Autor Wątek: Co sie dzieje z WTW?  (Przeczytany 5489 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Galnospoke

  • Narybek
  • *
Co sie dzieje z WTW?
« dnia: Listopada 20, 2012, 10:41:01 am »
Wiem, ze WTW czesciowo zmienil wlasciciela lub tez stal sie zalezny od osob/przedsiebiorstw trzecich.  OK, nie mam nic przeciwko.  Jednak, od tego momentu rozwoj, przynajmniej ten oficjalny nie istnieje.  Nieoficjalnie wersje "nocne" wygladaja natomiast jak zwykly rozwoj programu do jakiego jestesmy chyba wszyscy przyzwyczajeni.  Czy dobrze rozumiem, ze podpisane umowy w jakis sposob blokuja ow oficjalna dystrybucje i calosc musi byc rozporowadzana przez bete? Moje pytanie: czy mozna by wydac jakos wersje 1. 0. 0, bowiem wiele osob po prostu stwierdza, ze wersji "beta" oni instalowac nie beda i tyle.  Nie ukrywam, ze nawet nieoficjalna 1. 0. 0 w znaczacym stopniu by uporzadkowala dziejsza sytuacje WTW z punktu widzenia rozwoju programu jak i uzytkownikow.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 20, 2012, 14:34:26 pm »
Zawsze przed stabilnymi były bety. Jak ich nie było ostatnio (bo ludziom z formy sie spieszyło aby zmienić logo) to skończyło się znalezieniem potem poważnego buga. Wersji 1.0 nie ma w planach, jest 0.9.12. Poza tym, kiedyś była ankieta "więcej zmian, wolniejsze aktualizacje" czy "mniej zmian i częstsze" - ludzie wybrali pierwsza opcje, wiec teraz mi nie narzekać. Poza tym w aktualnej stabilnej nie ma poważniejszych błędów, więc nie ma powodu aby z nowa stabilna się spieszyć.

Offline Galnospoke

  • Narybek
  • *
Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 20, 2012, 17:05:28 pm »
Po prostu widze co jest.  Wiele osob NIE CHCE instalowac softu ponizej 1. 0.  Nadto "nie kupuje" ze przyczyna brak aktualizacji od pol roku jest "powazny bug" - prosze nie obrazac mojego rozsadku.

Offline zhvir

Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 20, 2012, 20:12:53 pm »
1. chyba nie da się obrazić czyjegoś rozsądku, co najwyżej inteligencję
2. znasz osobiście więcej ludzi którzy nie chcą instalować wtw bo ma "niewłaściwy" numerek?
3. nie wiem gdzie wyczytałeś że przyczyną braku aktualizacji jest "poważny bug"
4. http://pl.wiktionary.org/wiki/%C3%B3w
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 20, 2012, 20:14:09 pm »
a) Robiłeś badania, że wiesz, że "wiele"? Jak tak - poproszę link. Bo "znajomi" nie są reprezentatywną grupą.
b) Przeczytaj jeszcze raz mój post, z trochę większym zrozumieniem tekstu.

Offline Galnospoke

  • Narybek
  • *
Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 21, 2012, 08:52:01 am »
@
Cytat: zhvir link=topic=4534.  msg32211#msg32211 date=1353445973
1.   chyba nie da się obrazić czyjegoś rozsądku, co najwyżej inteligencję
2.   znasz osobiście więcej ludzi którzy nie chcą instalować wtw bo ma "niewłaściwy" numerek?
3.   nie wiem gdzie wyczytałeś że przyczyną braku aktualizacji jest "poważny bug"
4.   hxxp: pl.  wiktionary.  org/wiki/%C3%B3w

1) owszem, da sie.   Zbyt dlugo siedze w IT i roznych korpo aby lykac takie bzdury jak "powazny bug" ktory umozliwa wydawanie kolejnych wersji.   Powazny bug to jest w podpisanej umowie, a nie kodzie. 
2) tak, znam bardzo wiele osob, ktore uzywaja oryginalnego klienta GG z reklamami i nie zainstaluja odpowiednika bez reklam, poniewaz nie jest on w ich opinii gotowy. 
3) a ja nie wiem gdzie nie wyczytales. 
4) nawet nie skomentuje, profesor Miodek pozal sie Boze z internetu. 

