Autor Wątek: [Emots] - emotikony w WTW  (Przeczytany 261000 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline zhvir

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #420 dnia: Lipca 27, 2010, 17:38:17 pm »
nie widziałem ale bardzo chciałbym zobaczyć :P
a przerabianie i tak mnie czeka mimo kompatybilności
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2010, 15:25:44 pm wysłana przez zhvir »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #421 dnia: Lipca 28, 2010, 00:01:38 am »
dwie sprawy co do nowej wersji..

- po rozwinięciu listy powinno być tak, że za myszką podąża wybór i jeden klik kopiuje do rozmowy, ale nie zamyka okienka, byłoby wygodniej

- wstawiam sobie w match np. 'wesoły' i na liście owszem jest, ale do rozmowy kopiuje 'wesoły', a nie '; )' bezsensu żebym w polu match kopiował wzorce, po prostu powinna być to nazwa pozycji i nic więcej..

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #422 dnia: Lipca 28, 2010, 00:30:55 am »
match jak sama nazwa wskazuje, to jest string ktory MUSI zostac zlapany przez regex, wiec sorry ale to nie jest kopiowanie wzorca... to co jest w polu match bedzie wbite na chama na liste i tyle. chcieliscie podglad, to macie :P

IMO, nie ma sensu tam wrzucac czegos w stylu : ) - to chyba kazdy zna... lepiej tam wrzucic te tekstowe, ktorych nie sposob zapamietac...

aha, jezeli kiedykolwiek mi odbije i wymysle sobie graficzny podglad, to pole match bedzie OBOWIAZKOWE i nie ma zmiluj. (a ze teraz blizej niz dalej do takiego podgladu to mowie). co by potem ludzie nie marudzili, ze "znowu" musza aktualizowac zestawy...

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #423 dnia: Lipca 28, 2010, 08:51:03 am »
Heh, ktoś się pewnie zdenerwuje... bo ja bym prosił o możliwość wyłączenie nowego ficzera w opcjach. ;p
Ewentualnie umożliwienie wywalenie buttona z toolbara na droplistę pod Menu. Mi osobiście ten ficzer nie jest do niczego potrzebny, więc zajmuje niepotrzebnie miejsce na toolbarze.

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #424 dnia: Lipca 28, 2010, 09:44:17 am »
no dobra, ale powiedz mi jak mam zrobić, żeby działało mi?

daję w match 'wesoły' i zamiast wysyłać emotkę z tego pola to wysyła mi napis 'wesoły' : |

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #425 dnia: Lipca 28, 2010, 10:13:27 am »
no tak, bo myslenie jednak boli. bo tak to dziala, to co jest na liscie to ci wkleja w edit'a. jak chcesz miec <wesoly> to wrzucasz w match <wesoly> ...

Offline Virooz

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #426 dnia: Lipca 28, 2010, 10:49:16 am »
A ode mnie takie luźne pytanie. (Od razu zaznaczam, że nie narzekam na obecny wygląd tego, jak został rozwiązany podgląd, bo zapewne i tak nie będę z tego korzystał. :P)

Czy nie prościej było po prostu ustawić, aby zamiast dodatkowego pola 'match' wtyczka do comboboxa wstawiała zawartość pola 'desc'? :)

Edit: I zauważyłem, że po wyłączeniu i ponownym włączeniu wtyczki bez restartu całego wtw nie pojawia się ponownie ikonka ":F".

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #427 dnia: Lipca 28, 2010, 11:01:11 am »
pole desc jak nie jest puste, to jest wstawiane jako atrybut "alt" do kodu html emoty, wiec raczej nie...

Offline gallileo

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #428 dnia: Lipca 28, 2010, 11:25:30 am »
Właśnie zaktualizowała mi sie wtyczka EMOTS, w oknie rozmowy pojawił się przycisk "Lista emotów", ale niestety po jego kliknięciu pojawia się puste pole...

Offline DarkMind

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #429 dnia: Lipca 28, 2010, 11:34:06 am »
Właśnie zaktualizowała mi sie wtyczka EMOTS, w oknie rozmowy pojawił się przycisk "Lista emotów", ale niestety po jego kliknięciu pojawia się puste pole...


mam to samo, ale wydaje mi się, że to dlatego, że zestaw emotikon nie jest przystosowany do tej wtyczki, jak ich twórca zrobi upgrade zestawu emotów, to będzie działało.

