Autor Wątek: [Emots] - emotikony w WTW  (Przeczytany 260869 razy)

0 Użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #360 dnia: Maja 02, 2010, 09:38:20 am »
wtyczka sama nawiasuje encje, wiec nie musicie tego robic.
w praktyce boost jest o wiele szybsze, ale przy tak malym programie roznica nie powinna byc az tak zauwazalna... ja widze tylko __delikatna__ roznice :P

Offline zhvir

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #361 dnia: Maja 02, 2010, 09:50:19 am »
przy poprzedniej wersji wtyczki wrzucając spory ciąg emotek dostałem kilkunastosekundowego laga zanim okno rozmowy zdołało to wszystko wyświetlić, teraz nawet się nie zająknął :)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #362 dnia: Maja 02, 2010, 20:46:47 pm »
do regexpowania takie cos fajnego znalazlem :> http://txt2re.com/index.php3

Offline zhvir

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #363 dnia: Maja 02, 2010, 21:32:26 pm »
odnośnie wtyczki - tu wszystko jeszcze długo będzie wersją alpha/beta - i wtyczki i cały komunikator więc niestety trzeba to forum odwiedzać od czasu do czasu gdy po aktualizacji coś się sypię.
jeszcze bardziej wszystkich zmartwię, ale nikt nie obiecywał że będzie kiedyś inna wersja niże alfa/beta :P

całokształt sytuacji perfekcyjnie opisał dejko na swoim blogu opisując nasz komunikator:
Cytuj
WTW2 - to komunikator dobrze zapowiadający się, ale z akcentem na "zapowiadający". Jak na razie to wersja beta, a w związku z tym, nowy użytkownik zmuszony będzie do częstych aktualizacji. To jest też narzędzie tworzone przez jednego człowieka, pod jego własne "widzi mi się". Jak na razie efektem tego jest np. brak emotek - których autor nie uznaje. Da się to wykonać, ale jak się znajdzie i zainstaluje wtyczkę. Do tego utrudniona zmiana efektów graficznych oraz dźwiękowych.
Ten komunikator, jest dla ludzi którzy wiedzą co chcą, a nie dla użytkowników GG.
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #364 dnia: Maja 03, 2010, 01:40:16 am »
ekhm... emots bylo w miare stabilne, po prostu moje przeoczenie i pier***** los chcial, zeby tak sie aktualizacja potoczyla (serwer mi padl jak ludzie pobrali chamsko niestabilna wersje a po padnieciu nie mialem jak ruszyc autoupdate) - nie powiem, troche moja wina bo za duzo czasu na testowanie nie poswiecilem (czyt. u mnie dziala, to u innych tez bedzie dzialac) - stad tyle tych wywrotek wtw. ale do czasu jak sie schemat xml unormuje u wiekszosci to nie powinno byc problemow.

poza tym, przynajmniej zmotywowalem sie (slabo stawiacie tymbarki) do aktualizacji wiec lepsze to niz nic (teraz przynajmniej macie rozwiniete wyrazenie w standardzie PERL - czyli lookbehind i dzialajace : -> i ]: ->)

Offline domik

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #365 dnia: Maja 03, 2010, 21:13:43 pm »
@adrian_007 : na początek doceniam pracę wszystkich programistów którzy tutaj są jednak mam małe pytanie.

Czy nie dało by rady zrobić programu który robił by autoupdate na plikach xml? Rozumiem, że schemat zmieniał się już 2x. Paczka emotów OZON3-IPB2 nie działała z tego właśnie powodu. Być może nie był by to dla Ciebie aż tak wielki problem zrobić aktualizator (ostateczenie to ty modyfikujesz wszystko).

Mała uwaga - nie wiem jak walidujesz plik xml, ale z tego co mnie wiadomo kolejność pól w sekcji item nigdy nie miała znaczenia (przynajmniej w C#). U Ciebie natomiast ma znaczenie czyli

<item regex=":-\)+" file="OZON3-IPB2\ipb\smiles.gif" desc="" icase="1"/> działa, ale

<item regex=":-\)+" file="OZON3-IPB2\ipb\smiles.gif" icase="1" desc=""/> już nie.

Aktualizator załatwił by sprawę błędów w konwersji (jeśli w przyszłości będzie kolejna zmiana schematu). Ja np nie doczytałem i myślałem że całe desc="" jest opcją, natomiast opcją jest jedynie wartość w nawiasach.

Poza tym kawał dobrej roboty tutaj robicie - przeszedłem z tlena6 na WTW i większych zastrzeżeń nie mam.