@Kaworu: MOI znajomi, a owszem.   Co do zrozumienia tekstu to proponuje abys znow zamiast pisac bajki po prostu konkretnie odpowiedzial czy WTW bedzie sie rozwijac czy mamy trupa w szafie jak Konnekt.   Odpowiedz tak/nie.   Aby bylo jasne: mnie nie obchodzi W OGOLE jaki bedzie dalszy los WTW, z tego prostego powodu, ze to nie moja piaskownica.   Padnie, nie padnie - mam swoje zycie swoje sprawy i zwyczajnie inne rzeczy "zlewam" odgornie.   Chcialbym tylko wiedziec, czy jest sens polecania tego softu innym, czy tez nie - bo na ten moment widze, ze nie. 

Offline Maveral

  • Narybek
  • *
Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 21, 2012, 09:17:48 am »
Obawy Galnospoke są jak najbardziej uzasadnione.  Używam WTW już jakiś czas i też zauważyłem, że prace nad nim jakby zwolniły odkąd komunikator dostał się pod skrzydła firmy.  Strona główna zmieniła się, jest na pewno ładniejsza, ale w sumie to nic tam nie ma oprócz możliwości ściągnięcia WTW.  Obsługa Skype jest/była flagowym hasłem WTW, była jednym z pierwszych multikomunikatorów, które to obsługiwały, ale nic nie poszło z tym do przodu.  Oczekiwałem obsługi wiedokonferencji i nadal nie jest to zrobione.  Jak na flagowe rozwiązanie, to słabo, tym bardziej, że inne multikomunikatory już to mają.  Nie chciałbym porzucać WTW, bo mi się podoba, ale panowie - zwierać szeregi i do pracy nad wersją 1. 0! ;)

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 21, 2012, 09:52:18 am »
Ta stabilna przydałaby się też dlatego, że wartości zwracane przez funkcje API się pozmieniały i fajnie by było już móc się opierać na tych aktualnych (sporo ludzi nadal używa stabilnej).

A tak żeby ponarzekać, to szkoda że zajmujesz się dodawaniem jakiś 'pierdół' (podgląd linków, znaczniki), których wyłączanie zajmuje coraz większą przestrzeń w konfigu, zamiast dokończyć to co zacząłeś (Skype, szyfrowanie profilu). Fajnie też jakbyś częściej realizował zgłoszenia z bugtraq'a (przynajmniej błędy), bo tak patrząc po statystykach, mimo że ticket'ów jest mniej to w Rozwiązanych planuje tendencja spadkowa.

Statsy sprzed 2 tyg:

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 21, 2012, 12:35:02 pm »
Cytuj
Co do zrozumienia tekstu to proponuje abys znow zamiast pisac bajki
Gdzie Ty widzisz bajki? Podsumujmy więc, co napisałem:

"Wersji 1.0 nie ma w planach, jest 0.9.12" - Można nie wiedzieć, że parzysty trzeci człon oznacza stabilną wersję. Ale nawet wtedy z tego chyba jasno wynika "jest następna wersja w planach"?

Poza tym, fajnie że masz znajomych, ale na przykład moi wcale uwagi na numerki w wersjach nie zwracają, także wiesz, znajomi sobie mogą.

Cytuj
po prostu konkretnie odpowiedzial czy WTW bedzie sie rozwijac czy mamy trupa w szafie jak Konnekt.  Odpowiedz tak/nie.
To jest fajne "tak" -> mamy trupa, "nie" -> nie bedzie się rozwijał. :D

Aby zobrazować jak bardzo rozwój stoi w miejscu, lista zmian od ostatniej stabilnej:

