Autor Wątek: wtw non non-profit ?  (Przeczytany 19157 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 12, 2012, 20:55:41 pm »
Ktoś chce zaprzeczyć, że artykuł nie obrazuje prawdy? Każdy nowy użytkownik jest tu masakrowany ogromnym głazem, ku uciesze rzeszy trzymających swoją samozadawalającą rączkę pod biurkiem.
Global Moderator Comment Za posta poleciało ostrzeżenie...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2012, 12:52:21 pm wysłana przez Vimes »

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 12, 2012, 21:01:54 pm »
WTW nie był dla każdego

teraz pewnie zacznie, więc krytykowanie wspierających (moderatorzy i reszta) czy sposobu udzielania wsparcia (forum) jest krótko mówiąc nie na miejscu. Przypominam, że wiele osób poświęcało tu swój czas... za darmo. Podziękujcie im, nie negujcie.

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 12, 2012, 21:05:55 pm »
moze i nie byl,
ale teraz prawdopodobnie bedzie, wiec trzeba zmieniac juz swoje wyrobione przez pare lat nawyki


szkoda tylko ze poswiecony czas = pokolorowanie bledow ort i brak ogonkow, kasowanie tematow, edytowanie postow zamiast normalnej ludzkiej pomocy,


przy calym szacunku dla silnika smf ale search to ma zje**ny
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline kasper93

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 12, 2012, 21:06:43 pm »
Tutaj się zgodzę na tym forum nie da się niczego znaleźć.
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 12, 2012, 21:11:27 pm »
search - zgadzam się, ale pewnie ciężko było przerzucić się na inny silnik forum.

kolorowanie błędów... - są administratorzy, moderatorzy i -zy. każdy ma swoje zadania, a tych ostatnich było niewielu. administrator powinien przede wszystkim dbać o porządek, a nie odpowiadać na pytania "jak zainstalować emotikony?", choć nie zaprzeczycie że Ci pomagali także.

Stworzenie poradników, organizacja działów... to masa roboty jest, a wy patrzycie tylko na dogryźliwe odpowiedzi na pytania w stylu "Jak zainstalować emotikony?"... Nie każdy potrafił zajrzeć w poradniki, a mamy je: w menu, na stronie głównej w migającym pasku, na stronie głównej w działach oraz w wyszukiwarce.

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 12, 2012, 21:19:14 pm »
dzial Kosz ma 29 stron.... czyli co? jakie wnioski? wiekszosc uzytkownikow to d****e i k****i? nie potrafia czytac/szukac ? moze problem lezy w "ulozeniu" forum i w kiepskiej wyszukiwarce? skoro tak to powinno sie pomagac a nie pisac "bylo", "szukaj"
dobrze jeszcze nie nie bylo "google"


kazdy ma inne fetysze i co innego sie podoba, ja tym forum juz sie nie udzielalem 8 miesiecy tak jak i na blipie i podejrzewam ze po zamknieciu tego tematu tez nie bede, bo jaki w tym sens? pomagac innym? az glupio by to wygladalo na tle innych "pomocy"

brak ogonków? alt mi wypadł

Offline kasper93

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 12, 2012, 21:28:53 pm »
A tak na serio to kto uważa, że pojawienie się artykułu na spiderswebie nie było przypadkowe? Ktoś pociągnął, za sznurki, żeby się trochę głośniej zrobiło i nawet im się udało.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2012, 21:52:17 pm wysłana przez kasper93 »
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 12, 2012, 22:21:33 pm »
chyba nie ma co tak tragizować :)

wtw.im sp zoo
http://krs.ms.gov.pl/Podmiot.aspx?nrkrs=0000408143 :
ROSZKIEWICZ       JAKUB   KAZIMIERZ   PREZES ZARZĄDU
MISIEWICZ       TOMASZ       WICEPREZES ZARZĄDU

velto sp zoo
http://krs.ms.gov.pl/Podmiot.aspx?nrkrs=0000387620 :
BABULA       KAMIL       PREZES ZARZĄDU
MISIEWICZ       TOMASZ       WICEPREZES ZARZĄDU

velto sa
http://krs.ms.gov.pl/Podmiot.aspx?nrkrs=0000402252
BABULA       KAMIL   PAWEŁ   PREZES
MISIEWICZ       TOMASZ       WICEPREZES

ps. Tomasz Misiewicz: http://www.goldenline.pl/tomasz-misiewicz2

wszystko wyglada w miare spojnie, wiec moze nie bedzie tak zle... :)

