Autor Wątek: Przeglądarki  (Przeczytany 14791 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #20 dnia: Września 02, 2009, 20:46:29 pm »
Mój ranking browserów to:

1. Opera
- za wszystko, za szybkość, przyspieszacz i unite za orginalne podejście które mi pasuje
- wady: widgety to dziwny i źle przystosowany wynalazek, brak wsparcia innych firm dla Opery (AJAX trochę siada)
2. Chrome
- bezpredensowa szybkość działania, mendadzer okienek Chrome
- wady: po pewnym czasie, coś powoduje zatrzymanie pracy serca ale komputera
3. Firefox
- mnóstwo dodatków, dobre wsparcie przez instytucje i webdeveloperów
- wady: z wiekiem coraz bardziej ociężała
4. Safari
- pod Windows nic ciekawego
5. IE
- po Windows jeszcze bardziej nic ciekawego, powinni karać za korzystanie z IE (szczególnie z 5 i 6)


Offline Sixa

  • Młodzież
  • **
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #21 dnia: Września 03, 2009, 12:49:25 pm »
uzywam ff 3.5.2 ale strasznie mi muli ostatnio, zacina sie  i wogole jakos zwolnil... :/ wlasciwie nie wiem czemu go ciagle uzywam... wlasnie sciagam k-meleona bo zafascynowalo mnie to ze nigdy o nim nie slyszalem i poprzednie posty...

edit:
no niby dziala nieporownywalnie szybciej ale... jakos ta przegladarka jest ukierunkowana na gesty myszki... ja nigdy ich nie uzywalem bo nie odczuwam takiej potrzeby... a w interface'sie jakos wszystko jest pomieszane... jestem przyzwyczajony ze home jest zawsze po lewej  od wpisywania adresu a tu nie ma... opcji zamykania karty nie ma przy kazdej zakladce... ogolnie ikonki sa jakies za male... wyglad ogolnie jakis dla mnie odpychajacy...
i przy zamykaniu wiecej niz jednej karty nie pyta mnie czy ma je zapisac zeby sie otworzyly przy nastepnym uruchomieniu.... <- duzy minus
ogolnie interface ff 3 ownuje k-meleona
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2009, 13:10:05 pm wysłana przez Sixa »


Offline Tomplus

  • Młodzież
  • **
    • Polish SWOS Center
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #22 dnia: Września 03, 2009, 15:01:56 pm »
K-meleon to dobra przeglądarka, ale ma słabe wsparcie.

@Sixa
Z tego samgo powodu ja przestałem korzystać z FF na rzecz Chrome i Opery.

Offline Forrest

  • Młodzież
  • **
    • http://www.trancetraffic.com/
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 06, 2010, 22:35:14 pm »
Ma ktoś problemy ze "smooth scrollem" w nowej Operze 10.50 ?

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 07, 2010, 08:50:26 am »
Nie mam najmniejszego, za to szukaj za pomocą google rozwala się na całą szerokość okna i nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną ;/
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline Forrest

  • Młodzież
  • **
    • http://www.trancetraffic.com/
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 07, 2010, 12:32:21 pm »
Po zaptaszkowaniu opcji smooth scrolla, przewijanie stron jest u mnie identyczne jak i bez włączenia tej funkcji :|
Twojego problemu nawet nie przyczaiłem bo bez działającego smootha to się od razu cofnąłem do wersji 10.10 ...

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 07, 2010, 16:03:10 pm »
Ja mam wrażenie że troszkę za szybko wydali 10.50  zauważam sporo błędów i niedoróbek. Ale smooth scrolla działa mi dobrze.
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline Forrest

  • Młodzież
  • **
    • http://www.trancetraffic.com/
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 08, 2010, 17:51:56 pm »
No pośpieszyli się i to z calą pewnością, byle po to by zaistnieć na tym windowsowym okienku do wyboru przeglądarki.
I całkowicie sobie devy Opery z tego zdają sprawę bo w końcu w auto-updejcie nie wykrywa wersji 10.50 :P

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 08, 2010, 19:30:04 pm »
"Finalna" była Opera 10.50 3296 a kilka dni później wydali 3298  zupełnie po cichu przy okazji wersji dla Unix i Mac
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 08, 2010, 21:31:18 pm »
I tak zapewne nie naprawili wiekszosci bledow, ktore sie znalazly po wydaniu Finalnej. Jak dla mnie tez za szybko wydaja finaly i zapewnie nie tylko dla mnie.
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 09, 2010, 19:31:03 pm »
No tu jakaś luka bezpieczeństwa:
http://webhosting.pl/Opera.10.50.powazna.luka.bezpieczenstwa.odkryta.wkrotce.po.wydaniu
Niby poważna, ale ja się tam na tym nie znam. Muszę przyznać, że nowa Opera jest 'zajebiaszcza', tylko ten brak dodatków... ;)
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline Forrest

