Autor Wątek: [Emots] - emotikony w WTW  (Przeczytany 261088 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #440 dnia: Lipca 28, 2010, 23:40:40 pm »
Korzystając z tego konta coś Ci napisze.
adrian_007 no nie bądź beton :D
Na początku miało nie być żadnych emot, potem miało nie być wybierania...
Ja Ci nie napiszę gdzie można tę wtyczkę wsadzić, bo wydaje mi się że wszystko idzie w dobrym kierunku.
A co do betonu, mam prośbę, weź na poważnie to że rzeczywiście sporo osób lubi te zakichane emoty i lubi je wybierać graficznie i może coś by się dało z tym fantem zrobić.
Ja rozumiem że ewolucja musi trwać, ale myślę że ani się obejrzysz adrian_007 a będziesz też maniakiem emotek a potem bez grafiki ani rusz :D W końcu jest to pewnego rodzaju ewolucja jak klawiatura + mysz, kiedyś można było tylko pisać a teraz można i paluchem pokazać.

Żeby tak coś dorzucić, chociaż pewnie wiesz o tym dobrze itd.
- fajnie by było dodać jakieś parametry okna wyboru, jak np. liczba wierszy.
- nie wiem jak innym mi się kawałek okna chowa pod paskiem "start"
- może by tak kazać okienku otwierać się w górę, tam z reguły jest więcej miejsca, automatycznego doboru kierunku już nie wymagałbym.
- no i to automatyczne wstawianie po kliknięciu tak człowieka by uszczęśliwiło

Co do grafiki:
- wstawianie za pomocą  match= jak dla mnie jest OK, nic w tym złego, pola według mnie są przemyślane
- gdybyś pomyślał jednak o tym żeby pozwolić graficznie wybierać emotki to można by dodać opcje, gdzie zaznaczasz że chcesz graficznie wybierać i tam podajesz parametry jak np. wymiary tabeli w której byłyby emoty.
- link do emotki jest ? - jest ! więc można by użyć go do podglądu, ja rozumiem obawy, jak ktoś ma np. 200 emot i wszystkie animowane to pewnie otwarcie okienka zawiesi mu komunikator. Więc tu propozycja nieobowiązkowego pola z linkiem do emotki przeznaczonej do graficznego wybierania podobnego do desc=, a kliknięcie na grafikę wstawiałoby match=, podobnie najechanie na emotke w wyborze pokazałoby match=.

I tyle, jak chcą sobie ludzie walić te emotki to niech sobie walą ile wlezie.

adrian_007 ja  myślę że ten beton da się skruszyć ;>

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #441 dnia: Lipca 29, 2010, 09:57:38 am »
Armorek
A ja się zapytam: Po co Ci animowane emotki w oknie wyboru emotek?
________________________________________________________________________________

Offline prgTW

  • Junior Developer
  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #442 dnia: Lipca 29, 2010, 10:49:12 am »
+1 do graficznego wyboru emotek, nie kazdemu moze pasowac wybor tekstowy. Hmm, a moze wybor w opcjach jakie wybioeranie emot: tekstowe/graficzne - wszyscy beda zadowoleni. Jak dla mnie (i matki) szybszy bylby wybor niestandardowej emotki (innej niz popularne :), :( itp.) w sposob wizualny - nie zawsze wiadomo, jak autor pakietu emotek zakodowal dana emotke. Czasem emotka wskazuje mine zdziwiona, a przypisany RegEx jest zupelnie inny i wez szukaj

edit: niekoniecznie animowane, ale mogla by sie animowac emotka "on hover", ale to juz bajer :)

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #443 dnia: Lipca 29, 2010, 11:26:15 am »
a idź ty emilio nie doczytałeś, chodzi o to że link do emotki już jest i można go użyć, tylko mogłoby być dodatkowe pole nieobowiązkowe z linkiem do podglądu emotki czyli np. NIE animowanego gifa, a bez wypełnionego tego pola wtyczka użyłaby zwykłego linku.
Ale najpierw trzeba przeciągnąć Adriana na ciemną stronę mocy, takiej wtyki to ja nie znam gdzie można emotki wybierać tekstowo i graficznie a wszystkich by chyba uszczęśliwiła ;)

i mam nadzieję że ten przycisk wywołujący to okienko też ulegnie drobnym zmianom ;> bo obecnie jak na to patrze to chyba bez było lepiej :D

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #444 dnia: Lipca 29, 2010, 16:03:00 pm »
jedna zmiana by się przydała jak chodzi o rozwijanie okna wyboru, np. żeby rozwijało się w górę. Większość pewnie ma okno rozmowy gdzieś na dole ekranu, wówczas wybór emota to porażka, wszystko chowa się pod paskiem start już z kilkoma nawet okienkami. Inna opcja to może wyświetlanie w rzędach? Jak ktoś wrzuci sobie ze 150 emotów (a pewnie będą tacy), to czy się lista w górę czy w dół rozwinie, to i tak będzie to makabra niestety.