  • Zmieniona nazwa pliku rostera z "Skype.roster" na "protoSkype.roster" (#1807);
  • Zmieniona kolejność komunikatów w potwierdzeniu usunięcia profilu (#1813);
  • Powiadomienia z treścią wiadomosci zachowują się tak jak powiadomienia o stanie (#1812);
  • Zamiast wiadomości do archiwum były zapisywane krzaczory, poprawione (#1810);
  • Zamiast wiadomości do archiwum konferencji zapisywane były dziwa, poprawione;
  • Nowa funkcja API: WTW_QUIT_EX;
  • Usunięta częśc funckji Bluetooth z libWTW, komunikację i tak umie netLib;
  • A klasa wtw::CNetworkSocket dostała nową metodę "connect" do rozmawianmai z urządzeniami BT;
  • Przy grupowaniu wiadomości w oknie rozmowy maksymalny czas odstępu między wiadomościami to 10 minut (#1806);
  • Pozycja "restart" w menu trayowym po włączeniu sobie w opcjach (#1770);
  • Linki mailowe działają poprawnie (#1782);
  • W pytaniu o usunięcie rozszerzenia były krzaczory, już nie ma (#1818);
  • Literówka oraz przeneisienie komuniatu do langpacka (#1816);
  • Nieprawidłowa data wiadomośći offline dla XMPP poprawiona (#1815);
  • Zmieniony domyślny rozmiar nagłówka okna rozmowy z dużego na mały;
  • Obsługa przyciskow na dolnym toolbarze okna rozmowy zwraca teraz HRESULTy;
  • Do informacji w paczkach z dodatkami doszła nowa informacja "settingsPageId", nieobowiązkowa;
  • Dodana opcja przejścia z managera dodatków do ustawień danej wtyczki;
  • zlib uaktualniony do wersji 1.2.7;
  • Poprawiony bug, który powodował crash kiedy przy starcie nie ładowalismy żadnej wtyczki;
  • Ikonki wtyczek nie były poprawnie zapisywane podczas instalacji dodatków, teraz są (#1817);
  • Awatary @jid.pl (#1796);
  • Poprawiony bug z nieprawidłową lokalizacją cacert.crt;
  • SQlite uaktualnione do wersji 3.7.13;
  • Poprawiony bug z nieprawidłowym dodawniem nieistniejących wcześniej handlerów protokołu;
  • libPNG uaktualnione do wersji 1.5.11;
  • Nowa funkcja API tłumaczeń, WTW_I18N_MESSAGE_BOX;
  • Poprawiony bug, kiedy lista rozszerzeń nie była odświerzana po instalacji dodatku;
  • Od teraz można instalować dodatki używając handlera protokołu "wtw", na przykład "wtw:name=Nazwa&url=http://url_do_dodatku/plik.wtwExtension" (oba parametry są wymagane, nazwa nie może mieć mniej niż 4 znaki, #1700);
  • Lexer uaktualniony do wersji 3.2.0;
  • Integracja instalacji dodatków (wtwExt) z eksploratorem, znaczy - można teraz dwuklikiem na dodatek tenże zainstalować (#1224);
  • Instalator może teraz, o ile nie odznaczylismy opcji, powiązać pliki wtwExtension oraz protokół 'wtw' z komunikatorem;
  • Opcja aby wyczyszczenie okna rozmowy nie powodowało zapisywania rozmowy do archiwum jako nowej (#1820);
  • Nowa klasy API C++, wtw::CAccountManager, wtw::CArchiveImport, wtw::CCryptoHash, wtw::CCryptoBlockAlgoCBC, wtw::CCryptoBlockAlgoECB, wtw::CCryptoAES;
  • Nowa funckja API C++ wtw::CCore::installProtocolFunction;
  • Nowa funkcja krypto API, WTW_CRYPTO_AES_EXPAND_KEY_EX. Kiedyś zastąpi WTW_CRYPTO_AES_EXPAND_KEY;
  • Nowa funckja API WTW_PF_GET_CT_SPEC_INFO, aktualnie pozwala na pobranie informacji o max rozmiarze obrazka na GG (#1819);
  • Poprawiony problem z importem archiwum tlenowego (v7), chyba;
  • Można teraz (z poziomu okna rozmowy) dodawać do archiwum rozmowy znaczniki, znaczniki pełnią funkcję czegoś w rodzaju notatek. W archiwum wszystkie znacnziki z widocznych rozmów sa widoczne w jednym miejscu, po kliknięciu tegoż przenosi nas do rozmowy (i pozycji) gdzie jest znacznik. Dla przykładu, prosty sposób na zapamietanie gdzie jest w rozmowie "adres ciotki Brunhildy". Działać to działa dla rozmów i konferencji;
  • Ciekawe, że nikt nie zauwazył, iż informacje, ostrzeżenia i błedy o ile można było do arch zapisać, to pokazywały się jako wypowiedzi ;P