  • Młodzież
  • **
    • http://www.trancetraffic.com/
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 09, 2010, 21:19:38 pm »
Niech oni lepiej wydzadzą jakiegoś fixa 10.50 gdzie będzie mi smooth scroll działać ;[[[[
Bo wracać do FF albo przechodzić na Chrome to ja nie mam zamiaru ;[

Offline luk47

  • Młodzież
  • **
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 09, 2010, 23:03:10 pm »
U mnie działa, możemy się zamienić bo jakoś nigdy nie lubiłem płynnego przewijania ;P
Człowiek jest wolny całkowicie lub nie jest wolny wcale.

Offline hex

  • Narybek
  • *
  • dżu
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 09, 2010, 23:15:21 pm »
@Forrest: A zgłosiłeś, że Ci smooth nie działa?

Skoro już tu wszedłem... Używam Chrome'a z dev-channel + kilkanaście rozszerzeń.

To, co mi się podoba:
+ wieloprocesorowość - zwichnięta strona nie wykrzaczy całej przeglądarki, a tylko tę zakładkę, której dotyczyła;
+ rozszerzenia (jest ich już blisko 3,5k, więc jest z czego wybierać);
+ szybkość (uruchamianie + surfowanie);
itd.

To, czego nie lubię:
- Brak Find As You Type / Type-ahead Find - aczkolwiek po kilku latach spędzonych na Operze, gdzie do szukania tekstu trzeba było użyć ".", a linków "," - to nie jest aż tak wielki problem.

Używałem każdej możliwej przeglądarki. Opera wg najnowszych testów jest najszybsza, ale mocy rozszerzeń nie zastąpi się żadnymi widgetami. Już to kiedyś mówiłem: jeśli Opera chce się (bardziej) liczyć na rynku przeglądarek - musi zainwestować w lepsze dodatki. Rzekłem.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 10, 2010, 13:46:16 pm »
nah, Opera + userJSy + UserJS Manager pod Unite (+ ewentualnie js-emulator greasemonkeya) i nic wiecej nie trzeba ;]

Offline Forrest

  • Młodzież
  • **
    • http://www.trancetraffic.com/
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 10, 2010, 14:06:26 pm »
@hex

Jeśli chodzi ci o whine na forum devów opery to tak, ale to nie tylko ja mam ten problem więc zdają sobie sprawę z tego problemu.
Ale co do mocy rozszerzeń, to wiesz, to zależy od użytkownika, bo jej akurat wgle nie potrzebuję i starcza mi blokowanie zawartości + gesty myszki + smooth scroll, reszta to dla mnie zbędny bajer :)
Więc nie mów że inne przeglądarki > opera, tylko dlatego bo nie ma 3713271237 rozszerzeń, po prostu jest to browser który ma trafić w dany typ userów którzy wtyczek za bardzo nie potrzebują i mają wszystko to czego pragną  w "podstawowym pakiecie".

@ luk47

No a ja właśnie od kiedy poznałem Operę i płynne przewijanie to muszę to mieć no :P
Sprawdzałem wtyczki/rozszerzenia które w FF/Chrome dają smooth scrolla ale w Chrome działa to jak gówno, a w FF też niezbyt zadowala ;d

No i chyba tylko w Operze da się skonfigurować myszkogest "Open link in background page" z tego co mi wiadomo :P

Offline hex

  • Narybek
  • *
  • dżu
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 10, 2010, 17:46:18 pm »
Ale co do mocy rozszerzeń, to wiesz, to zależy od użytkownika, bo jej akurat wgle nie potrzebuję i starcza mi blokowanie zawartości + gesty myszki + smooth scroll, reszta to dla mnie zbędny bajer :)
Jestem niezwykłe szczęśliwy, że Tobie to wystarcza, ale mi wygodniej jest kliknąć w ikonkę, która pokaże wiadomości na deviantArt, przeniesie do google readera czy poinformuje o najnowszych Twitach.
Poza tym, wszystkie informacje mam dostępne na "rzut oka":


Różni są ludzie tudzież ich potrzeby, ot co - i moje potrzeby diametralnie uległy zmianie. Również nie rozumiałem zachwytu nad dodatkami do Firefoksa, gdy byłem Operowcem, ale z chwilą poznania ich smaku i doświadczyłem na czym polega ich rola - no life 'til extension. :D

Cytuj
Więc nie mów że inne przeglądarki > opera, tylko dlatego bo nie ma 3713271237 rozszerzeń
Pokaż mi, gdzie tak napisałem...