Offline zhvir

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #445 dnia: Lipca 29, 2010, 16:06:05 pm »
czy jest 10 emot czy 1000 to lista zajmuje i tak jednakową powierzchnię... a ja tak jak większość mam okno rozmowy na środku ekranu i mi to pasuje że rozwijając się lista wyboru emotikon nie zasłania rozmowy
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #446 dnia: Lipca 29, 2010, 16:19:54 pm »
czy jest 10 emot czy 1000 to lista zajmuje i tak jednakową powierzchnię...

a no fakt, dodałem parę i nie zauważyłem, że przy większej ilości pokazuje się suwak

Cytuj
a ja tak jak większość mam okno rozmowy na środku ekranu i mi to pasuje że rozwijając się lista wyboru emotikon nie zasłania rozmowy

a rozwijając się w dół zasłania mi okno z moim tekstem ;) argument dobry jak każdy inny. Mając okno na środku, nie ma dla Ciebie znaczenia czy rozwinie się w górę czy w dół, bo nic Ci za ekran nie ucieknie. Jak ktoś ma okno na górze ekranu to lista przez wysokość okna rozmowy nie ucieknie poza ekran (przy obecnej powierzchni listy wyboru ikon).
Tylko przy oknie na dole lista nie mieści się w żaden sposób

Offline jareQ

  • Narybek
  • *
    • Tawerna.biz
Re: Jak zainstalować emotikony w WTW?
« Odpowiedź #447 dnia: Sierpnia 15, 2010, 13:05:02 pm »
Witam,
chciałbym zgłosić iż przy wyborze rodzaju profilu jako "Profil Lokalny" w Windows 7 wtyczka "Emots" nie tworzy folderu "Emoticons" automatycznie i trzeba go utworzyć ręcznie.

Pozdrawiam
jareQ
"Wszystkie sekrety zostaną poznane, kluczem jest czas..." | Tw!st - Mój zestaw dźwięków.
Tawerna.biz

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #448 dnia: Sierpnia 19, 2010, 23:46:56 pm »
update @ 1st post

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #449 dnia: Sierpnia 20, 2010, 06:50:51 am »
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2010, 07:28:56 am wysłana przez buttie »

Offline czarek1986

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #450 dnia: Sierpnia 20, 2010, 07:02:04 am »
Ja zauważyłem taki błąd w wersji 0.6.4 (może był i w starszych), że jeśli otwieram listę wyboru emotek a okno rozmowy znajduje się nad oknem z listą kontaktów to zostaje ono przesunięte pod te okno z listą i na wierzchu zostaje tylko lista z emotkami. Po wyborze emotki okno rozmowy znów wraca na pierwszy plan.
WTW używam na Windows 7 Home P. 64b

Offline sakson

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #451 dnia: Sierpnia 20, 2010, 07:16:43 am »
Nie ma ani :F, ani ikony.
Bo domyslnie podglad ikon jest wylaczony (przynajmniej u mnie tak jest). Po zaznaczeniu i restarcie wszystka dziala jak nalezy. Po odznaczeniu rowniez. Test na win xp sp3 x86

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #452 dnia: Sierpnia 20, 2010, 07:26:11 am »
Heh, chyba mam kaca jeszcze, bo o tym aby do opcji zajrzeć nie pomyślałem.
Sorry Adrian za zamieszanie i dzięki za wyłącznik. ;)

Offline Maniu

  • Młodzież
  • **
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #453 dnia: Sierpnia 20, 2010, 10:04:12 am »
Ikonka ładna, trafiłeś Adrian w moją ulubioną ;)

Jedno tylko dalej muszę poprosić, żeby lista mogła rozwijać się do góry (może również jako opcja). Sam mam okno na dole i emoty wpadają mi pod monitor ;) Specjalnie muszę wtedy okno do góry przesuwać.

Offline Narv

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #454 dnia: Sierpnia 20, 2010, 10:28:07 am »
U mnie również updater się zapętlił. WTW posiada już nową wersję wtyczki - widać nowe, dodatkowe opcje. Jednak po wybraniu wtyczki na liście pojawia się nadal informacja z numerkiem starszej wersji wtyczki. Prawdopodobnie przez to właśnie updater nieustannie wyświetla okno z zapytaniem o jej aktualizację.

