Autor Wątek: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging  (Przeczytany 20619 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
[wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« dnia: Grudnia 20, 2014, 18:34:40 pm »
Witam.   

Chciałbym podzielić się wtyczką, która może trochę pozwoli zadbać o naszą prywatność.   

Wtyczka służy do przede wszystkim do szyfrowania rozmów oraz uwierzytelnienia naszego rozmówcy.   

Obecnie nie są wykorzystane wszystkie możliwości biblioteki Off-the-Record Messaging, jednak możliwe jest uwierzytelnianie rozmówcy (poprzez ręczną wymianę kluczy) oraz szyfrowanie rozmów.   

Paczka zawiera wtyczki dla systemów x86 (32-bit) oraz x86_64 (64-bit).   

Więcej informacji na stronie projektu: blad3master.com/pl/wtwotrmessaging

Pozdrawiam,
blad3master
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2015, 00:46:25 am wysłana przez blad3master »

Offline Tachion

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 20, 2014, 19:18:00 pm »
Szyfrowanie rozmów działa we wszystkich sieciach? Zależy mi głównie na GG i FB :)

Poprawny link do wtyczki, jakby się komuś nie chciało zmieniać literek: http://blad3master.com/pl/wtwotrmessaging
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2014, 19:31:15 pm wysłana przez Tachion »

Offline kkw

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 20, 2014, 23:16:35 pm »
Dzięki za pomysł!

Jest jednak błąd przy ładowaniu wtyczki:
wtwOTRmessaging.plug, błąd ładowania: The specified module could not be found.
#wtw Live Chat Resident

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 21, 2014, 08:44:09 am »
@Tachion: Do tej pory testowałem tylko XMPP i jest spore ryzyko, że z innymi sieciami może jeszcze nie współpracować, ale postaram się to poprawić.    Dlatego też zdecydowałem się udostępnić wtyczkę - chciałbym poprawiać rzeczy, które są istostne dla większego grona niż walczyć z drobiazgami na które nikt nie popatrzy :).   
Protokół GG na pewno postaram się przetestować, co do innych to liczyłbym bardziej na użytkowników danej sieci.   

Mogę jedynie zachęcić do testowania - wtyczka powinna się automatycznie aktualizować (po kliknięciu opcji "Sprawdź aktualizacje").   

@kkw: Prawdopodobnie brakuje Ci w systemie jakiejś biblioteki *.   dll.    Do rozwiązywania tego problemu najlepiej użyć programu "Dependeny Walker" - jest prosty w użyciu i powinien od razu wskazać nazwy brakujących bibilotek.    Jeśli nie czujesz się na siłach go użyć, to możliwe że brakuje Ci bibliotek z pakietu "Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013" (wpisz taką frazę w google i zainstaluj odpowiednią wersję).   

Jeśli instalacja bibliotek Visual Studio nie pomoże, to proszę podaj wersję systemu operacyjnego (XP, Vista, 7, 8), architektura (32, 64 bit).    Powalczymy wtedy dalej. 

EDIT:
Przed spakowaniem zapomniałem o jednej rzeczy - wtyczka jest skompilowana w trybie debug zamiast release.  Możliwe, że przez to nie chce się on ładować osobom, które nie mają zainstalowanego VS.
Zostanie to oczywiście poprawione, a na razie proszę o cierpliwość :P
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2014, 09:27:17 am wysłana przez blad3master »

Offline kkw

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 21, 2014, 13:06:07 pm »
Po zainstalowaniu "Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013" mam ten sam błąd.
#wtw Live Chat Resident

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 21, 2014, 19:11:06 pm »
Zmieniłem ustawienia kompilacji z Debug na Release przez co problem z ładowaniem wtyczki powinien zniknąć (potrzebne biblioteki są w katalogu WTW).

@kkw: Kliknij "Info -> Sprawdź uaktualnienia. . . ", aby pobrać nową wersję.  Teraz powinno zadziałać.

