Autor Wątek: [Facebook] Po aktualizacji (27.04.2015 r.) wszystkie wiadomości są "przeczytane"  (Przeczytany 3582 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GrZeCh

  • Narybek
  • *
Witam,

chciałem zwrócić uwagę na jedną rzecz po wczorajszej aktualizacji WTW/wtyczki do FB, która wymagała ponownej autoryzacji.   Mianowicie w tym momencie wszystkie wiadomości odbierane przez WTW są automatycznie oznaczane jako przeczytane (co może w jakimś stopniu wprowadzać w błąd osoby, które do nas piszą) i w przypadku odejścia od włączonego komputera z działającym WTW i korzystania z mobilnej aplikacji FB Messenger wszystkie wiadomości są oznaczane jako przeczytane przed wejściem w konwersacje w drugim komunikatorze ponieważ są odbierane przez aplikacje na komputerze.   Do tej pory było tak, że dopiero udzielenie odpowiedzi na daną konwersacje w WTW powodowało oznaczenie dotychczasowych wiadomości jako przeczytanych dzięki czemu nie była zakłócona praca innych komunikatorów czy powiadamiaczy (zegarek) łączących się z chatem FB.   Czy jest szansa na przywrócenie poprzedniego sposobu oznaczania wiadomości jako przeczytanych przez WTW dopiero po wysłaniu odpowiedzi do danej osoby?

Pozdrawiam

EDIT: Myślę również, że przydało by się generowanie miniaturek z odnośnikami do obrazków wysyłanych przez FB ponieważ aktualnie te, które się pojawiają są o wiele większe niż okno konwersacji.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [Facebook] Po aktualizacji (27.04.2015 r.) wszystkie wiadomości są "przeczytane"
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 28, 2015, 16:33:45 pm »
1.) Wiem, "by design", będzie z tym jakiś czas trzeba żyć, bo to głębsza sprawa jest.
2.) Zmień layout engine na IE w zaawansowanych, to zminiaturyzuje zdjęcia do szerokości okna.

Offline GrZeCh

  • Narybek
  • *
Odp: [Facebook] Po aktualizacji (27.04.2015 r.) wszystkie wiadomości są "przeczytane"
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 28, 2015, 17:04:11 pm »
Ad. 1.  Dzięki.  Głównie to chciałem dać znać, że takie coś występuje.
Ad. 2.  Dzięki.  Zmienione.  Się okaże czy engine IE w Win10 Tech Prev ze Spartanem zadziała :P

Offline bierutek

  • Narybek
  • *
Odp: [Facebook] Po aktualizacji (27.04.2015 r.) wszystkie wiadomości są "przeczytane"
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 28, 2015, 17:47:49 pm »
Metakontakty z nową wtyczką FB nie działają.  Mając otwartą zakładkę rozmowy FB nie ma możliwości zmiany komunikatora, a jak się odpali najpierw np GG i zmieni na FB to w tym oknie FB można tylko pisać, a żadne wiadomości nie przychodzą na tą zakładkę.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: [Facebook] Po aktualizacji (27.04.2015 r.) wszystkie wiadomości są "przeczytane"
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 29, 2015, 16:23:47 pm »
Meta trzeba ustawić ponownie.

Offline Capacitor

  • Narybek
  • *
Jak wysłać obrazek przez protokół fb? Obrazki otrzymuje normalnie, ale nie potrafię dojść do tego jak je wysłać.   Obie wtyczki do wysyłania obrazków są "nieaktywne".

Dodatkowo jeszcze zauważyłem, że po przesłaniu pliku do mnie, dostaje pustą wiadomość.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Jeszcze się nie da. ;)

Offline Capacitor

  • Narybek
  • *
Ogólnie po ostatniej aktualizacji jest lekka ch*jnia z grzybnią.  Ja musiałem zrezygnować z używania tego protokołu, bo komunikator sie dla mnie nie nadaje w tej chwili, bede musiał czekać na kolejną aktualizacji.

1.  Przychodzą mi wiadomości z konwersacji grupowych od każdego członka z osobna oraz te które ja wyślę, przez facebook. com albo przez messanger dla telefonów komórkowych.

2.  Kontakty, które są już "na szaro" na stronie facebooka, ale ostatnio używały fb przez komórkę, mają i tak status "Zaraz Wracam" z ikoną komórki, co jest denerwujące, bo nie wiadomo kto tak na prawdę jest dostępny, a kto nie.

3.  [WAŻNE] Kiedy ustawię sobie status "niewidoczny" pojawiam się jako dostępny i tak w chwili w której zaczynam pisać wiadomość.

4.  [WAŻNE] Tak jak już inni wspominali.  Automatyczne odczytywanie wiadomosci.  WTW miało przy starym protokole fb tą zajebistą zaletę, że sobie mogłem odczytywać wiadomości, bez zostawiania informacji o tym, że ją przeczytałem. 

Bardzo bym był wdzięczny za szybkie poprawki, albo informację czy w ogóle będzie możliwa implementacja takowych poprawek.  Facebook to mój główny protokół. 

Offline GrZeCh

  • Narybek
  • *
Nie zauwazylem tego wczesniej ale nie dochodza do odbiorcow odnosniki wysylane w WTW.  Zapewne jest to zwiazane z tym, ze jesli sie je wysyla bezposrednio przez FB to wyskakuje okno z "zadaniem" do wykonania typu wskaz obrazki z zegarkiem narecznym.

Offline KubaS

  • Narybek
  • *
Witam,

jestem tutaj nowy.  Przez wiele lat używałem Mirandy, ale ponieważ ostatnio ten świetny soft zmierza donikąd zacząłem szukać alternatywy.  Postanowiłem spróbować WTW, które mi polecano.  WTW wygląd nieźle ale mój początkowy zapał szybko ostygł.  Poprawna obsługa facebookowego chata to w dzisiejszych czasach priorytet dla ogromnej części użytkowników, a wśród nich i dla mnie.  To, jak ów protokół działa w tej chwili w WTW to niestety porażka.  Osobiście, korzystam z tego protokołu tylko na kompie, najbardziej irytują mnie nieodświerzane statusy - userzy którzy wylogowali się przed kilku godzinami wiszą na liście jako "zaraz wracam", piszę do nich w pilnych sprawach i irytuję się , dlaczego nie odpowiadają. . .

Czy jest jakiś plan, aby to naprawić w najbliższej przyszłości? Chętnie bym został z WTW, ale poprawne działanie tego protokołu to dla mnie po prostu "a must have"! Pozdrawiam autora i wszystkich zaangażowanych w rozwój komunikatora.

Offline GrZeCh

  • Narybek
  • *
@Kaworu

Jakaś szansa na obsługę wysyłania odnośników przez WTW dla obiorców z FB?