Offline zhvir

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #366 dnia: Maja 03, 2010, 21:31:17 pm »
prosta mechaniczna konwersja nie załatwi wszystkich spraw bo po zmianie implementacji regexa od microsoftu (<0.5.3) na boost::regex (0.6.0+) pojawiły się nowe problemy, które należy rozwiązywać indywidualnie dla każdego wyrażenia
jeżeli ktoś twierdzi że jego zestaw jest kompatybilny z nową wersją wtyczki bo poprawił xml zgodnie z nowym schematem nie sprawdzając wszystkich wyrażeń na żywym organizmie (czat), to się grubo myli
kompatybilny może i jest, ale sprawny to jest na pewno inaczej :P
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2010, 21:53:10 pm wysłana przez zhvir »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #367 dnia: Maja 03, 2010, 22:40:12 pm »
jakie konkretnie bledy sa w regex? az mi sie wierzyc nie chce, ze m$ tak spieprzylo biblioteke...

kolejnosc atrybutow w xml bedzie miala znaczenie, bo mi sie az takiego sprawdzania pisac nie chce :P

Offline YogiCK

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #368 dnia: Maja 04, 2010, 16:15:45 pm »
Wtyczka nie zapamiętuje u mnie wybranego zestawu emotek, po każdym restarcie komputera trzeba je ponownie ustawiać.

WTW b1608, WinXP SP3.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #369 dnia: Maja 04, 2010, 16:45:31 pm »
czy przed restartem komputera wylaczasz normalnie wtw (tzn przez polecenie Wylacz)? to ma *duze* znaczenie...

Offline YogiCK

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #370 dnia: Maja 04, 2010, 16:52:41 pm »
Nie. Zresztą wcześniej nie było z tym problemu.

To nie jest odpowiednie miejsce na rozwiązywanie problemów użytkownika //Vimes
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2010, 17:07:00 pm wysłana przez Vimes »

Offline zhvir

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #371 dnia: Maja 04, 2010, 18:20:44 pm »
jakie konkretnie bledy sa w regex? az mi sie wierzyc nie chce, ze m$ tak spieprzylo biblioteke...

na błędy nowych zestawów poczekajmy aż użytkownicy dostaną parę niewyświetlonych emotikon lub emotikony wewnątrz linków www
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #372 dnia: Maja 04, 2010, 19:45:51 pm »
emoty i wczesniej byly w linkach, wtyczka ma "tylko" workaround na to i tak to pozostanie :P

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #373 dnia: Maja 15, 2010, 19:55:43 pm »
czy mógłbyś zrobić, żeby emoty były przechowywane w folderze użytkownika? teraz jest niewygodnie

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #374 dnia: Maja 15, 2010, 20:11:25 pm »
Przejrzyj temat.

a ja dodam tylko że wygoda jest pojęciem względnym :P //zhvir
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2010, 20:35:23 pm wysłana przez zhvir »
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #375 dnia: Maja 15, 2010, 22:15:56 pm »
no dobrze, ale Kawa poprosiłem na bugliście i zrobił Pluginy w folderze użytkownika, nie jestem tu nowy, przeglądam ten wątek od dawna i widziałem gdzieś o tym, ale chciałbym wiedzieć, czy się cokolwiek w tej sprawie zmieniło.. Możliwość w WTW jest, aby było to w folderze .wtw/profil więc czemu tak nie ma?

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #376 dnia: Maja 15, 2010, 22:40:37 pm »
czemu tak nie ma bylo wyjasnione juz wczesniej i to nawet obszernie

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #377 dnia: Maja 15, 2010, 22:44:13 pm »
wiem, ale nie pamiętam w którym momencie, przejrzałem 19 stron i nie znalazłem, więc możecie zacytować skoro wiecie gdzie to jest, albo dać link..

Offline zhvir

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #378 dnia: Maja 15, 2010, 22:47:03 pm »
szukaj w temacie o Sounds
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #379 dnia: Maja 15, 2010, 22:53:27 pm »
drzewko to nie, ale mam inny pomysl :P
jak komus systemowy beep pipczy to wylaczyc event w opcjach!

//edyta
zaden katalog nie bedzie w katalogu uzytkownika/profilu z bardzo prostego wzgledu - zestawy mozna indywidualnie wybierac per profil, czyli to co masz ustawione u siebie, nie bedzie ustawione na innym profilu.
zalozmy, ze komputera uzywaja jacek i placek
jacek wrzucil zestaw theme_1.xml a placek theme_2.xml - kazdy uzywa swojego. konkluzja jest taka, ze jacek i placek widza nieswoje zestawy tylko w opcjach i tyle. nikt im nie miesza z ustawieniami, bo te sa zapisywane per profil.
jeszcze jedna dobra tego strona - jezeli kilka osob uzywa tego samego zestawu, to pliki sie nie dubluja na dysku :F
a nie widze problemu przy robieniu backup'a skopiowac sobie Components przy okazji...