Autor Wątek: wtw non non-profit ?  (Przeczytany 19168 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wtw non non-profit ?
« dnia: Kwietnia 11, 2012, 17:12:44 pm »
http://vaka.pl/aktualnosci/wtw-im-sp-z-o-o/

Witam wszystkich, na początku chciałbym poprosić o uspokojenie się, bo niestety zbyt nerwowo wyglądają posty w tym temacie. Jeśli oficjalny komunikat nie uspokoił Was wystarczająco to w skrócie telegraficznym: - nie będziemy iść drogą konkurencji, jeśli chodzi o zasobożerność aplikacji - będziemy skupiać się tylko i wyłącznie na udoskonaleniu formy komunikacji - jeśli dodamy jakąkolwiek nową funkcjonalność, to damy możliwość jej wyłączenia. Nie będziemy niczego Wam narzucać. Macie czerpać przyjemność z prowadzenia rozmów. Oczywiście jesteśmy otwarci na krytykę, jednak prosiłbym o wstrzymanie się z komentarzami typu "zamieszczą reklamy i pozamiatane" :-) Sam jestem fanem WTW i pamiętam co mnie skłoniło do używania tego komunikatora. Z pozdrowieniami, JR.

Global Moderator Comment Od linii wyedytowane
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2012, 08:56:51 am wysłana przez Vimes »
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 11, 2012, 19:37:32 pm »
?? to rzeczywistość czy matrix?

Offline siwy21

  • Narybek
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 12, 2012, 15:33:30 pm »
To na pewno o ten WTW chodzi? Na wykopie o tym piszą ale nigdy nie spotkałem się jeszcze z podanymi tam firmami w kontekście WTW.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 12, 2012, 18:14:57 pm »
a logo na FB się zmieniło:

więć może coś się szykuje ? :P

swoją drogą... świetne!

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 12, 2012, 18:22:55 pm »
Prosimy samego autora o wypowiedzenie się w tym wątku.

Offline CrystalDrill

  • Zarodek
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 12, 2012, 18:30:48 pm »
dziwna ta ikonka :P do mojego av :P
Kaworu proszę oświeć nas

Offline Sanjuro

  • Zarodek
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 12, 2012, 19:28:50 pm »
Obawiam się że to już początek komercjalizacji WTW :(
http://www.goldenline.pl/firma/wtw-im-sp-z-o-o

Mam nadzieję, że chociaż sponsorzy będą zwolnieni z syfu komercyjnego ;)

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 12, 2012, 19:31:34 pm »
Chociaż nam Kaworu zdradź ILE wart był/jest WTW w oczach inwestorów?
wypadłem z obiegu...

Offline kasper93

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 12, 2012, 19:46:38 pm »
Wystarczająco dużo i pewnie nigdy niczego więcej się nie dowiesz :)

Szkoda, bo zawsze w WTW podobała mi się niezależność, ale wiadomo trzeba też spojrzeć na to z drugiej strony. Na pewno do Kaworu będzie to korzystne.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2012, 20:02:05 pm wysłana przez kasper93 »
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Offline n3oo

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 12, 2012, 19:49:07 pm »
a tak się zarzekał że nie sprzeda go.. trochę niefajnie że nic nie wiadomo od Kaworu bo np. chciałbym wiedzieć czy serwer wtw.im też został opchnięty i mają wgląd do kolejki wiadomości..
cała ta atmosfera amatorskiego rozwijania "alternatywnego" komunikatora jakoś blednie przy tej informacji, ciekawe w jaką stronę to pójdzie bo Kaw miał świeże swoje pomysły z racji tego że mu się chciało i też pewnie część robił "for fun".
Env: Win7 x64 / WinXP x86 | GG: 670035 | WWW: Portfolio

Offline kasper93

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 12, 2012, 20:05:11 pm »
a tak się zarzekał że nie sprzeda go..
No właśnie, trochę to śmieszne i dziwne jak się pamięta jego wypowiedzi na temat inwestorów.
(...)też pewnie część robił "for fun".
No to teraz będzie robił "for money"
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Offline pn4265

  • Narybek
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 12, 2012, 20:09:56 pm »
Klątwa Konnekta?

