Autor Wątek: [Emots] - emotikony w WTW  (Przeczytany 260807 razy)

0 Użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tachion

  • Młodzież
  • **
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #680 dnia: Lipca 03, 2014, 22:52:21 pm »
Powinieneś mieć taką żółtą "buźkę" (jeśli się nie mylę, bo osobiście nie korzystam teraz z emotek) na pasku między polem, gdzie czytasz wiadomości, a je piszesz, po której kliknięciu wyświetlają Ci się różne emotikonki. Jeśli jej nie masz, to widocznie coś źle robisz. ;p

Offline emer

  • Narybek
  • *
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #681 dnia: Lipca 03, 2014, 22:57:14 pm »
nie wiem, co robie źle - wszyyyystko dokładnie jak mi opisałeś i wszystko niby przyjęło i jest we folderach i jest wybrane w menu WTW - emotek NIE MA w oknie rozmowy . . . .

Offline Tachion

  • Młodzież
  • **
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #682 dnia: Lipca 03, 2014, 23:30:48 pm »
W ustawieniach wtyczki "Emotikony" zaznacz "używaj podglądu emotów (wymaga restartu)".

Offline emer

  • Narybek
  • *
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #683 dnia: Lipca 03, 2014, 23:34:55 pm »
wielkie dzieki - TERAZ działa :)

Offline matiasmovie

  • Narybek
  • *
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #684 dnia: Lipca 09, 2014, 13:48:45 pm »
Czy dałoby radę aby wrzucać różne zestawy emotikonek tylko żeby przypisywać im dane konta? np. dla facebooka inne emotikonki a dla gg inne?

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #685 dnia: Lipca 09, 2014, 17:28:45 pm »
Na chwilę obecną jest to raczej nie możliwe. Trzeba by autora zapytać, czy chce mu się wtyczkę przerabiać (bo domyślam się, że trzeba by było ją przerobić), o ile to w ogóle możliwe.

Offline emer

  • Narybek
  • *
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #686 dnia: Lipca 10, 2014, 05:38:17 am »
mnie najbardziej "przeszkadza", że okienko z emotami jest tak strasznie rozstrzelone, tzn emoty wizualnie i dodatkowo "kodowo" (IMO niepotrzebnie) są nie skompensowane i pokazane ciasno upakowane w okienku, jak to jest standardowo w innych komunikatorach. 
Trochę nie rozumiem twórcy WTW że tak po macoszemu traktuje emotki - jest to wręcz podstawowe narzędzie pokazywania swoich emocji w KOMUNIKOWANIU się.   Czasem wystarcza wrzucić tylko emotkę i wszystko jasne, a nie "produkować się" tekstami opisowymi. 

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #687 dnia: Lipca 10, 2014, 16:41:56 pm »
No cóż, wtw w założeniu służyć miało tylko do pisania. Owszem, masz rację, mnie to okno także razi, ale już jakoś nie specjalnie mnie to rusza ;) te emotki, których używam, to i tak znam na pamięć ;) A jak dobrze kojarzę, to ta wtyczka (kaw nie jest jej autorem i pewnie do dziś emotek by nie było, gdyby nie ta wtyka) jest jedną w pierwszych, jakie powstały i w sumie w ciągu tych kilku lat za wiele się w niej nie zmieniło ;)

Offline zhvir

Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #688 dnia: Lipca 10, 2014, 21:45:54 pm »
A co ma sie zmieniać skoro działa?  :p
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline ahr175

  • Młodzież
  • **
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #689 dnia: Lipca 11, 2014, 03:25:56 am »
Mogłaby wprowadzić obsługę emotek we wszystkich językach świata, wtedy ludzie mogliby sobie wyrażać emocje bez względu na płeć, religię czy kolor skóry... :P

Offline emer

  • Narybek
  • *
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #690 dnia: Lipca 11, 2014, 04:51:09 am »
Ci Panowie wyżej - skoro tak sie wysmiewacie i macie emoty za cos niepotrzebnego - po co na końcu zdania wstawiacie kody emotek ? No przeciez taaakie niepotrzebne . . . .  A może jednak chcecie nimi pokazac swoje emocje i nadac wyrazistość wypowiedzi ? Gadajcie i smiejcie się - emoty to właściwie równorzędny pisaniu sposón przekazywania informacji i swoich uczuć.  Nie raz zamiast pisania wystarczy dac emotę - czasem zastepuje całe zdania.



Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #691 dnia: Lipca 12, 2014, 02:33:04 am »
1. emoty z założenia są tekstowe
2. podgląd emot został dodany tylko dlatego, że ludzie mnie o to męczyli, ja go nie planowałem i wręcz przez długi czas się opierałem
3. podgląd sam w sobie działa, to jak wygląda to już tylko kwestia estetyki, jako że nie był on dla mnie priorytetem (nie zaśmiecam rozmówców masą emotów przede wszystkim dlatego, że prawdopodobnie druga strona nie ma w swoim komunikatorze danej emoty lub ma ona inny zestaw w którym owa emota może zupełnie inaczej wyglądać), to zastosowałem standardową kontrolkę windowsowej listy
4. ewentualne przepisywanie zajęłoby sporo czasu, który wolę poświęcić na inne rzeczy
5. jeżeli uważasz tą funkcjonalność za kluczową - proszę bardzo, możesz ją sobie zasponsorować dokonując datku na rzecz autora (opis na stronie)
6. jeżeli uważasz, że płacenie za takie rzeczy jest [wstaw-powód], to SDK do pisania wtyczek jest tutaj - kto wie, może napiszesz jeszcze lepszą wersję

