Autor Wątek: [Emots] - emotikony w WTW  (Przeczytany 261128 razy)

0 Użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #620 dnia: Października 01, 2011, 01:11:33 am »
hmm, kod wyglada zupelnie ok... cos gdi+ ma chyba problem z rysowaniem PNG do bitmapy... -.-

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #621 dnia: Października 01, 2011, 11:31:27 am »
a nie ma po prostu ograniczenia wielkości pokazywanych emotikonów przez co większe zostały przycięte?

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #622 dnia: Października 01, 2011, 12:43:20 pm »
znaczy się nie żeby mi to przeszkadzało czy też żebym w ogóle używał tej wyszukiwarki... taka moja naleciałość z pracy, że kod sprawdzam zawsze, a była aktualizacja z czymś nowym, to i się znalazło jakiegoś buga ;p

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #623 dnia: Października 01, 2011, 17:50:07 pm »
metoda jest taka, ze wyszukujemy max z wysokosci i szerokosci, tworzymy liste obrazkow z takim rozmiarem i wrzucamy wszystkie, dlatego wszystkie pola maja ten sam rozmiar (btw w tym przypadku najwieksza ikona ma 30x19 i wlasnie tego rozmiaru jest lista obrazkow, mimo tego najwieksze w jakis dziwny sposob robia sie przesuniete...)

cos to ma sie moze do formatu wlasnie (png) bo na gif'ach (gg60 u mnie) wszystko smiga i na tym testowalem (gg80 z reszta tez) ...

taka tajemnica na ten czas ;p

Offline Brak

  • Narybek
  • *
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #624 dnia: Października 01, 2011, 17:52:44 pm »
Widzę ze błąd wysyłania emotek do GG 7.7 został naprawiony, chwała tobie za to :P

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #625 dnia: Listopada 03, 2011, 16:58:10 pm »
hmm... od kilku bet obserwuję brak animacji emotek... Kaworu mnie pogonił, więc zgłaszam to tutaj... ktoś też to zauważył? czy tylko ja tak mam?

Offline Brak

  • Narybek
  • *
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #626 dnia: Listopada 03, 2011, 17:23:52 pm »
U mnie jest ok, a na innym zestawie próbowałeś? Może jak załączysz inny to się odwiesi :P

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #627 dnia: Listopada 03, 2011, 17:36:31 pm »
Problem w tym, że mam swój ulubiony zestaw i nie chcę innego :(

Hmmm... wywaliłem wtyczkę i zainstalowałem na nowo... Chyba zaskoczyło, sorry za zawracanie nosa
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2011, 17:49:01 pm wysłana przez Muminoslaw »

Offline zhvir

Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #628 dnia: Listopada 03, 2011, 17:49:39 pm »
problem w tym że to wina htmLayout (czytać changelogi)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

pgrde

  • Gość
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #629 dnia: Listopada 29, 2011, 22:39:31 pm »
Doinstalowałem sobie emotki, ale jak zrobić by te emotki były widoczne również w opisach na liście kontaktów i w archiwum oraz w oknie kontaktów obok wyślij, menu i wyczyść jako otwierane okno, a nie tylko ręcznie skrót z klawiatury

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #630 dnia: Listopada 30, 2011, 05:46:33 am »
Emotki w opisach i na liście kontaktów? Pierwsze słyszę o czymś takim... WTW, to nie GG, ciesz się, że w ogóle są emotki. W archiwum chyba także nie ma możliwości wyświetlenia emotek. A co do ostatniej części... Zaglądanie w opcje nie gryzie...




pgrde

  • Gość
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #631 dnia: Listopada 30, 2011, 13:48:36 pm »
W AQQ jest opcja emotków w opisach na liście kontaktów dlatego pytam jak jest w przypadku WTW, jak się nie da to nic

Co do opcji to patrzyłem i patrzyłem i nie widziałem a faktycznie jest ;)

Offline Pufcio

  • Młodzież
  • **
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #632 dnia: Listopada 30, 2011, 18:56:20 pm »
Wybaczcie, jeśli pytanie się już pojawiło, ale nie mam sumienia przeglądać ponad 30 stron...

Czy będzie może opcja wyświetlania zestawu emotów (po kliknięciu na "mordkę" w okienku rozmowy), ale bez ich konwersji?

