Autor Wątek: GTalk XMPP  (Przeczytany 6822 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sht

  • Narybek
  • *
GTalk XMPP
« dnia: Grudnia 29, 2009, 23:26:28 pm »
Witajcie,

Chciałem tylko dać Wam znać, że aby Google Talk działał w WTW, trzeba dorzucić ręcznie adres: talk.google.com:5222.
Na forum znalazłem jedynie info ze stycznia odnośnie GTalk'a, które jest nieco nieaktualne, także dla osób zainteresowanych, zmienił się port ;).

Pozdrowienia
Adam

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: GTalk XMPP
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 30, 2009, 06:11:24 am »
u mnie nadal działa na talk.google.com:443

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: GTalk XMPP
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 30, 2009, 07:33:43 am »
A w praktyce to już nie trzeba ustawiać portu i serwera ręcznie, działa na pełnej automatyce od czasu dodania obsługi SRV. ;)

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: GTalk XMPP
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 30, 2009, 08:21:11 am »
u mnie nie działa. właśnie wyłączyłem []określ serwer połączenia ręcznie i się nie łączy. coś jeszcze trzeba zmienić?

//edit:
z resztą na porcie 5222 też nie działa. działa tylko na ręcznie ustawionym 443

Offline sht

  • Narybek
  • *
Re: GTalk XMPP
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 30, 2009, 09:12:51 am »
U mnie działa na ręcznym adresie: talk.google.com:5222. A tak to więcej nic nie ustawiałem. Bez tego o ile dobrze kojarzę nie chciało w ogóle ruszyć. Może wartoby zrobić dla GTalka wtyczkę podobnie jak ma Tlen i Gadu?

Pozdrowienia

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: GTalk XMPP
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 30, 2009, 09:50:06 am »
Nie ma sensu robić dla gmaila wtyczi, bo gmail to XMPP (o ile mi wiadomo dodają, też co nieco od siebie).
Ale miło by było gdyby w wtw znalazły się predefiniowane ustawienia dla gtalk. Nie wszyscy wiedzą, że gmail to XMPP.

Offline sht

  • Narybek
  • *
Re: GTalk XMPP
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 30, 2009, 14:53:21 pm »
Wiem, że gtalk to XMPP, ale wymaga specyficznych ustawień aby zadziałał. Może można by narzucić w samym komunikatorze, że dodając konto z gtalka ustawia automatycznie właściwy adres serwera wraz z portem. Wtyczka to może faktycznie za dużo na takie coś, ale początkujący użytkownik może nie dać sobie rady (wiem, komunikator nie musi być dla wszystkich póki co, ale może z czasem warto zadbać o takie ułatwienie).

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: GTalk XMPP
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 31, 2009, 10:05:23 am »
Jeszcze mały PS, jak wyłączycie ręczne ustawienia serwera to trzeba też wyłączyć SS i zostawić TLS, czyli ustawienia dla XMPP domyślne bo inaczej nie połączy.

Offline sht

  • Narybek
  • *
Re: GTalk XMPP
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 31, 2009, 11:06:28 am »
Ok, screen w załączniku. Tak mam ustawione opcje dla XMPP. SSL/TLS włączone, SSL zamiast TLS wyłączone (tak było od początku). Ręczna konfiguracja serwera - wyłączona, a GTalk nie loguje. Dopiero po wrzuceniu ręcznie adresu serwera działa jak powinno. Czy jeszcze coś pomijam w setach? Od początku standardowe ustawienia nie logowały mi Gtalka (W7 64bit w razie czego).

Offline maziaki

  • Narybek
  • *
Re: GTalk XMPP
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 31, 2009, 11:14:58 am »
Jeszcze mały PS, jak wyłączycie ręczne ustawienia serwera to trzeba też wyłączyć SS i zostawić TLS, czyli ustawienia dla XMPP domyślne bo inaczej nie połączy.


Mi po tym zabiegu działa.

Offline inzaghi89

  • Młodzież
  • **
    • keepmind.eu
Odp: GTalk XMPP
« Odpowiedź #10 dnia: Września 08, 2010, 18:09:58 pm »
Hm, mam GTalka we własnej domenie i wszystko mi działa bez żadnej dodatkowej konfiguracji. Wpisałem jedynie JID/zasób, podałem hasło i działa.