Autor Wątek: [wtwRSS] RSS/Atom  (Przeczytany 28679 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 18, 2011, 10:32:20 am »
Nie prędko, jeśli w ogóle. Musiałbym przekompilowywać wszystkie biblioteki, a tego bardzo nie chce mi się robić.

W pierwszym poście update bibliotek (a właściwie biblioteki librss.dll do pobrania także z sourceforge). Doszła obsługa DTD w opisach i tytułach oraz podstawowa obsługa ATOM'ów.

Offline keeveek

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 21, 2011, 07:56:20 am »
Proszę o dodanie opcji ręcznego odświeżania RSS (chociażby po to żeby móc sprawdzić czy działa......) i zmiany czasu odświeżania RSS.

IMHO to funkcjonalność zupełnie podstawowa.

edit: przydałoby się zawijanie tekstu RSS'a w oknie i możliwośc kopiowania linków do schowka.
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2011, 07:42:25 am wysłana przez keeveek »

Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 01, 2011, 10:51:39 am »
Zachował ktoś poprzednią wersję wtyczki? Bardzo by mi się przydała.
Win7 Pro x64


Offline Piter

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 01, 2011, 18:29:52 pm »
Działa wam najnowsza wersja? U mnie na kompilacji 2520 x86 w oknie opcji jest błąd.
"Nie można odnaleźć określonego modułu."

Offline bugmenot

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 01, 2011, 22:07:51 pm »
Mógłby ktoś wrzucić screeny, na których byłoby pokazane, jak wtyczka prezentuje się z komunikatorem? Przejrzałem cały temat, a żadnego zrzutu nie zobaczyłem... Dla niektórych liczy się to, jak wtyczka prezentuje treści, a instalowanie tylko dla sprawdzenia tego nie ma sensu...

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 02, 2011, 13:53:44 pm »
rzeczywiście... instalacja trwa tyle co instalowanie windowsa i całego niezbędnego oprogramowania, a po wyrzuceniu pliku *.plug ("odinstalowaniu") w rejestrze na pewno nadal zostanie jakiś syf! (dla niezorientowanych - to ironia). Poczekaj zrobię Ci 100 screen`ów na tle każdej tapety Windows. Myślę, że więcej czasu straciłeś pisząc ten post aniżeli na wrzucenie pliku *.plug i biblioteki. Z zaciekawieniem patrzę na dalszy rozwój lenistwa i "pomysłowości" użytkowników tego forum... do czego to dąży -_-

btw. szkoda, że nie wszystkie wtyczki do wordpress`a mają screen...

Nie będę taki... proszę:


Ale nie przegląda się tego panelu praktycznie, bo wszytkie nowe powiadomienia RSS lądują w utlNews (40) na bieżąco.
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2011, 14:22:59 pm wysłana przez switalski.piotr »

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 03, 2011, 13:37:20 pm »
Zastanawiam się właśnie, czy nie wywalić w ogóle tego panelu. Ktoś z tego korzysta? Zrobiłem częściowo podgląd elementów, które są w drzewku, ale nie wiem czy brnąć w to dalej bo jeszcze trochę nudnej roboty zostało.

Co o tym myślicie?

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 03, 2011, 16:27:35 pm »
Ja uważam, że to dobre roziązanie. Panel jest potrzebny chciażby po to by obejrzeć wynik subskrypcji. Same wprowadzone w opcjach adresy nic nie mówią. Podgląd jak najbardziej potrzebny, tylko nie wiem czy np to forum wysyła w rss treść wiadomości... jeśli tak: bardzo przyda się np mi :)

Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 09, 2011, 21:23:48 pm »
Generalnie wszystko fajnie. W aktualnej formie mi wystarcza. Nie przesadzałbym z rozbudową. Ot najwyżej ten podgląd skończył. Mam jednak problem. Bo niestety nie każdy RSS działa. Mam 5 storn, których RSS Firefox bez problemu czyta (wersja 3.6.3) podczas gdy ta wtyczka zgłasza błędy:

2 mają "Wrong no-end tag at position <liczba>"
3 pozostałe mają:
"Wrong nesting, expecting rss but found  at position <liczba>"
"Wrong nesting, expecting script but found description at position <liczba>"
"Wrong nesting, expecting a but found content:encoded at position <liczba>"

Co ciekawe część z tych stron posiada RSS na jakimś portalu, i inne strony które też tam mają działają.

