Autor Wątek: [Emots] - emotikony w WTW  (Przeczytany 261815 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline zhvir

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #280 dnia: Marca 24, 2010, 21:20:02 pm »
no niestety, jak chce się coś zrobić porządnie to trzeba się porządnie do tego przygotować
łatwo to się robi zestawy emot do gg gdzie praktycznie nic nie trzeba umieć poza umiejętnością pisania na klawiaturze, natomiast zestawy oparte na wyrażeniach regularnych tak jak w wtw czy śp. konnekcie wymagają trochę nakładu pracy (aczkolwiek wcale nie tak dużo jak się może wydawać)

proponuję Ci bugmenot załączyć tu swój felerny zestaw a może coś poradzimy (i znajdziemy błędy, których sam nie zauważasz)

edit: dobrze będzie jak również podasz od razu przy których emotach wysypuje błąd
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2010, 21:33:44 pm wysłana przez zhvir »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline MarkoBicz

  • Młodzież
  • **
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #281 dnia: Marca 24, 2010, 22:31:37 pm »
ja nauczyłem się pisać na potrzeby własnego zestawu, od nowej wersji przepisałem cały kod i teraz działa bez najmniejszego błędu, tak jak chciałem. chcesz to możesz ; P wystarczy zobaczyć jakiś tutorial i wziąć dobry zestaw sobie ściągnąć i na tych przykładach robić, n

najlepiej mieć swój zestaw, nie dość, że oryginalnie to na dodatek zawsze aktualny i dostosowany pode mnie (aczkolwiek uniwersalny) :)

Offline zzjacek

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #282 dnia: Marca 24, 2010, 23:10:12 pm »
To samo dzieje się w niby dobrze zrobionych emotkach "GG8"... ale tylko po włączeniu wtwRegexReplacer. Po wyłączeniu jak ręką odjął. Dlatego przestałem go używać. No ale kłócił się nie będę ;)

edit:
Zapomniałem dodać, że chodzi mi tylko o wiadomości z blipa. Tylko w nich emotki tak się "rozjeżdżają". W rozmowach z innymi użytkownikami wszystko jest ok.
Problem rozwiązany poprzez usunięcie z wtwRegexReplacer.xml możliwości wyświetlania obrazków *.gif.

Jak wiadomo emotki są w gif. Ale to trochę taki półśrodek ;)
WinXP Pro x86 SP3.
zz.

Offline shadow

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #283 dnia: Marca 25, 2010, 18:53:13 pm »
ok, tak przyznaje jestem nowy i przeczytałem wszystkie posty w tym temacie, zrobiłem tak jak w poradniku.
Mogę wybrać zestaw, ale po wyborze i kliknięciu ZASTOSUJ a nawet po restarcie WTW nadal nie mam emotek (tylko same :) ). C++2008 mam na kompie, to co może być problemem? proszę HELP dzieki

Offline zhvir

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #284 dnia: Marca 25, 2010, 19:07:31 pm »
help masz przyklejony w dziale z faq, pozdrawiam i miłego czytania
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline bugmenot

  • Młodzież
  • **
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #285 dnia: Marca 26, 2010, 13:56:41 pm »
Już problem jest nieaktualny, popróbowałem pare kombinacji i w końcu się udało, teraz wystarczy zastosować to dla wszystkich przypadków. Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie :)

Offline tomix86

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #286 dnia: Kwietnia 02, 2010, 07:52:45 am »
daloby rade zrobic cos takiego...mianowicie: zeby w oknie rozmowy pojawiła sie ikonka do emotow ktora wyswietla wszystkie na 'liscie' i mozna sobie z tej listy wybrac..????

Offline Glover

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #287 dnia: Kwietnia 02, 2010, 08:27:10 am »
Da się, z pewnością, ale jak poczytasz forum, dowiesz się, że może w tym eonie.

