Autor Wątek: Google i opcja Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje  (Przeczytany 2566 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Google i opcja Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje
« dnia: Września 28, 2015, 23:36:59 pm »
Cześć,

Google w ustawieniach konta wprowadziło jakiś czas temu opcję:
Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje (screen w załączniku).

Włączenie tej opcji uniemożliwia aplikacjom takim jak wtw połączenie się z googlowym jabberem. Nie wiem czy dotyczy to wszystkich klientów xmpp, czy tylko wybranych. Jak dotąd miałem nieprzyjemność niepołączenia się z wtw oraz makowego Messages.

Czy orientuje się ktoś tutaj w jaki sposób Google definiuje te mniej bezpieczne aplikacje i jakie to warunki muszą być spełnione, żeby w mniemaniu googla aplikacja była bezpieczna?

Offline kasia.sala

  • Zarodek
Odp: Google i opcja Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje
« Odpowiedź #1 dnia: Października 05, 2015, 18:23:28 pm »
Cytat: wujek_bogdan link=topic=5283. msg37088#msg37088 date=1443483419
Cześć,

Google w ustawieniach konta wprowadziło jakiś czas temu opcję:
Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje (screen w załączniku). 

Włączenie tej opcji uniemożliwia aplikacjom takim jak wtw połączenie się z googlowym jabberem.  Nie wiem czy dotyczy to wszystkich klientów xmpp, czy tylko wybranych.  Jak dotąd miałem nieprzyjemność niepołączenia się z wtw oraz makowego Messages.

Czy orientuje się ktoś tutaj w jaki sposób Google definiuje te mniej bezpieczne aplikacje i jakie to warunki muszą być spełnione, żeby w mniemaniu googla aplikacja była bezpieczna?

Hej, ale numer, google zdefiniowało mniej bezpieczne aplikacje:D rzeczywiście ciekawe na jakiej podstawie określa te mniej bezpieczne? Rozumiem ze to powiadomienie dostałeś na smartphonie? czy na kompie"?

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Odp: Google i opcja Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje
« Odpowiedź #2 dnia: Października 08, 2015, 14:17:09 pm »
Cytuj
ciekawe na jakiej podstawie określa te mniej bezpieczne
Takie właśnie pytanie postawiłem w moim pierwszym poście. Też mnie to zastanawia.

Nie dostałem żadnego powiadomienia ani na smartfonie ani na kompie. Taka opcja znajduje się w ustawieniach konta Google. W poprzednim poście zamieściłem screen.