Offline n3oo

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 12, 2012, 23:04:23 pm »
co do forum to mam takie samo zdanie, nawet parę razy starałem się to wyperswadować jegomości władnemu od kolorków ale niestety rozbiłem się o beton.

@switalski.piotr: użytkowników nie wolno traktować jak debili i bydło tylko dlatego że podobno komunikator jest nie dla nich - nie można tego robić i tyle, to są ludzie którzy tworzą opinie, takie opinie się niosą i jak widać mimo że tu są usuwane do kosza to wychodzą na wykopie czy spierswebie jaką to grupą użytkowników są korzystający z wtw - można by powiedzieć że sami sramy we własne gniazdo, chociaż teraz to już w gniazdo firmy z poznania.
Identycznie jest na forach linuksowych czy innych gdzie użytkownicy wywyższają się na siłę.
To się zmieni, bo teraz będą ważne "cyferki" a nie upozorowana wyższość użytkowników WTW nad innymi osobami.

@unkn0wn: sam też się tu nie udzielam już od dawna - widać nie tylko ja, jakakolwiek chęć do pomocy innym na tym forum była tłamszona odpowiedziami lorda admina.
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 12, 2012, 23:51:41 pm »
Zgadzam się z Tobą w każdym calu, jednak UMIEJĘTNE KORZYSTANIE z forum nie ma nic wspólnego ZE ZNAJOMOŚCIĄ PROGRAMU. O co mi chodzi... jeżeli ktoś ma problem z programem to zapyta na forum - do tego służy. Prawdopodobnie zajrzy tu i założy od razu temat... nie przeszuka forum po kategoriach, nie zajrzy do poradników, nie skorzysta z wyszukiwarki. Tym, że wyszukiwarka działa słabo nie wińcie Administratora, bo on nie miał nawet dostępu do FTP by zmienić silnik forum. Prawda jest taka, że nerwy puszczają kiedy setny użytkownik zapyta o instalację emotikon, bo rolą Administratora jest od razu usunięcie takiego tematu i ewentualne poinformowanie w EDICIE, że taki temat już był i należy skorzystać z wyszukiwarki lub poradników... chyba nie myślicie, że dla każdego tematu który pojawia się 2 raz Administrator będzie szukał linka do pierwowzoru? No ludzie... To, że ktoś uważa komentarze Administratora za zgryźliwe to jedno i nie mi to oceniać, ale ktoś musiał wyrzucać wątki "nic-nie-wnoszące" i "dublowane" i dzięki temu mamy tu porządek po takim czasie funkcjonowania forum (polecam w tym momencie przypomnieć sobie Regulamin, którego 80% świeżych userów nie czyta przy rejestracji ).
Cytat: Regulamin
4. Korzystając z Forum nie można:[...]
j) zakładać wątków o tematyce podobnej do już istniejących, zamkniętych lub usuniętych - przed założeniem wątku zaleca się skorzystać z wyszukiwarki Forum i sprawdzenie, czy takowy nie został już założony. Celowe działanie będzie traktowane jako nabijanie ilości Postów i surowo karane,

Ocenianie zgryźliwości pozostawiam Wam.
Ocenianie pracy administracyjnej również... i tu wg mnie... spisano się na medal. Wywiązano się ze swojego zadania, uporządkowano działy, dodano nowe moduły (sam testowałem nocami kiedy mnie o to poproszono) do lepszego korzystania z forum, usuwano niepoprawne wątki, rozdzielano wątki które zbaczały z tematu i do tego wielokrotnie pomagano w udzielaniu odpowiedzi na zadawane pytania czy problemy. Mówię tylko, że gdyby nie pewne osoby (osoba) to wiele zapytań pozostałoby bez odpowiedzi lub pojawiłyby się "było, przeszukaj forum" od innych osób, lecz Administrator spędzał tu wystarczająco dużo czasu by odpowiedzieć jako pierwszy i za to go dziś kamieniują? Może powinien być bardziej życzliwy, jednak słów obraźliwych i wyśmiewających treści osobiście nie widziałem...