Offline kkw

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 22, 2014, 15:42:15 pm »
Wtyczka się uruchomiła, ale jej okno opcji nie jest w ogóle aktywne. Widoczna jest jego zawartość, ale wszystkie textboksy są zablokowane, a buttony są nieklikalne.
#wtw Live Chat Resident

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 22, 2014, 17:24:09 pm »
Dodałem na swojej stronie 2 zrzuty ekranu - opcje wtyczki oraz okno rozmowy.

Jeśli chodzi o opcję, to w tym momencie tylko przycisk "Odrzuć klucz" działa - reszta jest nieklikalna/nieedytowalna.  Aby rozpocząć bezpieczną rozmowę, trzeba otworzyć okno rozmowy i kliknąć w przycisk wtyczki "Nieprywatna" -> "Rozpocznij prywatną rozmowę".

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 22, 2014, 19:40:18 pm »
Serwus blad3master,

Świetny pomysł na wtyczkę. Mamy nadzieję, że nie ostatnią ;) Twojego autorstwa.

Na początku miałem ten sam problem co @kkw. Kolejna wersja załatwiła sprawę, natomiast pojawił się inny problem - WTW wywala się przy:
  • włączaniu wtyczki w ustawieniach
  • podczas próby zainicjowania rozmowy prywatnej
Win7 x64; WTW v. 4460 (beta z 21.12).
#wtw Live Chat Resident

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 22, 2014, 20:07:58 pm »
@ba2: Czy wtyczka za każdym razem wywala Ci program?
Prosiłbym również o załączenie screenshota z Konsoli (Menu "Narzędzia" -> "Konsola") jeśli widzisz tam wpisy [OTR].

Przed chwilą zaktualizowałem swoją wersję również do tej Bety na Win7 x64 i wtyczka załadowała sie poprawnie kilka razy z rzędu więc jeśli korzystarz z innych wtyczek, to proszę spróbuj je wyłączyć, a później załadować tylko wtwOTRmessaging.

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 22, 2014, 23:16:03 pm »
Dostępny jest kolejny build, który powinien współpracować również z innymi protokołami (osobiśce testowałem tylko Gadu-Gadu).

Jako, że idą święta więc chwilowo znikam z forum, a kolejne poprawki najwcześniej za kilka dni.

Offline zhvir

Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 23, 2014, 16:13:01 pm »
możesz już poprawić linka w pierwszym poście
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 27, 2014, 13:07:36 pm »
@ba2: Czy wtyczka za każdym razem wywala Ci program?
Prosiłbym również o załączenie screenshota z Konsoli (Menu "Narzędzia" -> "Konsola") jeśli widzisz tam wpisy [OTR].

Przed chwilą zaktualizowałem swoją wersję również do tej Bety na Win7 x64 i wtyczka załadowała sie poprawnie kilka razy z rzędu więc jeśli korzystarz z innych wtyczek, to proszę spróbuj je wyłączyć, a później załadować tylko wtwOTRmessaging.

Wtyczka wywaliła mi WTW kilka razy podczas włączania jej (opcje > wtyczki) oraz podczas prób nawiązania prywatnej rozmowy (przycisk "Nieprywatna" -> "Rozpocznij prywatną rozmowę"). Inne wtyczki, które używam to:

Pokaż więcej...
kwNotify
pexAlert
pexGGPubDir
protoFB
protoIRC
protoSkype
smsAndroid
smsStdGates
utlActivityAlert
utlBlabler
utlContactObserver
utlDBFS
utlScreenCapture
utlWeather
utlWebTools
wtwClipboard
wtwConfigBackup
wtwCrypto
wtwFTPsender
wtwOTRmessaging
wtwPastebin
wtwRegexReplacer
wtwRemoteImages
wtwShell
wtwStatusHistory
Nie próbowałem dochodzić z którą z nich wtwOTR może wchodzić w konflikt.