Cytuj
po prostu jest to browser który ma trafić w dany typ userów którzy wtyczek za bardzo nie potrzebują i mają wszystko to czego pragną  w "podstawowym pakiecie".
No cool, ale czy to podważa to, o czym pisałem? Bo przeca dosadnie wyraziłem warunkowe podejście do sprawy: jeśli Opera chce się bardziej liczyć w walce na rynku przeglądarek, to powinna zainwestować w rozszerzenia. A jeśli Opera chce być wierna swoim zasadom, mieć wszystko w "podstawowym pakiecie" i służyć danemu typowi userów - to też dobrze. Tylko po prostu niech nie liczy na przebicie Firefoksa, którego jedną z głównych zalet jest ogromna ilość udogodnień i nawet szybkość błyskawicy nie przekona rzeszy ludzi do przesiadki na "biedną" Operę z zamulacza - FF.

nah, Opera + userJSy + UserJS Manager pod Unite (+ ewentualnie js-emulator greasemonkeya) i nic wiecej nie trzeba ;]
Nic? Jeśli chodzi o Operę, to akurat przydałoby się, żeby poprawnie wczytywała niektóre strony. :] No, i nie zapominajmy o poprawie smootha. ;)

PS:
Cytuj
No i chyba tylko w Operze da się skonfigurować myszkogest "Open link in background page" z tego co mi wiadomo :P
Jeśli to miał być plus Opery, to dla Twojej informacji: większość myszek posiada ŚPM, a większość przeglądarek ich obsługę. ;)

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 10, 2010, 19:09:51 pm »
Cytuj
Cytat: refresh  Dzisiaj o 15:46:16
Cytuj
nah, Opera + userJSy + UserJS Manager pod Unite (+ ewentualnie js-emulator greasemonkeya) i nic wiecej nie trzeba ;]
Nic? Jeśli chodzi o Operę, to akurat przydałoby się, żeby poprawnie wczytywała niektóre strony. :] No, i nie zapominajmy o poprawie smootha. ;)
to akurat byla odpowiedz na same rozszarzanie funkcjonalnosci przegladarki. btw userCSS jest rownie wygodne, a nie pamietam, by fx to mial ;) a gestow myszy nei uzywam ;P

Offline Forrest

  • Młodzież
  • **
    • http://www.trancetraffic.com/
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 10, 2010, 19:38:35 pm »
Jestem niezwykłe szczęśliwy, że Tobie to wystarcza, ale mi wygodniej jest kliknąć w ikonkę, która pokaże wiadomości na deviantArt, przeniesie do google readera czy poinformuje o najnowszych Twitach.
Poza tym, wszystkie informacje mam dostępne na "rzut oka":


Te "hapsztrynksy" z powiadomieniami to są z Chrome'a tak ? :)
Bo jestem ciekaw czy jest takie rozszerzenie co by mnie w taki sposób informowało o nowościach z dowolnego RSS Feeda ? :)
Jako że mecz nudny jest jak cholera i grają dwa głupie kluby to sobie teraz troszkie przy tym "dev" chrome posiedze :)

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Przeglądarki
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 10, 2010, 19:46:04 pm »
Panowie świętej wojny przeglądarek nam nie trzeba...
Każdy używa tego co lubi. Niektórzy lubią kopać w 3,5 k tyczek inni wolą mieć all in one.
Hex poprawne działanie smootha to jest problem O 10.50 która nie jest obecnie stabilną wersją. Ilość zmian pomiędzy 10.10 i 10.50 jest ogromna nawet większa niż wtedy kiedy zmieniał się numerek z 9.60 na 10 a czas między tymi wersjami był dłuższy. Błędy są ale są eliminowane. W miarę szybko.

Co do ŚPM to kolega nie pracował na laptopie z macakiem z dwoma klawiszami to nie jest miłe. Żadna przeglądarka poza operom nie ma gestu "trzymając lewy klawisz naciśnij prawy".  Co do stron nie miej pretensji do opery tylko to piszących strony. Przy okazji doczytaj o w3c.org o tym kto to tworzy i po co.
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą