dziwnych sytuacji nie zauważyłem.
:>

Odp: Serwer Jabber - Jabbi.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 26, 2013, 00:26:44 am »
Witam serdecznie,

Nie wykryliśmy problemów ze zmianą oraz ustawieniem avatarów na naszym jabberze.  Proszę robić to zgodnie z instrukcją swojego komunikatora.

Druga sprawa, @ba2 czy mógłbyś podać trochę więcej szczegółów? Zauważyłem że użytkownicy w dużej mierze mają problemy właśnie na komunikatorze WTW.  Dlatego też z troski o Was, prosiłbym o przesyłanie wszystkich zauważonych przez was błędów bądź problemów na adres e-mail biuro@jabbi. pl.  Razem rozwiążemy wszystkie niejasności.

Prosiłbym także o dodawanie pomysłów i sugestii prosto na nasze forum, pomoże nam to ulepszać jabbiego!

Pozdrawiam
Patryk Piotrowski

Offline Kaworu

 • Ryszard
 • Szlachta
 • *
 • Twój Koszmar Senny
  • k2t.eu
Odp: Serwer Jabber - Jabbi.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 26, 2013, 09:02:31 am »
W przeglądarce usług XMPP na serwerze jabbi widać PubSub, niestety przy próbie ustawienia avatara otrzymuję informację, że tej usługi po prostu nie ma. Wina serwera czy wtw?
WTW marudzi na brak pubsub jak nie ma go w liście obsługiwanych rzeczy w odpowiedzi na zapytanie disco#info a nie to co widzisz w disco#items.

Oraz problemy mogą mieć użytkownicy WTW z powodu IPv6, bo WTW obsługuje, ale czasem jak ktos ma na przykład teredo, które tak na prawdę nie działa to może marudzić (albo problem jest z IPv6 po Waszej stronie, bo jakiś czas temu udało mi się stwierdzić, że ten IPv6 to lubi u niektórych dostawców mieć przerwy).

A także, http://xmpp.net/result.php?domain=jabbi.pl&type=client - wbrew temu co napisano w "bezpieczeństwo" nie wszystkie połączenia są szyfrowane, bo TLS nie jest wymagany.

Poza tym nie macie ustawionych DNSSEC i TLSA, a by się przydało. Za to plus za EDCHE ;)

Odp: Serwer Jabber - Jabbi.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 26, 2013, 14:18:42 pm »
@Kaworu

Dzięki za cenne rady, wymusiliśmy użycie szyfrowania po stronie klienta oraz wyłączyliśmy z użycia stary SSL (legacy_auth) na porcie 5223.  Co do IPv6 to muszę stwierdzić że miałem wiele problemów z tego względu z WTW.  Jabbi wspiera go i często próbuje się połączyć z jego wykorzystaniem do WTW i bardzo często nie może.  Tak jak napisałeś u wielu dostawców adres WTW 'szaleje' raz działa raz nie.  Dlatego też nieraz mamy problemy z dostępem do serwera WTW.  Może ktoś w końcu coś na to poradzi?

Co do DNSSEC i TLSA, zweryfikujemy potrzebę tego i w razie czego jesteśmy skłonni wprowadzić.

Zamieszczamy nowo wygenerowane statystyki: http://xmpp.net/result.php?domain=jabbi.pl&type=client

Offline Kaworu

 • Ryszard
 • Szlachta
 • *
 • Twój Koszmar Senny
  • k2t.eu
Odp: Serwer Jabber - Jabbi.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 26, 2013, 19:10:51 pm »
Co do IPv6 to muszę stwierdzić że miałem wiele problemów z tego względu z WTW.  Jabbi wspiera go i często próbuje się połączyć z jego wykorzystaniem do WTW i bardzo często nie może.
Z ipV6 to są często zabawne rzeczy, teredo lubi nie działać albo lubi być włączone kiedy dostęp po IPv6 jest dostępny natywnie. Ja tam miałem całą masę problemów z co chwilę przestającym działać IPv6 póki nie przestawiłem całej sieci z konfiguracji autonomicznej na DHCPv6. Aaale może po prostu domyślnie przestawię obsługę IPv6 w WTW na wyłączoną.

Co do DNSSEC i TLSA, zweryfikujemy potrzebę tego i w razie czego jesteśmy skłonni wprowadzić.
To nie jest jakoś szczególnie potrzebne, raczej przydatne. Tym bardziej, że ustawienie jednego i drugiego to jakieś 10 minut.

A z serwera wtw jakiś czas temu wyciąłem wszystkie rekordy AAAA bo były problematyczne.