Autor Wątek: Wtyczka do obsługi dźwięków  (Przeczytany 22503 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dziaddu

  • Młodzież
  • **
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 11, 2009, 19:38:48 pm »
A wystarczyło pierwszy post przeczytać :P

Cytat: "Dziaddu"
Oczywiście żaden dźwięk nie jest obowiązkowy. Można przypisać tylko wybrane dźwięki do wybranego protokołu. Jeśli któregoś dźwięku brakuje, po prostu nic się nie odtworzy.

Offline Nakuu

Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 16, 2009, 15:04:42 pm »
Da się coś zrobić z tym, aby nie było powiadomienia dźwiękowego przy wczytywaniu wiadomości z archiwum (otwarcie rozmowy z kontaktem) ? :)

Offline Dziaddu

  • Młodzież
  • **
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 17, 2009, 14:15:44 pm »
Sie doda ;)

Offline Quadracik

  • Narybek
  • *
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 19, 2009, 12:43:17 pm »
Cześć, na początek. Zainstalowałem parę godzin temu WTW i zaczynam "się wdrażać".

Teraz przyszła pora na "Dźwięki". Super, działa. Mam tylko jedną uwagę: masakra dzieje się w momencie jak kilka dźwięków zagra się niemal w tym samym momencie (szczególnie jesli sa to te same dźwięki - np kilka osób w tym samym czasie zmieni status). Ekstremalne doznania są zaraz po zalogowaniu :-)

W załączniku dwa pliki:
single - tak brzmi oryginalny dźwięk
multiple - takie coś się robi po zalogowaniu się do sieci

Optymalnym rozwiązaniem wg mnie byłoby nie uruchamianie odtwarzania dźwięku jeśli trwa jeszcze odtwarzanie _tego samego_ dźwięku.

Pozdrawiam,
Adam

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 19, 2009, 13:48:46 pm »
@Quadracik:
korzystasz ze zwykłej wersji ( http://dziaddu.eportal.com.pl/wtw/wtyczki/Dzwieki.zip ) czy z wersji BASS ( http://dziaddu.eportal.com.pl/wtw/wtycz ... i_bass.zip )? plika bass.dll wrzuć do /libs/ w folderze wtw
osobiście nie korzystam z dźwięków stąd też nie mogę powiedzieć, która wersja jest lepsza
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline bziur

  • Młodzież
  • **
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 19, 2009, 16:28:12 pm »
prośby:
1. opcja "wycisz" [tymczasowo]
2. możliwość ustawiania specyficznych dźwięków "pojawienia się" dla kontaktu - chocby np. w /Sounds dodaje się plik "%kontakt%_APPEARED.waw" i odtad %kontakt% gdy sie loguje zamiast wywolywac globalny dzwiek, wywolalby ten tylko dla niego.

Offline Quadracik

  • Narybek
  • *
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 20, 2009, 07:42:00 am »
Cytat: "alberht"
@Quadracik:
korzystasz ze zwykłej wersji ( http://dziaddu.eportal.com.pl/wtw/wtyczki/Dzwieki.zip ) czy z wersji BASS ( http://dziaddu.eportal.com.pl/wtw/wtycz ... i_bass.zip )? plika bass.dll wrzuć do /libs/ w folderze wtw
z wersji z BASS

Adam

Offline Dziaddu

  • Młodzież
  • **
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 21, 2009, 22:26:47 pm »
Cytat: "bziur"
prośby:
1. opcja "wycisz" [tymczasowo]
2. możliwość ustawiania specyficznych dźwięków "pojawienia się" dla kontaktu - chocby np. w /Sounds dodaje się plik "%kontakt%_APPEARED.waw" i odtad %kontakt% gdy sie loguje zamiast wywolywac globalny dzwiek, wywolalby ten tylko dla niego.
Na początek: zmian we wtyczce jednak nie zrobię (problem Quadracika miały rozwiązać priorytety dźwięków), bo przerzuciłem się (przynajmniej na razie) na linucha i z wtw korzystam tylko, jeśli z jakiegoś powodu muszę użyć windowsa. W zamian udostępnię (w sumie niezbyt skomplikowany :P) kod, tylko muszę znaleźć chwilę, żeby dopisać co jest czym i dlaczego.

