Autor Wątek: Zanim zajzysz na BLIPa  (Przeczytany 1996 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Zanim zajzysz na BLIPa
« dnia: Listopada 01, 2009, 17:22:34 pm »
Ponieważ trzeci albo czwarty dzień z rzędu na BLIPie wałkowana jest sprawa userfriendly i mam już tego serdecznie dosyć, postanowiłem napisać tutaj. WTW to nie jest Miranda IM i tu nie będzie wszystkich opcji w menu. Bo i po co? 95% użytkowników nie zada sobie problemu żeby przejrzeć opcje menu. A 5% jak będzie szukać czegoś w opcjach będzie chciała, żeby były one przejrzyste. Więc zmiany czcionek i wszystko co się wiąże z wyglądem powoli ląduje w XML-ach i tak powinno być! Do tego nikt nie zagląda(przepraszam twórców skórek za uogólnienie i tu podkreślam że bardzo szanuję waszą pracę), pliki się tylko kopiuje do userTheme.
Druga rzecz która się tego tyczy jeżeli wpadłeś na pomysł, że można zmienić czcionkę osób które są aktualnie dostępne znaczy że jesteś w miarę inteligentny i poradzisz sobie z edycją XMLa!
Aha jeszcze jedno to że użytkownicy WTW rozmawiają na blipie o tym że im się udało znaleźć coś to nie znaczy tego że blip jest od zgłaszania błędów. Błędy wrzucamy na Mantisa i to tylko te z bety!

PS nie wiem po co ja to piszę i tak to przeczytają tylko te osoby które to rozumieją.
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Re: Zanim zajzysz na BLIPa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 01, 2009, 17:38:13 pm »
Skoro ludzie się pytają na blipie, jak zmienić ustawienia czcionek, powstaje dyskusja. Przyczyna -> skutek. Mnie denerwuje, że trzeba za każdym razem im tłumaczyć jak to zrobić, bo taka podstawowa funkcjonalność jest uznawana za zapychacza opcji. WTW@Miranda to rzeczywiście straszna wizja, tylko przegięcie w drugą stronę to też wada...
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline zhvir

Re: Zanim zajzysz na BLIPa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 01, 2009, 17:39:35 pm »
dlatego trzeba grzecznie odpowiadać że od rozwiązywania takich problemów jest forum
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Zanim zajzysz na BLIPa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 01, 2009, 19:17:52 pm »
Co to jest blip ? :p

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Re: Zanim zajzysz na BLIPa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 01, 2009, 21:48:12 pm »
A czym to sie je? :S
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Re: Zanim zajzysz na BLIPa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 02, 2009, 05:49:19 am »
myślę, że dobrym rozwiązaniem byłby jakiś prosty edytor ustawień XML w postaci tabeli - po lewej opis po prawej wartość i gdzieś w opcjach przycisk: 'edytor ustawień zaawansowanych', nie psuło by to przejrzystości menu (też jestem przeciwny konfiguracji w stylu mirandy), a bardziej dociekliwym dało by możliwość zmiany ustawień bez grzebania w plikach xml.
ja to widzę w postaci wtyczki.... tylko czy znajdzie się chętny żeby ją napisać?

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Zanim zajzysz na BLIPa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 02, 2009, 07:51:05 am »
hm....
XML Fox, XMLViewer... moze nie zachwycają prostotą którą by chciał zwykły user, ale mysle ze osoby ktore znaja sie na rzeczy wykorzystają taki edytor jak nalezy.

(Uwaga, ja jeszcze nie testowalem.. ale zamierzam, bo je sciagnalem :))