Co do samej wtyczki.. moim zdaniem poczynione zmiany są na duży plus. Zastanawiam się natomiast czy jest jakaś możliwość zmiany domyślnej ikony na inną (podmiana pliku ikony, ścieżki do ikony)? Jeżeli nie, to czy jest w planach dodanie takiej opcji? Aktualna ikona za nic nie pasuje mi kolorystycznie do pozostałych ikon.

Pozdrawiam.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #455 dnia: Sierpnia 20, 2010, 11:29:25 am »
oczywiscie zapomnialem zmienic wersji we wtyczce i zostalo 0.6.3.0 ... teraz juz jest poprawka na serwerze.

ikony jak narazie sa skompilowane z wtyczka i nie da sie ich zmienic (no, chyba tylko resource editor'em) i narazie nie planuje zmiany tego stanu rzeczy (mi tam sie te ikony podobaja :P)

Offline m2rin

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #456 dnia: Sierpnia 20, 2010, 13:41:45 pm »
Witam.
Po aktualizacji wywala błąd
http://img691.imageshack.us/i/wtwl.jpg/

Konsola natomiast pokazuje błędny GUID dla emots.
[152433::MMDL] Startup
[152433::PRFL]    Locking profile
[152434::PLMG]    Error: Emots.plug (14001)
[152434::PLMG] WARNING: Plugin 'Emots.plug' has no valid GUID
[152434::IEVD] Internet Explorer 8 or newer is installed, good.
[152434::UACH] UAC status is unknown
[152434::MMDL] Creating main window
[152434::RNDR] Running in GDI Mode
[152434::XMPP] XMPP protocol plugin starting up...
[152434::TLEN] Tlen protocol plugin starting up...
[152434::GG] GG protocol plugin starting up...
[152434::SMSX] ScriptSMS transport plugin starting up...
[152434::INFO] utlInfo (k.info) plugin starting up...
[152434::IGNR] utlIgnore plugin is loading...
[152434::MMDL] Startup time: 1,51s
[152434::GGHB] Server found: ggproxy-11.gadu-gadu.pl:443, SSL: 1 (1 in db)
[152435::TLEN] Server found: s1.tlen.pl (1 in db, our IP: 94.42.36.176)
[152435::MMDL] Auto-connect (T: 6)
[152435::GGHB] Server found: ggproxy-32.gadu-gadu.pl:443, SSL: 1 (2 in db)
[152435::TLEN] WARNING: No Resource Set (xxxxx@o2.pl)
[152435::TLEN] Server found: s1.tlen.pl (1 in db, our IP: 94.42.36.176)
[152436::TLEN] Authorization OK (xxxxx@o2.pl)
[152436::GGPP] Server likes you. Pass accepted, logged in (3778615)
[152436::XMPP] Authorization OK (xxxxx@aqq.eu)
[152436::XMPP] Your AQQ poke-points count is 633 (ranking: 214) ;)

To problem wtyczki z tym GUID czy mój?

Mam najnowsze nightly, wtyczkę przeinstalowywałem ręcznie, przeinstalowałem WTW na starsze, potem znowu na najnowsze. Jak wrzucę starsze emots to działa
Ma ktoś jakiś pomysł jak to doprowadzić do działania

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #457 dnia: Sierpnia 20, 2010, 14:11:08 pm »
co do ch.... emots ma guid'a od dawien dawna... masz jakas staaara wersje wtyczki

Offline m2rin

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #458 dnia: Sierpnia 20, 2010, 14:21:05 pm »
Wtyczka nówka. Aktualizowała się przez autoupdate, a później pobrałem z Twojej strony
Dodam jeszcze że pracuje na XP SP3 32bity
Wtyka 0.6.3.0 oraz 0.6.2.0 działają bez problemu

Offline mICh@eL

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #459 dnia: Sierpnia 20, 2010, 14:24:06 pm »
U mnie to samo, też wywala w konsoli błąd "WARNING: Plugin 'Emots.plug' has no valid GUID".

Przed chwilą była autoaktualizacja, reczna instalacja z Twojej strony też nie pomaga :(

Post scalony: Sierpnia 20, 2010, 15:02:58 pm
Ma ktoś na dysku v0.6.3.0 i mógłby ją gdzieś wrzucić ??

Bo nowa nie abla :(
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2010, 15:02:58 pm wysłana przez mICh@eL »