Wszyscy chcą mieć NAJLEPSZY i DARMOWY, nic przy tym nie robić i oczekiwać super wsparcia od WOLONTARIUSZY. Mam nadzieję, że narzekanie na wsparcie się skończy i nie zacznie nt. źródeł dochodów.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2012, 00:02:12 am wysłana przez switalski.piotr »

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 13, 2012, 00:31:23 am »
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 13, 2012, 01:38:45 am »
Ustalmy jedno: nie biorę żadnej ze stron. Staram się być obiektywny.

Wyeksponowałem wolontariuszy, bo uważam, że nie powinno się krytykować ludzi, którzy robią coś dobrego dla innych i nie czerpią przy tym korzyści, aczkolwiek jak napisałeś "nie liczy sie ilosc a jakosc, ktora delikatnie mowiac pozostawiala wiele do zyczenia" i to jest Twoje zdanie, a ja go nie mam zamiaru negować. Nie mam zamiaru także walczyć z innymi opiniami tego typu, bo sam obrywałem za brak netyki czy utworzenie podobnego wątku. Ja po prostu uważam, że osoba pilnująca porządku i dbająca o przestrzeganie regulaminu musi być sroga i nie może sobie pozwolić na pobłażliwość (czyt. zbytnią wyrozumiałość). Doskonałym przykładem jest tu Policjant - nieszanowany przez młodzież, a jakże potrzebny stróż prawa... głupiego, bo sam za spożywanie dostaję często, ale to nie on ustalał prawo. Jednakże wracając do tematu, twórcy freeware pewnie nie płacą, bo z czego... ludzie robią to for fun, dla rozwijania swojej wiedzy nt administrowania różnych systemów, z uprzejmości, z nudów,... Jakkolwiek by nie było - Administrator jest potrzebny, a na sporej części polskich for tę rangę mają dzieci poniżej 16 roku życia... prosząc potem o usunięcie konta muszę powoływać się na Kodeks Cywilny i zapis o odstępowaniu od zawartej umowy, aby w końcu przestraszony nastolatek zrobił o co prosiłem. Odchodzę od tematu... taka godzina... Nie znam osobiście, ani Ciebie, ani Administratora... mi nigdy za skórę nie zalazł, a wiem po prostu ile czasu tu poświęcił... nie ma nic cenniejszego, stąd może wygląda to na stawanie w czyjejś obronie... nic bardziej mylnego. Chcę byście oprócz całego tego narzekania na Jego metody zwrócili uwagę na pracę jaką tu włożył - nic więcej.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 13, 2012, 07:05:10 am »
a ja chciałbym zauważyć, że ta dyskusja dość mocno zjeżdża z tematu.

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 13, 2012, 07:42:58 am »
(...) dość mocno zjeżdża z tematu.
Nie zapominaj, że to dział Hydepark, gdzie dyskusja może odbywać się w sposób luźny i nieukierunkowany.

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 13, 2012, 08:10:32 am »
WTW idzie w komercje - czy to dobrze? Nie wiem. Jak nie pojawią się reklamy, a zacznie pojawiać się więcej rozwiązań, szybciej poprawiane będą błędy to będzie OK. Co do moderacji i samego Ojca WTW. Na początku było znacznie lepiej. Jak był jakiś problem, albo propozycja zmian na lepsze to rozwijała się jakaś rozmowa. Teraz Tatko nawet nie odpowiada na xmpp, a moderatorzy/admini zamykają tematy nawet bez możliwości odpisania. Jak np. zapytałem się o ustawienia auto-statusów, bo opcja wykrywania aplikacji pełnoekranowych wybitnie wymaga ustawiania wyjątków by nie spamić ludzi zmianami stanów przy oglądaniu filmików youtuba na pełnym ekranie XD. To odpowiedź była - nie korzystaj z opcji i zamknięcie tematu. Głównie przez takie podejście nie śledzę praktycznie forum. Nawet na ten temat na RSS trafiłem całkowicie przypadkowo, bo tak to nie zwracam już na RSS forum WTW uwagi.
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline n3oo