Da się to jakoś obejść? Skoro Firefox daje radę to może tutaj też jakoś się uda XD
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2011, 21:50:41 pm wysłana przez Ever50r »
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 10, 2011, 01:22:04 am »
No jasne, że się da. Tylko, że nie chce mi się tego robić. Twój problem wynika ze źle sformatowanego XML'a w feed'ach (nie zamknięte tagi lub zamknięte w złej kolejności). Wtyczki nie zamierzam już ruszać, brak motywacji ;)

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 14, 2011, 10:35:49 am »
Update po dłuuugim czasie (do pobrania razem z bibliotekami w 1 poście). Wersja beta.
  • Dodany panel podglądu zawartości feed'a (kontrolka z wndSimple czyli proste parsowanie html'a).
  • Dodana możliwość ustalenia czasu wyświetlania powiadomienia.
  • Po kliknięciu w powiadomienie przechodzimy do strony je zawierające.
  • Panel z listą powiadomień może być nie wyświetlany.

Offline cieciu

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 14, 2011, 14:09:22 pm »
Wielka prośba o wersje x64

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 18, 2011, 14:02:39 pm »
Będzie w przeciągu tygodnia, właściwie już jest napisana, ale wymaga jeszcze trochę testów.

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 25, 2011, 19:43:53 pm »
No i zapowiedziany update, najważniejsza zmiana to wersja dla x64 oraz zmiana biblioteki do parsowania kanałów (znowu).
Wtyczka nie wymaga doinstalowania niczego dodatkowego, biblioteki libxml2, iconv i zblib jeśli je wcześniej wrzuciliście do Components możecie stamtąd usunąć, nie są już potrzebne.
Linki jak zwykle w 1 poście.

Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 26, 2011, 11:24:36 am »
Win7 Pro x64

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 26, 2011, 11:50:09 am »
Nie nazwałbym tego problemem, kopiowalny i klikalny jest i tak tylko ten drugi link, zresztą co to za różnica jak wygląda.
Co do propozycji, kiedyś dodam, na razie nie chce mi się bawić z GUI.

Offline kasper93

Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 26, 2011, 12:54:12 pm »
Olewasz isPermaLink w guid'ie, może to pierdoła, ale tak mi się w oczy rzuciło. Ten tekst na samym dole, który się pojawia po zaznaczeniu elementu powinien również brać kolory ze stylu. I mógłbyś dodać obsługę obrazków, jeżeli to nie byłoby problemem. Po za tym dzięki wielkie za x64 :)
Zapraszam na kanał #wtw na irc.quakenet.org.
Logi http://wtwirc.fgfg.pl/
Nightly RSS http://wtwirc.fgfg.pl/ntly.xml

Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 26, 2011, 14:56:30 pm »
@mucha:
1. U mnie klikalne są oba, a pierwszy mi jest szybciej kliknąć. Nie chodzi jak to wygląda, tylko przez ten problemik, jak go kliknę to się nie taka strona otwiera.
2. Jak długo ma się pokazywać to okienko trzeba grzebać w GUI? Narazie zwiększyłem czas pokazywania się powiadomienia na bardzo duży, tylko zauważyłem, że w ogóle mi się nie pokazuje żadne powiadomienie, obojętnie jaki czas jest ustawiony :|
Win7 Pro x64

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [wtwRSS] RSS
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 26, 2011, 16:22:41 pm »
kasper93: czy isPermaLink zmienia coś prócz czynienia guid'a jednocześnie linkiem? (jeśli true). Takich błędów jest pewnie sporo bo to jest pisane od zera ;)
AmBeR: co do 1, to myślałem że mówisz o polu "komentarz" (które powinno się nazywać właściwie komentarze :P), będzie poprawione w takim razie.
Co do 2, myślałem że chodzi Ci o osobny checkbox koło każdego feed'a w ustawieniach, który mówi czy jego powiadomienie jest trwałe. Ale skoro Ci się nie pokazuje żadne powiadomienie, mimo ustawienia czasu > 0 to może po prostu nie pojawiło się nic nowego? Ile sekund tam wpisałeś?