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #430 dnia: Lipca 28, 2010, 13:19:32 pm »
no, ale przecież to jest bez sensu i to kopiowanie tego co już jest w zestawie..
eh, pierdziele, nie używam tego. dlaczego nie zrobisz, że match jest jedynie nazwą dla danego emotu na liście,
powinno być, że jak dam sobie w match 'coś' dla '; )' to, gdy wybiorę 'coś' z listy emotów to mi wyśle '; )' a nie 'coś'

sam mówiłeś, że nie będzie trzeba kopiować bzdetów typu [:;]-?).. tak samo po co mi <wesoly> skoro mogę dać wesoły i wyśle mi odpowiednią emotkę..

jak tak nie będzie to mam to głęboko..

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #431 dnia: Lipca 28, 2010, 14:13:54 pm »
sobie mozesz miec to gdzie chcesz [:
w ten sposob jakbym mial to robic, to musial bym dodac kolejne pole, na to 'cos' bo match i tak musi byc (zeby regex to zlapal) i match to nie jest qwa regex, jak nie rozumiesz zasady dzialania wyrazen regularnych, to idz napierw doczytac, a potem marudz...

Offline gsliwkao2

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #432 dnia: Lipca 28, 2010, 14:17:36 pm »
A dałoby radę dorobić skrót klawiszowy? Jakieś ctrl+i cycuś w tym stylu?
Taka mi fantazja przyszła do głowy, że gadam sobie gadam aż tu nagle chcę ikonkę.
To prędziutko ctrl+i, wybieram z listy i Enter czy spacja mi wstawia do okna rozmowy co potrzeba.
Czyż  nie miło? A tak to zanim myszkę się wymaca i dwu-kliknie na dodatek to spocić się można :)

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #433 dnia: Lipca 28, 2010, 16:05:09 pm »
dobra, wiem już jak to działa, ale bez sensu to jest, najlepiej jakby wyświetlało emoty..

EDIT: coś nie do końca sprawdza się Twoja teoria, bo jak wstawiam sobie <wesoły> to mi wyświetla błąd parsowania.. wystarczy zmienić na wesoły i już nie wyrzuca, ale za to nie jest to przydatne, i co Ty na to?
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2010, 17:30:50 pm wysłana przez MarkoBicz »

Offline Roygbiv

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #434 dnia: Lipca 28, 2010, 19:20:09 pm »
No wlasnie troche lipa, trzeba jakos rozwiazac problem tych nawiasow <> zeby do rozmowy wklejalo z nimi a na liscie zeby bylo normalnie a najlepiej emoty

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #435 dnia: Lipca 28, 2010, 20:05:21 pm »
&lt: <
&gt; >

encje panowie, encje... to jest xml

Offline zhvir

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #436 dnia: Lipca 28, 2010, 20:11:35 pm »
najlepiej zostawcie poprawianie zestawów profesjonalistom i nie zaśmiecajcie już tego wątku omówionymi "problemami"
ja ze swojej strony wrzucę dzisiaj poprawiony zestaw simple smileys aka adium to sobie każdy chętny będzie mógł zobaczyć jak powinien wyglądać poprawnie napisany xml :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #437 dnia: Lipca 28, 2010, 20:47:42 pm »
&lt: <
&gt; >

encje panowie, encje... to jest xml

chyba chciałeś napisać &lt; a nie &lt:

jeśli chcemy mieć <wesoły> musi wyglądać to tak match="&lt;wesoły&gt;"

zhvir, nie dam żadnym profesjonalistom, bo mam własny zestaw zrobiony cały, którego nie udostępniam, zawsze aktualizuję od razu do nowej wersji wtyczki, a teraz mam już cały zestaw zrobiony pod match : ))))

chociaż jestem zdania, że lepsze byłoby wyświetlanie emotek to czekam na uzupełnianie, pozdrawiam

Offline zhvir

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #438 dnia: Lipca 28, 2010, 20:56:13 pm »
prędzej adrian zaprzyjaźni się z grafiką niż zrobi uzupełnianie ;P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #439 dnia: Lipca 28, 2010, 23:35:32 pm »
przecież napisał, że to nie jest zły pomysł ;p to bardzo przydatna rzecz.