Offline maziaki

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #288 dnia: Kwietnia 02, 2010, 13:01:21 pm »
Mi też właśnie brakuje tego nieszczęsnego wyboru emotek.
Poza tym jeszcze ostatnio używane opisy i wtw byłoby idealne ;]

Armorek

  • Gość
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #289 dnia: Kwietnia 02, 2010, 13:07:30 pm »
ja się już zastanawiałem nad tym, na pewno nie da się zrobić tego uniwersalnie, bo wtyczka oparta jest na wyrażeniach regularnych to pod 1 emotkę w jednym zapisie może być 10 wersji, to skąd ma komunikator wiedzieć co ty byś chciał wstukać, musiałoby przykładowo powstać dodatkowe pole w zestawie gdzie dodaje się oddzielone np "odpowiednim umownym ciągiem znaków" odpowiednie znaczki które mają się po kliknięciu pojawiać i wszystko to zbierane do tablicy a potem wyświetlane w okienku, link do grafiki już by był i pod grafiką ukryty jeden z ciągów znaków i jak dodało się np 2 albo 3 ciągi to obok są te same grafiki od tych różnych ciągów

i tak co dodasz to masz i sam określasz już że chcesz tylko do wyboru mieć wpisy typu ;) :D XD itd.
Lub osobna wtyczka niezależna od zestawu.

Ale zależy czy WTW daje taką opcję żeby się gdzieś podpiąć do okienka no i adrian pisal ze on tego robić nie chce albo nie będzie.

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #290 dnia: Kwietnia 02, 2010, 13:32:17 pm »
Nie używam tej wtyczki, ale czy nie najprościej byłoby po prostu zrobić okienko, które wyświetla wszystkie obrazki ( w tym wypadku emotki ) z folderu danego zestawu emotek i po kliknięciu wstawia ten obrazek.
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline Dimension

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #291 dnia: Kwietnia 02, 2010, 13:50:46 pm »
Ta, a co jeśli jeden obrazek jest przypisany do dwóch lub więcej wyrażeń? oO

Offline Glover

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #292 dnia: Kwietnia 02, 2010, 15:18:10 pm »
Alfabetycznie

Armorek

  • Gość
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #293 dnia: Kwietnia 02, 2010, 16:30:44 pm »

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #294 dnia: Kwietnia 03, 2010, 10:31:35 am »
Mea culpa, kajam się, pomieszałem. Na usprawiedliwienie powiem, że nigdy nie używałem emotek i nie zastanawiałem się jak to działa.

A co do Twojej propozycji, to miałoby to sens tylko jeśli dodatkowa zmienna byłaby opcjonalna.

Tak nawiasem to nie mam pojęcia po co w rozmowie używać emotki <kłótnia>. Ale jak kto lubi.
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #295 dnia: Kwietnia 03, 2010, 10:35:40 am »
i dlatego podgladu nie ma...

Armorek

  • Gość
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #296 dnia: Kwietnia 03, 2010, 11:44:23 am »
Nie chcę się tu sprzeczać ale dla czego podglądu nie ma ? to co w C++ nie można napisać kawałka kodu który np sprawdziłby czy pole jest zapisane ? lub czy w ogóle istnieje dany ciąg znaków itd...
Kto by uzupełnił z 20 pól miałby 20 emotek w podglądzie a interpretowałby wszystkie.

mocznik no wiesz ludzie używają i walą jak popadnie nawet i tak... a do czego są emotki przecież wiesz a ich wersja graficzna to pewnego rodzaju postęp, mi tam się nie podobają same znaczki ;)  

Jak ktoś siedziałby cały czas na linuksowej konsolce to mógłby powiedzieć: "a po co tym ludziom myszka przecierz to zbędny bubel" a tym czasem chyba paru ludzi jej używa i czasem w takim windowsie się przydaje.
Więc postuluje o podgląd emotek i utrzymuje że warto mieć nieraz więcej emotek niż 5 i to każdy powinien sam sobie zadecydować ile ich tam chce.

Jak bym trochę sie pobawił może i bym sam jakąś skromną wtyczkę zorganizował ale puki co nie bawiłem się c++, jeszcze tego Visuala nie zainstalowałem mam tylko doświadczenia z pascala, i typowo internetowych języków

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2010, 15:29:47 pm wysłana przez zhvir »

Offline Glover

  • Narybek
  • *
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #297 dnia: Kwietnia 03, 2010, 12:25:13 pm »
Dla ułatwienia można zacząć od 'skompletowania' zestawu odpowiadającego temu z gg.

Offline zhvir

Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #298 dnia: Kwietnia 03, 2010, 16:05:33 pm »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline adrian_007

  • Moderator
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Re: [Emots] - emotikony w WTW
« Odpowiedź #299 dnia: Kwietnia 03, 2010, 17:51:45 pm »