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 12, 2012, 20:12:42 pm »
Najdziwniejsze jest to, że nikogo o tym nie poinformował wcześniej - czy nadal on ma zamiar rozwijać program, czy zyskał sponsora bez żadnej reklamogennej współzależności?
Z całego serca życzę Ci Kaworu, byś nie wpadł w sidła łatwego zysku, kosztem nas - użytkowników.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 12, 2012, 20:17:44 pm »
nie gdybajmy, bo mamy zbyt mało informacji. może "prezes" to przyjaciel kawa, który postanowił włożyć pieniądze w rozwój w zamian za brandowanie produktu i jedyne co się zmieni to korzyści finansowe autora i zakładka Info > O programie, gdzie zmieni się tylko Ojciec. z tego co pamiętam obiecywano iż program nie będzie miał reklam, a to czy należy do osoby prywatnej czy firmy wcale mnie nie obchodzi. być może wpłynie to pozytywnie na rozwój...

btw. http://velto.pl/dzialalnosc/oprogramowanie/komunikator-wtw

- od listopada trochę minęło, więc to nie świeża sprawa
- piszą, że wtw wygrywa brakiem reklam, więc może ich nie wprowadzą
- 51%... czyżby nadal 49% należało do Kaw ? :D

edit: a nie... spółka pomiędzy Velto i Vaka, więc pewnie Velto ma 51%, a 49% Vaka z Poznania.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2012, 20:34:01 pm wysłana przez switalski.piotr »

Offline siwy21

  • Narybek
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 12, 2012, 20:23:36 pm »
Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że użytkownicy WTW dowiadują się o sprawie z "zewnątrz" ponieważ nikt "władny" stąd (tym bardziej sam Autor) nie raczył poruszyć sprawy samemu choćby na tym forum. A to będzie powodować niepotrzebne problemy i dyskusje. Mam tylko nadzieję, że ta zmiana nie będzie szkodliwa dla samego WTW ponieważ uważam, że od czasów Konnekta jest to najlepszy komunikator (moje subiektywne odczucie) jaki powstał.


Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 12, 2012, 20:26:00 pm »
No to jest trochę przykre jeśli będzie miało to wpływ na program. Jeśli nie... nic się nie zmieni.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2012, 21:06:52 pm wysłana przez switalski.piotr »

Offline kasper93

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 12, 2012, 20:44:21 pm »
- piszą, że wtw wygrywa brakiem reklam, więc może ich nie wprowadzą
No właśnie (niestety) musimy czytać uważnie. Napisali "brak nieustannie wyskakujących reklam" co może sugerować, że reklamy będą, a tylko nie będą nieustannie wyskakiwać, heheh :)

Po za tym nie rozumiem zdania "udoskonalono obsługę contentu zewnętrznego," Chodzi o zawartość zewnętrzną? Co lepszego jest w słowie "content"?
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 12, 2012, 20:45:05 pm »
skoro juz maja kogos zatrudniac to najlepiej nowego glownego moderatora, bo ten obecny to wola o pomste do nieba, wystarczy przeczytac wykopy, spiderweba.....
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 12, 2012, 20:48:25 pm »
mówisz o tym:
Cytuj
Choć aspekt społecznościowy WTW jest jednym z głównych atutów tego programu ? wszak to fani programu tworzą największą liczbę wtyczek ? rodzi to też pewne zagrożenie. Wspomniane forum dyskusyjne, a więc najważniejsze miejsce z punktu widzenia obsługi programu, składa się z niewielkiej grupy mocno ze sobą zaprzyjaźnionych użytkowników, którzy stanowią zamkniętą grupę często zamkniętą na pomoc zagubionym podmiotom zewnętrznym, lubującą się natomiast w ironicznych docinkach i komentarzach. Czasem podczas lektury tamtejszego forum (a ? jeszcze raz podkreślam ? to nie jest tylko forum) zastanawiam się czy nad projektem wciąż czuwa Kaworu (twórca programu) czy pewna niewielka i nieprzyjazna kasta sprawująca władzę, która zarządza projektem w sposób nie do końca dobry dla jego ostatecznego kształtu odstraszając użytkowników mających święte prawo czuć się zagubionymi w tak skonstruowanym programie, które na dodatek bazuje na luźno rozrzuconych dodatkach. Poza miłośnikami Linuxa, którzy z masochistyczną wręcz przyjemnością uwielbiają takie zabawy, oczywiście.
Przed WTW stoi na pewno konieczność odpowiedzenia na trudne pytanie - czy jest to projekt od grupki przyjaciół dla przyjaciół, a postronni mogą korzystać, byle za bardzo nie przeszkadzali, czy też jednak ambicje twórcy programu są nieco większe. Choć produkt jest tworzony raczej hobbystycznie i na boku, ma znamiona tworu czysto profesjonalnego, dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby jakieś bardziej sensowne i przejrzyste ułożenie dodatków, najlepiej w miejscu neutralnym, w którym zewnętrzne względem twórcy podmioty nie mogłyby narzucać małej, lecz groźnej tyranii własnego widzimisię.

?? :D

Odp: wtw non non-profit ?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 12, 2012, 20:50:42 pm »
chodzi mi glowie o to, ze kolega ma chyba inny styl forum i zamiast przycisku odpowiedz ma zablokuj albo przenies do kosza..... nie tedy droga.....

brak ogonków? alt mi wypadł