Do czego zmierzam - w tlenie ogólnie miałem wyłączone emoty, ale zestaw załadowany, bo nieraz ktoś mi coś wysyłał w znacznikach <> i za cholerę nie można było wymyślić, odnosząc to do menu wtw, "WTF".

To oczywiście rozwiązanie pośrednie, może dałoby radę wymyślić coś oryginalniejszego (np. klik i włączają się emoty w okienku rozmowy, ergo widać co ktoś chciał nam przekazać, klik i wracamy do trybu "pure-text").

W starym Tlenie (6) była opcja podglądu emotów w archiwum (cóż... lepsze to, niż nic), ale za każdym razem trzeba było otwierać archiwum danej rozmowy i suwaczkiem zjeżdżać na sam dół - a wtw, jak zauważyłem, jest intuicyjne i (stosunkowo) proste w obsłudze, stąd pomysł wprowadzenia takiego "uprzyjemniacza" :)

pgrde

  • Gość
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #633 dnia: Grudnia 01, 2011, 23:21:02 pm »
Jest jakiś wpływ na wielkość tego rozwijanego okna emotków z okna rozmowy? W opcjach ustawiam ileś na ileś ale całość jest strasznie rozwleczona, można by było to dużo ciaśniej zrobić - da się?

Muminoslaw

  • Gość
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #634 dnia: Grudnia 02, 2011, 06:06:23 am »
Pobaw się opcją "Rozmiar podglądu" (patrz mój screen wyżej)

pgrde

  • Gość
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #635 dnia: Grudnia 02, 2011, 15:14:47 pm »
Widzę że się pomyliłem i poprzedni post wpisałem w nie ten watek co trzeba (miał być w GG Old) ;/

Rozmiar podglądu to ja wiem ale to wiele nie zmienia, bo tak czy inaczej całość jest dość rozwleczona, nieważne ile emotków widać, ważne że mogłyby być ciaśniej ustawione

Administrator Comment więc skoro pytanie było techniczne to mimo wszystko napisałeś w dobrym wątku

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #636 dnia: Grudnia 02, 2011, 18:07:28 pm »
jak sie przypatrzysz, to zauwazysz pewna zaleznosc - wyrownianie jest do siatki, w ktorej pola maja identyczne rozmiary, z czego rozmiar ten jest rowny najwiekszej emotikonie wystepujacej na liscie...
i to oczywiscie sie nie zmieni

Offline czolg

  • Narybek
  • *
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #637 dnia: Grudnia 03, 2011, 18:28:44 pm »
 W związku z dynamicznym rozwojem wtyczek do obsługi różnych protokołów (głównie Skype) oraz mnogością różnych XMPP (gtalk, facebook itd.) chciałbym powrócić do pewnej kwestii, która była w tym wątku kilka razy poruszana (zhvir #msg4943, JAJO #msg12190, po części też vicek #msg12818, tores #msg19676), jednak prawie zawsze pozostawała bez odzewu. Od ostatniego czasu poruszenia tego tematu minął już ponad rok, więc może coś by się dało zmienić?

Ale do rzeczy: czy dałoby radę wprowadzić opcję ładowania różnych zestawów emotikon (lub możliwość ich wyłączenia) dla różnych protokołów?
Może to być w postaci spisu używanych protokołów i rozwijanej listy z zestawami przy każdym lub manualnie - dopisując do zestawu np. nazwę protokołu, przez co byłby on ładowany automatycznie.

O ile w normalnych komunikatorach można sobie ustawić własny zestaw, o tyle np. w Skype'ie (z tego, co mi wiadomo) takiej opcji nie ma i wtedy możemy sobie wklejać własne emotikony, a nasz rozmówca ich i tak nie zobaczy (i vice versa).

Offline zhvir

Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #638 dnia: Grudnia 03, 2011, 18:37:01 pm »
zhvir #msg4943
jak już dostałem się do creditsów to potwierdzę moją bardzo pozytywna opinię dot. tej sprawy oraz poproszę o możliwość ustawienia tego per protocol, a dopiero w drugiej kolejności (jeżeli pierwsze jest niewykonalne) per kontakt
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline the_mask

  • Młodzież
  • **
Odp: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #639 dnia: Grudnia 03, 2011, 18:41:30 pm »
Właśnie dziś myślałem o tym cały dzień. Jak zrobić, żeby kontakty SKYPE miały emotki od skajpaja... facebook od facebooka ;)