Offline emer

  • Narybek
  • *
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #692 dnia: Lipca 12, 2014, 08:24:22 am »
pkt 5 jest interesujący i bardzo logiczny (choć emoty nie są kluczowe) :)

Uzywałem od zawsze tlen - myślę ze jeszcze w XX wieku .   .   .   
Nigdy nie przeszedłem na gadzetowaty i siuśmajtkowy v7 - zostałem na 6.   00.   3.   77, ale niestety na win7 i win 8 chodzi źle i zawiesza system (64bit).    Dawno zniknął support, a teraz naaawet strona oficjalna tlen.   pl
Wszystkie inne konkurencyjne mi nie spasiły - jak wspominałem - gadżetowate/siusmajtkowe i nie podobaja mi się.    Poza tym, moim głównym kontem pocztowym (prywatnym, nie firmowym) jest o2.   pl więc Tlen mi wyjątkowo pasował.    W WTW jest wtyczka i powiadomienie o poczcie na o2.   pl - baaardzo mi to pasuje.    Również to, ze jest możliwość GGadowania .   .   .   
Właściwie wszyyyystko mi pasuje w WTW,  tylko własnie brakuje zgrabnego wrzucania emotek .   .   .   .    dużo tym się posługuję, często zamiast pisania i opisywania wstawiam po prostu emote .   .   .    Niby jest mozliwość, jednak bardzo niepraktyczny wybór, wielkie okno z porozrzucanymi emotkami i pasek przewijania zamiast jednego okienka z ciasno upakowanymi tylko emotkami .  .  . 

Więc jak wspomniałem, opcja pkt5 jest bardzo interesująca i bardzo fair :)
Potestuje sobie jeszcze WTW i prawdopodobnie zostane z nim, a wtedy niewątpliwie pkt5, jeżeli byłaby taka możliwość .   .   .   ;)

dzięki adrian za odpowiedź :)

Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #693 dnia: Sierpnia 26, 2014, 13:11:30 pm »
Coby nie przekopywać 35 stron wątku, zapytam: jak sprawić, żeby emoty wyświetlane były także w archiwum? I co zrobić, żeby okno emotek w ogóle wyświetlało się po kliknięciu na buźkę w oknie rozmowy? Win XP SP3, jak co, WTW, Emots + zestaw wtwIPB.

Offline ahr175

  • Młodzież
  • **
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #694 dnia: Sierpnia 26, 2014, 20:17:59 pm »
Ad.1 Zapewne jedyną opcją jest uderzenie do odpowiednich osób z podaniem i stosownymi załącznikami ;)
Ad.2 W opcjach wtyczki zaznaczyć: "użyj podglądu emotów".

Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #695 dnia: Sierpnia 27, 2014, 10:00:49 am »
Cytat: ahr175 link=topic=257.     msg35969#msg35969 date=1409084279
Ad.     1 Zapewne jedyną opcją jest uderzenie do odpowiednich osób z podaniem i stosownymi załącznikami ;)
Rozważam to, ale przyjdzie czas ;p
Cytat: ahr175 link=topic=257.     msg35969#msg35969 date=1409084279
Ad.     2 W opcjach wtyczki zaznaczyć: "użyj podglądu emotów".     
Mam zaznaczone.  Tylko szkoda, że to nie działa do końca prawidłowo.  Bo przy małym oknie rozmowy ikona jest ucięta i "nieklikalna", a ikona kolejnej wtyczki (zrzutów ekranu) w ogóle nie jest wyświetlana.  Dowód: i59. tinypic. com/24e0x83. jpg
I błąd na bank jest w tej wtyczce, bo na zmaksymalizowanym oknie rozmowy wyświetlane są wszystkie ikony, ale tylko ta jedna nie daje się kliknąć i na dobitkę powoduje, że okno rozmowy staje się nieaktywne (efekt podobny, jak przy kliknięciu w pasek zadań/tray).   
Aha, Win XP SP3 jak co.   
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2014, 10:35:01 am wysłana przez Kcurek »

Offline ahr175

  • Młodzież
  • **
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #696 dnia: Sierpnia 28, 2014, 19:11:07 pm »
Na dowód że ikona jest klikalna nawet jak tylko kawałek jej widać w oknie rozmowy. ;)
4358-0
A tak na marginesie to te ikony raczej są wyświetlane, tylko są zasłonięte przez pole metakontaktu (czy jak je tam zwał).
Aha, W7.

Offline adler76

  • Narybek
  • *
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #697 dnia: Października 20, 2014, 21:49:17 pm »
Witam. Jestem tu nowy,przesiadłem się z AQQ ;) Mam jeden problem z instalacją emotek. Pobrałem wtyczkę i zestaw emotek jednak w opcji Emotikony w wtw mam że "Brak zestawu - emotikony nieaktywne". Co robić,co robię żle?Mam system XP. Wszystko to co pobrałem wypakowałem w folderze Components i nic,spróbowałem inaczej,w folderze Components zostawiłem plik hml i utworzyłem folder Emoticons i tam wrzuciłem bużki i znowu nic . . .  :/

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #698 dnia: Października 21, 2014, 08:47:34 am »
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline adler76

  • Narybek
  • *
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #699 dnia: Października 30, 2014, 18:03:39 pm »
Te emotki z gg są nieruchome?