Bziur (ad. 2): a pierwszy post czytał? ;) zrób sobie katalog z loginem/numerem kontaktu w katalogu z nazwą protokołu, a w nim wybrane dźwięki - wtyczka najpierw szuka dźwięku w "protokół/kontakt", później w "protokół", a na koniec w "wtw". Jeśli znajdzie gdzieś wcześniej, to olewa późniejszy. Jeśli nie znajdzie, to nic się nie odgrywa. No chyba, że jednak coś działa nie tak?

Offline bziur

  • Młodzież
  • **
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 22, 2009, 06:54:54 am »
Cytat: "Dziaddu"
a pierwszy post czytał? ;)
czytał, ale przeoczył ^^'
Dzienx

Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 22, 2009, 12:10:00 pm »
Cytat: "Dziaddu"
.. przerzuciłem się (przynajmniej na razie) na linucha i z wtw korzystam tylko, jeśli z jakiegoś powodu muszę użyć windowsa....

zycze szybkiego powrotu na win, bo jestes jedynym wtyczkopisarzem a Nam potrzeba wtyczek :)
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline kwiateusz

Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 22, 2009, 13:40:14 pm »
a ja czekam na kodzik, bo nie moge ogarnąć tego api :)

Offline Dziaddu

  • Młodzież
  • **
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 23, 2009, 22:16:14 pm »
Nie przesadzajmy, kawikowe API nie jest takie złe. Może przydałoby się je nieco bardziej opisać, ale po walce z tlenowym API to z WTW wydaje się znośne (chociaż wielu rzeczy nadal nie ma, ale jak już się przekonałem, wystarczy poprosić i się pojawiają - takich rzeczy w Tlenie nie zaznasz).

Nie sądzę, żebym w najbliższym czasie miał wolną chwilę na opisanie tego, więc rzucam paczkę z nieuporządkowanymi projektami - nie pamiętam już co zmieniałem od ostatnich publikacji, która wersja jest właściwa itd., więc traktujcie to jako podstawę do przepisania moich wtyczek od nowa ;P

http://dziaddu.eportal.com.pl/wtw/wtycz ... _CHAOS.zip

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 23, 2009, 22:34:30 pm »
hmmm, nie pozostaje mi nic innego jak podziękować Ci za udostępnienie źródeł i mieć nadzieję, że ktoś rozsądny dokończy Twoje dzieło;)

jeszcze raz - ogromne dzięki dziaddu za pracę którą poświęciłeś na rzecz WTW, mam nadzieję że jeszcze kiedyś do nas wrócisz;)

ogromne wyrazy szacunku,
alberht
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline Dziaddu

  • Młodzież
  • **
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 24, 2009, 14:26:51 pm »
Spoko, cala przyjemnosc po mojej stronie (lubie dlubac w kodzie). A gdyby ktos zabral sie za poprawki, albo zaczal wlasna wtyczke i czegos nie kumal, to chetnie pomoge, jesli bede umial, wiec nie czekac na innych, tylko do roboty :P (Ja tez jestem zwyklym amatorem)

Offline PelzaK

  • Narybek
  • *
    • onixarts.pl
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 01, 2009, 20:58:21 pm »
Cytat: "Dziaddu"
Spoko, cala przyjemnosc po mojej stronie (lubie dlubac w kodzie). A gdyby ktos zabral sie za poprawki, albo zaczal wlasna wtyczke i czegos nie kumal, to chetnie pomoge, jesli bede umial, wiec nie czekac na innych, tylko do roboty :P (Ja tez jestem zwyklym amatorem)

Zgłoszę się na praktyki ;). Ostatnio zastanawiałem się po nieudanej walce z mirandą czy nie zacząć pisać własnego komunikatora, na szczęście (mam nadzieję) znalazłem wtw ;].

Coś tam pisać umiem, od ponad 2 lat pracuję przy pewnym znanym wśród allegrowiczów projekcie, ale nie miałem okazji pisać wtyczek jeszcze.

