Autor Wątek: [ProtoFBMS]  (Przeczytany 4322 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Capacitor

  • Narybek
  • *
[ProtoFBMS]
« dnia: Maja 25, 2015, 15:34:50 pm »
Hej, testowałem nowy protokół FB i niestety jego implementacja jest przeprowadzona w taki sposób, że uniemożliwia praktyczne korzystanie z niego. 

1.   Nadawca wiadomości do mnie otrzymuje od razu informacje o przeczytaniu wiadomości.   W chwili odebrania wiadomości przez WTW, następuje natychmiastowa (tam z opóźnieniem o 5 sekund może czasem, informacja "Przeczytano".   Dodatkowo to sprawia, że automatycznie znika mi powiadomienie o nowej wiadomosci z telefonu i przeglądarki. 

2.   Największa udręka, czyli konwersacje grupowe (ten punkt mnie zmusił do zaprzestania korzystania z wtw w ogole, bo ten protokół jest praktycznie jedynym używanym przeze mnie).   Wiadomości dochodzą pojedynczo od każdego użytkownika, co mnie doprowadza do ku*icy.   To już było lepiej, jak w ogóle obsługa konwersacji grupowych była wyłączona. 

3.   Kolejna tragedia.   Miganie ikonki/powiadomienie o nowej wiadomości, kiedy mam włączone wtw, ale wyśle wiadomość przez przeglądarke/telefon komórkowy.   Ten punkt chyba nie wymaga dalszego tłumaczenia. 

4.   Lista kontaktów.   To też jest nieporozumienie.   Tzn nie chodzi mi o samo działanie, bo to jest nawet spoko, ale już sortowanie jest tragiczne.   Bo kontakty ze statusem typu "6 min" z facebooka, są wymiaszene z kontaktami, które są rzeczywiscie dostępne i mają status "Internet" albo "Mobile" (czy jakoś tak). 


Serdecznie proszę o informacje, czy i ewentualnie kiedy będą wprowadzone poprawki, czy czas na kolejną zmianę komunikatora, bo stary protokół fb już nie jest dostępny (zresztą chyba, już nie działa). 


ps.  przydałaby się jeszcze możliwosć wysyłania zdjęć i plików, ale te punkty, które wypisałem powyżej są, przynajmniej dla mnie, niezbędne :(

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [ProtoFBMS]
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 26, 2015, 10:27:56 am »
1. Yup, i ostrzegałem, że na razie tak bedzie.
2. Generalnie nie dzialają, kiedyś będa.
4. Sortowanie po staniach wprowadza jeszcze większy bałagan.
5. Wysyłanie zdjęć będzie.

Offline china92

  • Narybek
  • *
Odp: [ProtoFBMS]
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 27, 2015, 21:00:55 pm »
To ja się podepnę, bo aktualnie protokół przestał mi działać i sugeruje kontakt z autorem. :)



I pozwolę sobie jeszcze nadmienić, że na liście kont w sieciach nie da się odróżnić jednego FBMSa od drugiego.

Offline china92

  • Narybek
  • *
Odp: [ProtoFBMS]
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 31, 2015, 11:21:31 am »
Wrócilo do normy. Chyba coś po stronie fb, straszyli mnie że zostałem zhackowany, wymuszali użycie ich programu do skanowania i dostawałem captcha przy wysyłaniu linków. o_O

Offline SubZero

Odp: [ProtoFBMS]
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 02, 2015, 08:26:11 am »

Offline china92

  • Narybek
  • *
Odp: [ProtoFBMS]
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 02, 2015, 14:51:44 pm »
Nie wysyłałem chyba czegoś takiego, ale słyszałem o tym. :)

Offline Capacitor

  • Narybek
  • *
Odp: [ProtoFBMS]
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 09, 2015, 19:42:48 pm »
są jakieś nowości odnośnie tego protokołu?

Offline tigr

  • Narybek
  • *
Odp: [ProtoFBMS]
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 13, 2015, 11:32:48 am »
Też się podepnę. :)

Czy Autor mógłby się przyglądnąć temu problemowi? Wtyczka FB zżera strasznie dużo transferu, co jest sporym problemem, jeśli jest on płatny/ograniczony...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [ProtoFBMS]
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 14, 2015, 09:39:40 am »
Sprawdź wersje nightly.

Offline Capacitor

  • Narybek
  • *
Odp: [ProtoFBMS]
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 18, 2015, 21:32:53 pm »
Nie no, to jest klasa :).  Wracam z Linuxa na Windowsa po 2 miesiącach, a tutaj JEB - aktualizacja WTW i wszystko bangla.  Wielkię dzięki.

Offline china92

  • Narybek
  • *
Odp: [ProtoFBMS]
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 22, 2015, 11:19:53 am »
W ostatniej becie błąd mi się powtórzył. http://forum.k2t.eu/xmpp/(protofbms)/msg36840/#msg36840

Offline Wojt@sW

  • Młodzież
  • **
Odp: [ProtoFBMS]
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 22, 2015, 19:53:30 pm »
JA nie używam Bety
ale nie mogę korzystać z wtyczki FB :(

Offline china92

  • Narybek
  • *
Odp: [ProtoFBMS]
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 27, 2015, 10:44:09 am »
W ostatniej becie błąd mi się powtórzył. http://forum.k2t.eu/xmpp/(protofbms)/msg36840/#msg36840
Ok, dodałem nowe konto i wszystko na nim śmiga. Kaw, chcesz na to zajrzeć, coś Ci podesłać?