  • Nazwy znaczników mają klasę "marker" w stylach rozmowy;
  • Drobne poprawki w obsłudze IE... czasem patrzac na swój kod nie wiem co brałem jak to pisałem ;P
  • Do interfaceu bazdanych w libWTW doszły 4 funkcje dla ułatwienia obsługi transakcji;
  • Dzieki adrian_007, mamy teraz nowy system skryptów bramek SMS;
  • API plików ma teraz nową flagę WTW_FILE_OPEN_FLAG_PROF_REL (filePath zawiera tylko nazwe pliku o ma byc umeiszczony w folderze profilu usera);
  • Nowa funkcja API plików WTW_FILE_CREATE_EX, stara WTW_FILE_CREATE wyleciała;
  • Poprawiony problem z '(null)' w Info++ (#1824);
  • Zdarzenia CTL_ITEM_EVENT_DBLCLICK, CTL_ITEM_EVENT_RCLICK, CTL_ITEM_EVENT_LCLICK są teraz zaimplementowane (#1826);
  • Poprawione pokazywanie się kontaktów typu "User" w widoku listy, chyba (#1827);
  • Focus jest poprawnie przenoszony między polami okna głównego (#143);
  • Dodany kreator, który pokazuje sie przy zakładaniu nowego profilu;
  • Do protoGG, protoSkype dodana obsługa nowego kreatora;
  • Nowe API do obsługi kreatorów (wtwWizard.h);
  • Przy dodawniu nowego profilu, protoGG dostało taki sam kreator, no, okienko bo tylko jedną stronę (;P) jak przy początkowej konfiguracji;
  • Nowa funkcja API WTW_BROWSER_INT_ALLOCATE_EX, za to funkcja WTW_BROWSER_INT_ALLOCATE wyleciała;
  • Nowy system obsługi formularzy przy rejestracji usług XMPP;
  • Do obsługi formularzy XMPP dodana obsługa pola "list-multi";
  • Poprawione błędne rysowanie przeglądarki usług XMPP (#1515);
  • Skypekit uaktualniony do wersji 4.3;
  • Rozmiary kolumn na listach w archiuwm są teraz zapmiętywane;
  • Małe statystyki w archiwum;
  • W archiwum, przycisk "odfiltruj" zmieniony na "command button";
  • Kolejne poprawki w smsStdGates;
  • w API, http service potrafi teraz wykonac tylko request "HEAD" i oddać same nagłówki;
  • Do themek okna rozmowy doszedł nowy element "LINK-INFO";
  • Opcja okna rozmowy/rozmów/wiadomości dostały osobną kartę w opcjach;
  • Dodane opcje/ficzery które pozwalają na pobieranie informacji co kryje się pod linkami jakie ktoś nam wysyła;
  • W API, funkcje WTW_MENU_CREATE oraz WTW_MENU_DESTROY są teraz zaimplementowane;
  • Do tego porządki w wtwMenu.h;
  • Import archiwum przeniósł się do wtyczek protokołów (GG i tlen);
  • Poprawiony znikający znak & w nagłówku okna rozmowy (#1836);
  • Polecenie "db convert" wyleciało z polecen konsoli, i tak nie działało jak trzeba a do tego nie miało sensu od jakiegoś czasu (#1844);
  • SQlite uaktualnione do wersji 3.7.14;
  • W przypadku weryfikacji certu SSL zamiast pokazywac tysiac okien przy kazdym polaczeniu dla jednego certu pokazujemy je tylko raz, a przy kolejnych requestach dla danego certu zwracamy do API blad inicjalizacji SSL (FAILURE_USER_WAIT);
  • libPNG uaktualnione do 1.5.12;
  • Implementacja protokołu GG11, częściowo ale znowosci: mozna się zalogować loginem i numerkiem, jak komu wygodnie;
  • Odkryłem jak przekonac serwer aby wysyłał nam "PONG" wieć problem innych klientów z pustymi wiadomościami przychodzącymi od siebie powinien zniknąć;
  • Do API doszło WTW_PEV_CUSTOM, event dzieki któremu wtyczma moze tworzyć własne "podzdarzenia";
  • protoGG informuje o swoim IM Tokenie eventem WTW_PEV_CUSTOM z nazwa "imtoken";
  • Ikonka mobilnego GG jest usuwana jeśli dostaniemy info o stanie bez flagi "mobilka";
  • HttpService (API) może teraz wygenerować zdarzenie "przyszły nagłówki";
  • HttpService może teraz wysyłać dane w kawałkach za pomoca callbacka, jakby ktoś chciał wykonać ta funkcją duży POST czy PUT;
  • Jeśłi mamy Win7+, i włączone grupowanie okien na pasku start, to okno rozmow (to od zakładek) nie będzie mu podlegać (chyba, że braknie miejsca czy coś, lub jeśli wyłączymy to w zaawansowanych);
