Autor Wątek: [XMPP] xep-0199  (Przeczytany 2620 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jiobel

  • Narybek
  • *
[XMPP] xep-0199
« dnia: Stycznia 24, 2011, 19:23:53 pm »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [XMPP] xep-0199
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 24, 2011, 19:50:14 pm »
To jest, według specyfikacji składnia powinna wyglądać tak:...
Nie czytałeś standardu tylko zobaczyłeś przykład, prawda? ;P

Standard mówi, że wszelkie "from" w namespace "xmpp:client" MUSZĄ być przez serwer ignorowane. Więc to czy "from" jest czy nie - nie ma znaczenia.

Ponadto, czy w przypadku zwrotu przez serwer komunikatu nieobsługiwania tegoż XEPa: WTW nie powinno czasem przestać zalewać tym samym zapytaniem serwera, który może przez to robi czasowy ban na userze?
Nie zalewa, wysyła co jakiś czas. A tak na prawdę, to WTW nie interesuje to czy serwer odpowie na pytanie "result" czy "error", liczy się to, że odpowiada. Jakby nie odpowiadał, to komunikator po kolejnej zdaje się minucie zerwałby połączenie. Poza tym, takie samo zachowanie jak na przykład WTW wykazuje bodaj jabbim.pl czy jakoś tak, też pinga klienta i nie zwraca na to uwagi czym odpowiedział. Jak druga strona odpowiada, znaczy ze połączenie jest jeszcze w całości.

Teoretycznie jak się dostanie "error=cancel" nie powinno się tego samego żądania ponawiać, ale że jakoś trzeba sprawdzać czy połączenie jeszcze istnieje to jest tak a nie inaczej. A to z uwagi na to, że przez starą metodę ("wyślij spację") niektóre serwery lubiły kompletnie po jakimś czasie ignorować dowolny wysłany do nich xml nie zrywając połaczenia, dzięki czemu wiadomości/stany/etc szły w próżnię.

Nooo i z uwagi na to, że nikt inny takiego problemu (rozłączania notorycznego) nie zgłaszał, raczej zwalę na hosted.

Offline jiobel

  • Narybek
  • *
Odp: [XMPP] xep-0199
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:22:49 pm »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [XMPP] xep-0199
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:37:09 pm »

Offline jiobel

  • Narybek
  • *
Odp: [XMPP] xep-0199
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 08, 2011, 15:48:54 pm »
Jest jakiś sposób, żeby zdiagnozować połączenie z serwerem (a w chwili obecnej ? jego brak), ażeby dojść do tego, gdzie jest problem? Udało mi się wydedukować, że to WTW ma problem z połączeniem z serwerem hosted.im dla mojej domeny. Sprawdziłem, w momentach, gdy WTW traci łączność z serwerem, i połączenie może i jest nawiązywane pomyślnie używając innych klientów jabbera.

Sprawdziłem jeszcze raz logi z WTW i nie różnią się od tych, które tu wystawiłem. Administratorzy hosted.im sprawdzili wszystkie logi, jakie udało mi się wygenerować (z konsoli protokołów WTW i Microsoft Network Monitor dla wtw.exe) i mówią, że niczego niezwykłego, co mogłoby powodować problemy, nie zauważają, również. W razie, gdyby było trzeba, udostępnię paczkę z logami przez priva.

Jednak, wracając do meritum i początku tej wiadomości ? jest jakieś narzędzie, bądź sposób, żeby zobaczyć, w którym miejscu występuje problem?