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 13, 2012, 08:42:40 am »
@switalski.piotr: Problem jest w tym że chcesz ciągle chcesz udowodnić te całe zachowanie regulaminem, zapominasz że 90% go w ogóle nie czyta bo - szuka szybko odpowiedzi, sam go pewnie nie czytałeś przy rejestracji - teraz go cytujesz bo musisz. Wiem, że to jest ich problem nie Twój, ale my - osoby zorientowane w temacie postów w ogóle nie piszemy z pytaniami, piszą je osoby niezorientowane, najczęściej osoby które pierwszy raz stykają się z problemem, ktoś im polecił komunikator i ma problem. Jeżeli chcemy zyskiwać użytkowników to musimy ich zyskiwać jakimi by nie byli - nie trzeba wprowadzać jakiś funkcjonalności dla nich specjalnych, ale traktować by wypadało normalnie żeby ściągnęli znajomych.

Ja rozumiem, że ktoś może mieć dość odpowiadania poraz 30 na to samo pytanie - ale czy on musi odpowiedzieć ? tu właśnie chodziło, że ten ktoś musiał odpowiedzieć, gdyby tej akcji nie było, nie było by wywalania tego do kosza itp. to ktoś inny mógłby pomóc bo wiesz dobrze ilu osobom zależy żeby "nabić" postów.
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 13, 2012, 09:08:44 am »
W regulaminie poza powtarzającymi się wszędzie kwestiami szukam przede wszystkim możliwości usunięcia konta, więc rejestrując się przeglądam go pobieżnie, ale mam świadomość jakie zasady panują na większości for (nie dubluj postów, nie obrażaj, itp.).

Zakończmy temat stwierdzeniem, że prawda leży po obu stronach i nie można określić ile po jednej, a ile po drugiej ;)

UWAGA ŚWIEŻYNKA Z DZIŚ:
http://www.spidersweb.pl/2012/04/wtw-nie-chce-byc-juz-amatorski-idzie-wojna.html
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2012, 12:37:36 pm wysłana przez switalski.piotr »

Offline grzesiiek`

  • Narybek
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 13, 2012, 15:48:16 pm »
no to miło, że będą reklamy (najprawdopodobniej)... :)

Offline RetnaX

  • Narybek
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 13, 2012, 16:12:18 pm »
no to miło, że będą reklamy (najprawdopodobniej)... :)
Kaw z tego nic nie miał, robił to hobbistycznie, teraz może zmieni się podejście do użytkowników WTW, a że będą może reklamy to nic nie szkodzi, bo ten program jest wart tego (Byle nie w dużej ilości) i wiele więcej. GG, w którym są reklamy nie jest tego wart, program ciągle praktykuje politykę "GG - Komunikator do wszystkiego i niczego". Wracając do WTW, to niedługo może stać się poważnym konkurentem dla GG i innych komunikatorów, no ale na drodze zapytania stoi GG w WTW, dosyć niedawno w internecie pojawiła się informacja o tym, że GG będzie tępić firmy korzystające z infrastruktury GG, ale hobbistyczne aplikacje zostawi, a WTW teraz nie będzie hobbistyczne ;/.

Offline zhvir

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 13, 2012, 16:14:55 pm »
Poza tym widze ze zabrano mi dostojna, jedyna w swoim rodzaju range instruktora...

sam sobie strzeliłeś w stopę:

ja tym forum juz sie nie udzielalem 8 miesiecy tak jak i na blipie i podejrzewam ze po zamknieciu tego tematu tez nie bede, bo jaki w tym sens?

jak myślisz czy pracownikowi po 8 miesiącach absencji w pracy szef nadal będzie opłacał składki?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...