  • Nowe pod-menu kontaktu "share", do współdzielenia plików z kotaktami przez dropboxy i inne takie;
  • Do bibliotek w API dorzucone coś do JSONa (jansson);
  • Poprawiony bug, który powodował nieprawidłowe przeładowanie stanu wtyczek w opcjach, czasem;
  • Do lubWTW doszły funkcje (klasa w zasadzie wtw::SystemVersion) pozwalające na okreslenie na jakim systemie działamy;
  • Prawdopodobnie dla ludzi z allegro, którzy mają na listach siesiątki tysięcy kontaktów - dodany roster versioning do XMPP;
  • protoXMPP trzyma teraz także kontaty w bazie SQLite zamiast używać XMLi, czyli całkiem nowy system;
  • Mały rewrite DB dla XEP-0115, teraz zamiast XMLi pakuje wszystko do db, bedzie szybciej, czy coś;
  • wtw::db::CConnection dostało nową metodę releaseMemory(), do zwalniania nie-koniecznie-potrzebnej w danym momencie pamieci;
  • Częśc konfiguracji wtw przeniesie się (jak opcje mapowania stanów, grup, wtyczek, baza opisów i metakontaktów oraz dodatkowe dane kontaktów) z XMLi do bazy danych, to zapewni ich większe bezpieczeństwo, teoretycznie;
  • Poprawiony błąd w implementacji wtw::db::CCommand, executeAndRead tak na prawde nie używało parametru "sql", to tez zostały usunięte;
  • Poprawione dziwne zachowanie konsoli protokołów przy zawijaniu tekstu;
  • Win+A od teraz zachowuje się jak Win+Q (dla ludzi z Win8), co jest zupełnie nieintuicyjne ale co poradzić;
  • Win+` (guziczek z tyldą) od teraz zachowuje się jak Win+W;
  • Konsolka ma nowe polecenie "db optimize" z jedynym obecnie parametrm "master", optymalizuje to główną baze danych, ta gdzie trzymamy część ustawień (grup, meta, etc);
  • "Start Page" (albo Immersive Launcher) nie jest teraz traktowany jako aplikacja pełnoekranowa;
  • Okienko z pytaniem o hasło powinno teraz sensowniej wyskakiwać (#1866);
  • W proto GG, komunikator usunie z naszego opisu wrednie spacje, tabulatory i znaki konca linii z poczatku i konca opisu;
  • W związku z tym, że whatify nie mogą się pokazywac kiedy pokazany jest "Start Page" w Win8, wtw pokazuje wtedy troche inne "notyfikacje" używając systemowych "tostów" (do tego opcja wyłączenia tego zachowania z poziomu opcji zaawansowanych);
  • Jeśli po instalacji tej wersji komuś kto ma przypięty WTW do paska pokazuje się on obok ikonki z której sie go odpala proszę odpiąć stary skrót i przypiąc sobie nowe okienko;
  • D2D chwilowo wyłaczone (może wróci, może nie);
  • Można teraz rozpocząć rozmowę bezpośrednio z archiwum (z sekcji rozmowy lub wiadomości);
  • Poprawiony crash przy eksporcie do HTML z poziomu okna rozmowy;
  • Pewna wewnetrzna funkcja (makeSafeFunctionCall), która uzywana jest w miejscach gdzie nie można anulować callbacków, teraz sprawdza czy podany adres funkcji znajduje się w jakiejś bibliotece/wtyczce czy nie. Jeśłi nie to nawet nie wywołuje funckji (wcześniej usiłowała złapać wyjątek);
  • Poprawione kilka bugów, które od czasu do czasu powodowały crash, przy wyładowaniu wtyczki GG na przykład);
  • Poprawiona obsługa ustawionego proxy w CInternet(Http), +wyłączenie SOCKSv5 tam, i tak nie działała, WinInet nie obsługuje v5 (#1887);
  • Poprawiony czas przychodzących wiadomości offline na gtalku (#1878);
  • Offlineowe wiadomości z gtalka sa zmuszane do bycia typu 'chat', gdyż gmail ignoruje typ wiadomości offline i dostarcza je wszystkie bez typu, czyli jako 'normal';
  • Dodana obsługa XEP-0186 (Invisible Command, czyli czwartej metody ukrywania się jaką osługuje komunikator);
  • W opcjach GG można sobie ustawić aby przy połączeniu ustawiany był ostatni użyty stan (i opis), niezależnie gdzie był ustawiony;
  • Poprawiony bug z ustawieniam początkowego opisu na GG (#1884);