Zainstalowałem również ostatni build Twojej wtyczki. Po włączeniu jej w opcjach i kilkunastu minutach pracy WTW wyrzuciło mi komunikat:


W międzyczasie nie nawiązywałem prywatnej rozmowy, ani w żaden inny sposób nie próbowałem korzystać z wtyczki. Wysypała się samoistnie.
#wtw Live Chat Resident

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 29, 2014, 23:20:47 pm »
@ba: Na razie nie udało mi się zreprodukować tego wyjątku - postaram się przygotować w następnym buildzie możliwość zapisywania logów wtyczki, które byćmoże pomogą namierzyć problem. 

Przyznaje, że lista wtyczek których używasz nie należy do najkrótszych więc raczej w najbliższym czasie nie będę w stanie przetestować tego w podobnym środowisku. 

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 03, 2015, 00:21:25 am »
Przygotowałem kolejną wersję wtyczki, gdzie istnieje możliwość zbierania logów.   

@ba2
Jeśli wtyczka nadal będzie powodować problemy, to:
1.    W ustawieniach wtyczki wtwOTRmessaging włącz zapisywanie logów do pliku
2.    Zrestartuj WTW
3.    Korzystaj normalnie z komunikatora, a jeśli znowu się wykrzaczy to podeślij mi plik z logami ("%plugin-data%\wtwOTRmessaging. log"). 

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 06, 2015, 00:43:59 am »
Dzięki uprzejmości Kaworu przygotowałem kolejny build, który nie powinien wchodzić w interakcję z innymi wtyczkami, a przy okazji wyleciało trochę nieładnego kodu.

Żeby jednak nie było za pięknie, to obecnie wtyczka działa tylko z protokołem XMPP - w przyszłości może się to zmienić, ale zainteresowani tematem będą musieli poprosić kogoś innego :P

Offline Tachion

  • Młodzież
  • **
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 06, 2015, 08:15:02 am »
W takim razie ja proszę tego "kogoś innego" o dodanie wsparcia dla protokołu GG :)

Offline kkw

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 06, 2015, 15:08:11 pm »
Żeby jednak nie było za pięknie, to obecnie wtyczka działa tylko z protokołem XMPP - w przyszłości może się to zmienić, ale zainteresowani tematem będą musieli poprosić kogoś innego :P

To jakiś problem zrobić wtykę dla kilku protokołów? ;)

Chcę pogadać z użytkownikiem. Mam go w metakontaktach: xmpp + gg, gdzie kontaktem domyślnym jest gg. Mimo że otwieram jego okienko xmpp to wtyczka informuje, że: Protocol is not yet supported: GG.
#wtw Live Chat Resident

Offline blad3master

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 06, 2015, 17:52:26 pm »
Moja wtyczka wyrzuca ten komunikat, ponieważ uważam, że lepiej zobaczyć takie info niż zastanawiać się dlaczego nie działa.

Wtyczka nie wspiera innych protokołów bo opiera się na hookach WTW, które w tym momencie wywoływane są tylko dla XMPP. Jak trudno byłoby sprawić aby były bardziej generyczne? Tego nie wiem. Może jeśli wiele osób będzie o to dopytywać, to Kaworu nada sprawie wyższy priorytet ^^

Czy nie dałoby się wykorzystać innych hooków, aby obsługiwać wiele protokołów ? Teoretycznie da się i nawet przez pewien czas tak to działało, ale było to bardzo nieeleganckie rozwiązanie, a przede wszystkim powodowało konflikty z innymi wtyczkami.

Offline kkw

  • Narybek
  • *
Odp: [wtwOTRmessaging] Implementacja Off-the-Record Messaging
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 06, 2015, 18:51:00 pm »
Moja wtyczka wyrzuca ten komunikat, ponieważ uważam, że lepiej zobaczyć takie info niż zastanawiać się dlaczego nie działa.

To ja może jeszcze raz powtórzę:
Mimo że otwieram jego okienko xmpp to wtyczka informuje, że: Protocol is not yet supported: GG.
#wtw Live Chat Resident