Swoją drogą, czemu nikt nie tworzy komunikatora pod .NETem?
Software engineer & wtw user

Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 01, 2009, 21:11:41 pm »
Cytat: "PelzaK"
Coś tam pisać umiem, od ponad 2 lat pracuję przy pewnym znanym wśród allegrowiczów projekcie, ale nie miałem okazji pisać wtyczek jeszcze.
skoro posiadasz jakis tam "skill" to polecam abys zapoznal sie z API i cos skrobnal :) pole do popisu masz calkiem duze
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline malcom

  • Młodzież
  • **
    • http://malcom.pl
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 01, 2009, 21:40:34 pm »
Cytat: "PelzaK"
Swoją drogą, czemu nikt nie tworzy komunikatora pod .NETem?
Powstalba ociezala moboplatformowa kobyla ;p
malcom.pl | xime - moj im;p

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 01, 2009, 21:42:02 pm »
Cytat: "PelzaK"
Swoją drogą, czemu nikt nie tworzy komunikatora pod .NETem?

To chyba żart na 1 kwietnia?
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline PelzaK

  • Narybek
  • *
    • onixarts.pl
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 01, 2009, 21:55:35 pm »
Bynajmniej. Nie wszystkim zależy na tym, czy ich program waży 10 czy 100MB... w epoce gdy przeciętny kowalski ma 4GB ramu pod strzechą. Jestem zwolennikiem stwierdzenia iż ram jest po to żeby z niego korzystać ;]. Nie jestem fanem jakiegoś zbytniego rozpychania programów, ale jeśli coś można napisać 10x szybciej i 12x lepiej, to jestem w stanie poświęcić te 50MB zużycia. Niektórzy się panicznie boją tego, że system i programy zużywają im ram.. no straszne po prostu. Lepiej mieć wolne 3,5GB niż dać programom rozwinąć skrzydła :)

Przed .NETem nie uciekniemy i tak, a imo wiele spraw było by łatwiejszych i rozwiązanych "z definicji".

Cytat: "unkn0wn"
skoro posiadasz jakis tam "skill" to polecam abys zapoznal sie z API i cos skrobnal :) pole do popisu masz calkiem duze
Nie omieszkam spróbować, najwyżej nie wyjdzie... ;).
Software engineer & wtw user

Offline malcom

  • Młodzież
  • **
    • http://malcom.pl
Re: Wtyczka do obsługi dźwięków
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 01, 2009, 22:09:15 pm »
Cytat: "PelzaK"
Bynajmniej. Nie wszystkim zależy na tym, czy ich program waży 10 czy 100MB... w epoce gdy przeciętny kowalski ma 4GB ramu pod strzechą. Jestem zwolennikiem stwierdzenia iż ram jest po to żeby z niego korzystać ;].

Wszystko w granicach zdrowego rozsadku :P

Cytat: "PelzaK"
Nie jestem fanem jakiegoś zbytniego rozpychania programów, ale jeśli coś można napisać 10x szybciej i 12x lepiej, to jestem w stanie poświęcić te 50MB zużycia.
Szybciej tak, ale czy tak naprawde lepiej? Chyba nie zawsze.

Boje sie przyszlosci, bo wtedy bedzie potrzeba duzo mocy i pamieci, aby obsluzyc same UI.
I obecne problemy beda dalej rozwiazaywane w tym samym czasie, mimo iz sprzet bedzie X razy syzbszy.

Cytat: "PelzaK"
Przed .NETem nie uciekniemy i tak, a imo wiele spraw było by łatwiejszych i rozwiązanych "z definicji".
Chyba tylko na platformach ms bedzie nas gonil;p

Cytat: "B. Stroustrup"
Mowi sie, ze osoby programujace w Lipsie wiedza, ze zarzadzanie pamiecia jest tak wazne, ze nie mozna go zostawic uzytkownikom, a osoby programujace w C wiedza, ze zarzadzanie pamiecia jest tak wazne, ze nie mozna go zostawic systemowi.
malcom.pl | xime - moj im;p