Niektóre sa trywialne, niektóre nie, acz na przykład zlokalizowanie czemu #1884 sie dzieje zajeło cały dzień, choć samo rozwiązanie było trywialne. poza tym jest jeszcze mały cykl o niektórych nowościach http://kaworu.k2t.eu/arch/category/nowosci-w-wtw w komunikatorze.

@Mucha:

Statystyki mają to do siebie, że można nimi udowodnić wszystko. Problem z Matisem jest taki, że nie wszystkie poprawki/zmiany są w nim zawarte. Mniej niż 1/3? Juz nie mówiąc o tym, że komunikat o "firmie" był chyba w czerwcu, kiedy notujemy dziwny skos w ilości poprawek na BT, poprzedzony okresem "oh nic sie nie dzieje", także statystyki statystykami, nie obejmują wszystkiego.

Cytuj
(sporo ludzi nadal używa stabilnej).
Jakieś 98%.

Cytuj
A tak żeby ponarzekać, to szkoda że zajmujesz się dodawaniem jakiś 'pierdół' (podgląd linków, znaczniki), których wyłączanie zajmuje coraz większą przestrzeń w konfigu, zamiast dokończyć to co zacząłeś (Skype, szyfrowanie profilu).
Problem z tym polega na tym, że dla jednych to 'pierdoły' dla innych całkiem przydatne rzeczy. Acz też boleję nad coraz większymi opcjami. Moi zupełnie niereprezentatywni znajomi podglądem są na przykład zachwyceni. Szyfrowanie profilu działa i jest generalnie skończone. To czego nie ma to zaszyfrowanie w locie, problem z tym polega na tym, że nie do końca wiadomo jakie pliki należy od/zaszyfrować. Bo o ile listę tego co ja szyfruję to mam, to z wtyczkami jest już inaczej, bo tego co one robią to ciężko stwierdzić. Manual mówi "chcesz być bezpieczny, pomyśl o tym przy zakładaniu profilu".


Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 23, 2012, 09:56:39 am »
Moim zdaniem koledzy nalegający na wydanie nowej stabilnej mają dużo racji. I tu nie chodzi o zwykłe proszenie o nową wersję, które pojawia się przy wszystkich programach. Jest ono jak najbardziej uzasadnione. Do WTW dodano kreator startowy z możliwością instalacji wtyczki Skype. Według mnie miało to duży potencjał i trzeba było tym grać. Wiem, że jest to w betach i nightly, ale to już ustaliliśmy - zwykły user ich nie tyka. Dobrym rozwiązaniem jest też powiązanie wtyczek z programem i uruchomienie katalogu wtyczek. Także popieram wydanie wersji 1.0. Może to tylko nic nieznaczący numerek, ale takie rzeczy dla ludzi się liczą. Proszę spojrzeć chociażby na rynek przeglądarek gdzie numerki galopują. Nie twierdzę, że WTW ma tak skakać po numerkach, ale wydanie wersji 1.0 zdecydowanie wpływa na poważne postrzeganie produktu. I nie, nie poprę tego żadnymi badaniami.

Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 23, 2012, 10:00:45 am »
Odnośnie jeszcze Skype, to warto się na nim skupić, bo Microsoft zamierza ubić Windows Live Messengera, więc Skype zostanie jego należytym następcą i można spodziewać się przyrostu użytkowników tej sieci (WLM zostanie wyłączone na początku przyszłego roku). Skupiłbym się też na rozwoju Facebook chata, bo obecnie (niestety) większość osób przeniosła się z GG na niego. I tutaj znów dochodzimy do wniosku, że ważnym jest kreator sieci, który został dodany w betach i który powinien trafić do stabilnej jak najszybciej, by użytkownicy mogli z niego korzystać.

Offline Galnospoke

  • Narybek
  • *
Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 26, 2012, 13:09:12 pm »
@Kaworu - ja nie neguje ilosci pracy, ktora wlozyles w WTW.   Domyslam sie, ze na tem moment sa to juz setki godzin jak nie wiecej.   Ciesze sie takze (szczerze!), ze znalazles strategicznego inwestora, choc mam wrazenie ze nie wszystko jest takie jakie mialo byc.  Lista zmian, ktora podales jest imponujaca, pytanie wiec: czemu do licha trzymasz tak doszlifowana wersje w szafie?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 26, 2012, 14:20:54 pm »
@Kaworu - ja nie neguje ilosci pracy, ktora wlozyles w WTW.   Domyslam sie, ze na tem moment sa to juz setki godzin jak nie wiecej.
Tak koło 3k godzin ;p

Ciesze sie takze (szczerze!), ze znalazles strategicznego inwestora, choc mam wrazenie ze nie wszystko jest takie jakie mialo byc.
Nie wszystko, ale pracujemy nad tym, żeby działo lepiej.

Lista zmian, ktora podales jest imponujaca, pytanie wiec: czemu do licha trzymasz tak doszlifowana wersje w szafie?
Nie w szafie, jest publicznie dostępna. A nie jest stabilna bo wciąż są rzeczy w niej do poprawienia. Ostatnia beta ujawniła na przykład, że opisy na gadu są zjadane przy logowaniu albo dzieją się z nimi różne dziwne rzeczy. Generalnie jak nie będzie znanych poważnych bugów i będą w niej wszystkie zmiany jakie są w planach na tę wersję - wtedy będzie stabilna. A jak bardzo chcesz możesz sobie betę po testować.

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 26, 2012, 16:27:52 pm »
A jak bardzo chcesz możesz sobie betę protestować.

Ciekawe jak będzie ten "protest bety" wyglądać ;) Ja tam osobiście czekam na stable. A z tymi numerkami to jakiś śmiech imo bo co numerek ważniejszych od listy zmian? :> No ludzie ogarnijcie się :P
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 26, 2012, 17:39:27 pm »
Ups, poprawione. ;P

Offline SubZero

Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 27, 2012, 06:01:07 am »
Ciekawe jak będzie ten "protest bety" wyglądać ;)

No jak, oczywiście będą wyglądać 'pro' - jak wszystkie testy bet WTW :)

Offline kkw

  • Narybek
  • *
Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 27, 2013, 21:16:45 pm »
Czy można się spodziewać nowej stabilnej w styczniu/lutym 2013 r.? :)
#wtw Live Chat Resident

Offline stan

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • aka ^jozhua
Odp: Co sie dzieje z WTW?
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 27, 2013, 23:05:51 pm »
masz nightly-po co Ci stabilne? ;)
Kanał #wtw na irc.quakenet.org oraz na irc.freenode.net @st4n